9/10
Tibipool20 2008 febr. 11. - 23:05:07 9/10
(298/858)
hi mindenkinek!
láttam a filmet és szerintem sem hibátlan, de alapvetõen engem megfogott. amint láttam sokan "lehúzták" mert nem szépek az animált karakterek, meg mert vannak benne klisék, de minden filmnek vannak hibái. aki nem akar klisékkel találkozni az nézzen Pedro Almodóvar filmeket, de aki egy amerikai filmre ül be a moziba, és tudja hogy a klisékre meg animácikró stb allergiás, az számítson rá hogy utána csak fikázni fogja a filmet a fórumon. fõleg egy ilyen fikciót. én sok pozitív dolgot tapasztaltam amíg ment a film, will smith jól alakított, sokkal jobban mint vártam, a sztori alapvetõen érdekes volt nekem, nem éreztem hiányosnak az elõzmények bemutatását sem, a fertõzöttek animálása meg századrangú kérdés számomra. szerintem sokkal fontosabb az "erkölcsi" tanulsága, miszerint ha sokáig játszunk istent, abból nem csak jó sül ki. a befejezésnél a plexis rész tényleg kicsit el lett rontva, de itt is inkább az a fontos hogy feláldozza magát egy jó cél érdekében, és ha valaki megkedvelte Dr. Neville karakterét (én igen) annak nem is teljesen happy end a film vége, és szerintem ezért is jó. ja, és nem akartam leszólni senkit akinek nem tetszett, ízések és pofonok, különböznek a vélemények, és ez így is van jól..
Wale 2008 febr. 08. - 22:58:51
(297/858)
Valóban jobb lett volna a film, hogyha a kutyát benne hagyják és a két másik szereplõt nem rakják be.. azonban így is meg volt a maga varázsa ugyanis azzal, hogy megölte a kutyát elvesztette az utolsó szálat, ami a családjával kötötte össze. Visszatérve azonban az itteni hozzászólókra.. nem tudom, hogy honnan vették egyesek, hogy a filmben zombik szerepeltek, de valószínûleg azért gondolták így, mert nem figyeltek oda a film közben.. azok fertõzöttek és nem zombik.
Delonge 2008 febr. 08. - 22:44:33
(296/858)
valóban
lady 83 2008 febr. 08. - 13:18:21
(295/858)
Nekem tetszett a film,én úgy ültem be a moziba hogy azért utána olvastam.és így érthetõ volt elejétõl a végéig.Teljesen rendben volt a film.Ez inkább egy lélektani véltozásokról szóló történet és nem zombi film már csak azért sem mert egy darab zombi nem volt benne.Ezt csak úgy tájékoztatásul a gyengébbek kedvéért.
altamyra 2008 febr. 07. - 17:07:24
(294/858)
Hát nem tom, nekem i kissé hiányérzetem volt...az egy dolog h a film elején nem értesz sok minedt és a végén esik le h mirõl szólt valójában a film-ehhez már talán mindneki hozzászokott-ez a MEGSZOKOTT. de itt vhogy többet kellett volna magáról a vírus elterjedésérõl mutatni, nekem nem volt elég az amennyit W.S. visszaemlékezett...
de biztos van akinek ennyi elég volt...nekem nem elég kitalálni h mi is lehetett..
smvsp 2008 febr. 03. - 15:29:11
(293/858)
Az imdb.com szerint az alfa hímet.
WillS.2 2008 febr. 03. - 14:48:18
(292/858)
Légyszi valaki mondja meg mit/kit alakít Dash Mihok...köszi
Delonge 2008 febr. 02. - 14:21:05
(291/858)
ha annyira menõ csávó lennék akkor nem fórumokra való irogatással tölteném az idömet... amugy meg nem rohanok a tékába mert én nem nézek zombis butaságokat. nem azt mondom hogy szar filmek, mert sokaknak tetszik. akinek tetszik nézze. én speciel utálom az olyan filmeket. ezért nem nézek olyat. ennyi.
Nyssa 2008 febr. 02. - 10:43:01 Előzmény Delonge
(290/858)
**moderálva** Ettõl az alpári stílustól nem leszel menõbb csávó, csak szánalmasabb.
Ja, és akárki akármit mond, mindegy, hogy minek nevezzük õket, a FERTÕZÖTT-jeid GAGYIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIKK. És pont!!!!!
Nyssa 2008 febr. 02. - 10:36:18 Előzmény Nyssa
(289/858)
Ásd el magad, haver, és rohanj el a tékába, ugyanis az összes nagy klasszikus zombi-horrort George A. Romero készítette, Argento-bácsi meg közvetlenül utána lohol a rangsorban.
Delonge 2008 febr. 02. - 01:49:06
(288/858)
**moderálva** egy pár hozzászólással ezelött ki lett tárgyalva hogy a filmben szereplö nem túl jól szituált fiatalemberek nem zombik hanem FERTÕZÖTTEK. semmi közük a zombikhoz. a készitök nyilván nem egy ujabb hülye zombis filmet akartak késziteni, ezért semmi közük nincs a zombikhoz. a zombik élö halottak. na most ezek a fertözöttek nem halltak meg, csak átváltoztak. **moderálva**
1/10
Goszi777 2008 febr. 01. - 16:48:05 1/10
(287/858)
Szia!

Nem értek veled egyet. Nekem továbbra is az a véleményem, hogy nem tudta, hogy mit akar kezdeni ezzel a filmmel. Itt nem bekategórizálásról van szó, hanem arról, hogy szerintem a filmmel az a fõ gond, hogy egy elgondolkodtató alaphelyzetet sikerült elgagyisítani idióta zombikkal és komolytalan horrorjelenetekkel. Egy vegyes dráma/sc-fi/horror turmixot kapunk, ahol egyik szál sem tud kiteljesedni. Mikor kezdem magam beleélni abba, hogy mennyire gáz lehet az ha az ember a városban egyedül marad és próbababákhoz beszélget stb, akkor oda ne tegyenek be B kategóriás pókember módra ugráló zombikat.
Nem valami mûvészfilmre vagy nagyon komoly lélektani drámára vágyom, de én úgy látom, hogy arról volt szó, hogy ahhoz, hogy sikerüljön becsalni az átlag amerikait a moziba, ahhoz mindenképp emberevõ kutyákat és zombikat kell betenni, hogy ne unatkozzon a közönség. Ez meg elrontja az egészet, de lehet, hogy csak nekem, mert én ki nem állhatom a zombis, vámpíros és ehhez hasonló dolgokat.
balbertimi 2008 febr. 01. - 12:24:01
(286/858)
Napokig nem aludtam utána. Nem azért, mert féltem, hanem mert szeretem az olyan filmeket, amin jó rágódni egy kicsit. Ha ehhez hozzáteszem, hogy épp egy géntechnológiás Crichton-könyvet olvasok, valahogy jobban kezdek félni az orvosoktól, mint pl. a globális felmelegedéstõl, ne adj' ég a vámpíroktól. A legnagyobb gyengéje sztem az volt, hogy gyakorlatilag az összes látványos jelenetet beletették az elõzetesbe, amitõl még a film nem lett rossz, csak azok csalódhatnak, akik Smith-tõl látványos filmet várnak. Na, ez nem az. És imádom, ahogy Shrekbõl épp azt a részt idézi.
Delonge 2008 jan. 31. - 23:00:27 Előzmény smvsp
(285/858)
na végre valaki aki elégedett a "zombikkal" a filmben. és igen. teljesen igaza van. nem is kell hogy ezek egy kicsit is hasonlitsanak a zombikra ugyanis ezek nem azok. ezek fertözöttek. az ég világon semmi közük a zombikhoz... és a készitök ezért nem is akartak semmi hasonlóságot csinálni... vámpiros szakértönkröl meg annyit, hogy ami kevés vámpir filmet láttam, ott a vámpir tényleg ELÉGETT a napon. na most ebben a filmben viszont szó sem volt ijenröl. kicsit pörkölödött, szenvedett, aztán meghalt... nem elégett.. pffff...
smvsp 2008 jan. 31. - 09:15:28
(284/858)
Egyet értek Delonge topiktárssal. Nekem is bõven megfeleltek a fertõzöttek. Az nem értem, de ezt már korábban is feszegette valaki, miért kell zombizni õket? Ha jól emlékszem egyszer nem nevezik õket zombinak a filmben. Valaki aki a horrorfilmek nagy rajongója, ráhúzta a sablont, hogy ezek zombik mert azokhoz hasonlíthatnak leginkább. Azóta meg hallgathatjuk, hogy bezzeg a nevesebb horrorfilmekben mennyivel jobb zombik vannak. Szóval ezek az "egyedek" szimplán fertõzöttek. Mint látható volt, van valamiféle szervezettség, és hierarchia is közöttük és a mozgásuk sem béna, ami (mint olvashattuk a horrorfilm szakértõktõl) jellemzõje a fent említett élõhalottakra (vagy mikre).

Napon elégés: Nem igazán égett el, csak szenvedett egy hatalmasat majd meghalt. Épp tegnap volt a Dr. House sorozatban egy olyan genetikai betegség, hogy a fényre volt allergiás a kislány. Valami mûsorban meg korábban szerepelt egy fiatal hölgy akinek szintén valami fény alergiája volt, és ha nappal akart kimenni az utcára teljesen be kellett bugyolálnia magát, mert kisebesedett volna a bõre. Na a génmódosított rákellenes kanyaró akár ilyet is okozhat a fertõzötteknél, és ezért szenvedhettek a közvetlen napfénytõl.
Delonge 2008 jan. 30. - 22:29:04
(283/858)
na igen... én meg mindig is utáltam a horror filmeket.... ami neveket megmlitettél azok számomra teljesen ismeretlenek... az a müfaj engem egyszerüen teljesen hidegen hagy. aki szereti nézze... én megvagyok elégedve a filmben szereplö zombikkal.
Nyssa 2008 jan. 30. - 18:21:08 Előzmény Delonge
(282/858)
Ami engem illet, én már akkor Dario Argento- és fõként Romero-zombifilmeket és nagy horror-klasszikusokat néztem, amikor még a macikámmal aludtam, úgyhogy van némi fogalmam a dolgokról... Örök hála papinak meg maminak, amiért hagytak kibontakozni!
10/10
zsolti93 2008 jan. 30. - 12:13:24 10/10
(281/858)
A legjobb ebben a filmben az, hogy végre nem 2180-ban játszódik, hanem 2012-ben, négy év múlva!!! És a film szerint jövõre találnák föl a rák-elleni vírust, nem ezer év múlva!!!
Csodálatos élmény volt, és végre nem egy általános horror vagy sci-fi.
Gratulálok a film készítõinek és a szereplõknek, végre van egy filmben valami elgondodtató is!!!
Delonge 2008 jan. 29. - 22:17:39
(280/858)
Hát én télleg nem értem hogy mi bajotok van a "zombikkal" (mint kiderült helyesebb nevükön mutánsokkal)... Milyen sz*ros filmen nöttetek ti fel? 5 éves korotok óta resident evil-t néztek vagy miféle horror meséket néztetek ti? vagy én vagyok túlságosan beszari e téren? én sztem semmi baj nem volt a mutánsokkal, sztem amennyire kellett igenis ijesztöek voltak...
Nyssa 2008 jan. 29. - 21:19:15
(279/858)
Röviden: alapvetõen remek és hihetõ sztori, megkérdõjelezhetõ kivitelezés.

A történet tényleg jó, a forgatókönyvírók nem rugaszkodtak el (nagyon) a földtõl, elvileg történhet hasonló kedves kis fajunkkal, ha így fejlõdik a genetika és mindig lesz olyan koponya, aki önnön nagyszerûségének bizonyítékaként valami csúnyát tesz. Mi meg szívhatunk. Tehát a gond nem itt van, mert legyünk õszinték, valahol mindannyian készek lennénk annak lehetõségétõl, hogy mindenki, akit ismertünk, szeretettünk vagy épp gyûlöltünk, elpatkolt, rosszabb esetben kajának néz. Ez a Robbie-fazon meg egész jól elvan a kutyusával egyedül is (leszámítva, hogy szép csendben idegösszeomlást kap...), nem adja fel. Ezt respektálom.

Engem tulajdonképpen 3 dolog zavart a filmben. 1) Az üresjáratok. Tudom én, hogy a történet szempontjából kellettek azok a nyugisabb, nem-történik-semmi részek, de komolyan mondom, majdnem bealudtam. Hál' istennek, ekkor ment be jó Willünk abba az épületbe a kutyája után, na az a pár perc tényleg királyult oda volt téve, majd összesz*rtam magam. (Nem hiába mondják, hogy az a legrémisztõbb, amit nem látunk.)
2) Maga Big Willie. Nem t'om, ki hogy van vele, de nekem akkor jön be a legjobban a pasas, amikor amolyan Bad Boys-os karaktereket játszik. Imádom a humorát. A komolyabb hangvételû filmekben fura õt viszontlátni, de lehet, hogy ez csak az én lelki bibircsókom és tütüm. Aki nem ezen a platformon van: alázatosan exkuzálom magam, bocsi, õszintén.
3) A zombik. Lehet, hogy rosszul dekódolom a vizuális információ mélylélektani üzenetét, de... mióta égnek meg a zombik a napon? Azok nem a vámpírok véletlenül? Bár az is igaz, hogy az én értelmezésemben a zombi bután bámul maga elé, és feltartott kézzel, idétlen mozgással masírozik. Mondjuk, lehet, hogy inkább a mutáns lenne a helyes kifejezés a látottakra. Mindegy, a lényeg: nem tudom, mennyit vett el a CGI a költségvetésbõl, de igen megdorgálnám a producereket, amiért rábólintottak erre a harmatgyengécskének is nehezen mondható effektuscsodára... A fél terem megszakadt a röhögéstõl, amikor megláttuk eme csodás teremtményeket. Siralmas, bazi nagy fekete pont a készítõknek. Ilyet a kisöcsém is tud csinálni.

Na, mindent összevetve, egyszer megnéztem, DVD-n nem hiszem, hogy megismétlem. Nem rossz, nem rossz, de kicsit tovább kellett volna még érlelgetni a dolgot, mert azt még most is fenntartom, hogy a script jó volt, Will jó volt, de a dolgot elk*rták a vágószobában. Pedig szépen indult.