Téma: Let Him Go

7/10
Kincsaminincs márc. 03. 21:22:53 7/10
(21/21)
Szerintem az átlagnál kicsivel jobb film volt, de csak egyszer nézhető.
5/10
sexykex 2023 nov. 29. - 05:14:03 5/10
(20/21)
A filmnek a magyarított címe a legjobb, mert azt sejteti, hogy történik majd valami. De csak egy idősödő házaspár női tagja kattan be, mert unokázni akar. Aztán ami végül történik, azt nem tudom, hogy magyaráznák meg egy normális országban a hatóságoknak. Szóval ez már megint egy dilis amcsi film, semmi több.
9/10
nefefe 2023 nov. 18. - 11:01:23 9/10
(19/21)
A film magyar címe kb. tükrözi is a film mondanivalóját, átvitt és reál értelemben is. Noha az eredeti címe (Let Him Go – Hagyd elmenni) is megfelelő lett volna, ha azt nézzük, mi lett a vége a történetnek. Van egy erős asszony (talán túl erős is… ), aki nem tudja elfogadni a tényt, hogy gyakorlatilag megfosztották egyetlen unokájától, és van egy teljesen más világú család, akik kissé túlméretezik a családi összetartozást. Ezt a két adatot ha összeadjuk, kész a tragédia. Mivel egyik sem enged, marad a harc – amit mellesleg elég agyament módon próbálnak véghez vinni mindkét oldalon. Ehhez hozzájárul a törvény (vagyis annak képviselőjének) teljesen inkompetens hozzáállása. Mert ugye ha a rendőrség a helyzet magaslatán állna, akkor ilyesmi meg sem történhetne. Mindehhez Margaret asszony szemellenzős hozzáállása (ami sokszor idegesítő) erősen hozzájárul, nem nagyon számít neki semmi, csak a cél, eközben nem számít, hogy a veszteség több, vagy a nyereség. A végén mindez kiderül. Mély mondanivalójú, talán a korszak amerikai helyzetét jól bemutató film, amit érdemes megnézni. Már csak a két remek színész miatt is…
9/10
Ruby77 2023 júl. 04. - 18:58:35 9/10
(18/21)
Valóban nem egy pörgős film,de pont ez adja a lényegét. Nekem nagyon tetszett,a vége szomorú,de ahogy haladunk a történetben előre,lehet tudni,hogy ez nem lesz happy end.
Kevin Costner eddig is nagy kedvencem volt,de ez, ez csúcs volt.
5/10
Dozer 2022 szept. 20. - 20:30:02 5/10
(17/21)
Hiába a neves szineszek, ez csak egy közepes film lett.

SPOILER
Maga a történet elég bosszantó, az akaratos, kettyós nagymamival, és a tutyi nagypapival.
Ennél, egy szokásos (nagymamit lelovik, papi bosszut áll, és lelő mindenkit. Szörny Ella de Frászt meg a ló farka után kötötte volna, az indian fiu meg összejött volna a Juliskával) vég is jobb lett volna.
De nem így lett. Végső soron a nagymami sem volt sokkal jobb a masik öreglánynál


7/10
The Cortez 2022 febr. 10. - 19:14:21 7/10
(16/21)
A casting elsőre érthetetlennek tűnhet, mivel Kevin Costner & Diane Lane közel sem alkottak olyan jó párost a Man of Steelben, ám ennek ellenére itt valamiért mégis működik köztük a kémia, és teljesen hitelesek több évtizedet közösen leélt szülőkként-nagyszülőkként.
A sztori kiváló, van benne egy kis road movie, rengeteg thriller, valamint némi bosszúdráma, mindez nem kevés westernhangulattal keverve. A melankolikus flashback-ekkel nem sokat szaroznak az alkotók, ugyanis hol néhány percben, hol 1-1 villanásban rendezik le őket. A film minden alkalommal lassan, fokozatosan megy át bőr alá kúszó atmoszférájú, vagy éppen kegyetlenül feszült thrillerbe. A suttyó redneck család (ami pár ponton a néző eszébe juttathatja az A texasi láncfűrészes famíliáját) jelenetei a legkeményebbek, az egyikben konkrétan szinte vágni lehet a feszkót. Ezen képsorok alatt él igazán a mozi, viszont 2 ilyen között leginkább csak unalmas nyugdíjasdrámát kapunk.
A játékidő közepe tájékától a levegőben van egy durva, tarantinós végkifejlet, amely végül igencsak felemásra sikeredett. A finálénak jobban állt volna, ha vérgőzösebbre veszik a figurát, illetve ha ügyesebben, nem dinamikátlanul kreálják meg, de összességében legalább kellően izgalmasra sikeredett.
6/10
itsme1 2021 dec. 12. - 10:52:54 6/10
(15/21)
A lassú folyású film egyik érdeme, hogy szakít a hollywoodi klisékkel,

Costner papából nem lesz szuperhős

így egy életszerű történetet kapunk, kiváló jellemábrázolással.
tom-tom1969 2021 nov. 30. - 20:04:31
(14/21)
Azért csak sikerült a halálba hajszolnia a férjét az akaratos feleségnek!Mert ő valamit eltervezett.Igaz 5 ember halt meg ez miatt de a lényeg,hogy az unokáját vissza kapta.
2/10
artad 2021 okt. 14. - 01:50:40 2/10
(13/21)
Szerintem sose hallgass a nőre, mert f@sság lesz a vége és levágják az ujjaid, vagy esetleg kinyírnak.
7/10
dandelion83 2021 szept. 04. - 14:14:11 7/10
(12/21)
Engem megfogott a film, pedig a műfaja nem a kedvencem. Kevin Costner-t nagyon szeretem, Diane Lane-nel az oldalán remek párost alkottak. Volt a filmnek minden hibája ellenére valami olyan hatása, ami miatt nekem megérte megnézni.
-Vídia- 2021 aug. 20. - 13:15:38 Előzmény issti
(11/21)
"A lelki nyugalmad érdekében ne is kezdj bele! Én szóltam! :)"
te szóltál?
miből gondolod,h egy négy elemis véleménye bárkit is érdekel?
3/10
Kritikus13 2021 jún. 04. - 21:32:10 3/10
(10/21)
Nekem nagyon gyenge filmecske. Volt serif létére elöre elmondja, hogy mi a gyanus majd megvárja mig megcsinálják. Ja besétál, talál egy odakészitett puskát semmi terv nélkül s lelövik. Eleje is unalmas volt a többi is sajnos. Nem szeretném ha a felesége a párom lenne. Levágnák 3 ujjam s még le is lönének.
6/10
rajdi 2021 máj. 08. - 16:55:22 6/10
(9/21)
Nálam ez már csak egy átlag bosszúállós film, a műfajnak nem legrosszabb, de közel sem a legjobb darabja. Életszerűtlen szituációkkal terelik a történetet abba az irányba, ahová ki akarnak lyukadni, pár kemény jelenettel. Egyszer meg lehetett nézni és a vége sem volt annyira elrontva, kb az ilyen befejezések tetszenek nekem.
6/10
danek87 2021 ápr. 30. - 22:57:51 6/10
(8/21)
Tény hogy lassú de semmiképp nem rossz vagy gyenge film.Az első fele egy dráma road-movie keverék majd lassacskán az utolsó harmadra vált át egy családi pszichothrillerbe ahol már megjelenik az erőszak is,ekkorra lesz belőle a "A Vér földje".Viszont ez a majd 2 órás játékidő lehetett volna másfél,kicsit több volt a kelleténél a melankóliázás,elidőzés.Három igazán emlékezetes jelenetet tudnék mondani(Az első találkozás a vacsorán a családdal,a hotelszobában lévő támadás és a finálé)Ezek nagyon feszült és hosszú snittek csak elég távol vannak egymástól.A színészekre viszont nem lehet panasz,a drámai hatás sem maradt el a végéről.Nekem 10/6
9/10
Ildikó Nóra 2021 ápr. 12. - 15:18:08 9/10
(7/21)
A regényből készült filmet érdemes megnézni, érdekes, szép történet. Lassan indul, nem az a pörgős film, de pont emiatt jó volt a hangulata, így volt jó. Diane L-nek, Kevin C-nek és Lesley M-nek is jól állt a szerep, a szinkron is tetszett (Kovács Nóra, Vándor Éva, Stohl András, Csernák János), jól játszottak, különösen Lesley M. és Diane L.
Fecni007fefe 2021 ápr. 01. - 22:05:02 Előzmény issti
(6/21)
SPOILER Igen... a vacsora Blanche-nál jó, odáig még hihető. Aztán minden a bunkóknak lejt, teljesen hiteltelenül: a sheriff velük van (vajon miért?), Costner kétszer is vert helyzetbe kerül fegyverrel a kezében, mert ugye egy volt rendőr nem tud úgy helyezkedni, hogy ne vegyék el tőle... ugyan már.
tortura 2021 márc. 29. - 12:53:07
(5/21)
Nem gondoltam volna, hogy ennyire durva, naturális jelentek is lesznek benne. Nélküle is jó film lett volna. Hihetetlen, hogy az ember önző célok érdekében hova tud süllyedni...
SPOILER!
Ugyanis a másik család - pláne az öreglány - nem szerette a kisgyereket, ha képesek lettek volna őt is beáldozni (ugye volt egy ilyen irányú fenyegetés). Akkor meg mi a jó francért nem engedték vissza a szerető nagyszülőkhöz? A fene se érti ezt.
Ugyanakkor a női főszereplő karaktere is kicsit ellentmondásos volt (Diane Lane). Hogy nem néz se jobbra, se balra, nem mérlegel, csak megy előre a célja felé. És akkor is fejjel megy a falnak, ha már vérzik a feje..... A végén csak arra tudtam gondolni, hogy nem volt ez jó deal. Visszakapta a menyét és az unokáját, de milyen áron? Szerintem nem érte meg, de ezt mindenki döntse el maga.
3/10
issti 2021 márc. 28. - 13:15:05 3/10
(4/21)
Huhh, ez a film alaposan felbosszantott. Két ilyen remek színész hogy adhatta a nevét egy ilyen rettenethez. A feléig még egész nézhető, de utána egy dupla zs kategóriás borzalommá csúszik le.
A lelki nyugalmad érdekében ne is kezdj bele! Én szóltam! :)
6/10
pihes 2021 márc. 27. - 15:52:48 6/10
(3/21)
Nagyon lassú és mély film. Esetleg ha közbe jobban fokozták volna a hangulatot, izgalmasabbá téve, inkább lett volna hatásos.
Érdekelt mi lesz belőle!

6/10
4/10
Lucky04 2021 márc. 26. - 13:57:31 4/10
(2/21)
Borzasztóan untam, az egyetlen jó rész az volt, amikor megérkezett a pizzafutár.