rapanui 2008 jan. 07. - 22:31:30
(23/183)
Helló:-)

23 évig cigiztem, napi 1 doboz....
Aztán láttam egy könyvet, az állt benne: nem leszokni kell a cigirôl, hanem abbahagyni:)
Másnap nem gyújtottam rá, ez 15 éve volt.....
*****************
Kb 3 hét után múlt el teljesen a vágy, elsô napok nehezebbek voltak de ez természetes a nikotelvonás miatt. De napról napra könnyebb lett.
*****************
A leszokásban az a gond, hogy "visszaszokhat" az ember...
Ha viszont eldöntöd: többet nem gyújtasz rá, csak magad elôtt alázod meg magad,ha rágyújtasz:)
*****************
Ha nekem anno egy nem dohányzó lány a szemembe mondta volna, hogy milyen hányinger, ha egy nikotonos csókolózik egy nem dohányzóval, már régen abbahagytam volna. És én még azt hittem csak a sörszag ellen kell küzdenem:)
*****************
Ha valakinek csoportterápia kell ahhoz, hogy valami rosszról leszokjon, már régen rossz. Csak nem kell rágyújtani, ilyen egyszerû.
Igaz én magamból indulok ki, de másból nem tudok:)

peace

rapanui
neugassaman 2008 jan. 07. - 20:47:50
(22/183)
Az életemnek nem része a cigi, de mégis létezik az életemben, akár gyûlölöm, akár nem.
Túl voltam egy éven amikor újra... Rá is akartam gyújtani. De tudom hogy kibírtam egy évig, tudom hogy nem szenvedtem a hiányától, bár álmomban cigiztem akkor is. Most alig szívok napi 3-4 szálat, néha napokig sem, aztán mindjárt kettõt, fõleg ha jó volt a kaja, és sörözök.
Pár évig vega is voltam! Érdekes, semmi szenvedést nem éltem át, mentálisan sem támadott meg...
Az van amit akarok! Nem mindíg, de jellemzõen - igaz! Egyenlõre most még jó így, de ki tudja meddíg érzem így? Akkor majd változtatni akarok, s ez egy belsõ késztetés lesz, nem aszketizmus. Persze ehhez a tudat és a tudat szint mibenléte a fontos! Önmagánál jobban senki nem tudja hipnotizálni magát! Azt tapasztaltam, hogy bármirõl meg tudom gyõzni magam, és le is tudom beszélni - ha kell! Egyszerûen megérzi az ember a bennsõ hangot, de van aki elfojtja magában....Aztán lehet, hogy emiatt késõ lesz a bánat, mert akkor már nincs bocsánat....Halgassunk a hangra, és érezzük át mi az ami igazán jó és fontos dolog számunkra a világon!
Zajac 2008 jan. 07. - 20:26:44
(21/183)
:DDD
Nem rossz Hihi
kooma 2008 jan. 07. - 20:19:33 Előzmény efes
(20/183)
"abban tévedtek ti, akik nem kóstoltátok még a dolgot, hogy azt hiszitek, aki rajta van a cuccon, annak rossz."

Ez a legjobb sor az összes hozzászólás közül. Kiírom a falamra. :o)
efes 2008 jan. 07. - 20:13:59
(19/183)
én szintén így. de ehhez 20 év kellett, hogy rájöjjek.
Zajac 2008 jan. 07. - 20:02:02
(18/183)
Mindig szeretem cigizni és a vágy bennem is marad,viszont egészségre ártalmas és az a legfontosabb szerintem,ill sok olyan dolgot szeretnék csinálni amit ha cigizek akor nem tudok.Én ezért raktam le a cigit.
efes 2008 jan. 07. - 19:56:01
(17/183)
én azokról beszélek, akik nem akarnak leszokni. õk a nehezebb esetek.
gnabb 2008 jan. 07. - 19:54:12 Előzmény efes
(16/183)
navárj
én sokat és sokáig cigiztem
és a lentiek le akarnak szokni, ergo szubjektive sem jó nekik a cigi
enyi.
efes 2008 jan. 07. - 19:39:52
(15/183)
abban tévedtek ti, akik nem kóstoltátok még a dolgot, hogy azt hiszitek, aki rajta van a cuccon, annak rossz.

rossz persze, úgy globálisan, kívülrõl nézve. de az igazi dohányos, amikor rágyújt, a mennyekben érzi magát. a drogos, amikor be van tépve, akkor õ nem is akar máshogyan lenni. a probléma ott kezdõdik, amikor a vágyott, tehát szubjektíve "jó" anyagot bármilyen okból megvonják tõle. általában ezért nincsenek túl nagy hatással az olyan leszoktató propagandák, amelyek valamiféle gyûlöletes pokol köveként állítják be az illetõ anyagot. a felhasználónak ui. ezek, súlyos esetben kizárólagosan az egyetlen örömszerzést jelentik. csoda, hogy néhányan idegesek tõle? ennek fényében tessék beszélni (nekik) a dologról...
gnabb 2008 jan. 07. - 19:15:17
(14/183)
Teljesen biztos vagyok benne hogy soha nem fogok rágyújtani. Nehezen írható le az az általános, két éve tartó öröm amit a cigirõl való leszokás okoz. Kicsit olyan vagyok mint egy hülyegyerek, aki kapott egy macit és azóta szorongatja :)
De értem amit mondasz. Furcsa nekem hogy miért kap valaki bármiféle rohamot egy rossz dolog megvonásától, de ez sajnos tény. Sokan vagytok így :-\

Egyébként nyilván nem mindenkinek jön be amit én csináltam. De ha valaki hajlandó tudatosan végiggondolni hogy mi jó és mi rossz a cigiben és pl a kellemetlen mellékhetásokat leszokás közben tudatosan követi és érti és örül nekik, akkor biztosan minden jobb.

Én csak anyit akarok mondani hogy ez nem az akarattól hanem a gondolkodásmódtól függ, mint oly sok midnen a világon, csak enyit kell belátni..
Nem vagyok budhista, sem egyéb vallási nagykövet :)
Sutu 2008 jan. 07. - 17:21:34
(13/183)
Én 43 éven át napi 20-25 db-ot szívtam. 1,5 éve nekem õk segítettek: www.empatia-biomed.hu
Azóta is "tiszta" vagyok :-)
Zajac 2008 jan. 07. - 16:42:17
(12/183)
13éve cigizem(tem),sokszor próbáltam lerakni,de 2-3naptól tovább sose bírtam,most Január 1.-tõl még nem gyújtottam rá,hát mindenesetre ez új rekord.

A mûsorból láttam egy részt de semmi extrát ne várjon senki.
Csak az akarat :-)
Nemlajos 2008 jan. 07. - 16:31:43 Előzmény gnabb
(11/183)
No, egyszer én is abbahagytam 2.5 évre, aztán most kb annyi ideje ugyanúgy, meg még jobban. Most óhajtom megint elhasználni összegyûjtött akaraterõmet, majd meglátjuk, hogy mire elég. Mindenesetre nekem a "nem veszek több cigit" meg a "elfogyott és annyi" nem jön be, attól csak hisztériás rohamot kapok, hogy mi az, hogy nincs itthon cigi. Én elsõre is úgy, hogy hordtam magammal azt a 7 szálat, amit meghagytam. Aztán szétosztogattam... Most meg gyûjtöm az akaraterõt. De tényleg. Nem leszokni. Abbahagyni. Mert szerintem ez így, halálos ágyig.
gnabb 2008 jan. 04. - 13:01:35
(10/183)
Nekem még mindig nem sikerült olyankor be/átkapcsolni a TV-t amikor ez ment. Mi történik? HOgy csinálják a mûsort?
Az a baj, hogy pesszimista vagyok és szerintem senkinek nem érdeke, hogy az emberek ne dohányozzanak, ezért abban sem hiszek hogy bárki tesz azért hogy segítsen leszokni.
Persze nem arról a néhány segítõkész emberrõl beszélek, mert olyanok hálistennek még sokan vannak.

Sok belõlem és menjek pihenjek egy kicsit mi? :)
pozsizsuzsi 2008 jan. 03. - 14:57:32
(9/183)
Hát én is elfelejtettem belesasolni. Most már valószínûleg nem is fogok. Mellesleg nekem volt kettõ nagy nekibuzdulásom leszokásügyileg, mindkettõ dugába dõlt. Az elsõ fõsulis koromban volt, amikor elterjedt, hogy a bagó árt a bõrnek. Már nem tudom miért izgattam fel magam annyira, mivel kiváló bõröm volt/van. Egy hónapra rá, találkoztam egy szobamérleggel... +6 kg.
A másik kicsit érettebb fejjel és néhány tüdõrákos ismerõssel késõbb. A párommal együtt határoztuk el, hogy ne kínozzuk egymást a dohányzás látványával. Télvíz ideje volt, és bár okés, hogy az ember idõnként a klotyót is szellõzteti, de nálunk egyfolytában metszõ hideg volt. Nem is értettem ezt a szellõztetési túlbuzgást egészen addig, amíg valaki ott nem felejtett a papírtartó tetején egy doboz gyufát...
Több próbálkozásom nem volt. :)
kevinspéci 2008 jan. 03. - 11:28:58
(8/183)
Jaj, neked biztos nincsenek elõítéleteid senkivel-semmivel szemben, Tartuffe-kém...

Amúgy mit lehet ezen mutogatni?
Esténkét kiáll a mûsorvezetõ a porond közepére, s a Holdba rikoltja, hogy "Laci ma HÁROM CSOMAG cigit nem szívott el!", vagy mi..?

Engem amúgy se érint ez a mûsor, aminek kb. annyi értelme lehet, mint az "A nagy fagyás"-nak, s kb. annyi emberen is fog segíteni, azaz szinte senkin.

Of Kósz it iz MÁJ opinnyön! Szóval nem kell a torkomnak ugrani. :)
salug 2008 jan. 02. - 22:03:06
(7/183)
www.leteszemacigit.hu
Ha valaki komolyan gondolja.
gnabb 2008 jan. 02. - 19:45:23
(6/183)
Tudom hogy egyéni az ahogyan látom a dolgokat, de szerintem az ilyen mûsorok miatt gondolnak úgy a cigire mint valami marhanagy csapdára.
Az a baj hogy soha senki nem csinált mûsort arról, hogy milyen baromni KÖNNYÛ leszokni.
Soha senki nem mondta el nekünk hogy a nikotinfüggés egy nulla.
Mindig sulykolták belénk hogy milyen marha rossz nekünk és milyen nagyon nehéz dolgunk van.
Naná, hogy utána szenvedünk. Mert ezt tanultuk.

Akkor én most mondok egy vérlázítót.
Leszokni könnyû!
Sokkal könnyebb mint gondoljátok.
Nem kocadohányos voltam. 10+ év, a végén napi két doboz.
Jaigen most jön majd hogy biztos rá fogok még gyújtani meg biztos marhára hiányzik.
Az a helyzet hogy nem. Csak annyira hiányzik mint egy fekély vagy egy jó verés.
Nincs semmi a cigiben amit okom lenne hiányolni.
Mondhatjátok hogy szerencsés vagyok mert nekem könyû volt.
Igen szerencsés vagyok, mert felfogtam hogy nem minden olyan, mint amilyennek tanították velünk.
Még valami vérlázító.
Akaratgyenge pali vagyok.
A leszokáshoz hálistennekl nem kell akarat.

Kívánok minden dohányosnak olyan jól esõ boldog leszokást mint az enyém volt (2 éve).
salug 2008 jan. 02. - 18:27:31
(5/183)
A 80-as évek elején volt egy Leszokni nehéz c. tv-mûsor, Dr.Szerdahelyi Szabolcs és Borenicz Péter rendezésében. Pár hétig tartott a kísérlet. 10-en indultunk, de akkor még nem tudtuk, hogy mire vállalkozunk. Sokkhatásként ért, hogy ott az elsõ mûsorban kellett eldobnunk az "utolsó" cigarettánkat.
A tizbõl 3-4 embernek sikerült végleg leszoknia. :) Nekem sajnos nem. :(
pozsizsuzsi 2008 jan. 02. - 15:42:28
(4/183)
Hát ezeket a sókat jóérzésû ember zsigerbõl utálja. De a kiváncsiság lehet, hogy pár percre odahajt. Persze a cigi ott fog lógni a szájam sarkában... :)