Zajac 2008 jan. 27. - 18:36:24
(123/183)
Apám megyitt az "észosztás" hihi

Nekem egy problémám van összefûrészeltem 2köbméter fát,de lusta voltam behordani és már esik is a hó :-(

"ne várjunk a nevetéssel,amíg boldogok leszünk.Különben félõ: meghalunk anélkül,hogy nevettünk volna."
Én most nevetek :DD......a cigin!
5/10
bodoka 2008 jan. 27. - 13:08:15 5/10
(122/183)
Mindenki saját maga választ. Nem kell hozzá senki. Tehát,ha elszív egy cigit nincs seggberúgás. van egy jó kis adag lelkiismeretfurdalás.És ami utána jön az a fontos.
Jön a következõ cigi vagy sem. Ha nem akkor gyõzelem,ha igen akko vége.............!!! Egy éve szoktál le,már mindent elfelejtettél vagy csak szívalsz minket!!!!
5/10
bodoka 2008 jan. 26. - 09:57:03 5/10
(121/183)
Próbáljuk meg szõkéül:
rágyújtani vagy
nem rágyújtani
de mivel hat nap után még mindig függõ, a válasz egyértelmü
rágyújtani,rágyújtani,rágyújtani!!!!!!!!
S itt kell egy másik hang ami segít abban hogy meg ne tedd. S akkor jár az agyad igen-nem, igen-nem s valamelyik alternatíva gyõz. Hogy melyik? Hát.......Kinél hogyan!!!
gnabb 2008 jan. 26. - 09:21:26
(120/183)
ok, haladjunk lépésekben :)

Mit választasz?
- egy isteni tiramisut (ha nem szereted, akkor bármi istenit amit szeretsz)
- egy marhanagy seggberúgást

A válasz triviálisnak tûnik, remélem nem tévedek hogy az elsõt választanád.

Miért is? Vajon ez egy valós döntés?
NEM! A válasz egy egyszerû mechanizmusnak köszönhetõ.
Mégpedig azért, mert valójában tény hogy inkább tiramisuzol egyet minthogy seggberúgasd magad, így tehát egyértelmû hogy a seggberúgás nem lehet alternatívája a triamisunak.

Kivéve azt az esetet, ha te szereted a seggberúgást, vagy ha te egyenesen seggberúgásfüggõ vagy.

Ebbõl az következik, hogy akkor amikor már nem vagy függõ, akkor már nem döntés kérdése hogy melyiket választod.
Akkor már tény hogy a tiramisut fogod választani a seggberúgás helyett.

Remléem így már érthetõ vagyok :)

Bocs. Pszichiáterül tudok, szõkéül nem :)))))
gnabb 2008 jan. 25. - 21:04:55
(119/183)
Nem beszélsz pszichiáterül :)))
Azt akarta ezzel mondani hogy nem kell dönteni olyan szituációban, ahol nincs alternatíva és a rágyújtás nem lehet alternatívája a NEM rágyújtásnak.
Mivel a nemdohányzásnak nincs alternatívája, dönteni sem kell.

Tehát nem a leszokásról való döntésre gondolt.
pozsizsuzsi 2008 jan. 25. - 16:59:26
(118/183)
Ba*ijó filmek, nekem csak az volt a bajom vele, hogy tényleg egy füst alatt néztem meg õket, kint 35 fok, a moziban úgy két óra után már 45-50, én meg a vadiúj hosszúújjú dombornyomott pólómban, belül nylonréteg... De komolyra: Ha teheted, nézd meg õket. Nekem még Ííígy is nagy élmény volt. Igazi örömfilm, fõleg a kettes,de nézni kell hozzá az egyest is, és azért sem volt kár...
gnabb 2008 jan. 25. - 16:35:17
(117/183)
Az a legjobb az egészben, hogy ezek a dolgok nem visznek ám kísértésbe senkit :)
Szóval semmi gonoszság nincs benne.
Meg is nézem melyik filmek ezek, mert csak a címe ismerõs :-\
pozsizsuzsi 2008 jan. 25. - 14:27:22
(116/183)
Hú,piszok rossz volnék ha ajánlanám a Füst, és Egy füst alatt c. filmeket? Ne szívjátok mellre, csak most olvasgattam az említett filmek topicját, és a kisördög nem hagyott nyugodni.. :)
jani.ferenc3 2008 jan. 25. - 14:15:50
(115/183)
Remélem ez kis csapat már sinen van és minden zökkenõ nélkül beér a célba. Aki még ingadozik, vagy most áll neki : Google: Szabadulásom története - és olvasni kell. Én is sokat olvasok és keresgélem a cigivel kapcsolatos cikkeket, fizikailag nem hiányzik,csak a pszichémmel kell még foglalkozni,erre jók a barátok/ a neten/, mert a nemdohányzó barátok nem érzik át annyira a leszokás problémáit, " "csak"" azt erõsítik meg bennem,hogy igenis /bodoka/ lehet és jó is cigi nélkül élni.31 nap.
jani.ferenc3 2008 jan. 25. - 13:46:17
(114/183)
Remélem ez kis csapat már sinen van és minden zökkenõ nélkül beér a célba. Aki még ingadozik, vagy most áll neki : Google: Szabadulásom története - és olvasni kell. Én is sokat olvasok és keresgélem a cigivel kapcsolatos cikkeket, fizikailag nem hiányzik,csak a pszichémmel kell még foglalkozni,erre jók a barátok/ a neten/, mert a nemdohányzó barátok nem érzik át annyira a leszokás problémáit, " "csak"" azt erõsítik meg bennem,hogy igenis /bodoka/ lehet és jó is cigi nélkül élni.31 nap.
5/10
bodoka 2008 jan. 25. - 09:17:48 5/10
(113/183)
Kössz a gratulációt.De úgy gondolom (ma már),hogy igen is lehet cigi nélkül élni.Soha nem hittem el senkinek-vagy nem akartam.Most a környezetem csak figyel és szinte azt érzem arra vár mikor fogok rágyújtani. De én már nem fogok!!! És jön a suk hülye duma,hogy majd három hónap múlva,meg arról álmodsz majd egy év múlva is.....
Nem,nem a kis bestia nálam többször esélyt nem kap.Erre jó Allen Carr könyve. A megvilágosodás pillanata-mikor elõször olvastam nem igen hittem benne. Pedig most már tudom hogy létezik. Dohányosok ha tudnátok milyen könnyü letenni!!! Próbáljátok meg! mit veszthettek? Ugye hogy semmit!!! Csak kaphattok!!!
gnabb 2008 jan. 24. - 17:46:22
(112/183)
Szuper amiket mondasz :)

És ha megnézed pl a mostani hozzászólásod, meg a két héttel ezelõttit, azonnal látszik a különbség. Nyugodtan tárgyilagosan okosan beszélsz :)
Grat :)
Zajac 2008 jan. 24. - 17:21:36
(111/183)
Helloka!
Semmi különös belefolytam a szürke hétköznapokba :(
Sok a meló,hétvégén egykis kirándulást tervezek,egy kis felfrissülést...
Jól bírom nemhiányzik a cigi most jó de azért még nem bízom el magam 25.napnál járok..
Sajnos a mûsort nem nézem,de mint az írásokbol kiveszem rágyujtottak mind a 2-en,ha ígyvan akor az gáz...
Na megyek majd lehet visszakukkantok :) Csaó
5/10
bodoka 2008 jan. 24. - 15:45:56 5/10
(110/183)
Hát nagyot csalódtam M.Kis Csabában. Szinte biztos voltam benne, hogy az õ fejébõl kipattant az a bizonyos szikra és õ tudja, hogy nem akar rágyújtani. A hatodik napnál tartanak s nem hiszem el hogy nem bírták volna ki. A 13.
napomat írom. Szuper a közérzetem,szinte álalakult az egész
napom. reggel ötkor nem dohányzom,hanem reggelizem és utána iszom meg a kávémat(így is nagyon lehet élvezni,pedig 20éven keresztûl azt hittem,hogy nem).
Este mikor a legjobban hiányzik,futni járok(háromnegyed óra),és utána istenien érzem magam.Igaz a két hét alatt már két kilót híztam,de remélem most már megáll.Én a két szereplõnknek azért oda adtam volna Allen Carr könyvét,hogy olvassák el, mert bizony én is elõveszem és olvasom,ha szükség van rá.Zajac hol vagy?
gnabb 2008 jan. 23. - 18:00:10
(109/183)
Láttam!
Végre én is láttam :)

Észrevételek:
1. Narrátor is azt mondta hogy a nikotin csak az elsõ két hétben okoz tüneteket.
2. Többet kell mozogni, többet kell inni és többet kell aludni.
3. Ki kell tûzni egy napot és akkor letenni, nincs tovább cigi egy szál se.
4. A két idióta rágyújtott utána
5. "Az is ugyanolyan jó ha nem gyújt rá az ember." (de akkor minek gyújtott rá?)
6. "Simán ki lehet bírni hogy nem gyújtasz rá" (De akkor minek gyújtott rá?)
7. "Nem azért gyújtottam rá mert nem bírtam volna ki. Kibírtam volna, csak úgy döntöttem elszívok egy cigit" (Micsoda balf*x. MOst akkor leszokni akar, vagy cigizni?)
8. Azt hiszik függetlenek a cigitõl, erre azt mondta Edina hogy majd akkor nem függ a cigitõl, ha már nem döntés kérdése az hogy rágyújt-e. Tehát tény hogy nem gyújt rá.
A leszokás nem a nikotintól függ.

Ha nyitott szemmel nézi az ember, nem olyan rossz ez. Csak a cigisek anyit látnak ebbõl hogy jajj a két szegény se bírta. Holott õk nem nagyon akarnak leszokni.
Gyõzködik magukat, szenvedni akarnak, rágyújtanak. Ügyesek :)

Ti látjátok ezt? Hazundak maguknak. Nem a cigi miatt vannak gondjaik, hanem önmaguk miatt.
Ha nem hiszik el hamar, hogy le tudnak szokni, akkor nem is fognak leszokni.
Én drukkolok nekik :)
gnabb 2008 jan. 23. - 12:51:19
(108/183)
szeritnem teljesen mindegy ki játszik és hogy mik a paraméterei.
A lényeg a játék :)
Ha meg dohányosok is jönnének, talán õk is leszoknának a nemdohányzókat látva :)
5/10
bodoka 2008 jan. 22. - 19:57:27 5/10
(107/183)
Olyan izomlázam van, hogy alig tudok lábra állni.Á de nem baj majd csak lesz valahogy. ma este már nem mentem futni és nem is tornáztam. Elég szomorú.
a kilókról pedig annyit, hogy biztosan szed fel párat mindenki,de majd leadjuk. Elôször a cigi letétel utána a diéta. A kézilabdában én is benne vagyok, de én leszek a kapus.
fiúk nagyon rossz kedvem van. Nem tudtok egy jó viccet?
Természetesen a dohányzókról!!! sziasztok
Zajac 2008 jan. 22. - 13:18:39
(106/183)
Akik leszoktak kézicsapat :DD hihi
Nem tudok kézizni,de én benne vagyok,csak szerintem nehéz lesz összehozni az edzéseket hihi
De például lehet Dohányosok vs. Nem Dohányosok mecs :DD
Zajac 2008 jan. 22. - 13:16:09
(105/183)
Én híztam 5kg de ez nekem elõnyömre vált mert vékony testalkatú vagyok és hugom szerin pont ez felel meg az életkoromnak,úgyhogy most izmosítok :DD
Utána futás a jó kondiért...
Zajac 2008 jan. 22. - 13:14:29
(104/183)
Nekem éppen az éjszaka a jobb..hmm
A futással óvatosan és fokozatossan javaslom elõször csak hoszabb sétákra menjél és utána kocogni,ha van rá lehetõséged akor ne aszfalton kocogj...Én csak februárban kezdek el futni
Csak így tovább jó lesz ez :DD