gyik 2007 ápr. 24. - 18:44:21 Előzmény glam
(848/1148)
glam, ez pl. egy tök jó megoldás lett volna Rokkó szálon, nekem sokkal jobban tetszik, mint ami volt!

Bandika:
Abszolút belefért volna, még egy ágyjelenet is! Legalábbis részemrõl.
Nyüglõdtünk, nyüglõdtünk, azt hupp, úgy elvágták egy romantikus naplementével az egészet.. Kicsit több jöhetett volna ebbõl a kapcsolatból. Egy egészestés véget csináltak neki, kicsit hamarabb is dûlõre lehett volna jutni, nem csak a legutssó 10 percben :(
Szóval ami a David+Lisa szálat illeti, nekem tetszik az ötleted!
gyik 2007 ápr. 24. - 18:38:06
(847/1148)
áhh, kétségem nem fért hozzá :D
gyik 2007 ápr. 24. - 18:37:21 Előzmény bogi101
(846/1148)
vótak benne furcsaságok itt-ott ("na igen"-nel az élen.. a "na ja"-ból), meg bakik is, talán elkerülhetetlen is, amilyen tempóban nyomatják a szinkront.. A tv2-t peciel tudom, hogy néha 1-1 nappal adás elõtt mondják fel. Legalábbis amikor én ott voltam a masterfilmnél szinkrondramaturgia-témában, akkor nem sokkal voltak elõrébb a mûsorokkal ;)

A "nekem ez lesz az elsõ"-jelenet viszont nem félreértés.. Lehet a magyar szöveg lehetne még eltaláltabb, de direkt van, hogy azt higyjük, Rokkóék is a szexrõl beszélgetnek. Poén.. :)
gyik 2007 ápr. 24. - 18:32:08 Előzmény glam
(845/1148)
hupp, glam, mondasz vmit.. Akkor visszaszívom. Dramaturgiailag tökéletes, sõt :) Én akkor még csak ritkásan néztem Lisákat, de most hogy mondod, télleg mintha ezt énekelte volna.
De az esküvõ-jelenethez akkor sem illett.. Eleve mást kellett volna választani :)
bogi101 2007 ápr. 24. - 11:07:28
(844/1148)
Igazából akkor különbözött volna a többi szappantól , ha egyikhez sem megy hozzá.:)
glam 2007 ápr. 24. - 10:20:28
(843/1148)
Tudom, én csak kérdeztem, hogy áll, mert én már nem tudok felmenni oda. Szerintem egyébként le fogják adni, ha már annyir meg vannak szorulva, hogy májustól adják újra a Merlose Placet, akkor szerintem azt is le fogják elõbb-utóbb. Kérdés az, hogy azt is olyan jó idõben-e. Én bizakodó vagyok:-D
bogi101 2007 ápr. 24. - 08:25:55 Előzmény Kiskirálylány
(842/1148)
Olykor tényleg furán fogalmaztak, nem lehet hogy a fordítás nem volt a legtökéletesebb??? Sajnos nem tudok németül, de lehet,hogy úgy egyáltalán nem volt félreérthetõ.Én néha csak néztem,hogy milyen hülye szavakat használnak, ami lehet,hogy szó szerint úgy volt,de a magyar nyelv azért ennél sokkal árnyaltabb, és jobb kifejezések számunkra érthetõbbek és jobban odaillõek lettek volna...Vagy csak nekem tünt néha olyan idétlennek??? én egyébként soha nem szoktam ilyen sorozatokat nézni, de ezt valahogy mindezek ellenére bírtam, bár amit írtatok Rokkoval és a befejezéssel kapcsolatban azzal egyetértek.Lisának meg a családnak azért volt egy kis kelet-német bája...
123 2007 ápr. 24. - 01:01:09
(841/1148)
Sajnos nem a petíción fog múlni. Mert mi van akkor, ha összegyûlik mondjuk 1000 aláírás (ami persze nem fog)? Semmi... A nézettségnél nem 100 emberrõl van szó, hanem még egy ilyen kevéssé nézett program esetében is minimum 300 000-rõl... Mondjuk. Mindenesetre 1000 ember nem oszt, nem szoroz nekik. Sajnos. Errõl nyugodtan lemondhatunk. Ha valami csoda folytán le is vetítik az nem a petíció miatt lesz. Különben is, ahogy elnéztem azt a petíciós oldalt, nem kifejezetten komoly vállalkozások magja van ott elvetve. Nem egy komoly oldal.
glam 2007 ápr. 23. - 23:12:10
(840/1148)
Olyan kihalt mostanában, azt hittem csak nekem nem mûködik. Sajnos, igen nekem is lenne dolgom ezer, csak mivel géppel dolgozom, mindig megkísért a net és így a forum is:-D
Lisa már csak a héten, meg a jövõhéten lesz :-(
Nem tudod, hogy áll a petició, lesz-e a magzarból vmi?
123 2007 ápr. 23. - 23:05:48
(839/1148)
Miért halt volna meg? Nem, egyáltalán, csak sajnos mindenki nagyon elfoglalt, többek között én is. Meg aztán 27-én megint leáll egy idõre...
glam 2007 ápr. 23. - 22:52:16
(838/1148)
okés, akkor mondok jobbat:-D <a target="_blank" href="http://www.youtube.com/watch?v=TvHScUmGAMQ" title="http://www.youtube.com/watch?v=TvHScUmGAMQ">www.youtube.com</a>
Az RTL-es fórum meghalt?
123 2007 ápr. 23. - 22:22:39
(837/1148)
Sajnos mostantól nem ismételnek semmit semmikor... Pedig nekem, aki mindig felvételrõl nézem, nagyon jól jött a vasárnapi tömbös sugárzás. Ez van, sajnos.
glam 2007 ápr. 23. - 22:05:05
(836/1148)
Szívesen! Amúgy itt tudsz belõle nézni részeket :<a target="_blank" href="http://www.sat1.de/vib/telenovela/videos/," title="http://www.sat1.de/vib/telenovela/videos/,">www.sat1.de</a> + vasárnap 13h-tól minden résyt ismátelnek mindig.
Dancsi09 2007 ápr. 23. - 21:53:04
(835/1148)
Kösz szépen glam!
Annyira idegesített h pont ezt a részt nem láttam , de h leírtad sokkal jobban érzem megam:))
glam 2007 ápr. 23. - 21:26:38
(834/1148)
Elmondta Hannahnak, Brunonak, és a szüleinek, hogy tehes, ja és ki ne felejtsem Davidot is sikerült végül elérnie. Lényegében errõl szólt az egész rész. Olyan ari volt, a szüleinek úgy mondta el, hogy kaptak mindketten egy-egy bögrét, amin egy gyerek rajz volt, a hátulján pedig, hogy oma és opa. Ezt persze nem vették észre csak a vicsinál, ahol Helga és Bernd egymással szemben ültek és meglátták egymás bögréjének hátulját és majdnem megfulladtak. Aztán nagy boldogsá, ölelkezés, meg ilyenek. JA Paolo meg szervezkedik Lisa ellen, pontosabban, ki akarja nyírni, õket. Röviden ennyi.
glam 2007 ápr. 23. - 21:21:54
(833/1148)
Nekem nagyon kellett ez a sok csöpögés a végére, ha már annyit szenvedett és ugy vele mi is. Megszenvedünk érte :-D
A másik, gondolom nem mondok újdonságot, de az a szám ugyebár azért ment mert az volt az elsõ romanzikus megnyilvánulása David felé, amikor azt próbálta elénekelni, amibõl ugye az is kiderül, hogy fontos neki ez a dal.
Arról már lehet vitázni, hogy akkor helytálló volt-e vagy sem, de mindenesetre kellett, hogy akkor az szóljon, nekem legalább is. Ez olyan igazi kontraszt volt, annak amit ti is mondtatok, hogy egy álom, ami soha be nem teljesülõnek látszott, az elsõ pontja és, ha nem is a vége, de a csúcspontja. Szerintem dramaturgiailag kellett. Épp ugy, mint a Kiss me, a legvégére, hogy feloldja és emberközelivé, nem pedig elcsépelt filmes pillanattá tegye a végét. Így jól volt megoldva szerintem.

A Rokkós dolog: legkésõbb a csók után meg kellett volna mondania neki, hogy bocs, de mégsem. És még ekkor is megtehették volna azt, hogy õk bemennek mondjuk a szobába megbeszélik a dolgot, amit így ugye a nézõ nem lát, aztán beszél Daviddal és mi tudatlanok csak akkor tudtuk volna meg kihez magy hozzá mikor az oltár elé állnak. Így is meg lett volna a várakozás...
De mostmár megtörtént és így maradt:-D
Minden esetre nekem kellett az a szám. Én is rengeteget álmodozom -sajnos- és nekem is jó lenne ha valami ilyan sokat jelentõ dal, szólna, amikor beteljesedik a legmersézebb álmom. Persze nem fog, mármint zene szólni, tudom én..., de jó lenne... ;-D
Dancsi09 2007 ápr. 23. - 20:40:04
(832/1148)
Sziasztok!
(Boccs h csak így hírtlen írok)
Aki látta ma a Sat1-en a VIB2-t az leírná h mi történt , mert nem tudtam nézni. Elõre is köszi!
gyik 2007 ápr. 23. - 20:29:38
(831/1148)
szerintem is jó volt a teljes romantika..az KELL egy ilyen sorozatba :)

A W Houston számon én szem. szerint totál kiakadtam.. Az nagyon hibádzott.. Jóh-jóh, a zene hangulata oké..de ez egy annyira elcsépelt szám..hogy már nem szép :(
Sztem pl. Nena fõcímzenéje is jobb lett volna. Nem az a része, ami hallatszik a nyitóképek alatt, hanem más része. Nekem nagyon tetszik az a szám pl;)
A gitárt sajna nem hallottam, de biztos, hogy eltaláltabb volt.
A virágok..hát istenem. Ettõl igazán romantikus :) És igen, kell a romantikus tündérmese néha! ;-)

Én viszont úgy csináltam volna meg, hogy Rokkót hamarabb "lerendezi", valahogy szépen..nem ilyen nagyon otrombán otthagyni és még azonmód örülni, aztán kit érdekel a másik. Vagy ha már az oltárnál hagyom ott..akkor nem megyek vissza mással..ott rögtön.. Ez nekem eléggé levont (volna;-) a romantikából.. Zavaró, hogy ott van valaki fájdalma közben.. Ha hamarabb megoldják, el lehetett volna szépen búcsúzni és csak a Lisa&amp;David tündér-happy-mese-endre koncentrálni. Nekem jobban tetszett volna. És lett volna vmi a sorozatban David+Lisából is, mert igen, mindenki kapcsolatából többet láttunk :)
Így viszont..hát.. Roookkoo :(((
:D
roball 2007 ápr. 23. - 20:00:09
(830/1148)
Hát...nem tudom...Igazából szerintem ez a vég, tökéletesen kielégítette a romantikázni vágyó nézõk sokaságát. Én például úgy vagyok vele - mivel velem ilyenekhez még csak hasonló dolgok sem történnek - hogy jó egy kicsit álmodozni, valahogy az ember ki tud kapcsolni...elfelejti a saját gondjait, és csak arra koncentrál, h Lisa most milyen boldog (nyugi, nem vagyok hülye...tudom, hogy ez csak egy sorozat).
Amit pedig még hozzá tudnék tenni...
Lisa mindig is egy álmodozó lány volt...sohasem merte volna gondolni, hogy David majd egyszer rózsaesõben tartja a karjában õt, éppen a saját esküvõjük után...mégis megtörtént...Lisa álmai valóra váltak(!!!).Szóval szerintem ne vesszünk el olyan részletekben, hogy rózsák, meg milyen zene...bár...najó...a zene : Whitney Houston száma tipikus Kevin Costner filmekhez illik...Lisához éppen a Kiss me c. szám dukál, és ki is lettem elégítve : ha emlékeztek, amikor már a hajón voltak, megszólalt az a jó kis gitár...pont úgy, mint amikor levetette a fogszabályzóját...
Szóval...meg volt ez csinálva, tényleg picit nyálasra és nem a sorozat színvonalát tükrözõre sikerült, de én, a romantikára vagyó nézõ igényeit azzal a rózsaesõ jelenettek teljesen kielégítették.
Nézzünk is meg egy 120adik képet arról a jelenetrõl :D