Eszter95 2007 aug. 18. - 14:42:03 Előzmény Lasagne
(8/8)
Ez nagyon jó volt csak nem mutatoot jól az két kis.. nagyon jól énekelt a kenae is !!!!:)
Lasagne 2007 júl. 13. - 15:03:28
(7/8)
igen Al Gore...láttam a filmjét is, szimpatikus fazon, és filmje is jó lett elgondolkodtató........
õszintén remélem hogy egyszer megválasztják elnöknek mert akkor még nagy dolgokat vihet véghez
igazad van abban ,hogy ez jó ötlet volt a figyelemfelkeltéshez, de én a Madonna féléken akadtam ki, meg még a felkapott sztárocskákon akiknek élõben semmi hangjuk nincs.....
december 2007 júl. 13. - 13:56:30 Előzmény zsofiv
(6/8)
Habár nem reklámozták, a (Greenpeace-el egy súlycsoportba sorolható) Friends of Earth környezetvédõ szervezet találta ki a Live Earth mozgalmat, melynek Al Gore lett a védnöke, és melyre a sztárokat csak felkérték. Mind a FoE, mind Gore már legalább egy évtizete hirdeti a világba a klímaváltozás ügyét, de hallott-e róla mindenki?

Most, hogy már a vak is látja, mi történik körülöttünk, értelme lett egy olyan prorgamot csinálni, amellyel széles tömegeket lehet megfogni. Hogy felfigyeljenek, ahhoz híres elõadókat volt érdemes felkérni (persze igyekeztek környezetvédõ hozzáállású mûvészeket találni). Mindenesetre minél több féle mûfaj szerepel, annál szélesebb tömegeket lehet megszólítani. A zene mint eszköz is kézenfekvõ, mert az a lélekre is hat, ellentétben a csak "száraz adatokkal", és ilyen jó eszköz még az sok közben vetített kisfilm is, amelyet profi reklámosok készítettek.

Ha valakinek van jobb ötlete a világ figyelmének felkeltésére, és segítene a megvalósításában is, bármikor csatlakozhat ezekhez a zöldszervezetekhez, melyek már Magyarországon is rendelkeznek tagszervezetekkel.
zsofiv 2007 júl. 11. - 11:36:54
(5/8)
én nekem meg elsõre az jutott eszembe hogy na mivan, mégcsak most jutott eszébe a sztárocskáknak hogymivan a Földdel, hogy mennyi midnen rossz történik és hogy midnez menynire rosszahtással van a légkörre, a földünkre...
gondolom néhány ember mégcsak tényleg most "kapta" ezeket az információkat hogy globális felmelegedés, üvegházhatás stb..
Lasagne 2007 júl. 08. - 16:04:51
(4/8)
hát igen van benne valami:)

koncertõl annyit....rájöttem a legtöbb énekes élõben hamis.(tisztelet a kivételnek).....
a kommentároknál meg tolmács,hm nem tudom néha kivett-e valami értelmet a fordításaiból, de hogy sokszor nem tudtuk összerakni mit is akar mondani........

igazából, ha a nagy emberek tennének TÉNYLEG valamit, esetleg mérsékelnék a kibocs.-t akkor az máris hatalmas lépés lenne. Most az hogy én megpróbálok hú de energiatakarékosan és környzetbarát életmódot folytatni, az kurvára nem számít túl sokat......tudom sok kicsi sokra megy....na ja ,ahhoz NAGYON sok kicsi kellene.........
szóval ja:)
december 2007 júl. 07. - 17:48:05
(3/8)
Én nézem egész nap, és persze nagyon jó!
Azért ne sajnáljátok annyira, ha lemaradtok,
mert a cool csatorna nagyon belekontárkodik.

Ugyanis folyamatosan megszakítják a mûsorfolyamot
- reklámblokkokkal és mûsorajánlókkal (ugyanazokkal)
- két jópofizó, de mûveletlen csinibaba mûsorvezetõvel,
akik inkább meg sem szólalnának, meg ahogy kinéznek..
- a stúdióba hívott rengeteg mûvészvendéggel, akiknek a
túlnyomó része nem ért a témához, és a tájákozatlan be-
szólásaikkal inkább csak lejáratják az egész klímaügyet...
Tisztelet a kivételeknek, és a hozzáértõ szakembereknek.
- a fordítók nem bírják a tempót, és nem találnak szavakat.

Tehát a közvetítés egy része nagyon Cool okoskodásokkal
telik el, mindezek ellenére azért örülhetünk, hogy már itten
magyarban is láthatjuk az igen színvonalas eredeti mûsort.
pic 2007 júl. 06. - 19:41:27
(2/8)
Ja, én is nagyon örülök, hogy végre nem csak összefoglalót vagy pár perces részleteket lehet látni belõle, holnap tuti végigülöm!!! :-)))
Ancsibaba 2007 júl. 06. - 16:58:20
(1/8)
Imádom ez a koncertsorozatot, már többször végigültem ilyeneket. Szerintem baromi jó ötlet és örülök, hogy idén magyar csatorna is közvetíti. Csak sajnálom, hogy nem leszek itthon egész nap, így idén ki kell hagynom :'(