10/10
fantyoyo 2016 ápr. 08. - 19:36:25 10/10
(25/65)
Nagyon bátor dolog belevágni egy ilyen minimal projectbe. Kell egy arc, ami képes másfél órán át érdekes, erõteljes, beszédes maradni, és olyan dráma, ami nem üresedik ki, nem válik csöpögõssé, ragadóssá, hanem végig átélhetõ.
Nem rémlik a filmben egyetlen gagyi trükk a feszültség fenntartására, és ami a legrázósabb, hogy lehet ezt a szinte semmit - késõ este, autópálya, kocsibelsõ, elmosódó fények - következetes, tartalmas módon végigvinni: azaz hogyan lesz az alaphelyzetbõl film és nem egy novella vagy színpadi monodráma.

Nekem idáig ez az idei legerõsebb filmélmény. Tom Hardy-t nagyon szeretem.
xdm 2016 ápr. 04. - 19:54:28
(24/65)
Sznoboknak tökéletes szórakozás :D
tortura 2016 ápr. 04. - 19:49:09
(23/65)
Igen, erre a filmre gondoltam, hogy várom.
Írtam már neked a múltkor, hgoy a legtöbb színész sajnos nem a legjobb filmjéért kapja meg az Oscart. Hanem mikor már naaaaaaaaaaagyon oda kell ítélni neki, különben háború lesz. Én legalábbis így látom. De legalább megkapta. Mondjuk nekem a Wall Street farkasa sem tetszett. Ezt majd megnézem, ha lehetséges lesz.
9/10
offtopic
Edmond Dantes 2016 ápr. 04. - 11:11:46 9/10
(22/65)
itt off
Közben rájöttem h A visszatérõt várod. Nekem nem jött be ld ott, beírtam. Leo színészkirály, de nem ettõl és sztem nem igazán ezért kapta az Oscart, de örültem, többszörösen kijárt neki és most jött össze, erre a filmre. A visszatérõhöz sok türelem és erõs hátsó fél :) kell, mert túlméretes...na nem a hátsó fél terjedelme túlméretes, hanem a film terjedelme. Hardy meg ott (nekem) felismerhetetlen, igaz, korábban csak a nevét ismertem leginkább.
9/10
Edmond Dantes 2016 ápr. 04. - 11:06:47 9/10
(21/65)
Ha nincs meg és van amc-d, csüt 16h55 leadják megint.
tortura 2016 ápr. 04. - 10:42:46
(20/65)
Már alig várom azt a filmet (is), hogy megnézhessem. Hát tudod, nekem õ "gyerek". Az ilyen nyanyáknak, mint én.
9/10
Edmond Dantes 2016 ápr. 04. - 09:36:57 9/10 Előzmény tortura
(19/65)
Filmrõl már írtam ez alatt. Amit írtál, azzal teljesen egyetértek, csak én másik irányból értem ugyanoda mint te. "Gyereket" Oscarra jelölték A visszatérõben, csak Leo ott le- és beárnyékolta. Itt viszont szó szt egyedül (el)viszi a hátán a filmet. Én se ismertem fel, csak utána láttam meg Hardy topikjában.
9/10
Edmond Dantes 2016 ápr. 03. - 21:38:14 9/10
(18/65)
Lenyûgözõ, tömör alkotás, elképesztõ feszültség a második perctõl az utolsó elõtti percig.
Mindannyiunk életében adódnak helyzetek, amikor "minden összejön" mármint minden rossz.
Amikor úgy érezzük mint a címben: nincs visszaút, nincs menekvés, minden elveszett, vége a világnak.
Akinek nem adódott ilyen helyzete, szerencsésnek mondhatja magát.
Minden elveszett? Vége a világnak? Többnyire és szerencsére: n e m. Pestiesen szólva: holnap is felkel a nap. Nem ebben a filmben, ez még késõ este véget ér. És dramaturgiailag tökéletes pillanatban ér véget. Háromszoros bravó!!!

off
A telefonos monodráma mûfaja nem mai találmány. Aki ismeri mondjuk Lucille Fletcher Bocsánat, téves kapcsolás c. hang- illetve TV-játékát (Sulyok Mária felejthetetlen alakításában), tudja, mire gondolok.
tortura 2016 márc. 31. - 17:42:30 Előzmény Morfondír
(17/65)
Egyetértek. Nagyon nyomasztó, mély film, de nem következmények és tanulság nélküli. Bizony, mindennapi emberi csaták, játszmák, belsõ drámák vannak benne. Bármelyikünkkel megtörténhet.
Igazad van, jól összefoglaltad. Ezért volt szimpatikus nekem is a "megbotló" hõs, mert valóban hibázott, de mindenért vállalta a felelõsséget. Volt tartása, higgadtsága. Nem ment bele mások hisztijébe, minden vacak helyzetbõl a legjobbat próbálta kihozni. Na ez az, ami marha ritka. Pláne egy ilyen szituban. Már ezért kalapot emelek.
Egyébként valóban kitartás, türelem és idegek kellenek ehhez a filmhez. De nem bántam meg, hogy megnéztem. Láttam már pár filmjét ennek a gyereknek és egész jók. Õ pedig egyre inkább beérik és egyre jobb színész lesz. Én drukkolok neki.
tortura 2016 márc. 31. - 17:37:22 Előzmény m3246
(16/65)
Igen, igazi magyar virtus, elvárás, hogy minél pokolibb vége legyen a filmnek, mert az passzol a pannon hangulathoz. Ha ne adj isten valaminek kellemes vagy átlagos vége lesz, az már csak egy gagyi, amcsi szar lehet.... (dacára annak, hogy félig angol a film és ott is játszódik).
Még szerencse, hogy azért a világ nagyobbik felén nem így gondolkodnak. Ha így lenne, egy filmet se néznék meg. Ki a franc akar állandóan szomorkodni, mert meghalt valaki. Elég szomorúság ér az életben, nem hiányzik még plusz egy filmben is. De biztos sokan vannak, akiknek komoly igényük van a borzalmakra, ahogy írod Te is pl.
Nagy1A 2016 márc. 30. - 17:26:40 Előzmény tesz-vesz
(15/65)
Csak felnõtteknek ajánlva és csak azoknak, akik másfél órán keresztül hallgatni és figyelni tudnak egy monodrámát. Elõnyben aki "Az egy õrült naplóját" látta!!
Spoiler! Hát igen, ebben igazad van, ez minket is zavart, különösen az elsõ pillanatokban, amikor a visszapillantóba hátranézve elkezdett beszélni.
Elõszõr néztem a hátsó ablakot, hogy mit látok benne, azután lassan rájöttem, hogy ez a múlt!
Ezt a feleségével vitázva, vagy inkább neki elmagyarázva, hiszen neki tudni kell a sérelmeit, talán jobb lett volna. Így tényleg túlzottan maníros......
Állandóan az volt az érzésem, hogy tragédiába fordul a vége, de így békességes lett, már ha kirúgva otthonról, a melóból.........ezt békességesnek lehet nevezniA heppiend is ámerikaisra sikeredett, a feleségem elsõ mondata a babasírás után is jellemzõ...........na?..... ennyi?? legalább láthatnám a babát.......:)))
Aki szakmabeli, az szakadtra röhögi magát a C6-os közelíthet-e a C5-höz címû dilemmára, valamint az utolsó este végzett vasalás ellenõrzésre!! Ráadásul európa legnagyobb betonozásán!!
De ez Tom Hardy érdemeit nem csökkenti!!
1/10
Istenasszony 2016 márc. 29. - 09:46:14 1/10
(14/65)
Hogy én ezt miért néztem/hallgattam végig?! Rádiómûsornak elmenne, de filmnek... Ezen nincs mit nézni.
Menyhart Ferenc 2016 márc. 28. - 20:36:41
(13/65)
szar film vic kategoria meg a vilanyt is sajnalom ezert a szarert
xdm 2016 márc. 28. - 19:19:29
(12/65)
De gyenge volt ez. BMW reklámfilm, azontúl egy erõltetettség az egész. Az Összeomlás c. Douglas film ezerszer jobb. Ez túlságosan drámai akart lenni, csakhát sehogy nem sikerült. Túlzás az egész, és még unalmas is. És semmilyen feszültséget nem éreztem közben.
franszoá81 2016 márc. 28. - 00:17:39
(11/65)
SPOILER

azért ott van egy oriasi logikai hiba h kb 90 perc az út és a szülés után simán lett volna ideje visszamenni és akkor nem rúgják ki... értem én h kellett a feszültség, de ez így akkor is vicces...
7/10
pihes 2016 márc. 27. - 15:03:50 7/10
(10/65)
Egyedi megközelítéssel látjuk a filmet. Minden szemszögbõl...
Különös hangulatú, jó film.
kazsagx 2015 okt. 09. - 00:46:32
(9/65)
Spoileres lehet...
****

Imadtam Ivant,ahogyan probalta higgadtan kezelni a dolgokat... pedig hatalmas örlödes ment a lelkeben vegig...
Annyira hetköznapi es talan ezert ereztem olyan közelinek a temat... Megcsalas,csalad,munkahelyi problemak,es az embernek sokszor egyszerre szakad a nyakaba minden.
Valalta a babat es azt amit tett... a befejezes pedig szep volt,hiaba a felesege lezarta a kapcsolatukat,a gyermeki siras adott talan egy uj remenyt Ivannak :)
Zsenialis Hardy!
gangyi 2015 júl. 29. - 23:42:10 Előzmény m3246
(8/65)
Szia!
Csak meg szeretném tudni, hogy neked mi lett volna az ütõs befejezés?

****SPOILER****

A tippem az, hogyha a baba meghalt volna, vagy nem erre gondoltál?
Szerintem azért úgy már kicsit túlzás lett volna, így pont rendben volt. Azért ahogy a fia beszélt, meg az érzelmek, na mindegy, szerintem ez ennél inkább nem állhatta volna meg a helyét, végre nem a szokványos film, nem kell neki drámaibb befejezés! :)

****SPOILER VÉGE****

Egyébként nekem az tetszett nagyon, hogy a telejfonbeszélgetéseknél ugyan mindig csak Ivant láttuk, mégis mindig kijöttek az érzelmek amennyire lehetett, de szerintem ezt is ábrázolja a film, hogy telefonon mennyivel másabb a dolgokat intézni, beszélni, emellett a mai világban már nagyon sokat használjuk, de teljesen átalakítja a hétköznapjainkat.
10/10
Morfondír 2015 jún. 10. - 22:16:35 10/10
(7/65)
Hibátlan film! Egy tök emberi történet, emberi gondokkal, és mindez még izgalmas is. Legalábbis én izgultam, hogy alakul a történet...
...a következmények! az biztos, hogy hibázni könnyû, de után helyes döntéseket hozni?! na az a nehéz.
(és tényleg elkeserítõ, hogy nálunk sem a mozikba nem ment, sem DVD-n nem jött ki! Pedig Tom Hardy-nak már ekkora volt "egy-két" remek filmje! Arról nem is beszélve, hogy a nõk hogy oda vannak érte! :D )
8/10
gabeejr 2015 márc. 14. - 12:30:30 8/10
(6/65)
Nem minden korosztálynak, és ott is csak bizonyos érettségi szint felett ajánlott film ez. Nagyon szûk réteg fogja értékelni, talán ez a magyarázata, hogy itthon még egy szimpla DVD kiadásra sem futotta. Kizárólag az online kölcsönzõkbõl hozzáférhetõ igazgyöngy.