Téma: Lőpor

8/10
doktormacko1 2020 máj. 16. - 12:53:24 8/10
(4/4)
8 / 10 tetszett
9/10
bedwinj 2019 máj. 12. - 18:01:48 9/10
(3/4)
Jól kidolgozott, korhűen elkészített film. Mind a színészi játék, mind a hangulat segített könnyen átélni a rettenetes eseményeket. Ezt nézve rájön az ember, hogy bizony: lehetne sokkal rosszabb is az élete. Örülök, hogy nem abban a kevésbé felvilágosult társadalomban éltem katolikusként. Egy szimpla 8/10-et adnék, de annál is jobb volt ez. Csillagos 8-as, mondhatni. 8,5/10.
Christine1 2018 nov. 24. - 16:44:41
(2/4)
9/10
black_eagle 2018 jan. 17. - 09:50:42 9/10
(1/4)
Megnéztem HBO GO-n minf a 3 részt.
Bár tudtam, hogy itt olyan, mint happy end, nos az kicseszettül nem lesz.
A díszletek frankók, a színészek is hozzák a kötelezõt. Szóval, elég élethûen sikerült...
SPOILER:
...megcsinálni a végül balul elsült merénylet elég aprólékos részleteit (is).
A kivégzések és a kínzások, hát azokra elég brutálisan rágyúrtak, még így nézve is kegyetlen.
Idézet a wikibõl:
\"Guy Fawkes és társainak kivégzése, az elítélteket felakasztották, azonban mielõtt meghaltak volna leeresztették a testüket és nemi szervüket, heréjüket levágták, kibelezték, majd lefejezték és felnégyelték. Fawkes azonban, amikor a kötelet a nyakába akasztották leugrott a bitófáról, és a nyakát törte, így csak a holttestét tudták felakasztani.\"

--------------

A fentiekbõl a nemi szerves levágáson kívül mindent mutattak. A felajzott pórnép meg még jobban rányom erre a szörnyû hangulatra. A tarkón lövés, komolyan áldás ezekhez képest.

Spoler vége!

Visszatérve a filmre, simán 9 részemrõl!