3/10
zs9302 2009 aug. 01. - 15:10:16 3/10
(2700/4640)
Az RTL adja az 5. évadot vasárnaponként.
Patrick Bateman 2009 aug. 01. - 14:19:45
(2699/4640)
Sziasztok!

Az RTL Klub ill. az AXN melyik évadot adja mostanság? Be lehet még kapcsolódni v. fölösleges lenne?
offtopic
Vinogradov 2009 aug. 01. - 08:56:11 Előzmény harryprof
(2698/4640)
Igazán nincs mit, örülök, hogy segíthettem.

Amúgy a hangproblémáddal kapcsolatban elképzelésem sincs - igaz, enyhén szólva sem vagyok profi (sõt!)...
10/10
harryprof 2009 júl. 31. - 23:59:29 10/10
(2697/4640)
Kösz a kritikát, már dolgozom az ügyön, kicserélgetni a jeleneteket, csak néhány (pl. az említett Libby, Ana-Lucia lövés) régebbi, rosszabb felvételekbõl lettek bevágva.
Ben hangja fogalmam sincs miért lett ilyen, de már korábbi videómnál is tapasztaltam. Errõl kikérem valami profinak a véleményét, hogy mi okozhatja a torzulást.
Egyébként a végén a Lost felirat helyett egy "vagy mégsem?" szöveg lett volna, persze angolul, csak végül ez került be, mert rosszul lett méretezve a kép az "alap" fehér felirathoz képest, ami zavaró volt, én meg lusta voltam sajnos átalakítani, de ez is javítva lesz. :)
Mégegyszer kösz az építõ jellegû kritikát, azok mindig jól jönnek ;)
offtopic
Vinogradov 2009 júl. 31. - 18:28:59 Előzmény harryprof
(2696/4640)
Nagyon fain kis videó, kösz, hogy belinkelted!

Két apró kifogás: kicsit eltérõ minõségû képek lettek bevágva néhol a jók közé (pl: mikor Michael lelövi Libbyt és Ana Luciát) - ez sok amatõr videónál van így, de ha igazán le akarod nyûgözni a jónépet, akkor ezt kerüld, és törekedj az egységes minõségre (csak javaslat)...

A másik: Ben hangja olyan, mintha egy szobában vetted volna fel, a tévé elé helyezve egy mp3 lejátszót.

Mivel ez egy súlyos mondat - egyébként tök jó választás a videóhoz (hiába, ez a Lost esszenciája: A végzet egy szeszélyes ribanc... :) ) - megkívánja a kellõ hangminõséget, ám ez így talán nem a legszerencsésebb.

Ezt leszámítva viszont nagyon jó videó: tetszik, hogy milyen szépen lettek ritmusra vágva a képek, nagyon jó a cucc!
10/10
harryprof 2009 júl. 31. - 13:59:52 10/10
(2695/4640)
De lemaradt a videó linkje: http://www.youtube.com/watch?v=HayJYfKW4FU
10/10
harryprof 2009 júl. 31. - 13:59:29 10/10
(2694/4640)
Elkészült egy Lost-os videóm, nézzétek meg, várok véleményeket, kritikákat, addig sem veszekedtek fölöslegesen ;)
8/10
offtopic
damienisback 2009 júl. 30. - 21:16:19 8/10
(2693/4640)
szerinted miért a válasz funkciót használtam és miért használtam többesszámot?

ha szerinted az hülyeség, hogy leírom a nekem nem tetszõ dolgokat és nem azt írom minden elcseszett dharmás rész után, hogy ez a legjobb, hát legyen...

ejha, egy helyesírási hiba, amibe bele lehet kötni, gratulálok. egyébként véleménye mindenkinek lehet, de nem árt, ha alá is tudja támasztani valamivel. sokadjára írom le, most talán sikerül felfogni.
twillight 2009 júl. 30. - 20:23:40
(2692/4640)
Na akkor azért nem tudok Lockról.

Kösz mindent.
10/10
Obi1 2009 júl. 30. - 18:36:48 10/10
(2691/4640)
"Arra a vörösre gondolok, akit (Tom) Sawyer "Vöröskének" hív és Sawyerral meg a Dokival járt felváltva."
Kate? Hát õ se épp vörös hajú. :))
De amúgy neki sem volt gyereke, Clarie kisbabája, Aaron került hozzá - akit lepasszolt Claire anyjához.

"Miféle ókoriak?"
A Sziget õslakosai, õk építették a templomot és az alagútrendszert.

"Lock megoldását elküldenés priviben? Úgy tûnik épp nem néztem oda :)"
De nem láttad az ötödik évad fináléját? Ha az RTL-en nézed akkor még nem adták.
offtopic
Vinogradov 2009 júl. 30. - 18:24:04
(2690/4640)
"- mi a Dharma-kezdeményezés bunkereinek célja, és magának a Dharma kezdeményezésnek a célja?"

Nem írok még egy hónapja ebbe a topicba, de már harmadszorra linkelem be:

http://www.youtube.com/watch?v=pDzrn1mi0Qs&feature=PlayList&p=8B77DFCDB37C1B3C&playnext=1&playnext_from=PL&index=3
8/10
offtopic
damienisback 2009 júl. 30. - 18:07:42 8/10
(2689/4640)
na így igazodjon ki rajtatok az ember. ha leírok valami negatív dolgot a losttal kapcsolatban és pár sorban kifejtem miért is gondolom így, az hülyeség. ha ugyan ezt elvárom tõletek, az meg nevetséges.

csak szeretnél ilyen kulturált lenni, mint én...
twillight 2009 júl. 30. - 18:05:17
(2688/4640)
Arra a vörösre gondolok, akit (Tom) Sawyer "Vöröskének" hív és Sawyerral meg a Dokival járt felváltva.

Miféle ókoriak?

Lock megoldását elküldenés priviben? Úgy tûnik épp nem néztem oda :)
10/10
Obi1 2009 júl. 30. - 17:59:39 10/10
(2687/4640)
"- mi van a jegesmedvékkel?"
Õket a Dharma hozta a Szigetre, és azért tudtak életben maradni mert génmanipulációt végeztek rajtuk.
"- mi a Dharma-kezdeményezés bunkereinek célja, és magának a Dharma kezdeményezésnek a célja?"
Mindegyiknek más célja van. A Hattyú az elektromágnesességet vizsgálta (eredetileg), a Tükör állomás a Sziget ki-és bemenõ jeleit szabályozta, a Láng az egy kommunikációs állomás, és így tovább. A Dharmások célja "a világ megváltoztatása" volt, egy maréknyi tipikus hippi.
"- mi a füstszörny?"
Köze van az ókori kultúrához. Elvileg a Szigetet védi, és lescanneli az embereket néha, és ha olyat lát akkor bünteti õket, vagy valami ilyesmi. De errõl még sok minden ki fog derülni.
"- mik a hangok?
- mik a látomások?"
Ezek majd talán jövõre kiderülnek.
"- hogyan és ki csinálta a Sziget elmozdítóhelyiségét?"
Az ókoriak.
"- hogyhogy él Lock?"
A fináléból kiderült.
"- miért nem marad életben senki aki a szigeten születik?"
Szintén talán fény derül rá.
"- mi lett a vöröshajú csaj bébijével?"
Vöröshajú? Claire-re gondolsz(aki amúgy szõke)? Aaron maradt az igazi nagyanyjánál.
twillight 2009 júl. 30. - 17:49:26
(2686/4640)
Ez a szezon úgy nagyjából élvezhetõ, mint az elsõ évad volt. A többi gáz.

DE. Még mindíg várok az alapvetõ kérdések tisztázására:
- mi van a jegesmedvékkel?
- mi a Dharma-kezdeményezés bunkereinek célja, és magának a Dharma kezdeményezésnek a célja?
- mi a füstszörny?
- mik a hangok?
- mik a látomások?
- hogyan és ki csinálta a Sziget elmozdítóhelyiségét?
- hogyhogy él Lock?
- miért nem marad életben senki aki a szigeten születik?
- mi lett a vöröshajú csaj bébijével?
10/10
Obi1 2009 júl. 30. - 17:20:59 10/10
(2685/4640)
"A Hattyúnak azt hiszem van egy külön témája... Vagy az nem is téma volt, hanem egy hang a bunkeren belül?"
Annak volt két témája is minimum. Az a mély hang pedig a betonfal mögül jött, a mágneses energia körül.
"És mintha nem is lenne rossz zene.
Gondolom ez felcsendül az 5x06 elején is, nemde?"
Igen a legelején amikor mennek a templomban. Tényleg jó zene.
"Sztem a 5. évadban is számtalan emlékezetes beállítás akad... "
Akad, de régebben jobban tetszettek vagy nem tudom.
"Amit te "csörgésnek" tartasz, az egy nem akármilyen dramaturgiai megoldás: feltûnhetett volna, hogy ezek a muzsikák legtöbbször akkor csendülnek fel, mikor már nem is lehetnének nagyobb kontrasztban a látottakkal vagy hallottakkal."
Átjött, de nem ezen van most a hangsúly. Írtam hogy nézés közben lehet hogy belefér az elmegy kategóriába a zene, de nem hallgatható számomra, nem állja meg a helyét önmagában.
"Jajj, már hogy is lehetne vele bajom, már hogy is lehetne..."
Ok, csak már megijedtem. :))
offtopic
Vinogradov 2009 júl. 30. - 15:53:04
(2684/4640)
"Ahogy nyilvánvalóan nincsen pl. minden bunkernek külön témája sem...
Érdekes is lenne... :)"
Ezt sem megcáfolni sem megerõsíteni nem tudom, lyukas a memóriám."

A Hattyúnak azt hiszem van egy külön témája... Vagy az nem is téma volt, hanem egy hang a bunkeren belül?
:)

Fú, nem is tudnám mihez hasonlítani, de hogy hangszer olyat nem adhat ki, az biztos...

Ilyen halk dünnyögésszerû valami volt a háttérben...



"Eloise-nak van témája, az ami a 5x02 végén szólt."

Valami mintha rémlene...
És mintha nem is lenne rossz zene.
Gondolom ez felcsendül az 5x06 elején is, nemde?



"Voltak olyan emlékezetes képbeállítások, amit megragadtak az emberben, és a fényekkel is sokkal jobban játszottak."

Sztem a 5. évadban is számtalan emlékezetes beállítás akad...



"Nem írtam ilyet, a Dexterben nem szintetizátoroznak. Azt írtam hogy elcsörögnek, mint pl. egy mexikói hangszerrel."

Amit te "csörgésnek" tartasz, az egy nem akármilyen dramaturgiai megoldás: feltûnhetett volna, hogy ezek a muzsikák legtöbbször akkor csendülnek fel, mikor már nem is lehetnének nagyobb kontrasztban a látottakkal vagy hallottakkal.

Csodálom, hogy ez nem jött át



"És mi a bajod az SW-vel? :D"

Jajj, már hogy is lehetne vele bajom, már hogy is lehetne...

Egyszerûen imádom, nem tudok élni anélkül, hogy ne nézzem meg hetente mind a hat részt... :D
10/10
Obi1 2009 júl. 30. - 15:38:57 10/10
(2683/4640)
"Black rock-nak külön témája lett volna? Lehet, nem emlékszem..."
Van-van. :)

"Ahogy nyilvánvalóan nincsen pl. minden bunkernek külön témája sem...
Érdekes is lenne... :)"
Ezt sem megcáfolni sem megerõsíteni nem tudom, lyukas a memóriám.

Eloise-nak van témája, az ami a 5x02 végén szólt.

"Tényleg? Félig filmszakos egyetemista vagyok, de fel sem tûnt, hogy változott volna a stílus..."
Nem kell filmszakosnak lenni az embernek ahhoz szerintem, hogy lássa hogy régebben többet törõdtek az ilyenekkel. Voltak olyan emlékezetes képbeállítások, amit megragadtak az emberben, és a fényekkel is sokkal jobban játszottak.

"A Dexterben hol van túlsúlyban a szintetizátor????"
Nem írtam ilyet, a Dexterben nem szintetizátoroznak. Azt írtam hogy elcsörögnek, mint pl. egy mexikói hangszerrel.

"A kettõt ugyanis csak az különbözteti meg, hogy míg HS fantasztikus zenét írt egy fantasztikus filmhez, addig John Williams remek zenét szerzett egy... hát, inkább hagyjuk milyen filmhez..."
Imádom a LOTR zenéjét, de azért az SW-nek sokkal egyedibb és maradandóbb a zenéje. És mi a bajod az SW-vel? :D
offtopic
Vinogradov 2009 júl. 30. - 15:10:01
(2682/4640)
"Daniel és Miles is kapott témát az ötödik évadban, csak mint már írtam, kevésbé karizmatikusat. Charlotte és Frank témája az a 4. évados teherhajós zene egyik változata."

Igazad lehet, igérem, mikor legközelebb újra nézem a 4. évadot, nagyon fogok figyelni...



"És az nem 8-9 személy, hanem inkább 20, a legfõbb karakterek 3-4 témával."

Én úgy értettem, hogy annak a 8-9 személynek van 3-4 témája, de jobban belegondolva inkább csak 4-5-nek. :)



"Ezen kívül minden momentumnak van több témája, kezdve a többiektõl, a bunkertõl a black rockig."

Black rock-nak külön témája lett volna? Lehet, nem emlékszem...

Ahogy nyilvánvalóan nincsen pl. minden bunkernek külön témája sem...
Érdekes is lenne... :)



"Jacob témája is jó, csak milyen már hogy két kezemen össze tudom számolni az ötödik évados zenéket. Hol van már olyan szép és drámai új zene mint Locke, Desmond témája, vagy esetleg a Life&Death."

Az 5. évadban már nem is nagyon volt sok új karakter, a régiek témáinak variálásával meg úgy látszik jól elvoltak ebben a szezonban. Mellesleg én nem is vártam el, hogy sok új zenei témát csempésszenek bele: aki újonnan került bele az kapott (Jacob).

Bár azt mondjuk tényleg nem tudom, hogy Widmore-nak, Eloise-nak vagy Richard-nak van-e karakterisztikus zenei témája...

Vagy csak nekem nem tûnt fel?



"De ebben az évadban több dolog is kidolgozatlanabb technikai szinten, régebben stílusosabb volt a fényképezés például sokkal."

Tényleg? Félig filmszakos egyetemista vagyok, de fel sem tûnt, hogy változott volna a stílus...



"Az hogy a legtöbb sorozatnál a zeneszerzõ kizárólag szintetizátorozik, azt maga Giacchino mondta, nem én találtam ki."

A legtöbb sorozatnál igen, de nem a sorozatok 95%-ánál...



"És én azt a zenét valahogy nem tudom annyira elismerni ahol csak úgy elcsörögnek valamit minden részben, mint a House vagy a Dexter esetében."

A Dexterben hol van túlsúlyban a szintetizátor????

Egy tökéletes fõcímre és végefõcímre emlékszem, pár elég jó zenei témára, amelyek illettek a sorozathoz, és a többi pedig a fílinghez nagyon illõ, nagyon igényes latinos jazz-muzsika: lendületes, izgalmas, megdobja a hangulatot.

A House-nak nem túl igényes a zenei aláfestése, ezt aláírom, de ott nem is lényeges a zene - ellenben ami van, az szintén nagyon jól támogatja a sorozat hangulatát és összekeverhetetlen más szériák aláfestõzenéjével.


"Heroesnál meg ott is írtak az elsõ évadnál 2-3 jobbfajta zenét, aztán azóta minden részben ugyan azok vannak - pedig azok se éppen mestermûvek."

Na igen, de mégis milyen remek zenéket!



"Giacchino engem John Williamsre emlékeztet, aki szintén úgy oldotta meg a SW zenéjét hogy mindegyik karakter és helyszín külön zenét kapott."

Akkor már inkább Howard Shore, a Gyûrûk ura zeneszerzõje...

A kettõt ugyanis csak az különbözteti meg, hogy míg HS fantasztikus zenét írt egy fantasztikus filmhez, addig John Williams remek zenét szerzett egy... hát, inkább hagyjuk milyen filmhez...



"Amúgy nem tudom hol láttad a Flashforwardben Nestor Carbonelt, csak Sonya Walger van benne. :)"

A fenébe, úgy látszik napszúrást kaptam ma...

Az elõbb a "Harper's island"-es, most meg ez. Nestor tényleg nem szerepel benne, én néztem el a dolgot. Mentségemre szóljon, hogy ez a bizonyos elsõ 16 perc olyan szörnyû minõségben van fenn a neten, hogy Jack Devenportot Sean Connery-vel is simán összekeverhettem volna... :)
10/10
Obi1 2009 júl. 30. - 14:56:31 10/10
(2681/4640)
Igen, fõleg a harmadik évad elején voltak nagyon hasonló hangzású témák a majmok bolygójához.