10/10
Keló Scofield 2011 jún. 09. - 13:11:21 10/10
(3900/4640)
Szerintem gyenge volt a 6. évad, de ettõl függetlenül mindenre kaptunk választ, kivéve egyet: én a legeslegvégét tartottam értelmetlennek, amikor Jack fekszik a dzsungelben és látja a gépet felszállni, nos azokkal mi lett?
A fekete füstöt szerintem jól magyarázták, mivel ez misztikus sorozat volt, jó volt ez így, utalok itt a fekete-fehér (vagyis a jó és a rossz) színre, ami végig meghatározta a sorit. Richard története is tetszett, ez az alternatív világ viszont már nekem sem jött be, mivel egy csomó hiba volt benne, máshogy is meg lehetett volna oldani. Az hogy a fõhõs meghalt jó húzás volt, bár a Prison Break-bõl is lophatták, de így mélyebb nyomot hagy az emberben. A szereplõk közül végig imádtam Locke karakterét, Sawyer húzásait és beszólásait, valamint Ben Linus is a kedvenceim közé tartozott. A 2. legjobb sorozat a világon.
10/10
sawyerx 2011 máj. 11. - 21:06:31 10/10
(3899/4640)
jah, én is többet vártam, mivel magyarázzák Walt képességét.
10/10
Keló Scofield 2011 máj. 11. - 16:00:11 10/10
(3898/4640)
Megnéztem azt 11 perces videót, amit utólag készítettek magyarázat gyanánt. Michael Emerson még egy szintet lépet feljebb nálam színészként. Viszont utána ez a ,,Walt ügy''- nem igazán vágtam mire akarnak kilyukadni, ráadásul Dharmás autóval mentek el a végén. Lehet mégegyszer megnézem, mert a kisfilm elsõ fele tetszett, a második fele meg check...
10/10
sawyerx 2011 máj. 07. - 23:28:50 10/10 Előzmény Keló Scofield
(3897/4640)
neeem, nem tudta senki magáról, hogy halott, és bonyolult az egész, megtudni 100%-ra úgysem fogod, például Mikhail vagy Keamy halála mi volt odaát? vagy Aaron születése? õ babaként tért át? nem, szerintem ez csak Claire szemszöge. amúgy meg Jack apja mondja az utolsó részben, hogy mindenki úgy alakítja, ahogy akarja, Kate legnagyobb vágya talán a tudatalattijában az volt, hogy megszökhessen a bírótól.
és igen, a gyerekszínész nem ugyanaz : )
10/10
Keló Scofield 2011 máj. 07. - 22:58:52 10/10
(3896/4640)
Nem értek egyet, mert az oké hogy Sawyer zsaru, Hugoval csak jó dolgok történnek stb... Viszont Kate??? Õ ugyanúgy menekül, tehát ezért nem tetszett ez a keverés. Vagy Claire, aki szintén örökbe akarja adni a babát, ahelyett, hogy példás anyaként mutatták volna be, nem???

A másik dolog Jack-el kapcsolatban, erre én is gondoltam, mármint hogy az õ apjával való konfliktusait akarják ,,kiegyenesíteni'', de akkor is eléggé hülyén csinálták, fõleg amikor Locke mondja a Dokinak, ,,nincs is fiad''... Egyébként más színész játssza a kölyök Jack-et.
Mindenki tudta magáról(?) hogy halott, csak a fõhõs nem.

Mindegy, lehet rajta még mindig filozofálni:)
10/10
Spidercide 2011 máj. 07. - 22:03:18 10/10 Előzmény Keló Scofield
(3895/4640)
Szerintem a fiu az apja fia viszonyt volt hivatott rendbe tenni amit Jacknek a saját apjával nem sikerült. A fiu is Jack volt tulajdonképpen. Amugy nem vagyok benne 100% ig biztos csak 90% ig hogy a fia ugyanaz a gyerek volt mint aki Jack volt kis korában valamikor még a sorozat eleje felé mikor Jack történetét láthattuk. (vagyis ugyanaz a szinész játszotta)
10/10
sawyerx 2011 máj. 07. - 17:42:22 10/10 Előzmény Keló Scofield
(3894/4640)
ha figyeltél volna, khm... :D
a 6. évadbeli alternatív szál a szereplõk a purgatóriumban, amit úgy alakítanak maguknak, az õ szemszögüknek, tudatuknak, szóval érted, ahogy õk akarták volna az életükben, ahogy akartak élni. Jacknek úgy látszik, az volt a vágya, hogy legyen egy saját fia : )
Dogen egyébként engem is irritált, fõleg a magyarhangja -ami Horace-é volt az 5. évadban. nem tudom, miért nem figyeltek a szinkronokra az utolsó évadban, a fekete füsté és dr. Arzté ugyanaz volt, Booné meg az elsõ részben ugyanaz, az utolsóban meg megint más -,-
10/10
Keló Scofield 2011 máj. 06. - 18:24:09 10/10
(3893/4640)
Nem értem hogy mire volt jó a 6. évadban az hogy Jack-nek van egy fia az alternatív szálon, meg Dogan is idegesített nagyon, szerencsére Sayid ,,gondoskodott'' róla:D
10/10
Spidercide 2011 máj. 05. - 17:20:34 10/10
(3892/4640)
Amúgy mi a legfontosabb tanulság a sorozatból?

Ha karmester vagy ne cseréld le a pálcádat egy rúd dinamitra mert elég szétszórt leszel :DDD
10/10
sawyerx 2011 máj. 04. - 19:40:34 10/10 Előzmény Keló Scofield
(3891/4640)
a kerettörténet biztos, hogy megvolt nekik, a purgatórium-füst misztikum biztos, bár nekem a 6. évadban úgy az egész magyarázata nem annyira tetszett, sokkal másabbá varázsolta a sorozatot, mint amilyen volt.
10/10
Keló Scofield 2011 máj. 03. - 17:02:22 10/10 Előzmény Spidercide
(3890/4640)
Szerintem viszont nagyon is megvolt az alkotóknak az egész forgatókönyv elõre, persze biztosan néha bele kellett nyúlni ezért vagy azért, pld: Clair-t azért vették ki az 5.(?) évadban, mert mással forgatott, persze ha igazak a hírek.

SPOILERES!:
Azért gondolom, hogy a lényeg már megvolt a kezdetektõl, mivel azt tudni lehetett, hogy a legeslegelsõ rész elején ugye Jack fekszik a dzsungelben, nos elárulták már akkor hogy így is fog végzõdni. Vagy pld. az 1X02-ben (azt hiszem), Locke Walt-tal fekete-fehér játékot játszik, ki gondolta akkor, hogy ez a 2 szín milyen jelentõségû lesz a 6. évadban, utalva Jacobra meg a testvérére. (tényleg a testvérének miért nincs neve????)
Szóval én így látom, a másik dolog meg az, amit itt már sokszor leírtam, csak más nick nevem volt, hogy: pont azért jó az egész, mert mindenki a saját véleménye alapján döntse el a történetet és fõleg a végkifejletet.
10/10
sawyerx 2011 máj. 03. - 16:59:43 10/10 Előzmény Spidercide
(3889/4640)
én jobban szerettem a magyar hangokkal, mindegyik el lett találva szerintem, talán a 6. évadnál utáltam Forgács Gábor hangját, amit a fekete ruhásnak és dr. Arztnak adtak, illetve Boone-nak a 6x01-ben még a régi hangja volt, a sorozatzáróban meg valami más.

Libbibõl elég volt annyi, amennyit mutattak, Locke-esésben valamennyire igazad van, de ugye a Hugós résznél a ládagyárban voltak, Locke pedig egy hotelbõl repült ki. a csónakos lövöldözõknél pedig én is vártam, mutatják-e õket, de igazából a sorozatban az az egyik legjobb, hogy maradnak kérdések, amit te gondolhatsz ki - vagy érted, mit mondok :D.

a The Walking Deadet pedig még nem láttam, de más kategória : )
10/10
sawyerx 2011 máj. 03. - 16:53:00 10/10
(3888/4640)
egy ilyen sorozatot 2-es pontra szavazol? mind1, nem vitatkozok, maradj akkor csak a slidersednél meg a bûbájos boszorkáidnál, és ne terjessz hülyeségeket, hol kérnek a 6 évadért 50 ezer forintot, sznoblanden? 20-25 ezerbõl kijön mindegyik.
ami pedig a tv-s hozzászólást illeti, én tudtam követni mindegyik részt, mi hogy történik, talán az agyacskáddal van a gond, vagy azzal, hogy kihagytad a fél évadot.
10/10
Keló Scofield 2011 máj. 03. - 16:49:14 10/10
(3887/4640)
Én sem DVD-n vettem meg, hanem letöltöttem az egészet és kiírtam, mivel gépen nem szeretek filmet nézni. Ezért a 6 évad kb. 10 db írható lemezre fér el, így 1000 ft-ba került az egész. Nem is olyan bonyolult ez, hmmm??,:)))
agarik 2011 máj. 03. - 15:48:26
(3886/4640)
Ez elméletileg egy tv-sorozat. Tehát az a reális elvárás, és az értékelés alapja, hgy tv-ben megnézve mennyire felfogható.

Mivel alig-alig, így alacsony pontot kap.

És csak mert a hozzád hasonló rajongók ezt az alapvetõ dolgot képtelenek felfogni, levononk egy pontot, így lesz 2/10.
10/10
sawyerx 2011 máj. 03. - 14:55:50 10/10 Előzmény agarik
(3885/4640)
akkor ne a sorozatot szidd, te szerencsétlen, jó, hogy nem a készítõk tehetnek róla, hogy nincs pénzed vagy idõd megnézni. nézd végig normálisan, utána alkoss véleményt. idióta...
agarik 2011 máj. 03. - 09:33:28 Előzmény Keló Scofield
(3884/4640)
Így van: nincs meg DVD-n, így nem tudom megnézni kikockázva 16-szor, így nem tudom követni a részleteket, így nem értem, így alacsony pontot kap tõlem.
Bocs, nincs 50K HUF-om arra, hogy megnézzem, tetszik-e nekem annyira hogy elköltsek rá 50K HUF-t.
10/10
Spidercide 2011 máj. 03. - 03:08:59 10/10
(3883/4640)
Tegnap végeztem a Lost utolso részével és nekem tetszett a sorozat ugy ahogy volt. A mai napot a wiki és az itteni topickok és egyéb lostal kapcsolatos videok megtekintésével töltöttem levezetés képpen, kb 1 hét alatt néztem végig az egészet és hiányozni fog. Magyar szinkronnal töltöttem le az egészet ami utolag bele gondolva lehet nem a legjobb ötlet volt :) de nem volt kedvem feliratot olvasni igy is épp elég szem kifolyatos volt a folyamatos végig nézés :) Én ugy érzem hogy levágtam a sorozat történéseit teljes egészében talán köszönhetöen annak hogy agy kifacsaroan öszetett animék nézésén edzettem az agyamat. (Hogy csak a leg öszetetebbet emlitsem, aki megnézi a Neon Genesis Evangeliont és 1 végig nézés után azt állitja hogy fullra vágja az tuti kamuzik)A lost egy igenis öszetett sorozat csak az a baj vele hogy a készitöknek a sorozat fö szálárol max egy vázlatuk lehetett és tuti nem volt minden az elejétöl kidolgozva, viszont szerintem elég jo munkát végeztek a szálak össze illesztésével. Magát a sorozatot egy köfalhoz tudnám hasonlítaní, kivehetsz a falbol pár téglát attol még nem dõl össze bár elég instabil lessz, viszont ha sok téglát veszel ki tuti összedõ (téglák alatt 1 epizodot értek:D). 2 dolog van amit furcsálottam 1 pedig amit hiányoltam.

SPOILER kezdet

Amit hiányoltam az Libi sztorija, hogy került a vicc osztályra, ki volt a férje aki rola nevezte el Elisabeth nevü csonakját melyet késöbb Desmondnak adományozott.

A két dolog amit furcsálottam pedig vagy megfeledkeztek rola az irok van én töltöttem le hiányos részeket (bár az utobbit erösen kétlek)

Az elsö: Hugo sztorijában láthatjuk ahogy a sok balszerencse éri. Meghal a nagyfaterja, lerombolja a kajáldáját egy meteor és valaki kiesik az ablakon...... Lock hogy is törte el a gerincét ? :) Szerintem simán belefért volna hogy Hugo Lockot látja leesni de erre nem tértek ki pedig teljesen bele ilett volna a Lostos képbe a dolog.

A második: Amikor elkezdtek ugrálni az idöben és kitalálták hogy menjenek át a csonakkal a másik szigetre találtak ismerös kenukat benne Ajira cimkéjü vizes palackkal (vagy melette volt az üveg már nemtom. Elkezdtek ezerrel evezni és üldözöbe vették öket egy másik csonakkal. Miért nem derült ki pl hogy ki volt a másik csonakban (pl ha Juliet helyett Jin lö akkor lelöhette volna a feleségét aki a másik csonakban lehetett volna, vagy Sawyer löhetett volna saját magára :D)

Ez a 2 dolog van amit nem értek miért nem került be hisz megvoltak az alapok csak egy minimális kiegészités kelett volna.

SPOILER vége

Szerettem a sorozatott és örülök is hogy a végére értem meg nem is. Mint mikor egy könyv vagy játék végére érsz és utánna ülsz tehetetlenül és szomoruan a hiány érzettöl kinozva. Lehet egyszer ráveszem magam és megnézem még egyszer feliratosan. A youtoubon ahogy nézegettem részeket a szinészek nem nagyon törik az angolt (bár Sayidot meg a Mongol párt nem halottam az necces lehet)szal ugytünt nincs tájszolásuk és tisztán beszélnek ugyhogy lehet megnézem majd egyszer felirat mankoval az egészet mégegyszer. Szerintem a következö ilyen nagyot ütö sorozat a The Walking Dead lesz még csak 6 rész készült el belöle de ha fele olyan jo lesz mint a képregény amiböl készült ütni fogja a Lostot.
10/10
Keló Scofield 2011 ápr. 30. - 23:20:29 10/10 Előzmény agarik
(3882/4640)
Szerintem te nem érted a sorozatot, brilliánsan varrják össze a szálakat, igaz én már többször végignéztem mind a 6-ot, de állandóan felfedezek valami újat, igaz csak apróságokat, pld: a 3. évad végén amikor Charlie egy papírra írja élete kedvenc pillanatait (magyar cím:,,A legnagyobb slágerek''), és Angliában az utcán zenél, közben megtámadnak egy nõt az utcán és õ segít neki. Ez a hölgyemény Sayid barátunk szerelme azaz Nadia.
Szóval ezek az apróságok is naggyá tették ezt a kiváló sorozatot.
10/10
sawyerx 2011 ápr. 28. - 20:23:46 10/10 Előzmény Sacamura
(3881/4640)
persze, a 4. évad vége ez : )