Téma: Luca

5/10
rekszem 2021 aug. 08. - 20:13:45 5/10 Előzmény janderka
(10/30)
Az ilyen hozzászólást miért nem írtja ki a moderátor?
5/10
rekszem 2021 aug. 08. - 20:11:48 5/10 Előzmény Sz. Péter
(9/30)
Akkor mond már el légyszi, hogy a vízi világnak miért kell sivárabbnak lennie.
Sz. Péter 2021 aug. 08. - 17:49:56 Előzmény rekszem
(8/30)
"a vízi világ miért lenne kevésbé érdekes a fenti világnál"

A kisfiú elmondta. Nem véletlenül utazik el a végén.
Ugyanazt a filmet néztük de ezek szerint te nem elég figyelmesen.
10/10
janderka 2021 aug. 08. - 14:36:55 10/10
(7/30)
A film teljességgel rendben van. A barátságról, a félelmek és előítéletek leküzdésének fontosságáról szól. Aki ebbe bármiféle melegpropagandát vízional, az irtani való agyhalott fidessista homofób barom. Aki mindazonáltal egy hete még assetudta merre van előre...
5/10
rekszem 2021 júl. 25. - 08:25:29 5/10 Előzmény Sz. Péter
(6/30)
Nem tudom melyik filmet nézted, de nekem nem derült ki, hogy a vízi világ miért lenne kevésbé érdekes a fenti világnál (a Vespa robogó reklámot leszámítva) és az sem, hogy ezeknek a vízi lényeknek miért van emberi alakjuk.
A többi állításomat is tartom, ez egy érzékenyítő film, még ha sunyin is csinálja.
10/10
szkindex 2021 júl. 20. - 19:53:37 10/10
(5/30)
Szerintem ez egy nagyon aranyos mese! Először azt hittem hogy szar lesz de amikor megnéztem egyböl megtetszett nekem! Én csak ajánlani tudom mindenkinek :)

Sz. Péter 2021 júl. 13. - 17:20:42 Előzmény rekszem
(4/30)
"vizi"szörny" létükre minek akarnak az emberek közé tartozni, mikor megvan a saját életterük és világuk"

Szerintem ettől szájbarágósabban már nem lehetett magyarázni, hogy miért akar a kisfiú a számára érdekesebb világban élni.


Egyébként honnan vetted, hogy ez egy "melegérzékenyítő film"?
Gondolom olvastad valahol előtte, hogy az.
Az nem számít, hogy egyébként ezt a filmben sehol nem sugallja semmi.
8/10
HakapesziM 2021 júl. 13. - 11:57:20 8/10
(3/30)
Nemrég néztük meg a kislányommal. Kedves film lenne, a karakterek szerethetőek, tetszett, hogy sok olasz kifejezést benne hagytak, és így, a figurák, a tengerparti kisváros, a Vespa - robogó, az a '60 - as évek olasz hangulata kellemes elegyet alkotott.

Valóban volt egy kis érzékenyítő jellege, értem én, ma ez számít haladónak, de őszintén szólva rosszabbra, direktebb propagandára számítottam. Így kb. emészthető volt. Nem tudom mire jó ez, na mindegy. Nem vagyok modern, tudom.
5/10
rekszem 2021 jún. 21. - 09:07:16 5/10
(2/30)
Alapvetően szépen megcsinált és kedves film, de a teljesen felesleges meleg érzékenyítés teljesen erősen rányomja a bélyegét a filmre. Ráadásul ez egy gyerekeknek szóló film, nem értem, hogy miért vannak benne kétértelmű jelenetek. Érezni, hogy nem merték teljesen bevállalni ezt a vonalat, éppen csak ott lavíroznak, hogy aki ezt szóvá teszi, arra rá lehessen fogni, hogy fóbiás és mindenbe ezt látja bele, de azért a fiú szereplők lánymódjára ölelgetik egymást, meg fogják egymás kezét, véletlenül szivárvány színű a szörny alakjuk, van benne szörny coming out, stb.

Ráadásul az alap felállás is érthetetlen, hogy a viziszörnyeknek miért van emberi alakjuk és egyáltalán vizi"szörny" létükre minek akarnak az emberek közé tartozni, mikor megvan a saját életterük és világuk.

A karakterek amúgy kifejezetten szerethetőek, meg jó arányban van a feszültség és a tempó is benne, nem túl gyors, mint a mai animációs filmek nagyrészében.

Ha nem melegérzékenyítő film lenne, akkor a 7 csillag simán járna neki, így csak 5, mert mesefilmekben ennek nincsen helye.
10/10
offtopic
Bionika 2021 jún. 20. - 18:02:50 10/10 Előzmény Premierfilmes1980
(1/30)
Eredeti nyelven van vagy magyarul?

Rendes minőségben van vagy kamerásan?

(még nem láttam, de rendes minőségben magyarul szeretném először látni)