Téma: Lucy

phunkfiction 2014 aug. 13. - 00:58:44
(37/217)
életem egyik legunalmasabb, tartalmatlanabb filmje volt. spielberg és scorsese után, vagy ha akár a mátrixot veszem alapul, ami már igazán nem egy mai film, a koreográfia egy nulla volt. az az érzésem volt, hogy luc besson egy olyannyira nagyon nagy dolgot csinálni, annyira messzemenõt akart vászonra vinni, amit a mai agykapacitásunk miatt nem lehet. a végén mikor a csjból egy fekete trutyi lett...de onnantól kezdve hogy a plafonon hempergett a cucc hatására..hát kössz. az alapsztoritól eltekintve a film nagyon fantáziátlan volt. semmi szórakoztató nem volt számomra benne, alig vártam hogy vége legyen a moziban. mikor meg megcsókolta a rendõr haverját, azt gondoltam, na már csak tényleg ez hiányzott a filmbõl, hogy teljes legyen. õ az aki mindenhol ott van, de a kínaiak kint lövöldöznek válról indítható rakétával a folyosón. na mi a fasz???!
1/10
mimzy 2014 aug. 12. - 19:14:20 1/10
(36/217)
Nekem többször is a Csillagkapu sorozat jutott az eszembe, ott többször is felmerült ez a téma.
10/10
igaz 2014 aug. 11. - 21:22:49 10/10
(35/217)
A mozi jobb metafizikus, mint a józan ész, a fizika vagy a filozófia, állítja Bertrand Russel Az anyag végsõ összetevõi címû írásában. Nem tudom, hogyan lehet logikai hibákat keresni (és találni!) egy olyan filmben (és világban), amelynek fõállítása, hogy mindenhol ott vagyok.
Finneas33 2014 aug. 11. - 18:21:15
(34/217)
ahhoz, hogy az agyam egyáltalán elkezdjen mûködni, ahhoz engem elõször is kasztrálni kéne.... hát, a csajnak könnyû! :D
shoc 2014 aug. 11. - 14:49:47
(33/217)
meglepõdtem, nem igazán erre számítottam,
de végülis jól szórakoztam.

Amolyan Nikita/Transzcendens/Csúcshatás combó.


pozitív:
- tetszett a zene
- ez a színészcsaj rengeteget fejlõdött. ezt nagyon jó volt látni. a film vége felé már nem tudott mit kezdeni a szereppel, de az elején "uralta a vásznat".

negatív:
- számomra egy kicsit bizarr volt a sztori, nem számítottam ennyire elvont történetre. lehetett volna visszafogottabb, kidolgozottabb.
- Kár hogy Morgan Freeman állandóan ezt "okos nagypapa/narrátor" karaktert tolja.
- Elég sok a logikai hiba, de hála az égnek annyira sok hogy nem tudsz komolyan mérgelõdni.
10/10
igaz 2014 aug. 10. - 17:33:05 10/10
(32/217)
Kemény vallásos film. Mindenhol ott vagyok, mondja Lucy, ezt isten is mondhatná, de nem mondja, Lucy nagyobb, több, mint isten.
10/10
Filmzabáló 2014 aug. 10. - 12:21:06 10/10
(31/217)
Az év egyik legjobb filmje, amely néhány logikai buktatója ellenére mocsok jól szórakoztat.
Bõvebb véleményem: http://filmzabalo.eu/movie/lucy-kritika/
10/10
avsk 2014 aug. 09. - 23:56:08 10/10
(30/217)
tudod, közli a rendõrrel,hogy miért segítsen õt feltartani :-). És van benne igazság.
9/10
offtopic
Bigpapa 2014 aug. 09. - 21:32:03 9/10
(29/217)
Szia!

Köszönöm szépen! :) Írtam üzit, hogy ne itt trollkodjunk :D Láttam a Wall Street-et, és bejött nagyon!
Tolkien 2014 aug. 09. - 20:58:25
(28/217)
Elsõ perctõl az utolsóig leköti az embert. Nagyon pörgõs, akció dús film. Amikor vége lett kezdtem el gondolkodni. Van benne Nikita, Taxi, 5. elem, összegyúrva Lucy-filmé. A kisujja mozdításával feltapadnak az emberek a plafonra, de egy rendõrt kér meg arra, hogy feltartson egy drogbárót, és a bandáját. Szóval tele van logikai hibákkal, de látványos film nagyon.
4/10
cellasto 2014 aug. 09. - 20:25:54 4/10
(27/217)
scarlett jól játszott,meg a rendõr százados is
maga a sztori eléggé buta volt,igazság szerint többet vártam volna az ötödik elem stábjától...
nekem csalódás volt,fõleg a sok idõhúzásos effekt miatt
8/10
szamóca67 2014 aug. 09. - 20:11:58 8/10
(26/217)
Most jöttem haza a moziból. Kicsit olyan national geografikos "mi lenne ha" dokumentumfilm érzésem van, keverve egy kis akciófilmmel. Nem rossz, de többet is ki lehetett volna hozni a történetbõl.
vjúská 2014 aug. 09. - 18:52:54
(25/217)
Nem váltja be a hozzá fûzött reményeket. Ennél még a Transzcendens is jobb volt pedig az is csapnivalóan rossz.
10/10
mariszoul 2014 aug. 09. - 18:37:33 10/10
(24/217)
Premier vetítés, nagyon rendben volt a film..
Kicsit olyan volt Scarlett mint a T-Mobile-os robot, meg Fekete Özvegy Ötvözete :D
Besson azért kicsit felhasználta az "Elrabolva" filmek pörgõsségét, és többszörözte azt, a vért is imádom egy filmben, és itt meg azért folyt rendesen.
Hamar elment a Másfél óra, és igazából egyszer nem néztem az idõt, vagy ásítottam, szóval Klaszz.
Morgan Freeman pedig még mindg meg tud mindent magyarázni:D
10/10
10/10
avsk 2014 aug. 09. - 15:18:25 10/10
(23/217)
Most néztem meg és hát szerintem egy fenomenális film volt. Nem az a piff-puff csitt-csatt típusú mozi, igen sok elgondolkodtató motívum van benne. Remek humormorzsák vannak benne és nem azok a sablonos fajtából. A szereplõk is jól alakítanak fõleg a Lucy-t alakító Scarlett Johansson. Azt a kegyelmet nem ismerõ gyilkos tekintetet, mintha a legjobb fegyvertársát is akármikor kivégezné.
spekimen 2014 aug. 09. - 13:23:23 Előzmény Bigpapa
(22/217)
Én is megakarom nézni, ezért jó, hogy láttad és véleményezted ezt a filmet, mivel te vagy azon kevesek egyike ezen a fórumon akinek adok a véleményére. Már a bemutatkozásod elolvasva tudtam, hogy egy ritka értelmes ember lehetsz a hsz.-eid már csak hab a tortán :-) Még az is megfogalmazódott bennem, hogy ezzel az emberrel bizony jó lenne néhány sört legurítani, mivel egy egészségesen határozott világszemlélete van és rengeteg érdekes sztorit tudna mesélni.

Na, de hagyjuk a "nyalást" :-D
Kár, hogy a Wall Street farkasát -feltételezem- még nem nézted meg, mivel akkor már írtál volna róla. Pedig kíváncsi lennék a véleményedre.
4/10
offtopic
cellasto 2014 aug. 08. - 20:17:10 4/10
(21/217)
holnap megnézem és referálok :P
9/10
Bigpapa 2014 aug. 08. - 17:23:32 9/10
(20/217)
Tegnap láttuk, már a bemutató óta látni akartam, mert nekem az egyik kedvenc filmem a Csúcshatás, gondoltam picit akciódúsabban jó lesz látni. Az, hogy Besson film, teljesen kimaradt a figyelmembõl, így az autós üldözésnél jöttem rá, hogy na ez tuti Luc Besson film :D :D

Johansson remek választás volt. Egyszerre szexi nõ és egyszerre a lány a szomszédból. Minden karakter jól áll neki.

A film jól indul. Sõt! Qrva jól. Ahogy elõadták a ferde szemûek az elején, attól bárki lefosta volna a bokáját! Végig pörög a film, egy pillanatra sem unatkoztam. A karaktereket kegyetlen jól eltalálták, fõleg a rossz fiúkat :D ez egy igazán sikeres casting volt! Nagyon jó, ahogy Johansson rezzenéstelen arccal játssza végig a filmet. Jók a poénok benne, de mégsem lett vígjáték, nem blõdli a film. Besson amúgy is nagyon jó abban, hogy hiába tesz poénokat egy akció filmbe, attól még nem húzza le a gagyi vígjáték szintjére. Itt ülnek a poénok, jókor vannak jó helyen. Mivel errõl a témáról aztán qrvára semmit sem tudunk, csak sejtéseink vannak, ill. szerintem csak szeretnénk, ha több lenne az agyunkban,mint 10% :D :D Mekkora szopi lenne, ha egyszer kiderülne, hogy valójában 90%-ban már használjuk az agyunkat és ezzel együtt vagyunk ekkora nagy seggfejek :D
Szóval itt baromi jó képességei vannak a lánynak, picit húzós is belegondolni, ha én ennék a helyében, mit tennék? de nem tudom, mert elképzelhetetlen,milyen az, amikor érzed egyszerre az egész világot, érzed,ahogy nõ a hajad, ahogy osztódnak a sejtjeid. Ezt azért nem szeretném érezni!
A 90 perc iszonyat elrepült.
A vége nekem nem jött be.

SPOILER

2 napja néztük meg a Transzcendenst is, ott is a végét cseszték el szerintem, és itt is. Ez a fellövöm magam a netre és számítógép lesz belõlem, aztán penndrive :D, mindenre vágytam,de erre nem! Ennek simán megnézném a második részét is, de az már sok lesz nekem, ha ugyan úgy újraalkotja magát, ahogy Depp tette a Transzcendensben.

SPOILER VÉGE

Kicsit olyan érzésem volt, hogy megírták a forgatókönyv 95%-át, aztán a maradék 5%-ot összecsapták. Egész idáig,a végéig úgy éreztem, egy 10 pontos film, de a vége miatt nekem 9/10 lett.
9/10
Bigpapa 2014 aug. 08. - 17:07:06 9/10
(19/217)
Tehát jó minden, azt kaptad, amire számítottál...erre 6 pont! :D :D Komoly!
4/10
cellasto 2014 aug. 07. - 20:20:12 4/10
(18/217)
nna ki látta már?
vélemény? :)