Téma: Lucy

4/10
krampampuli 2014 szept. 08. - 10:45:24 4/10
(77/217)
Sztem az év baromsága. Csak a sci-fi szándék miatt 5 pont, és akkor még jó fej voltam. :)
5/10
Irgum76 2014 szept. 07. - 11:44:03 5/10
(76/217)
"Ha túltesszük magunkat ezeken a hibás „tudományos” részeken és a történetre koncentrálunk, egészen élvezhetõ lesz a film!"
de hát könyörgöm ezek a "hibás „tudományos” részek" adják a film gerincét
ezek nélkül egy szimpla verekedõs, lövöldözõs, autóüldözéses videó klipet kapunk semmi mást
és mellesleg valljuk meg õszintén nem is egyszerû ezeken a badarságokon átlépni
honfoglalo111 2014 szept. 06. - 23:18:57
(75/217)
Most láttam, összességében nagyon jó film! 10/9

Ezt az egy pontot a tudományos tévedésekért vontam le: okoskodni akartak, de nem jött össze... Morgan Freeman szájába elképesztõ buta mondatokat adtak! Ám ezeket a kisebb-nagyobb ténybeli tévedéseket jól kompenzálta a pergõs akció és a remekül kidolgozott látványvilág! Végig lehetett izgulni a filmet, tényleg gyorsan elröppent a játékidõ! Johansson fantasztikusan alakította szerepét: a hidegvérû, céltudatos, kemény csajszit! Neki csillagos ötöst adok!! :D

Képmelléklet: az egyik kedvenc jelenetem :)

Végül tisztázzuk a dolgokat:

1, MONDANIVALÓ: Sokan nem értették a film mondanivalóját, pedig elhangzott: az élet (biológiai) értelme a létfenntartás és a fajfenntartás, hogy a megszerzett információkat továbbörökítsük utódainkat, így a változó környezethez minél sikeresebben tudjanak alkalmazkodni.

2, HALHATATLAN ÉLÕLÉNYEK: Idézet a filmbõl: Az élõlények úgy alkalmazkodnak, hogy halhatatlanokká válnak (ha kedvezõtlen a környezet) vagy reprodukálódnak (ha kedvezõ a környezet). Az elsõ esetre erre bejátszanak vulkánkitöréseket meg hurrikánokat– mondjanak már egy olyan élõlényt, ami itt él és halhatatlan!! Azt hittem, leesek a székrõl…. Éppenhogy meghalnak az élõlények ha extrémmé válik a környezetük… Minden élõlénycsoport reprodukálja magát, hiszen ez magának az életnek az egyik (potenciális) kritériuma is! Szóval halhatatlan élõlények nincsenek!! Illetve egy mégiscsak van: a Turritopsis nutricula medúzáról a 2000-es évek elején fedezték fel, hogy folytonos életciklusú (ha idõsebb lesz, visszaalakul fiatalabbá) de ezek a medúzák is a nyugis tengervízben élnek kérem szépen nem a láva belsejében !!! :D

3, AGYKAPACITÁS: halkan megsúgom, hogy minden élõlény 100%-át használja az agyának, kivétel nélkül!! A trükk az ott van, hogy nem egyszerre!! Ez lehet 10%, de több vagy kevesebb is. A Mítoszvadászok például 35%-ot mértek, amikor megvizsgálták Tory agyát. (http://goo.gl/GSuCDq)

4, CPH4 hormon: Egy fiktív név, de valóban vannak olyan hormonok, melyek befolyásolják a magzat idegrendszerének kialakulását: ezek az ösztrögén és a tesztoszteron.

5, AZ ÉLET KEZDETE. Honnan vették az említett 1 mrd évet? Ez már a 21. sz., még a rendezõtõl is elvárható, hogy az alapvetõ számadatokkal tisztában legyen!!!

- 3,85 mrd éve: elsõ anaerob prokarióták nyomai a nyugat-grönlandi üledékes kõzetben
- 2,7 mrd éve: elsõ fotoautotróf prokarióták (kékbaktériumok avagy cianobaktériumok) a tengerekben
- 2,1 mrd éve: elsõ egysejtû eukarióták (endoszimbionta elmélet)
- 1 mrd éve: elsõ soksejtû eukarióták
- 600 millió éve: elsõ makroszkopikus élõlények: Ediacara-fauna

Ha túltesszük magunkat ezeken a hibás „tudományos” részeken és a történetre koncentrálunk, egészen élvezhetõ lesz a film! :)
Kabóca75 2014 szept. 04. - 10:21:19
(74/217)
Voltam már olyan színházi elõadáson, ami remek volt, de a végén a nézõk csak ültek némán, döbbenten, nehézkesen indult el a taps. Most is ezt éreztem. A tudományos-fantasztikusból ez inkább fantasztikus volt, a "tudományos" is a fantáziavilágban gyökerezett. Elgondolkodtató, sötét játék elméletekkel, akcióval, érzelmekkel, élettel, halállal(?).
Jó film, de semmi esetre sem könnyed szórakozás.
Luxi88 2014 szept. 02. - 00:15:45
(73/217)
Sci-fi-nek nagyon gyenge volt, viszont képregényfilmként nagyot ütött volna!
6/10
cinamon1 2014 aug. 28. - 14:15:11 6/10
(72/217)
Nem rossz ez a film, de nem is túl jó! Remek témakört jár be és a megvalósítás is egész jó, de nem tökéletes. Scarlett is oké a film 1/3-áig. Black Widow szétrugná Lucy-t.
1/10
offtopic
Senki Házi 2014 aug. 27. - 22:58:16 1/10 Előzmény euglena_viridis
(71/217)
Praktizáló mérnökként mondom neked, hogy ez a film tudományosan baromság az elejétõl a végéig.
1/10
Swen9000 2014 aug. 27. - 16:10:50 1/10
(70/217)
Ilyen rémes nagy baromságot szerencsére rég nem láttam moziban, az eddigi leggyengébb alakításával még Scarlett Johansson sem tudta megmenteni. Akciófilmnek semmi extra, tele van logikai következetlenséggel, a tudományos handabanda (ti. hogy az agyunk 10%-át használjuk csak ki bla-bla-bla) egy ezerszer megcáfolt, érthetetlen módon felhasznált hülyeség, a film idõvel kapcsolatos közhelyes, Pauolo Coelhói magasságokba törõ üzenetének meg se füle se farka. Szegény Morgan Freemanre meg rásózták a sarlatán tudós szerepét, hogy az õ szájából hangozzon el ez a sok, laikusnak is egyértelmû ostobaság, ld. "tehát mégsem a matematika törvényei uralják a világunkat" (??????), mintha bármilyen beszámítható ember mondott volna valaha ilyet. Erõsen nem ajánlom senkinek.
10/10
Kage 2014 aug. 27. - 11:32:16 10/10
(69/217)
Tegnap láttam a filmet, nekem nagyon bejött. Vicces ahogy olvasgatom a kommenteket, ez a film tipikusan olyan, hogy valaki vagy érti és nagyon tetszik neki, vagy nem jön át, és jól lehúzza, de ez szvsz nem a film hibája! A film nagyon jó, látványos, fordulatos, folyamatosan feszült és emellett még némi mondanivalója is van! Persze ennek megértéséhez kell egyfajta "felkészültség". Scarlettnél pedig elképzelni sem tudnék jobb színészt erre a szerepre, elképesztõen jól nyomja! A film a mozikban szinkronos, de szerencsére ez is nagyon jól eltalált, Eszter nagyon jó hangszínnel rendelkezik ehhez a karakterhez. Egyszóval nálam 10 pontos a film.
5/10
Irgum76 2014 aug. 26. - 14:15:10 5/10 Előzmény euglena_viridis
(68/217)
"A "tudományosnak mondott maszlag"-ok valóban tudományos tényeken alapulnak. Hangsúlyozom alapulnak."
hát ez nagyon semmilyen magyarázat kb mint "a Föld banán alakú" tudományos alapokon nyugszik, hogy a Föld létezik

"Az ember tényleg nem hasznlja ki teljesen az agyi kapacitását."
a film nem azt állítja, hogy nem teljesen nem használjuk ki az agyi kapacitásunkat (ami szintén nem igaz) hanem, hogy csak a 10%-át használjuk
ajánlott irodalom:http://www.urbanlegends.hu/2006/04/agykihasznaltsag/
idézet a cikkbõl: "Minek a tíz százaléka?
Bár a felvetés teljes képtelenség, ha mégis megpróbáljuk értelmezni, seregnyi további kérdés pattan elõ az agyunkból: pontosan mit jellemzünk ezzel a tíz százalékkal? Az agyi mûködések mely funkcióját? S hogy mérjük meg, milyen egzakt, kísérleti módszerrel? Mit jelentene ehhez képest, mondjuk, a negyven százalék?"

"Azt elismerem, hogy sok helyen elrugaszkodik a valóságtól a film.(Pl amikor Lucy már minden sejtjét képes irányítani és meg szabni mit építsenek fel azok, a kezébõl épít egy számítógépet. Az ok, hogy át tudja alakítani a sejtjeit, de a sejtek osztódásához mégis csak alapanyag szükséges. A dolgok mozgatása pedig nem tudom milyen szuperfunkcionalítású sejtekkel lehetséges.)"
látom azért kapiskálod de nem sok helyen rugaszkodik a valóságtól hanem az elejétõl a végéig ez egy agyatlat badarság amit a hozzád hasonló félmûveltek beszívnak
még ha igaz is lenne ez a 10%-os felvetés akkor sem lenne mindenki potencionális isten csak kell valami amitõl 100%-on pörög és a világon bármit megtehet... röhej
10/10
csillair 2014 aug. 26. - 12:44:26 10/10
(67/217)
Ez film egyszerûen lenyûgözõ az elménkben rejlõ lehetõségek tekintetében. Már ötször láttam, de még nem elégszer. óriási hatással van rám, köszönet érte. ♥ Áldás.
4/10
offtopic
cellasto 2014 aug. 26. - 09:45:56 4/10 Előzmény euglena_viridis
(66/217)
elég lenézõ hozzászólás ez azért
ha valaki,akkor én szeretem az európai filmeket,a francia filmeket fõleg
besson filmjeit pedig egyenesen imádom,de ez nagyon gyengére sikerült
szerintem inkább te képzelsz ebbe a filmbe túl sokat,pedig alapjában véve egy se füle-se farka történet lett :)
spekimen 2014 aug. 26. - 09:36:24 Előzmény euglena_viridis
(65/217)
Most ezt miért pont nekem címezted? Látszik te sem tudsz olvasni, vagy legalább is visszaolvasni :-D ugyanis az 55.hsz-omban, jó hosszan elmélkedek a filmrõl. Ott még a film mondanivalóját is kifejtem, legalább is amit én annak gondolok, mert te szerintem megint mást látnál bele, és ezért a filozófiai mélységek -ahogy te kifejezted- máris többféle képen értelmezhetõ. Azzal egyet értek, hogy használni kéne a fantáziánkat, ami egyúttal az agy használata is lenne, de akkor is a Csúcshatás nagyobb élményt adott, jobban élveztem, még akkor is, ha nem volt mondanivalója -szerintem annak is van.
Lucy-nak van mondanivalója, de számomra ez a mondanivaló, nem jól lett "becsomagolva"(Johanssont leszámítva :-D). Igen egyetértek, a legtöbben csak bámulnak ki a fejükbõl, mivel az agykapacitásuk (1%) csak ezt teszi lehetõvé :-D
Teréz anyu 2014 aug. 25. - 21:48:22
(64/217)
A bemutatóban annyi volt, hogy hasba rúgták, felszívódott a drog és szupercica lett...a filmnek ez azért kis része
4/10
cellasto 2014 aug. 25. - 21:32:06 4/10
(63/217)
a bemutatóban megint benne volt minden
én nem mást vártam,csak többet bessontól.ennyi
Teréz anyu 2014 aug. 25. - 21:30:40
(62/217)
Látom itt mindenki azért csalódott mert mást várt, pedig senki nem ígért mást.
Nekem direkt tetszik, hogy másképp volt megközelítve ez a szuperhõsös izé.
Teréz anyu 2014 aug. 25. - 21:29:24
(61/217)
Nagyon jó kis film, igazán érdekes Scarlettet ilyen szerepben látni, kicsit rövid volt a film, a maga 81 percével:(
A magyar szinkronhang pedig botrány, ki gondolta, hogy a nagy darab feka nõi hang (általában azoknak adják, Bánfalvy Esztert) illeni fog, a kis csinos szõkének?
10/10
euglena_viridis 2014 aug. 25. - 19:19:09 10/10 Előzmény spekimen
(60/217)
*moderalva*

A "tudományosnak mondott maszlag"-ok valóban tudományos tényeken alapulnak. Hangsúlyozom alapulnak.

SPOILER
Pl) A delfinnek valóban sokkal barázdáltabb és nagyobb felületûbb az agya mint az emberé.
Az ember tényleg nem hasznlja ki teljesen az agyi kapacitását.
Az elsõ idegsejtekkel rendelkezõ élõlények inkább csak reflex szinten mûködtek.
Aki kicsit jártas a matematikában és tisztában van a continuum számosság és a megszámlálhatóan végtelen halmaz vagy esetleg az analóg és a digitális jel fogalmával, az érteni fogja, hogy mirõl beszél Lucy. Aki pedig természettudományosan mûveletlen az ezt ne akarja kritizálni. Azt elismerem, hogy sok helyen elrugaszkodik a valóságtól a film.(Pl amikor Lucy már minden sejtjét képes irányítani és meg szabni mit építsenek fel azok, a kezébõl épít egy számítógépet. Az ok, hogy át tudja alakítani a sejtjeit, de a sejtek osztódásához mégis csak alapanyag szükséges. A dolgok mozgatása pedig nem tudom milyen szuperfunkcionalítású sejtekkel lehetséges.)
SPOILER VEGE

A látványra is építettek. De azzal ám mondni akartak valamit! A csúcshatás is jó, de inkább arra igaz, hogy nem volt igazán mondani valója. Annak az érdeme inkább csak a fordulatos történet.

Mindenesetre a filmnek a filozófiai mondani valója a lényege, nem pedig a tudományos tartalma.
3/10
szabolci 2014 aug. 23. - 15:45:32 3/10
(59/217)
Idegesítöen felületes, a párbeszédek üresek (különösen kiborított az anyjával történö szájbarágós, giccses, hangulatilag abszolút oda nem illö párbszéd) és bár Scarlett Johansonnak voltak már jó filmjei (kedvencem a Lost in Translation), ezt még ö sem tudta megmenteni. Luc Besson megcsinálta az Ötödik elem második részét. Bárcsak ne tette volna!
5/10
Prob 2014 aug. 22. - 23:34:34 5/10
(58/217)
Most jövök a moziból, de bárcsak ne mondhatnám ezt el most magamról...

Ez tipikusan az a film, amire nagyon sajnálom, hogy elköltöttem a jegy árát.
Egyszerûen nem tudok jó, élvezhetõ részt mondani az elsõ 30, maximum 40 percen kívül.
Harmatgyenge az egész.