Téma: Luz Maria

malvinkicska 2019 jan. 30. - 08:16:03 Előzmény napraforgó
(614/2794)
Szia tudod nem szeretem a vitát, főleg meg ezeken a sorozat színészeken, akik több ezer km-re vannak tőlünk de bocsáss meg olyan ronda savanyú nő ábrázata van a képen először azt hittem nem is ő, a smink az sok mindenre képes azt te is tudod. Lucinak miért ez a borzalmas haj én sem tudom, de napjainkban is nagyon sok sorozatban van ez a bozont mire jó ez én sem értem.Sergiot nem bántom csak egy kicsit erőszakos, nagyon kiakarja erőltetni azt ami nem fog menni, azért is jó ha véleményt cserélünk, mert egyikünk ezt lát a másikunk azt, ezért érdemes leírni. Miguel mint apa ment de ezt csak Modesta tudja más nem, Gustavo meg lehet megijedt vagy ki tudja mi játszódik benne, amikor meghallotta L beteg, azért akart annyira hamar bejutni hozzá, amikor valami rendkivüli történik az emberrel a napi életben is csak később gondolkodik sok, mert olyankor csak a bajra gondol, lehet nem jól látom.
napraforgó 2019 jan. 30. - 07:58:19 Előzmény malvinkicska
(613/2794)
Ne bántsuk Sergiot azért, mert aggódik a szeretett lányért. Az igaz, hogy a szerelmet nem lehet kikényszeríteni. De ez nem akadálya annak, hogy továbbra is barátságot, gyengédséget érezzen a lány iránt. Végül is nem erőszakoskodik vele, sőt továbbra is kedves, gyengéd, tanítgatja, stb.
Az, hogy meg akarja védeni Lucit Gustavótól, vagy Migueltől, még az is érthető, hisz nem tudja, nem tudhatja, hogy melyikük bántotta meg. Hisz Luz Mariát annyian támadták ebben a házban, bár igaz, hogy leginkább Graciela, de miért ne kaphatott volna mástól is a családból?
És az a magatartás, ahogy Gustavo jött és rögtön be akart menni a lányhoz, akit épp az orvos vizsgált, eléggé furának tűnhetett. És még inkább MIguel viselkedése, aki a házigazdai jogaira hivatkozva akarta meglátogatni a lányt a szobájában. Más lett volna a helyzet, ha mint apa akar bemenni hozzá.
Ahogy Modesta kiküldtet Sergiot a vizsgálat előtt, ugyanúgy a másik két férfinak sem volt joga jelen lenni, így helyes, hogy visszatartotta őket. Az más kérdés, hogy lehetett volna udvariasabban is....
napraforgó 2019 jan. 30. - 07:47:20 Előzmény Csalarozsika
(612/2794)
Én inkább csak filmekből tudom, de valóban a katolikus vallás is hajlandó felbontani a házasságot, pl. ha azt nem hálták el. Ekkor valójában nem is jött létre a házasság, tehát érvényteleníthető. Ez nem is válás, hanem érvénytelenítés, így legközelebb is köthető egyházi házasság, hisz a nő elvileg szűz maradt.
A másik ok a meddőség. Ha egy nő bizonyíthatóan meddő, nem tud gyermeket szülni a férjének , ez már alapos ok. Hiszen a házasság célja alapvetően gyermeknemzés, a törvényesített szaporodás. Gondolom, hogy a férfi meddőséget nem is vizsgálták, mivel bizonyítani nem tudták, de ha egy nő nem szült gyereke,t az már alapos ok a házasság felbontására. Hiszen egy férfinak is joga van arra, hogy örökösöket hagyjon maga után.
De lehet, hogy vannak még más okok és lehetőségek is a katolikus házasság egyházi felbontására is, én nem vagyok tisztában vele.
Más. Szerintem az Angyalkát játszó színésznő egyáltalán nem csúnya, sőt. Csak elég idétlen az a sok bongyor a fején, na meg a sok fodor-bodor a ruháiban is. ha a színésznő normálisan öltözködik és a haja is síma, természetes, hurkák nélkül, akkor bizony kifejezetten szép.
Ennyi erővel én is mondhatnám, hogy Luz Maria nem szép, mert örökké kócos és a ruhái is eléggé ócskák. Na de nem mondom, mert nem ezektől függ a szépség, ráadásul ők csak színésznők, úgy játszanak és abban, amiket előírtak nekik.
malvinkicska 2019 jan. 30. - 07:35:18 Előzmény Csalarozsika
(611/2794)
Szia a tegnap este Lucecita ,menekülni akart az érzések elől betegségbe, ez elől nem lehet mindig.Angyalka az egész családot hűjére vette sajnos, remélem Gustavo nem hátrál meg és elmegy a birtokra. Sergio annyira nyomul szinte már undorító a szerelmet nem lehet ki követelni, az van valaki iránt, vagy nincs és ebben az esetben Luci ő iránta nem érez semmit, csak barátságot, ha ezt neki nehéz is elfogadni, elég rondán beszélt Gustavoval és Migellel is ehhez neki ott nem volt joga.A pap nem híve a válásnak az még valahol érthető, de Alvaro ha a lánya Sátánka akkor is mi köze Gustavo életéhez, mindig oda fele tereli, de G lesz annyira férfi nem engedi magát ennyire befolyásolni, hiszen a boldogsága a tét.Az a szemét Sátánka még arra is képes elmenjen a birtokra csak neki legyen igaza, biztos sok minden fog még történni amíg együtt lesz G és l, remélem bekövetkezik.
Csalarozsika 2019 jan. 30. - 06:13:12 Előzmény malvinkicska
(610/2794)
Szia!
Te, mint katolikus vallású, sokkal jobban átlátod ezeket a dolgokat!
Az biztos, hogy bizonyos esetekben lehetséges volt a válás, s ahogy a mellékelt ábra mutatja - arra is volt lehetőség, hogy a válás után újra tarthassanak templomi esküvőt.
OFF! Az Angyalkát alakító színésznő tényleg nem túl szép! Szerintem több, mint valószínű, hogy - másokhoz hasonlóan - ő is plasztikáztatott! Mit mondjak? Nemigen vált előnyére! OFF!
Csalarozsika 2019 jan. 30. - 06:01:32 Előzmény napraforgó
(609/2794)
Szia!
Egyetértünk!
Lucecita magától is rájött, milyen érzés a szerelem, s lassan-lassan a ráébredt a Gustavo iránti érzéseire is!
A "szülői felvilágosítást" illetően is nagyon igazad van!
Én azért a legutóbbi részben úgy találtam, hogy Sergio kissé túlzásokba esett!
Rendben, hogy aggódik Lucecitáért, de aligha a barátság, sokkal inkább a szerelem és a féltékenység vezérli!
Szinte " testőrként és ajtónállóként" posztolt Lucecita szobájánál!
Az, hogy Gustavot nem engedte be, az rendben van, de Miguelt semmiképp nem vonhatja úgy felelősségre, ahogyan azt tette!
Egyszerűen arról van szó, hogy féltékeny, inkább Miguelre, mint Gustavora, ez váltotta ki ezt a tőle szokatlan viselkedést!
Csalarozsika 2019 jan. 30. - 05:49:05 Előzmény napraforgó
(608/2794)
Szia!
Én valahogy nem csodálkozom, hogy Lucecita "hazavágyik"!
Teljesen idegen számára a nagyváros, igazából nem találja ott a helyét!
Az is igaz, hogy ez valahol "menekülés"!
Lelkileg eléggé labilis, s most még finoman fogalmaztam, de ezen szintén nem lehet csodálkozni! Egyik napról a másikra került számára teljesen idegen környezetbe, s az édesanyját is elveszítette.
Korábban vidéken élt, "védett környezetben", ahol mindenki szerette, egyszerű, de őszinte és tiszta szívű emberek vették körül!
Hirtelen azonban minden megváltozott, teljesen másfajta emberek között él, az iránta való gyűlölettel és intrikával nem tud mit kezdeni!
Az őt ért megpróbáltatások nyomán viszont megedződik, s később már nem fut el a nehézségek elől, sőt! Bátran szembenéz ezekkel, s így sikerrel úrrá lesz rajtuk! Ha nem így volna, aligha sikerülne "legyőznie" Mirtát, s visszakapnia a családját!
Gustavo valóban nagyon aggódott Lucecitáért! Szerintem ebben az is szerepet játszott, hogy felelősnek érezte magát amiatt, hogy a lány megbetegedett!
Alvaro természetesen azért is táplál ellenérzéseket Gustavo Lucecita iránt érzett szerelme miatt, mert aggódik Angyalkáért! Ez is természetes, hiszen a lánya!
Éppen ezért ő is cinkossá válik, s nem árulja el Gustavonak, amikor rájön, hogy Angyalka csupán színleli a betegséget!
Gustavo ugyan ígéretet tesz arra, hogy próbálja elfelejteni Lucecitát, de mondani könnyű, a szívnek nem lehet parancsolni!
Nem beszélve arról, hogy vele egyidőben Lucecita is a elutazik a hegyekbe, s éppen Gustavo birtokán vállal munkát, a találkozás elkerülhetetlen...
Hihetetlen, hogy Angyalka mindenkit dróton rángat, mindenki körülötte ugrál!
Sajnálják "szegény beteget", aki természetesen azon mesterkedik, hogy Gustavot eltérítse az elutazási szándékától!
Még azt is megígéri, hogy elkíséri a birtokra! Persze, ez csak elterelő hadművelet, esze ágában sincs ezt megtenni!
Azt gondolja, hogy sikerülhet megakadályozni az utazást, de ezúttal csalódni fog!
Hiába minden hisztéria, Gustavo elutazik!
Miguel a jelek szerint kezdi megszeretni a lányát!
Még Gracielát is rendreutasította, ami igazán szokatlan tőle! Ő és Angyalka is csak a szokásos formájukat hozták - a szokásos megnyilvánulásokkal. (Jelen esetben Graciela vitte a prímet!)
Sergio sokadszor értelmezi félre Miguel Lucecita iránti érdeklődését!
Valóban inkább gyanakszik Miguelre, mint Gustavora, erről az előző részben is beszélt az édesanyjával.
Sőt! Amikor Lucecita után utazik a hegyekbe, éppen Gustavot kéri meg, hogy bírja rá arra, térjen vissza Limába!
A cselédek igyekeznek mindenben segíteni Lucecitának a betegsége idején, ez igazi nemes cselekedet a részükről! Nem először állapíthatjuk meg, hogy sokkal különbek, mint az "úrhatnám" Graciela és Angyalka!
napraforgó 2019 jan. 30. - 05:23:48 Előzmény Csalarozsika
(607/2794)
Látom, szinte egyszerre írtunk.
Nagyon igazad van, Lucecita az egyik korábbi részben nagyon szépen, szinte kölőien megfogalmazta, hogy mi is a szerelem. Nem kell ehhez anya-lánya beszélgetés, meg magyarázat, rájön erre minden fiatal magától is.
Sőt lehet mondani, hogy néha a szülői beszélgetés, pl. egy apai ordenáré "felvilágosítása" a fiúkat illetően csak ront a helyzeten. Egy csúnya beszéd a nőket illetően a maga naturális képeivel nagyon le tudja rombolni egy fiú bimbózó szép érzéseit és sajnos lehet, hogy a kedves, szép beszéd helyett majd durván közeledik a szeretett nőhöz. Egy anyai "felvilágosítás", miszerint a férfiak mocskosak, mint az állatok és "csak azt akarják" szintén képes a lányokban életre szóló gátlásokat kialakítani.... Na, én nem tulajdonítanék oly nagy szerepet az ilyen beszélgetéseknek, néha jobb, ha ilyen nincs. Jöjjön csak rá maga az a fiatal, hogy mit is érez...
Szerintem is Lucecita rájött már, hogy ő is beleszeretett Gustavoba, de megijedt az érzéstől. És igen, ebben benne van az is, hogy ő egy szegény cseléd, Gustavo meg egy gazdag úr, ráadásul nős is, tehát lehetetlen, hogy ez az érzés kibontakozzon és boldog véget érjen. Egyszerűbb, ha ő elmenekül minden elől, az érzés elől is.
Sergiot én semmivel sem találom idegesítőbbnek a Lucecita iránt érzett aggodalmát illetően, mint Gustavot. Sőt. Sergio ugyanaz a társadalmi osztály, lehet mondani, hogy hozzá illő. Régebben is ismeri Lucit, barátok is, miért ne aggódna. De Gustavo érdeklődése inkább megkérdőjelezhető, egy mégoly "jó gazda" sem szokott ilyen nagy figyelmet fordítani egyetlen cselédjére sem.
Miguel meg azért, mert ez az ő háza, még nem mehet akárhová, mert a cselédeknek átengedett szolgálati szobákba ők is csak kopogás után és engedéllyel léphetnek be! Azért ez már mégsem a rabszolgaság kora!
Csalarozsika 2019 jan. 30. - 05:11:19 Előzmény napraforgó
(606/2794)
Szia!
Emilio már csak a pap volta miatt sem helyeselheti azt, hogy Gustavo érdeklődése más nő felé fordult! (Még ha szerelmes is!)
Igen, így van! "Míg a halál el nem választ..."!
De: Bizonyos esetekben lehetséges volt a válás!
Többek között a meddőség, mint olyan, indokot szolgáltatott arra, hogy a másik fél megindítsa a válást. Angyalka további "ténykedései", a színlelt terhesség, az eltitkolt meddőség, a tettetett bénaság már csak hab a tortán.
Mindezek együttvéve nyomnak annyit a latban, hogy Gustavo nyugodt szívvel elválhatna tőle - már, ha mindezekről tudomása lenne!
Angyalka is tisztában van ezzel, ezért is követ el mindent, hogy ki ne derüljön az igazság!

Lucecita szerintem inkább naiv, mint buta! Az egyértelmű, hogy - Mirtával ellentétben - semmilyen hátsó szándék nem vezette, amikor bement Gustavo szobájába.
Szerintem őszintén meglepődött a szerelmi vallomáson!

Mirta ismét "akcióba lépett", de Sátánka ezúttal ha nem is az igazak álmát aludta, de aludt!
Persze, semmi sem maradhat sokáig titokban, s hamarosan tudomást szerez Gustavo érzéseiről!
Még arra az "áldozatra" is képes lesz, hogy Gustavo után menjen a birtokra, s ott kínozza majd Lucecitát!
napraforgó 2019 jan. 30. - 05:01:12
(605/2794)
Lucecita minden érzelmi behatásnál el akar menekülni, haza akar menni a hegyekbe, a kunyhójába. Először az anyja halálakor, aztán Graciela asszony inzultusainál, végül most Gustavo vallomásánál és csókjánál. Nem tudja feldolgozni a nagy érzelmi behatásokat, legyenek azok pozitívak, vagy negatívak, elbújik, mint egy kis állat a vackába. Persze kifelé ezt lehet magyarázni akár honvággyal is...
Gustavo aggodalma Lucecita iránt már olyan mértékű, hogy az Sergionak és Alvaronak is szemet szúr. Sergio még jóindulatúan arra magyarázza, hogy Gustavo úr mindig törődött az alkalmazottakkal, de Alvaro tudja, mi a helyzet. Ő az, aki okosan, ügyesen megakadályozza, hogy a fiatalember teljesen bolondot csináljon magából és lelepleződjön. Próbál a lelkére beszélni, neki most Angelina lelki bajával kéne törődnie. Gustavo megígéri, hogy megpróbálja elfelejteni Luz Mariát és a hozzá fűződő érzéseit, ezért készül elutazni a birtokára.
Angelina megpróbálja lebeszélni és amikor ez nem sikerül, "megfenyegeti", hogy vele megy. Gustavo ezen látványosan meglepődik... Angelina viszont csak időt akart nyerni, ahogy az anyjának mondja el nagy nevetve....
Miguel érdeklődése Lucecita iránt irritálja Sergiót, ő sokkal inkább rá féltékeny és nem Gustavóra.
Angelina és Graciela érzéketlensége Lucecita iránt felháborítja Miguelt.
Mennyire más a cselédek hozzáállása! Fefa önként felvállalja a takarítást Luci helyett, sőt, a testvére, Amador is segít neki, csakhogy a háziak ne vegyék észre, vagy minél később, hogy a lány lebetegedett. (ezért mondtam korábban, hogy Luz Mariának is észre kéne vennie, kinek, hol, mikor segíthet és nem könyökölve tehénkedni az asztalon, amíg mások sürgölődnek körülötte....)
Csalarozsika 2019 jan. 30. - 04:55:57 Előzmény Ibolya80
(604/2794)
Szia!

Így igaz, tényleg vártuk már ezt az epizódot! Érdekes, hogy közel 20 év távlatából is jól emlékeztem rá!
Azért az nem teljesen igaz, hogy Lucecita ne tudná, milyen érzés a szerelem!
Nem szabad elfelejtkezni arról, amikor Angelina néhány résszel ezelőtt a Sergio iránti érzéseiről faggatta.
Akkor elmondta, hogy Sergiot csupán a testvéreként szereti, a szerelem viszont teljesen más, s elkezdett beszélni róla, milyen is ez az érzés!
Az viszont igaz, hogy Lucecita nem beszélt senkinek arról, hogy érezne valamit Gustavo iránt! Csak arra célozgatott, hogy érez valamit, amiről maga sem tudja pontosan, mi is az!
Szerintem arról van szó, hogy önmagának se merte bevallani az érzéseit!
Elvégre Gustavo nős, ráadásul gazdag ember, nemesi származású...Azaz elvileg elérhetetlen!

Talán kicsit tényleg elnagyolták, jobban is kidolgozhatták volna ezt a szálat! Amit fentebb írtam, az csupán találgatás, de esetleg magyarázat lehet arra, hogy Lucecita miért csak most ébredt rá igazán a Gustavo iránti érzéseire!

Sergio tényleg idegesítő, mintha ki akarná sajátítani Lucecitát!
Megértem, hogy szerelmes, de a legutóbbi részben végképp túlzásba vitte a fontoskodást!
Gustavot még rendreutasította, Miguel viszont - véleményem szerint nagyon helyesen - őt tette helyre!
Mégis mit képzel? Miguelnek végképp nem tilthatja meg, hogy a saját házában odamenjen, ahová neki tetszik!
Egyszerűen nem képes megérteni és elfogadni, hogy Lucecita nem viszonozza a szerelmét!
Azt hiszi, ha elég kitartó, akkor mégis célhoz érhet! Pedig a szerelmet nem lehet kierőszakolni!
Ibolya80 2019 jan. 29. - 21:54:49
(603/2794)
Sziasztok!
Hát igen,a tegnapi részt már sokan vártuk az biztos! Az én véleményem viszont egy kicsit nem tükrözi amit láttunk,bocs a kacifántos megfogalmazásért! Tehát, én arra gondolok ez alatt,hogy Luci eddig semmi jelét nem adta annak,hogy tényleg szerelmes lenne,sőt igazából azt sem tudja szerintem,hogy milyen érzés is az! Gustavoról már egy ideje tudjuk,hogy mit érez,mert lehetett látni a pillantásából,szavaiból,hogy ő már tudja mit akar! Folyamatosan beszélt Luciról Alvaronak és a testvérének. Ezzel szemben Luci senkinek nem mondott semmit,hogy valamit érezne Gustavo iránt,legalább Modestának mondott volna valamit vagy amikor imádkozott az anyukájához,hogy sejtésünk lett volna az érzéseiről! Aztán jött a csók és ő is rájött egyből,hogy szerelmes lett. Lehet,hogy én komplikálom túl egy kicsit,de ez számomra túl elnagyolt volt,ha értitek a párhuzamot.
Sergiotól meg már a falnak megyek!
malvinkicska 2019 jan. 29. - 15:03:16 Előzmény napraforgó
(602/2794)
Említettem is kiből mit vált ki a kis buta Luci viselkedése, azért gondolom ővele nem volt úgy elbeszélgetve, mikor nagy lány lett, mert régen többet beszélgettek szerintem a szülők a gyerekkel, mint mostanság, de Luci ott fent a hegyekben nem az a kategória volt, hogy elmondta volna az anyja , hogy mikor nagy lány lesz, az a természet rendje, és ha netalán egy fiúval beszélgetni fog, meg egyebek, mi a szerelem, ő igazi kis naiv lány nem egy dörzsölt, mint Angyalka egy egész családot sakkban tart.
napraforgó 2019 jan. 29. - 09:03:33 Előzmény malvinkicska
(601/2794)
Igen, értem én, hogy Luci semmi rosszat nem akart Gustavotól,, csak felvidítani, amikor vacsorát vitt neki, épp ezért mondom, hogy butuska, mert még csak nem is gyanította, hogy miért is rosszkedvű Gustavo. De azzal, hogy bement a szobájába és kettesben maradt vele mégiscsak lehetőséget teremtett arra, hogy a férfi közeledjen felé, sőt szerelmet is valljon. Aztán meg ott nyavajgott az ágyában, mert rájött, hogy ő is beleszeretett a férfiba. És bele is betegedett a dologba, mert azért azt tudta, hogy ez egy tiltott szerelem.
malvinkicska 2019 jan. 29. - 07:39:21 Előzmény napraforgó
(600/2794)
Emiliano mint pap közelíti a dolgot, de egy életen át nem lehet egy ilyen álnok kígyó mellet élni, mert amit ez követ ezzel a zsarolással sok, mindenkit sakkba tart. A másik aki elválik, nem seküdhet többet templomba, de attól még lehet rendes hivő ember aki nem tudta már tűrni ezeket a borzalmakat amit angyalka csinál, biztosan tudod, ez úgy van a Pápának kell kérvényezni, hogy újra esküdjön templomba, ennek régen volt jelentősége de napjainkba nem, mert nem templomba még polgári esküvő sincs, csak élet társak. Szerintem Luci fel akarta vidítani Gustavot mivel rossz kedve volt ezért vitte a vacsorát, tudod ki mit képzel bele én ezt, és mivel Lucival nem volt beszélgetve ha szerelmes lesz, milyen érzések lesznek, és ez lett belőle.
napraforgó 2019 jan. 29. - 07:07:43
(599/2794)
Jól látod a dolgokat.
Emiliano atya megismerkedett Lucecitával, látja, hogy tiszta, ártatlan lányka. Gustavot arra sarkallja, hogy ne rúgja fel a házasságát, elvégre az szentség, csak a halál vethetne véget neki. És igen, ez a katolikus vallás egyik alappillére, ezért kellene jobban meggondolni annak, aki felvállaja.
De Gustavo egyre biztosabb abban, hogy szereti Lucecitát, erre a konyhában is célozgat, de akkor még talán elengedné a dolgot.
Szerintem Lucecita megint ostobácska, mert magának keresi a bajt, vacsorát visz Gustavo szobájába. Így lehetőséget ad Gustavonak, hogy közeledjen hozzá, hogy bevallja neki az érzelmeit, aztán meg megcsókolja, stb, stb. Aztán meg megint játsza a butuskát, aki nem ért semmit. Na innentől elindulnak az események....
Mirta megpróbálja közölni a fejleményket Sátánkával, de nem tudja felébreszteni., Na de sokan vannak, aki majd közlik a közlendőket.....
malvinkicska 2019 jan. 29. - 06:52:38 Előzmény Csalarozsika
(598/2794)
Szia nagyon szépen össze foglaltad, Valóban az esti rész nagyon szép volt Gustávo érzései felszínre törtek, és gyönyörű szavakat mondott Lucecitának, és megcsókolta, egyszerűen nem lehet csodálkozni rajta mivel ő is férfiből van és ez bizony minden napokban is így van, megromlik a kapcsolat ha azt nem ápolják. A helyzet itt Angyalka zsarol és nem szeret, mert nagyon rondán viselkedik a család tagokkal is ez már nála kóros. A lány szinte bele betegedett ezekbe az őszinte érzésekbe és menekülni akar előle, oda ahonnan jött, és Gustavo is el akar menni a birtokra, már nagyon várom.Az a szokásom utána néztem ki alakítja ezta borzalmas Angelinat Rosalinda Serfaty, de bűn ronda kép van fent róla a smink mennyit tesz. Luci nagyon szép csak az a haj nem kellene neki.
Csalarozsika 2019 jan. 29. - 03:40:02
(597/2794)
A legutóbbi részben megtörtént az, ami már érlelődött egy ideje: Gustavo szerelmet vallott Lucecitának, és elcsattant az első csók is.
Emilio - bár nagyon megkedvelte Lucecitát - arra próbálta inteni Gustavot, hogy fojtsa el az érzéseit, de mindhiába! Gustavo nem tudta tovább türtőztetni magát, s "vallott".
Már a konyhában való beszélgetésük során is majdnem megtette, bókokkal halmozta el Lucecitát, de akkor még "menekült".
Majd, amikor Lucecita - minden hátsó szándék nélkül - vacsorát vitt be neki, akkor már nem bírta tovább magában tartani.
"Természetesen" Mirta meghallotta a zajt, s azt is látta, hogy Lucecita sietősen távozott a szobából.
A gúnyos tekintete igencsak árulkodó volt!

Lucecitát nagyon felkavarta a vallomás, a csók nemkülönben.
Közben kimondta azt, amit eddig még magának sem mert bevallani: Ő is szereti Gustavot!
A lelki megrázkódtatás következtében reggelre meg is betegedett, belázasodott.
Modesta persze rögtön "kezelésbe vette", pedig maga is alig gyógyult meg, aznap reggel tért vissza a házba.
Érdekes volt, hogy miközben Gustavo éppen szerelmet vallott, ugyanebben az időben Modestáék házában Sergio továbbra is Lucecitáról áradozott az édesanyjának, s arról beszélt, hogy mindenképpen szeretné elnyerni a lány szívét!
Modesta ismét óvatosságra intette, Miguelre hivatkozott, s arra, hogy ehhez szükség van az ő beleegyezésére is. Mivel Sergio nem ismeri az igazságot Lucecita származásáról, természetesen ő is "rosszra" gondol Miguellel kapcsolatban! Gustavoban viszont teljesen megbízik!
Lucecita nem lát más kiutat, mint, hogy visszamenjen a hegyekbe!
Ugyanakkor Gustavo is erre a következtetésre jut, s a szándékát közli a családdal is!
Ezáltal, ahogy az már lenni szokott, végül mindketten egyszerre utaznak majd el!

Angyalka reakciója természetesen előre sejthető!
Azt gondolta, hogy a legutóbbi produkciója nyomán Gustavo nem gondol elutazásra!
Cinikus, gonosz teremtés, aki élvezi, hogy a család aggódik érte! Rossz volt hallgatni, ahogyan a nagymamájáról és Gracieláról beszélt Mirtának! "Nem volt kedve "fogadni őket", mert már elege van abból, hogy vigasztaló szavakat halljon"! "Tehet ő arról, hogy ilyen érzelgősek"?
Elmondása szerint az a legjobb módja az akarata érvényesítésének, ha sajnáltatja magát!
A nagymamája különösen aggódik érte, s pontosan arról beszél Miguelnek, hogy "mindent el kell nézniük az ő angyalkájuknak"!
Sátánka igazán elszégyellhetné végre magát, de ez aligha következik be, sőt!
Lehet ezt még fokozni, s ő meg is teszi!

Ezek után nem lehet csodálkozni, hogy Gustavo érdeklődése egy olyan őszinte és kedves lány felé fordult, amilyen Lucecita!
Mirta próbálta figyelmeztetni Angyalkát, hogy a viselkedése nem éppen célravezető, de ő rögtön letorkolta, pedig ezúttal a másik hárpia fején találta a szöget!
Csalarozsika 2019 jan. 28. - 05:01:41 Előzmény malvinkicska
(596/2794)
Szia!
Örülök, hogy nem bántad meg, hogy belekezdtél a sorozatba, s remélem, velünk együtt kitartasz, s nem hagyod abba!
A java még csak ezután jön! :-)
Csalarozsika 2019 jan. 28. - 04:59:19
(595/2794)
Szia!

Igaz, az orvos nem töltött sok időt Agyalka társaságában!
De: Ha jó emberismerő, - márpedig egy valamirevaló orvosnak annak kellene lennie - ennyi idő alatt is le tudja vonni a megfelelő következtetéseket. (Lehet, hogy nem ez a szakterülete, de a tanulmányai során az orvostudomány minden ágával meg kellett ismerkednie!)
A fenyegetőzés eleve nonszensz, de bepillantást nyerhetett Angyalka családi életébe is.
Láthatta, hogy a fidres - fodros köntöseiben "pompázva" hogyan rángatja dróton a családját, akik őszintén aggódnak érte, és azt szeretnék, hogy egészséges legyen!
Nem akart családi viszályt szítani?
Ez nevetséges indok, hisz - ahogyan az előző hozzászólásomban is kifejtettem - neki, mint orvosnak az lett volna a kötelessége, hogy elmondja az igazat!
A hallgatással viszont lehetőséget ad Sátánkának arra, hogy tovább folytassa a kisded játékait, tönkretéve ezzel a körülötte lévő emberek életét, úgyhogy szerintem ezzel a viselkedéssel okozta a nagyobb kárt!
Ami a honoráriumot illeti: Szerintem Gustavo bőven megfizette volna a fáradozásait!
Az ő válláról is nagy teher került volna le, ha kiderül az igazság. - Itt most főleg a lelkiismeret-furdalásra gondolok. Angyalka szinte minden alkalmat megragad, hogy emlékeztesse rá, miatta történt a "baleset", de Miguel és Graciela is bőven tesz erre vonatkozó megjegyzéseket.
Szerintem számára minden pénzt megért volna, ha kiderül, nem tehet semmiről, sőt!
Másik orvos ide vagy oda, Angyalka még jó ideig tartja majd sakkban a családtagjait, s ebben ez az orvos segédkezet nyújtott!
"Vétkesek közt cinkos, aki néma" - Röviden és tömören ez a véleményem róla!