Téma: Luz Maria

Csalarozsika 2019 febr. 16. - 07:23:07 Előzmény malvinkicska
(794/2794)
Szia!
Nagyon egyetértünk!
Sátánka olyan természetességgel hazudik, mintha egy pohár vizet inna!
Graciela állandó hisztériázására szerintem sincs mentség! (Miguel múltja ide vagy oda!)
Martin ezúttal (is) nagyon rosszat tett, amikor Miguel ellen uszította Sergiot!
Modestának határozottan el kellett volna oszlatnia a fia gyanúját, mert lám, mibe torkollott?
Modestára sem vet jó fényt a fia viselkedése, az, hogy ennyire kifordult önmagából!

Nem mindennapi élmény lehetett, hogy Neked is adtak éjjeli zenét! :-)
Az én falumban bezzeg elmulasztották a legények, így nekem már nem volt részem benne, "csak" májusfát állítottak. :-)
Csalarozsika 2019 febr. 16. - 07:11:41 Előzmény napraforgó
(793/2794)
Miguel sajnos nem világosítja fel?!
Arra a hangnemre, amit Sergio Miguellel szemben használt, nincs mentség!
Mégis mit képzel magáról?
Az általa előadott "műsor" után én sem mondtam volna neki semmit!
Megértem, hogy szerelmes Lucecitába, s a fejébe vette, hogy Miguel a hibás az elutazásáért, de mindennek van határa!
malvinkicska 2019 febr. 16. - 07:02:22 Előzmény Csalarozsika
(792/2794)
Csodállak ilyen részletesen le irsz mindent mindenkiről, valóban az esteli rész i is érdekes volt.
Sátánka megjelent a birtokon de Gustavo nem volt lelkes sőt nagyon meglepődött, minek jött a birtokra, ez a nő igazat talán nem is tud mondani , lehet fájna neki az igazság, mert most a levéllel kapcsolatban is hazudik, valami borzalmas egy nő személy.Az anyja egy minősíthetetlen tuskó ahogy beszél Miguellel, és Dona Mariaval, akár hogy is volt régen ezzel egy életen át kár érvelni szerintem, akkor miért nem hagyta, vagy hagyja el, mert akkor nem tudna páváskodni. Sergio barátja nekem egy link alak, mindig lovalja csak. Modesta annyiba hibás amiért első perctől nem mondta meg a fiának Luci a Miguel lánya, és akkor ennek a találgatásoknak vége lenne. Az éjjeli zene valóban nagy dívat volt régen Május éjszakán vitték a legények a májusfát Cigány zenekar és a lány ablaka alatt muzsikáltak, úgy fogadták gyújtották a gyufát, a lányok ezzel fogadták.Fiatal asszony voltam és a munka társamnak volt tangó harmonikája , és nekem is hoztak egy Május éjjel , nekem azt dalolták Van egy szőke asszony,persze amíg lány voltam akkor is kaptam, nagyon érdekes szép szokás volt.
napraforgó 2019 febr. 16. - 06:46:39
(791/2794)
Angelina elindult a birtokra (sajnálom, hogy nem láttunk néhány képet a pályaudvarról és arról, hogyan teszik fel a nő kerekesszékét). Dona Maria hiányolja az unokáját, szerinte a fia is. Graciela szerint a lányának nem kellett volna elutaznia, a férje betegségét meg nem veszi komolyan. Van egy fura kijelentése, a férfiakat nem szabad magukra hagyni, néha egész életünkben fizetnünk kell érte.
Alvaro érkezik, néhány eladási szerződést kell megbeszélnie Miguellel. Innen is látszik, hogy Miguel csak úgy tudja a szintet és a látszatot fenntartani, ha újra és újra elad valamit...
Gustavo hazatérvén ott találja Angyalkát a legújabb báli ruhájában. Nehezére esik palástolnia az ellenérzéseit. Sátánka eltagadja, hogy megkapta volna Gustavo levelét, amiben közölte, hogy ne jöjjön ide. És közli azt is, hogy másnap visszamegy Limába, így együtt utazhatnak. Angelina hisztizik, ő ki van merülve, és nyaggatja Gustavot, miért is akar visszamenni. Végül eléri, hogy csak egy hét múlva utazzanak vissza.
Mirta Charrot faggatja, van-e segítsége a birtokon és kideríti, hogy Lucecita pár napig ott lakott és segített neki.
Manuela ápolgatja Lucecitát, amikor Charro érkezik. Elmondja, hogy a birtokra megérkezett az uraság felesége és tudja, hogy a lány pár napig a birtokon lakott.
Sergio megpróbál közbenjárni Fefa és Vicente érdekében Amadornál, de a kis néger nagyon ellenzi, hogy a kis kínai a testvérének udvaroljon. Eközben Vicente szerenádot készít elő Fefának. A zenészek megpróbálják rávezetni, hogy nincs énekhangja és felajánlják, hogy helyette énekelnek. A kínai megkéri őket, értesítsék a szerlemét, hogy látogatást tervez nála, addig tüntesse el Amadort.. A zenészek irtó ügyetlenül követik a piacról hazafelé tartó Fefát, elkapják, szinte, mint a maffiózók és átadják az üzenetet.
Miguel Alvaronak panaszkodik a feleségéről és a lányáról. Elmeséli az ügyvédnek a levél-ügyet, hogyan szedte rá Angyalka a szegény cselédlányt. Azóta nem tud megbízni a lányában, látta, hogy milyen álnok, hazug teremtés.
Szinte már elmondja neki, hogy Lucecita a lánya, de meggondolja magát. Aztán Gustavoról és Lucecitáról meditál, de Alvaro eloszlatja a kétségeit, Lucecitának semmi esélye Angyalkával szemben, na és Gustavo sem "olyan".
Lucecita megosztja a történteket Manuelával, aki fölháborodik és el akar menni a birtokra, hogy felelősségre vonja az uraságot. De Luci lebeszéli és titoktartást kér.
Martin megint előkerült, fölzabálja Sergio kajáját, amíg az az orvosi könyvébe van belebújva. Martin meg a gumiról a kaucsuk ültetvényeiről beszél, az őserdőről, meg arról, hogyott9 felesége van ott, még Sergionak is kölcsön tud adni párat belőle.
Miguel Modetát faggatja Lucecitáról,és némi pénzt akar küldeni a lányának. Ekkor rájuk tör Sergio, és felelősségre vonja, hogy mi rosszat tett a lánnyal. Miguel sajnos nem világosítja a fiút az igazságról.
offtopic
Csalarozsika 2019 febr. 16. - 06:05:02
(790/2794)
Vicente szerenád - tervéről jutott eszembe, hogy a "régi időkben" Magyarországon is élt az a szokás, miszerint a férfi zenével kedveskedett a szeretett lánynak!
De: Itt éjjeli zenének nevezték, s cigányzenekar húzta a kívánt nótát!
A két világháború közötti régi magyar filmekben többször is láthatjuk / hallhatjuk, hogyan zajlott mindez!
Annak idején Nagyapám is adott éjjeli zenét Nagymamámnak! :-)
Többek között a "Hajlik a jegenye..." kezdetű nótát húzatta Nagymamám ablaka alatt. :-)
Csalarozsika 2019 febr. 16. - 05:53:27 Előzmény napraforgó
(789/2794)
Igazad van, feltehetően így történhettek a dolgok!
Ugyanakkor azt gondolom, Miguel bőven megfizetett a botlásai miatt!
Már-már kezdem sajnálni, mert ahogyan Alvaronak kifejtette: Gracielán és Sátánkán nincs mit irigyelni!
Való igaz:
Amit Graciela művel, arra egyszerűen nincs mentség!
Lehet itt botlásokra, s minden másra hivatkozni, de ez nem változtat azon a tényen, hogy hideg, gonosz teremtés!
Sátánka pedig...Nem írom le újra a róla alkotott véleményemet, mert már többször is megtettem.
Csalarozsika 2019 febr. 16. - 05:40:01
(788/2794)
Folytatás:
Martin határozottan rossz hatással van Sergiora, aki szorgalmasan tanult az orvosi könyvekből.
Ő viszont mindent megtett, hogy elvonja a figyelmét!
Ráadásul ismét felélesztette a Miguellel kapcsolatos gyanút, aminek végzetes következményei lesznek!
Sergio teljesen kikelve magából, durva hangon követel!!! magyarázatot Migueltől arra, mit tett Lucecitával?
Miguelt vádolja Lucecita elutazása miatt, aki megdöbben, mind a vádaskodás, mind pedig a hangnem miatt!
Sergio azonban nem hagyja annyiban, s továbbra is folytatja a vádaskodást, megragadván Miguelt!
Modesta későn ér oda, de még éppen idejében ahhoz, hogy legalább a tettlegességet megakadályozza!

Számomra érthetetlen, hogy tehetett ilyet ez az eddig jó szelleműnek, s kedvesnek megismert fiú!
Martin egyértelműen a "rossz szelleme"!
Martin mellett Modesta is hibás, ő talán még hibásabb, mint a "barát", hogy idáig fajulhatott a dolog!
Csírájában kellett volna elfojtania Sergio gyanúját, amit nem is egyszer megosztott az édesanyjával!
Modesta azonban nem volt elég határozott ezen a téren!

Azért ebben az epizódban sem maradtunk megmosolyogtató jelenetek nélkül:
Vicente elhatározza, hogy szerenádot ad "szíve hölgyének", Fefának!
Maga szándékozik énekelni, a zenekar tagjai ugyanakkor igyekeznek lebeszélni erről a tervéről! :-)
Való igaz, az énekénél még a macskazene is különb! :D :D
A zenekar tagjai figyelmeztetik, ezzel ugyan aligha nyerheti el "hölgye" kegyeit! :D :D
napraforgó 2019 febr. 16. - 05:33:59 Előzmény Csalarozsika
(787/2794)
Teljesen egyetértek veled, Miguel hagyta a feleségét a fejére nőni, de megvolt ennek is az oka. Miguel a kezdetektől nem úgy viselkedett, ahogy az egy felelősségteljes férfitól elvárható. Lumpolt, kártyázott, nőzött, így a felesége joggal pirított rá. Mivel Miguel "sáros" volt, rengeteg hibája volt, nem is lett volna helyénvaló, ha otthon meg keménykedik és megpróbál uralkodni a családon. Mert mire föl? Akinek annyi hibája van, az ne irányítgassa, ne dirigálja azokat, akiknek meg sokkal kevesebb hibájuk van.
Nem tudunk arról, hogy Graciela milyen volt fiatal lányként, vagy fiatalasszonyként, de nagyon is joggal tett szemrehányásokat a csalfa, lump férjének. Nyilván ő sem ilyen házasságra számított, amikor a nagyvonalú, gavallér Miguel házassági ajánlatát fogadta el, inkább, mint a kezdő ügyvédét. És nem is csoda, ha régebbi udvarlója karjaiban keresett vígaszt. Mert micsoda férj volt Miguel? Hát nem olyan, akire egy asszony vágyik.
És a lánya megszületése után a nő nyilván a sarkára állt. El tudta hitetni a férjével, az anyósával, hogy a gyereke MIgueltől van, és a lánya érdekében elkezdte Miguelt dresszírozni. Nem engedte el lumpolni, megakadályozta a nőügyeket. A pénz fogyott, muszáj volt odafigyelni, ezért megbízták Alvarot a pénzügyek felügyeletével. Alvaro a lánya érdekében odafigyelt a család anyagi helyzetére, jobban, mint a sajátjára. Ez volt az ára annak, hogy naponta láthassa a kislányát és a szeretett asszonyt.
És bizony mindeközben Miguel mellékszereplővé vált a saját családjában, akkor volt jó férj és jó apa, ha mindenre rábólintott, amit a felesége, meg a "lánya" akart.
Csalarozsika 2019 febr. 16. - 05:14:33
(786/2794)
Sátánka megérkezik a birtokra, s új báli ruhájában fogadja a Lucecitától hazatérő Gustavot, aki természetesen nem örül a "meglepetésnek".
Most az "Angyalka-énjével" próbálkozik, s negédesen viselkedik.
Álszent módon azt is letagadja, hogy megkapta volna Gustavo levelét, melyben azt kérte, ne utazzon a birtokra!
Gustavo közli, hogy éppen haza akart indulni, s másnap akár mehetnek is.
Ekkor felháborodást színlel, hogy mekkora áldozatot hozott az utazással.
"Ki akarja pihenni magát", ezért eléri, hogy legalább még egy hetet maradjanak.

Eközben Dona Mariának máris hiányzik az ő kis "Angyalkája"!
Miguelért is aggódik, szemben Gracielával, aki nem hiszi, hogy a férjének bármi baja is lenne!
Újra felemlegeti Miguel korábbi botlásait, pedig jobb lenne, ha ezzel csínján bánna!
Pontosan tudja, hogy nincs mit egymás szemére vetniük!
Csupán annyi a különbség, hogy az ő titka - még - nem került napvilágra!
Dona Maria Alvaronak is panaszkodik Graciela viselkedése miatt, és Sátánka betegsége miatt is kesereg!
Alvaro azzal biztatja, hogy Sátánka újra egészséges lesz!

Mirta Lucecitáról faggatja Charot, de ő kitér a válasz elől!

Charo látogatást tesz Lucecitánál, többek között Sátánka érkezéséről és Mirta faggatózásáról is beszámol a lánynak.
Nem érti, mi vihette rá Sátánkát a látogatásra, hiszen nem szereti a birtokot.
Lucecitának balsejtelmei támadnak, fél, hogy Sátánka tudomást szerez a történtekről!

Miguel és Alvaro beszélgetése során Miguel megjegyzi, hogy a család gyakran csak aggodalmat okoz.
Alvaro a magányra panaszkodik, Miguel viszont kinyilvánítja, hogy Gracielán és Sátánkán nincs mit irigyelnie!
A beszélgetés során szóba kerül Sátánka Lucecitával szemben elkövetett álnoksága, a "levél - ügy", ami miatt Miguel nem tud olyan szemmel nézni rá, mint azelőtt.
Alvaro megdöbben, s kétségbe vonja, hogy Sátánka ilyesmire vetemedne!
Miguel viszont közli, hogy Sátánka maga vallotta be a tettét!
Alvaro megrója Miguelt a Sátánka iránt megváltozott érzései miatt.
Nem érti, hogyan lehet fontosabb Lucecita, mint a "saját lánya"!
Miguel a sajnálatra hivatkozik, ugyanakkor Sátánka számára is próbál mentséget keresni - a betegségét. (Ami ugye nem létezik, s ezt Alvaro pontosan tudja!)
Miguel faggatja, vajon lehet-e alapja Sátánka féltékenységének?
Alvaro arról próbálja meggyőzni, hogy megnyugodhat, mert Gustavo soha sem hagyja el Sátánkát!
Akivel "Lucecita egyébként sem versenyezhet"! - Ezzel bizony nagy igazságot mondott! (Még, ha ő nem is pontosan úgy gondolta!)

Lucecita Manuelának önti ki a szívét, aki felháborodik Gustavo viselkedése miatt.
Azonnal felelősségre akarja vonni, de Lucecita könyörög, hogy ne tegye, s arra is megkéri, hogy ne beszéljen erről senkinek!
Lucecitát továbbra is furdalja a lelkiismeret a történtek miatt.
Manuela vigasztalja, hogy az édesanyja megbocsátana, Lucecita viszont nem bocsát meg magának!
Aggódik amiatt is, hogy Sátánka a birtokon tartózkodik, rossz előérzete van! (Okkal!)

Miguel ismét érdeklődik Modestától Lucecita iránt, s pénzt is ad neki, hogy küldje el a lányának.
Modesta elmondja, hogy nem valószínű, hogy Lucecita valaha is visszatér!
Miguel döbbenten hallgatja, s kétségbeesik amiatt, hogy nem láthatja többé a lányát!
Modesta erre csak azt válaszolja: "Késő bánat".
offtopic
Csalarozsika 2019 febr. 15. - 20:33:29 Előzmény napraforgó
(785/2794)
Egyetértek, én sem gondolnám, hogy minden esetben a "férfinak kell viselnie a nadrágot"!
Némely férfi mellé éppenhogy elkél egy olyan erélyes asszony, aki a helyes irányba tudja terelni.

Számos példát lehetne felsorolni a történelemből is, ahol nem egy nő férfiakat megszégyenítő módon állt helyt!

A közvetlen családomból is tudnék példát hozni, amikor a házaspár nőtagja sokkal felelősségteljesebben gondolkodott, mint a férj, s neki köszönhetően számos problémát sikerült áthidalni.

Sajnos mindez a sorozatbeli "hölgyekre" nem vonatkozik!
Anya és lánya is valóságos hárpia, mindketten megkeserítik a férjük életét!
Velük szemben valóban az erélyesebb magatartás lenne célravezető!
Csalarozsika 2019 febr. 15. - 20:21:08 Előzmény Csalarozsika
(784/2794)
*igyekezett
Csalarozsika 2019 febr. 15. - 20:16:39 Előzmény ccaty
(783/2794)
Szerintem ezúttal tévedsz!
Modesta nem akar semmi egyengetni, sőt!
Az elejétől fogva ellenezte a kapcsolatot, s erről - ha nem is kellő határozottsággal, de - igyekezte meggyőzni a fiát.
Más kérdés, hogy Sergio nem hallgat rá, s továbbra is ostromolja Lucecitát!

Amire Te célzol, az erősen SPOILER, ezért ennek megfelelően így írom le: (Ezután eldöntheted, elolvasod-e vagy sem.)

Miguel rosszullétei végül szívinfarktusba torkollanak. Mivel megérinti a halál szele, nem akar úgy "elmenni", hogy ne fedné fel Lucecita előtt az igazságot, vállalván ezzel a lányát. Közben Modesta "előkészíti" Lucecitát a fejleményekre, hogy ne érje teljesen váratlanul. Lucecita megbocsát apjának, s Graciela és Sátánka legnagyobb bosszúságára beköltözik a Mendoza - házba, de immár nem szolgálóként. Hamarosan rosszullétek kezdik gyötörni, s kiderül, hogy állapotos. Gustavo nagyon örül a hírnek, s vállalná is a felelősséget, de eközben Sergio "akcióba" lép, s a család előtt vállalja a "csábító" szerepét. Valóban gőzerővel tervezik a fiatalok esküvőjét, Sátánka is repes a boldogságtól, hogy ily módon "megszabadulhat" a riválisától. Gustavo előtt pedig igyekeznek eltitkolni az előkészületeket. Sikerrel, mert az utolsó pillanatig nem sejt semmit, végül Alvaro megszánja, s felfedi előtte, mi van készülőben. Az esküvő viszont végül elmarad, mert Lucecita inkább a szökést választja. Nem képes hozzámenni Sergiohoz! Ezután egy varrodában talál munkát. Gustavo tűvé teszi érte az egész várost, s végül sikerül a nyomára bukkannia.


10/10
ccaty 2019 febr. 15. - 19:58:45 10/10 Előzmény napraforgó
(782/2794)
Valami olyasmit vettem ki az előzetes leírásokból, hogy Modesta, mintha egyengetni kívánná Lucinak és a fiának a kapcsolatát, és ezzel Miguelnek is bogarat tesz a fülébe. Teszi mindezt úgy, hogy tisztában van azzal, hogy a fia nemegyszer kapott már visszautasítást. Ergo... nem célravezető a finomkodás, mert most még az anya is szervezkedik, nemcsak a fia nyomul hasztalan. Rémlik, mintha majdnem el is boronálnák már a házasságot is, sátánkának a nagy közreműködésével. A régi feltöltésekből előkereshetném, de az kissé hiányos, most már csak az új feltöltésekre és részekre koncentrálok. Amúgyis jólesik újranézni a sorozatot, nem akarom előre meglepni magamat...
Csalarozsika 2019 febr. 15. - 19:25:40 Előzmény Csalarozsika
(781/2794)
Folytatva az előző hozzászólást:
Modesta később is mindenben igyekezett a segítségére lenni, s ez így lesz a jövőben is, amikor Lucecitának nagy szüksége lesz a támogatására!
(Mondhatni, a sorozat végéig mellette lesz, akár egy második édesanya.)
Csalarozsika 2019 febr. 15. - 19:19:03 Előzmény ccaty
(780/2794)
Szia!

Sejtettem, hogy ezt értetted "finomkodáson"!
Alapvetően igazad van!
Miguelről mindig is az volt a véleményem, hogy gyenge jellem, aki hagyja magát a felesége által befolyásolni, ahelyett, hogy helyretenné az asszonyt!
Ő azonban nagyon ritkán viselkedett erélyesen, úgyis mondhatnám: Férfihoz méltóan!
Általában meghunyászkodott, s kitért a konfliktusok elől!
Ha már a legelején határozottan viselkedik, a felesége nem tudott volna ennyire a fejére nőni!

Gustavo helyzete kicsit más, ott még lehet arra hivatkozni, hogy a bűntudata miatt viseli el a felesége hisztériáját!
Sátánka amúgy is jól tudja manipulálni az embereket, s az első neki tett szemrehányásra rögtön elkezdi sajnáltatni magát.
Ezt sikerült szinte tökélyre fejlesztenie, minekutána dróton rángatja az egész családot, azok pedig szó nélkül tűrik a szeszélyeit, nem akarják bántani a "szegény beteget".

Azzal is egyetértek, hogy Modestának határozottan meg kellene értetnie Sergioval, hogy hagyjon fel a Lucecita iránt való epekedéssel!
Lucecita annyiszor visszautasította, nem értem, miért nem képes beletörődni!
Elvileg orvos szeretne lenni, akkor inkább a tanulmányaira kellene összpontosítania!

Lucecita Modestáékkal szembeni magatartását azért annyira nem nevezném finomkodásnak!
Szerintem itt inkább az forog fenn, hogy nem akarja megbántani őket, mert hálás azért a sok segítségért, és szeretetért, amit tőlük kapott.
Ne felejtkezzünk el arról, hogy amikor az édesanyjával Limába érkezett, Modesta mindent megtett anyáért és lányáért egyaránt!
napraforgó 2019 febr. 15. - 19:03:58 Előzmény ccaty
(779/2794)
Modestától és Sergiótól csak jót kapott Lucecita, talán nem illene elküldeni őket a jó búsba. Miért kéne megsérteni őket?
Azt, hogy Sergio újra, meg újra előjön a témával, miszerint legyen a felesége ,jól tudja kezelni a lány. Újra, meg újra elutasítja, újra meg újra elmondja, hogy szereti őt, de csak mint egy testvért és nem szerelmes belé. Ennyi. Nem kell gorombáskodni.
Csalarozsika 2019 febr. 15. - 19:00:16 Előzmény Nymo
(778/2794)
Szia!
Nagyon szívesen! :-)
Ha mégis győzne a kíváncsiság, s lennének további kérdéseid, kérdezz nyugodtan! :-)
Csalarozsika 2019 febr. 15. - 18:59:10 Előzmény napraforgó
(777/2794)
Szia! Sajnos én sem vagyok naprakész a perui népmesék terén, pedig biztosan érdekesek lehetnek!
Annak idején a magyar mellett nagyon szerettem az orosz népmeséket, de más szláv népek meséibe is "belekóstoltam", s azok is tetszettek. :-)
A Távol - Kelet világának meséit viszont annyira nem szerettem.
Az biztos, hogy vannak bizonyos "visszatérő motívumok", amelyek több nép meséiben is visszaköszönnek. :-)
10/10
ccaty 2019 febr. 15. - 18:56:55 10/10 Előzmény napraforgó
(776/2794)
A finomkodáson a sorozatban a szerepük szerint játszókat értem. Elég érthetően írtam Miguelről és Gustavoról is. De érthetjük ezt az egész családra is, mert hagyták elfajulni a helyzetet Sátánka és anyjának sorozatos viselkedésével kapcsolatban. Gustavo ugye csak később, a házasságkötésük révén csöppent bele a "jóba" De mégsem megfelelően kezelte a felesége és pereputtya viselkedését. Egyszóval, addig finomkodott, míg azok a maguk módján jól behálózták... most ennek issza a levét.

Modesta nem kapott felhatalmazást arra, hogy a kenyéradója magánügyeit kiteregesse. Más révén szerzett tudomást Luci és Miguel kapcsolatáról, állását kockáztatná, ha azt kiteregetné. Majd ez a probléma is megoldóik, nem kell Modestának közvetítenie. Inkább kicsi fiát győzködje, hogy már kezd tolakodóvá vállni, törődjön bele Luci elutasító magatartásába. Mitől lesz neki jobb, ha valakit győzködve boldogtalanná tesz, csakhogy az ő fia boldog legyen? Saját maga teremtette Boldogságra mindenkinek joga van. De már megint a finomkodásnál tartunk. Luci is finomkodik mert nem akarja sem az anyát, sem annak pici fiát elküldeni a jó búsba
napraforgó 2019 febr. 15. - 14:19:24 Előzmény ccaty
(775/2794)
" Ez a sok finomkodás már az idegeimre megy, abban a korban ez nem volt életszerű."
Nem igazán értem, mit értesz a sok finomkodáson, de én inkább azt hallgatom, mint a sok káromkodást, csúnya beszédet.

Modestának meg nem eltiltania kellett volna Sergiot Lucitól, elvégre a fia felnőtt férfi, keres is valamennyit az orvos mellett, ha nem is sokat, hanem őszintén el kellett volna neki mondania, hogy Lucecita az uraság lánya, ezért nem lehetséges köztük semmi sem.
És lám, a végén Lucecita, aki egy uraság lánya egy másik uraság felesége lesz... Sergio meg talál valaki mást magának (bár erre a vonalra én nem emlékszem). Modesta megspórolhatott volna magának sok aggodalmat.