Téma: Luz Maria

offtopic
Csalarozsika 2019 febr. 07. - 20:52:52 Előzmény napraforgó
(674/2794)
Nincs semmi szégyellnivaló abban, hogy nem hallottál a Batul almáról!
Annak idején mindent megtettek, hogy ezek a régi almafajták feledésbe merüljenek!
Pedig sokkal ízletesebbek, ellenállóbak, s tarthatóbbak a mostanában favorizált fajtáknál!
Nem a Batul az egyetlen, ami háttérbe szorult, néhányat említenék még (a teljesség igénye nélkül) : (Téli) arany parmen, Kenézi piros, Sóvári (nálunk a "beregi" fajtája volt népszerű), Húsvéti rozmaring, Török Bálint, bőralma, kormos alma...
Szerencsére kezdik újra felfedezni ezeket a szinte már elfeledett fajtákat!
Én személy szerint nagyon örülök neki, mert mifelénk is szinte már csak mutatóban lehetett látni egy-egy öreg fát. (Erdélyben valamivel többet.)
A legtöbbje évtizedek óta nem látott permetszert, - ha ugyan látott valaha - mégis egészséges alma termett rajta!
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Megkísérelem kipróbálni az általad említett funkciót, remélem, sikerrel járok! :-)
malvinkicska 2019 febr. 07. - 16:21:58
(673/2794)
OFF Sziasztok lányok ezt hallottátok már.
Hülyével vitatkozni annyi, mint galambbal sakkozni, ledönti a bábukat, Rászarik a táblára, aztán boldogan ugrál , hogy ő nyert.
napraforgó 2019 febr. 07. - 14:36:31 Előzmény Csalarozsika
(672/2794)
Off
Én nem ismertem a batul almát, de utánanéztem a neten.
http://kertlap.hu/batul-alma/

Felfedeztem itt alul az offtopic kalitkát, ha erre rákattintunk, fekete helyett szürke színn
Csalarozsika 2019 febr. 07. - 14:04:15 Előzmény malvinkicska
(671/2794)
Szia!
OFF! Nagyon örülök, hogy pont az "almás" hasonlatot említetted, amiben szerepel a két kedvenc almafajtám: a JONATÁN ÉS A BATUL (Utóbbi biztos csak elírás volt.)
Jó olvasni, hogy Te is ismered, s bizonyára szereted is ezeket! :-)
Sajnos az utóbbi időben eléggé háttérbe szorultak a "divatos" fajták mögött.
Főleg a BATUL, pedig az az egyik legfinomabb alma, különösen a "MOSOLYGÓ BATUL". :-)
Itt be is fejezem, mert ez már nagyon elüt a fórum témájától. :-) OFF!!
Csalarozsika 2019 febr. 07. - 13:58:54 Előzmény napraforgó
(670/2794)
Szia!
Úgy tűnik, kicsit félreérthetően fogalmaztam.
Éppenhogy arról írtam, miszerint furcsának találom, hogy Lucecita nem tudja, hogy Gustavo a birtok ura!
Azt viszont nem írtam, hogy kevés embert ismer, csupán azt, hogy eléggé félreeső helyen lakik és nincs közvetlen szomszédja.
S írtam még azt, hogy ennek ellenére sem értem, miért nem beszélt neki eddig senki a birtok gazdájáról.
Elvégre valóban ismeri a birtok intézőjét, ugyanakkor a feleségével már elég régen találkozhattak, hisz Charo csupán gyerekkorából emlékezett Lucecitára.
Ez is arra mutat rá, hogy Rosa és a lánya nem érintkeztek rendszeresen olyan sok emberrel. (Bár ismerték egymást.)
Az viszont igaz, hogy az ottani emberek ismerték és a lehetőségekhez mérten segítették is egymást!

Alvaro szenvedése egy olyan apa szenvedése, aki soha nem mutathatta ki nyíltan az apai szeretetét, titokban ugyanakkor imádattal csüngött az angyalnak és jóságosnak hitt lányán.
Szó szerint egy világ omlott össze benne, amikor tudomást szerzett annak valódi énjéről.
Szerintem Emilio jobban tette volna, ha "addig üsi a vasat, amíg meleg" alapon még biztatta is volna Alvarot, hogy fedje fel az igazságot, ahelyett, hogy lebeszéli erről.

Alvaro valóban megrendült, hallgatván a doktor szavait a "valódi rokkantakról".
Talán Sátánkának sem ártana ellátogatnia a kórházba, amolyan "tanulmányi kirándulás" céljából! Bár, attól tartok, őt ez sem térítené jobb belátásra!

Hihetetlen, ahogy Sátánka manipulálja az embereket!
Addig csűri-csavarja a dolgokat, hogy a végén mindig sikerül kikerülne a kutyaszorítóból!
Valakinek végre móresre kellene tanítania, s megfékeznie, de erre egyelőre nincs esély!

A felbontott levélről: Nem értem Graciela hőbörgését, az érvelését pláne nem!
Lucecitának eszébe sem jutna, hogy levelet írjon Miguelnek!
Ne felejtsük el, sejtelme sincs arról, hogy bármilyen kapcsolat fűzné Miguelhez!
A búcsúlevél megírása teljesen helyénvaló volt.
Úgy érezte, nem mehet el szó nélkül, s megköszönte az iránta tanúsított kedvességet.
Hálát érez Miguel iránt, de ez még nem ad rá okot, hogy levelet írjon neki!
malvinkicska 2019 febr. 07. - 07:02:03
(669/2794)
A közmondást bővítve, Jonatán almának ritkán van batur gyümölcse, és ez itt is meg állja helyét Anya lánya, egy és ugyan az.Annyira nem tudok már mit írni mivel mindent leirtattok , Modesta még sem hallotta volna meg , hogy Alvero az apja Sátánkának. Graciela és Angelina annyira nagyzási mániába szenvednek jó lenne gyógyítani őket, belőle hátha egyszer a sors közbe szól és leesnek a magas lóról.
napraforgó 2019 febr. 07. - 06:33:38
(668/2794)
És: Az alma nem esik messze a fájától. Sőt Gracielát és Angelinát egy bordából szőtték.

Tegnap azon elmélkedtél, hogy Lucecita ott a hegyekben nem nagyon ismert senkit, így nem tudta, hogy a birtok ura Gustavo.
Az lehet, hogy ezt pont nem tudta, de éppen tudhatta volna! Lucecita ismerte Pedrot és a feleségét Charrot, Gustavo belső embereit, így akár a főnökük nevét is tudhatta volna, ha kicsit odafigyel, esetleg rákérdez valaha is, hogy hívják az uraságot.
És az sem igaz, hogy nemigen ismert senkit odafönn, hisz az ottani emberekre épp az volt a jellemző, hogy nemhogy ismerték egymást, de mindent tudtak is egymásról, az örömeiket, bánataikat, és a távolság ellenére sokat segítettek egymásnak. Lám Lucecita is odaadta a pénzét Manuelának, nyilván mert tudta, neki nagyobb szüksége van rá.
Alvaro tovább szenved, a lánya, akit angyalnak hitt, nem az, akinek hitte, képes hazudni, színlelni. Megint felmerül benne, hogy leleplezi a nőt és erről épp Emilio beszéli le.
Alvaro megszán egy valódi rokkantat és adakozik, aztán elmegy vele a kórházba. A doktor ott nagyon szépen beszél a valódi rászorultakról, nyomorultakról. Gondolom Alvaronak van módja látni itt a kontrasztot Angyalka mű-nyomoréksága és a valódi szenvedés között.
Sátánka csak eléri Miguelnél Mirta fizetésemelését, és tovább játsza a nyomorékot. Alvaro megpróbálja szembesíteni az igazsággal, de nem jár sikerrel, Angelina körömszakadtáig tagadni próbál. Aztán a végén mégis Alvaro hátrál meg, a nő meggyőzi a saját "igazáról".
Miguel veszekedett a feleségével a felbontott levél miatt, de az asszony felülkerekedik, ez az egyetlen módja annak, hogy megakadályozza azzal a "szégyentelennel" való kapcsolatát.
Csalarozsika 2019 febr. 07. - 00:47:56
(667/2794)
Bármennyire hihetetlen, de a jelek szerint Modesta nem hallotta meg Alvaro és Graciela beszélgetésének lényegét!
Érdekes, hogy Gustavot illetően Sergio egyáltalán nem gondol semmi rosszra!
Meg sem fordul a fejében, hogy Lucecita és Gustavo között szerelem szövődhetett.
Martin továbbra is adja a lehetetlen tanácsait, tényleg egyre idegesítőbb!
Mirta egyre magabiztosabb és szemtelenebb, csak sikerült kierőszakolnia a fizetésemelést!
Sátánka és "kedves édesanyja" ezúttal is hozták a formájukat.
Ha már a közmondásoknál tartunk, ebben az esetben a következők igencsak helytállók:
Varjúnak varjú a fia.
Vagy:
Varjú nem költ galambot.

Graciela is ott folytatta, ahol előzőleg abbahagyta!
Szemrebbenés nélkül felnyitotta a Miguelnek szóló levelet!
Szégyellheti magát, igazi úrinő ilyet nem tesz! (Azt már régen megállapítottam, hogy ő nem az, s ezt folyton megerősíti a tetteivel!)
Képes volt ismét jelenetet rendezni Lucecita miatt!
Sebaj! Lesz még a kutyára dér!

Sátánka tovább játssza a "jó kislány" és a "szegény áldozat" szerepét!
Miguelnek ismét próbált kicsit hízelegni, de legnagyobb meglepetésére rendreutasításban volt része! (Természetesen jogosan!)
Sátánka kivételesen jól látja, Miguel a levél-ügy óta nem tud olyan szemmel nézni rá, mint azelőtt!
Az alakításba azonban többször hiba csúszik: Fefával kb. olyan udvariatlanul viselkedett, ahogyan Graciela tette volna! Hiába, anyja lánya!
Eltört volna a nyelve, ha udvariasan megköszöni a figyelmességét?
Szegény Fefa joggal bántódott meg, ráadásul a szép ruha is tönkrement. (Ez utóbbi előre látható volt, mert nem az ő mérete.)

Graciela nagy patáliát csapott az új ruha miatt is, pedig szerintem meglepően jól állt Sátánkának!
A szín passzol a szőke hajához, a fazon...Mai szemmel nézve nincs benne semmi kifogásolható, persze akkor talán feltűnőnek számíthatott, de mindent összevetve nekem tetszett!
Anya és lánya egyaránt szereti rázni a rongyot!
Graciela nagyon fellelkesedett a fogadás hallatán, az már kevésbé motiválja, hogy segítsen Emilionak!

Alvaro eltökéltsége, hogy felfedi az igazságot, úgy elolvadt, akár a hó.
Annyit azért megtett, hogy legalább Sátánkának a tudomására hozta, hogy felesleges strapálnia magát a hazugságaival, amivel már csak "rutinból" is próbálkozott!
Arra is hiába igyekezett rávenni, hogy kövesse Gustavot a birtokra, ahogyan arra sem hajlandó, hogy elmondja neki az igazat!
"Megtartani mindenáron" - Ez Sátánka célja!
Nem érdekli, hogy a körülötte lévő embereket boldogtalanná teszi!
Az sem érdekli, hogy Gustavo nem szereti, a lényeg, ne lehessen boldog más nő oldalán!
Nemhiába állapítottam meg már korábban is, hogy Sátánka olyan, akár egy elkényeztetett gyerek, aki Gustavot a "kedvenc játékának" tekinti!
Amikor Alvaro arról beszél, hogy "szerelemmel" meg tudná tartani a férjét, igencsak hamis nyomon járt! Sátánkának ugyanis fogalma sincs a szerelemről!
Gustavot sem szereti, csupán birtokolni akarja, úgyhogy teljesen reménytelen eset!

Eközben Lucecita munkába állt a birtokon!
Miközben arra számít, hogy ezáltal elkerülheti Gustavot, hamarosan újra találkoznak!
Eddig is csak azért nem következett be az újabb találkozás, mert Gustavo figyelmét most lekötik a cséplőgéppel támadt nehézségek, de ami késik, nem múlik...
napraforgó 2019 febr. 06. - 18:27:04 Előzmény Csalarozsika
(666/2794)
:D:D:D
Csalarozsika 2019 febr. 06. - 18:25:10 Előzmény napraforgó
(665/2794)
Köszönöm, valóban szeretem a közmondásokat! :-)
Így van! Egyik tizenkilenc, másik egy híján húsz! :-)
Avagy: Egyikük sem különb a Deákné vásznánál! :-)

Gracielához pedig jól illenek a következők: "Más szemében ő a szálkát megleli..."
Vagy:
Bagoly mondja verébnek, hogy nagyfejű! :-)
napraforgó 2019 febr. 06. - 17:25:56
(664/2794)
Tudod, egyik kutya, másik eb. Mindkettőnek van egy házasságtörésből származó lánya. De mondhatjuk azt is, hogy megtalálta zsák a foltját.

Tudom, te szereted a közmondásokat, úgyhogy most kaptál kettőt a korábbi mellé (az is kutya, sánta kutya....)
Csalarozsika 2019 febr. 06. - 16:50:41 Előzmény malvinkicska
(663/2794)
Egyetértek! Ez volt a tegnapi epizód "fénypontja"!
Graciela talán végre leszáll a magas lóról, s képes lesz arra, hogy emberi hangot üssön meg Modestával és a többiekkel is!
Szégyellheti magát amiatt is, hogy széttépte Lucecita levelét!
Még ő beszél "tisztességről és becsületről"!
Miguel távolról sem makulátlan, de Graciela az utolsó, aki pálcát törhet felette!
Csalarozsika 2019 febr. 06. - 16:46:08 Előzmény napraforgó
(662/2794)
Sergio leendő párja nem fajsúlyos szereplő, egyszerűen csak arról lesz szó, hogy végül ő is megtalálja a boldogságát.
Martiné viszont annál érdekesebb, bár most még álmunkban sem gondolnánk, hogy ők ketten férj-feleség lesznek. :-)
Martin egyébként előnyére változik majd, most nagyon ellenszenves arcát mutatja!

Szerintem utóbbi eset forog fenn!
Modesta korán megözvegyült, s ezután keményen dolgozott, hogy a legjobb nevelést biztosítsa a fiának!
Nemigen volt ideje arra, hogy még tanuljon is a munka mellett!
Később pedig úgy gondolhatta, hogy "vénségére" már teljesen felesleges!

Én is írtam, amikor korábban írtál erről, hogy egyetértek Veled abban, hogy Modestának el kellene mondania Sergionak az igazat Lucecita származásáról!
Sergio egyre inkább belelovalja magát abba, hogy Miguelnek tisztességtelen szándékai vannak Lucecitával!
Ezt a tévhitet mindenképpen el kellene oszlatnia!
napraforgó 2019 febr. 06. - 16:13:04 Előzmény Csalarozsika
(661/2794)
Nem emlékszem sem Sergio, sem Martin leendő párjára, számomra nem voltak annyira fontos szereplők. Különösen Martin, aki ráadásul még ellenszenves is nekem.

Sergioval kapcsolatban az eszembe jutott, hogy Modesta nem tudta elolvasni Lucecita levelét és senki más sem a cselédek közül. Nem értem, hogy Sergio miért nem tanította meg az édesanyját is írni-olvasni, úgy, mint Lucecitát? Az nagyon szép, hogy Modesta taníttatta a fiát, most orvosi egyetemre készül, de ő maga még egy szimpla ábécét sem tanult meg életében. Sergio kisgyerek korától már legalább 10-12 éve tanul és még soha nem talált rá időt, alkalmat? Vagy Modesta nem akar megtanulni, miközben erején felül dolgozott , hogy a fiát taníttathassa.

A másik, amit már korábban is írtam, hogy szerintem Modestának - persze titoktartás megígérése mellett - el kellene mondania Sergionak, hogy Miguel a lány apja, hisz nap, mint nap látja, hogy a fia állandóan valami perverz viszonyról fantáziál.
Csalarozsika 2019 febr. 06. - 15:29:45 Előzmény napraforgó
(660/2794)
:-(
Nem fejeztem be a hozzászólást, véletlenül rányomtam a "elküld"-re.

Gustavo csak ideig-óráig tudja megállni, hogy ne gondoljon Lucecitára, ahogyan a lány gondolatai is jobbára Gustavo körül forognak.
Hiába, a gondolatoknak nem lehet parancsolni!
Talán ezért is döntött úgy Lucecita, hogy elvállalja a munkát, hogy elterelje a figyelmét.
Kicsit furcsa, hogy sejtelme sincs arról, hogy a birtok Gustavoé.
Az is igaz, hogy elég félreeső helyen lakik, közvetlen szomszédja sincs, mégis kicsit furcsállom, hogy senki nem beszélt neki eddig a birtok gazdájáról.

Van egy olyan érzésem, hogy Sátánka taktikája ezúttal aligha vezet eredményre!
Akkor majd újra kezdheti a hisztériát!
Szegény Fefa! Bár nagyon örült az ajándéknak, de azon én is elgondolkodtam, hogyan áll majd rajta az említett ruhaköltemény!

Én is sajnálom Alvarot, mert Graciela tönkretette az életét!
Ugyanakkor gyenge ember, mert nem feltétlen lett volna törvényszerű, hogy az italhoz meneküljön!
Ha mindenki így tenne, akinek zátonyra fut az élete, ugyan hová jutna a világ?
Én már eddig is csodálkoztam azon, hogy a történtek után még mindig szerelmes Gracielába!
Látnia kellett volna, milyen hárpia lett lett belőle, de úgy tűnik, mindeddig hályog volt a szemén!
Sátánkában különösen csalódott, mert rajta valóságos imádattal csüngött!
Amikor Miguel nem sokkal korábban elismételte Gustavo Sátánkáról alkotott véleményét, felháborodottan utasította vissza még a feltételezést is, hogy a lánya ne lenne "tökéletes, angyali" teremtés!
Ezek után derült égből a villámcsapásként érte az orvos vallomása.
Ugyanakkor arra sem volt képes, hogy felfedje az igazságot, ehelyett részegen randalírozott!
Az a szomorú, hogy ezután sem mond el semmit Gustavonak!

Graciela és Sátánka is joggal tartottak attól, hogy részegen kifecseg valamit!
Jól tette, hogy végre határozottan beszélt Gracielával!
A perszóna állandóan megalázza, csodálkoztam, hogy volt képes eddig is tűrni ezt a viselkedést!

Graciela megérdemelte mind a rendreutasítást, mind pedig azt, hogy Modesta is meghallotta Alvaro szavait!
A "nagyasszony" előtte vele szemben is minősíthetetlenül viselkedett!
Most talán egy kicsit moderálja magát!
Tudja, hogy Modesta többet tud a kelleténél, mégpedig, hogy Miguelnek csak egy "vér szerinti" lánya van: Lucecita!
malvinkicska 2019 febr. 06. - 15:22:21 Előzmény Csalarozsika
(659/2794)
Szia Lucecita első perctől nem táplált, semmi olyat ami szerelemre vallana, megmondta, testvéri szeretet, és ezt nehéz megérteni Sergionak és még a barát lovalja, ami sose fog megvalósulni, aztán Miguelt nem tudja azért szól bele mert a lánya, gondolom, ha kitudódik akkor másképp lesz de addig még sokat fog harcolni magával az érzéseivel, Sergio.A levelet olvasva csalódott volt.
Csalarozsika 2019 febr. 06. - 15:05:20
(658/2794)
Szia!
Egyetértek! Martin kifejezetten rossz hatással van Sergiora!
Az még rendben volt, amikor arra biztatta, szedje össze a bátorságát és vallja be az érzelmeit Lucecitának!
Sergiora ráfért akkor egy kis biztatás!
Az elutasítás után adott "tanácsai" hallatán viszont nekem is kinyílik a bicska a zsebemben!
Az utolsó csepp a pohárban, hogy Modesta rosszallása ellenére arra igyekszik rábeszélni a barátját, hogy menjen Lucecita után!
Egyértelműen az édesanyja ellen hangolja Sergiot, Modesta nem ezt érdemli!
Valóban jobb lenne, ha a saját portája előtt sepregetne, s a saját életét próbálná rendbe tenni!
Persze, másoknak mindig könnyebb tanácsokat osztogatni!
Szerencsére később előnyére változik, megállapodik, megházasodik, családot alapít...
Apropó: Arra emlékszel, ki lesz a felesége? :-) :-)
Sergiora visszatérve: A Lucecita után való búsulás helyett jobban tenné, ha a tanulmányaira összpontosítaná a figyelmét!
Mindenkinek jobb lenne, de legfőképpen neki és az édesanyjának, aki nagyon szereti a fiát!
Szerencsére - ha időbe telik is, de - belátja, hogy "olyan szekér után fut, ami nem veszi fel".

SPOILER!!! Közben ezen a szálon lesz azért némi bonyodalom, de azt javaslom, ennyire ne menjünk elébe a dolgoknak! SPOILER VÉGE!!!

A levelet illetően: Sergio mégis mire számított? Én egyáltalán nem lepődtem meg azon, hogy nem került benne említésre!
Lucecita számtalanszor elismételte már, hogy csupán testvéri szeretetet táplál iránta!)
(Ez pedig teljesen független a Gustavo iránti érzelmeitől, mert Sergiora kezdettől fogva úgy tekintett, mint testvérére, azelőtt is, hogy beleszeretett volna Gustavoba.)
napraforgó 2019 febr. 06. - 07:48:03 Előzmény malvinkicska
(657/2794)
Erre mondják, hogy a hazug embert hamarabb utolérik, mint a sánta kutyát.
Habár Graciela több, mint 20 évig őrizte a titkát, Sátánka meg csak egy évig, de lám most kiderül mindakettő.
malvinkicska 2019 febr. 06. - 06:54:22 Előzmény napraforgó
(656/2794)
A tegnap esti részben az volt a legjobb, hogy Modesta hallotta , hogy Sátánka apja Alvero, nagyon jó , mert olyan hangnemet üt meg mindenkivel az valami borzalom.az is igaz a részeg ember mondja meg sokszor az igazat, és ezt a tegnap este jól tükrözte Alvero. Sergio barátja nem jó tanácsokat ad , mivel a saját anyja ellen lovalja, ilyet nem kellene csinálnia.
napraforgó 2019 febr. 06. - 04:31:26 Előzmény Csalarozsika
(655/2794)
Engem kifejezetten irritál Martin, Sergio barátja. Undorító, hogy ő, akit elhagyott a felesége ad tanácsokat Sergionak, hogyan erőszakolja rá a társaságát Lucecitára. Bujtogatja, hogy utazzon utána és ha együtt tölt pár napot a házában, akkor csókolja meg párszor, stb. akkor majd nyilván a karjaiba fog omlani. Az anyja ellen lázítja Sergiot, aki pedig neki áldozta az életét s mindig a javát nézte.
Gustavo közben állandóan Lucecita után epekedik, még a birtok ügyei sem tudják lekötni. Hasonlóképp Lucecita, aki pedig tudja, hogy nem lenne szabad úgy gondolnia Gustavora.
Megérkezik a levél Lucecitától, Sergio nagyon csalódott, mert róla nem tesz említést a levél, és arról sem, hogy visszajönne.
Sátánka bizakodik, hogy a levele meg fogja hatni Gustavot és visszasiet hozzá. Bizakodó hangulatában Fefának ad egy rózsaszin puffos ujjú, cicomás ruhát, na az vajon hogy fog állni a fekete nőnek? Már ha Modesta egyáltalán a vaskos derekára tudná igazítani.
Alvarot sajnálom, a fene nagy szerelem egy érdemtelen nő iránt tönkretette az életét, az italba menekült, mert mindennap látta a családját, de soha nem ölelhette meg őket, mindig csak házibarát lehetett mellettük. És most még csalódnia is kell bennük. A két nő két vipera és szegény Alvaro most még azt a kicsit is elveszíti, ami eddig volt neki, az illúzióit.... A balhé, amit csapott Angelina szobájában... mindkét nőt megijesztette, hisz mindkettőnek van takargatnivalója. És Alvaro nem hagyja, hogy Graciela újra megalázza, megfenyegeti, hogy maga mond el mindent Miguelnek, ha nem mutat tiszteletet iránta. A veszekedés oda fajul, hogy Modesta meghallja, amit nem az ő fülének szántak.