Téma: Luz Maria

Csalarozsika 2019 márc. 15. - 01:23:12 Előzmény Luna34
(1094/2794)
Szia!
Örülök, hogy írtál! :-)
Való igaz, sokat - majdnem 20 évet - kellett várni az ismétlésre!
A többi fórumtárs nevében is mondhatom, egyetértek Veled abban, hogy elég lett volna kb. 80-100 rész is, túlságosan hosszúra sikeredett a sorozat!
Abban is igazat adok Neked, hogy a sorozat első fele sokkal jobb, mint a második, ún. "Mirtás" szakasz!
Arra már igazán nem volt semmi szükség, de szó szerint az élet írta a forgatókönyvet.
Abban, hogy ennyire hosszúra nyúlik a történet, nagyban szerepet játszott, hogy a rendező beleszeretett a Mirtát alakító színésznőbe, s össze is házasodtak. :-)
Visszatérve a sorozatra: A második rész tényleg tele lesz képtelenebbnél képtelenebb dolgokkal! :-(
Kár, hogy nem tudtak megállni az általam fentebb említett számnál, a kevesebb több lett volna!
Csalarozsika 2019 márc. 15. - 01:13:37 Előzmény ccaty
(1093/2794)
Szia!
Én nem gondolnám, hogy Modesta szándékosan akarna rosszat Lucecitának, hisz őszintén, a lányaként szereti.
Ne felejtsük el, amikor az édesanyjával a városba jöttek, önzetlenül befogadta őket, s Rosa halála után is igyekezett mindenben segíteni Lucecitának.
Ráadásul egyáltalán nem nézte jó szemmel Sergio Lucecita iránti vonzalmát, igyekezett lebeszélni a fiát, igaz, az okát nem tárta fel előtte.
Azt pláne nem hinném, hogy haszonleső lenne!
Falaz a hallgatásával? Akkor ezzel az erővel Dona Maria is gonosz, hisz ő sem szól egy árva szót sem!
Ergo: Nem hiszek abban, hogy rossz szándékú lenne, hisz a későbbiekben is mindig Lucecita mellett áll majd, segíti, mondhatni, a támasza lesz!
(Pedig akkor már remény sincs arra, hogy Lucecita valaha is Sergio felesége legyen, úgyhogy aligha vádolható azzal, hogy önös érdekből teszi, amit tesz.)
Luna34 2019 márc. 14. - 22:23:05
(1092/2794)
Sziasztok! gyerekkorom kedvenc sorozata ez volt és már alig vártam hogy végre megismételjék. én nagyon szeretem de tény és való hogy 176 rész felesleges mert egy idő után már tele lesz felesleges dolgokkal. Lucecita nagyon naív és jóindulatú lány aki inkább szenved csak mások jól legyenek. szerintem ezt el lehet fogadni. itt az eleje még jó is. én addig szerettem még régen nézni amíg feleségül nem ment Gustávóhoz. miután a gyerek megszületik nem sokkal utána következik a sorozat úgymond második fele. na ezt már nem csíptem annyira. itt már ugyanis majd Mirta fogja átvenni az irányítást. nagyon hiteltelen lesz már az egész ez miatt.
10/10
ccaty 2019 márc. 14. - 21:59:09 10/10
(1091/2794)
Ez a Modesta csak megéri a pénzét. Az egy dolog, hogy a fia boldogságát tartja szem előtt, de az már visszataszító, hogy bár tudja Luci nem szereti a fiát, hanem a szíve azé, akinek a gyermekét is várja. Ilyen kifacsart gondolkodás már-már gyanút kelt, hogy Modesta sem jár rosszul, ha immár egy módos lány lesz a felesége a fiának. ezáltal esetleg az ő cselédi élete is véget érhetne...
Jó, jó... eddig mindig Modesta jóindulatát helyezték előtérbe, de az már gonoszság, hogy ennyire falaz azoknak, akikről tudja, hogy mindig is csak ártani akartak ennek a szegény... de tényleg igazán jóindulatú lánynak...
Csalarozsika 2019 márc. 14. - 20:40:05 Előzmény malvinkicska
(1090/2794)
Természetesen az előző hozzászólás Neked szólt volna. :-)
Csalarozsika 2019 márc. 14. - 20:39:16
(1089/2794)
Szia!
Örülök, hogy írtál arról, mennyire hiteltelen az egész válási hercehurca ábrázolása!
Azt is el tudom képzelni, hogy bosszant Téged, amiért így jelenítik meg, hisz jobb lenne, ha minél valósághűbben igyekeznének bemutatni!

Sajnos valóban vannak visszásságok, s most még finoman fogalmaztam!
Ne aggódj, a házasságból nem lesz semmi, de véleményem szerint ezt sem így kellett volna megoldani, mert ezzel is csak feleslegesen nyújtják tovább a sorozatot!
Csalarozsika 2019 márc. 14. - 20:34:22 Előzmény napraforgó
(1088/2794)
Szia!
Én már az elejétől nem értettem egyet Emilioval!
Maga a monsignore is megértőnek bizonyult, amikor Gustavo előadta az indokait, pedig ő csak a "száraz tényeket" ismerte.
A meddőség az egyik legkézenfekvőbb válóok, ráadásul ő még azzal is tisztában van, hogy Sátánka a bénaságot is csak tetteti!
Hazugság hazugság hátán, mégis arra akarná kényszeríteni Gustavot, hogy maradjon Sátánka mellett!
Én minden további nélkül el tudom hinni Gustavonak, hogy a meddősége ellenére kitartana Sátánka mellett, ha nem lenne olyan kiállhatatlan a természete!
Ha elvonatkoztatunk Lucecitától, Gustavonak akkor is épp elég indoka van arra, hogy szabadulni akarjon tőle!
De: Most ráadásul rátalált egy nőre, aki mellett boldog lehet, s aki gyermeket vár tőle, ez még csak ráerősít arra, hogy végre rászánta magát a döntő lépésre.

Igazad van! A "lélek megmentése" Emilio feladata lenne, azaz lett volna!
De: Ezen a téren teljes csődöt mondott!
Bármennyire is próbált Sátánkára hatni, az igyekezete hiábavalónak bizonyult!
Ráadásul ami nincs, azt nem is lehet megmenteni!
Gustavonak igaza volt abban, amit korábban Alvaronak mondott, hogy többet árt Sátánkának, ha mellette marad, mint használ.
Kérdem én, azzal hogyan válna "jobbá", ha Gustavot továbbra is dróton rángathatná?
Egy gyermeknek sem akkor teszünk jót, ha ráhagyunk mindent, és teljesítjük az összes szeszélyét!

Emilionak mindenképp többet kellett volna segíteni!
Az sem vet rá jó fényt, hogy nem tett semmit annak érdekében, hogy megakadályozza a másik házasságot!
Ismétlem: Kezdettől fogva nem tudtam egyetérteni azzal, ahogyan a kialakult helyzethez viszonyult!

Lucecita szenvedni akar, s fog is, ha már ennyire ragaszkodott hozzá!
Mindenképpen ellentmondás, amikor azon kesereg, hogy "Gustavo nem is tud az esküvőről"!
Ő volt az, aki tudatosan nem beszélt neki erről, s mindenki másnak is kategorikusan megtiltotta, hogy elmondja, aki fel merte vetni a témát.
Továbbra is az a véleményem, hogy ha már az elején beszél Gustavoval arról, hogy Sátánka megzsarolta, kettejüknek sikerült volna megoldást találni!
Addig ugyebár a "testvérét" sem akarta elárulni, de Sátánka tette után már csak Miguel maradt, akire hivatkozhatott, hogy "érte hoz áldozatot".

Sátánkára persze az első perctől kezdve fütyülnie kellett volna!
Gátlástalan, aljas perszóna, aki a céljai elérése érdekében átgázol mindenkin!
Sajnáltam szegény Alvarot, aki úgy esdekelt neki, mint egy alamizsnáért könyörgő koldus.
Sátánka persze őt is semmibe veszi, ahogyan mindenki mást is, de gyorsan rájött, hogy felhasználhatja az alantas céljaira.
Könyörtelenül kihasználja, hogy Alvaro bármit megtenne érte!
Ne legyenek illúzióink, ha már nem lesz rá szüksége, eldobja, akár egy használt rongyot.

Miguel meggyőződhetett afelől, hogy Gustavo nem a levegőbe beszélt, amikor azt állította, hogy Sátánka nem akarja meghallgatni.
Jobb híján jöhet a hisztéria, ez az esetek döntő többségében úgyis beválik, de itt most nem vezetett eredményre.
Sátánka egyre inkább túlfeszíti a húrt, egyre aljasabb tettekre vetemedik, a túladagolt nyugtató még csak a kezdet...
Pedig tényleg jobb lenne, ha vigyázna, mert Mirta aligha tartja a hátát miatta, ha netán még tovább akarna menni...(Sajnos erős a gyanúm, hogy így lesz!)

Lucecita nem hallgatott senkire, a maga feje után ment - itt az eredmény!
Persze, megoldást mindig lehet találni, de ezt a sok hercehurcát el lehetett volna kerülni, amennyiben okosabban viselkedik!
malvinkicska 2019 márc. 14. - 07:35:17
(1087/2794)
Hála Istenek leírtatok mindent, az biztos nagyon el van túlozva Emilio részéről ez a házasság felbontás, mert ez napjainkban nem így van, először is tudjuk nem egyházi de még polgári esküvők sem köttetnek, de régen sem szóltak ennyire bele, mert ami nem megy nem kell erőltetni. Sátánka valóban az az apjának is túl adagolta a gyógyszert, idegennel , nem tettem volna nem apámmal, valahogy buta a történet ezt nincs mit szépíteni, nem is ragozom hiszen tudjuk ezer sebből vérzik a történet, mivel nagyon hosszú és igazi tartalom nulla, mert Luci szenvedése felső fokon, mert ő nem beszél inkább kinlódik. Gustavo már tett lépéseket remélem a házasság nem köttetik meg, mert egy fabatkát sem érne.
napraforgó 2019 márc. 14. - 06:36:31
(1086/2794)
Na, a mostani részben én is kiakadtam Emiliotól. Emilio tudja, hogy a meddőség pont megfelelő indok a házasság felbontására, mégis ellenzi. Ráadásul pontosan tudja, hogy Sátánka milyen. Most megtudta, hogy a nő hazudott a terhességéről, következésképp a vetéléséről is. Azt, hogy a nő hazudott a bénaságáról is, azt már régóta tudja. Mégis a házasság ketrecébe kényszerítené Gustavót továbbra is, annak ellenére, hogy tudja, az öccse boldogtalan ezzel a nővel és egy másikat szeret, sőt ott már úton van a gyerek is.

Ami kiakasztott, az, hogy Emilio arra hivatkozik, hogy Gustavonak meg kéne mentenie Angelina lelkét, jónak kellene átváltoztatnia.
Hát, szerintem a Sátánka lelkének megmentése épp Emilio feladata lenne, nem a Gustavoé. Amúgy meg Sátánkának nincs is lelke, amilyen lelketlenül bánik Lucecitával, Alvaroval, sőt Miguellel is....

Sőt, Emilio hajlandó lenne egy olyan házasságba belehajszolni Lucecitát is, ahol az nem szerelmes a férj-jelöltbe, a gyereke sem tőle van. Egy rossz házasság után össze akar hozni egy másik rossz házasságot is. Na szép!
Emilio csak annyit tesz, hogy Miguel kérésére, aki Luci és Sergio esküvőjének celebrálását kéri tőle, csak egy kis haladékot igér.

Lucecitát illetően is igazad van, ő szenvedni AKAR! Nem tudok mit mondani, Lucecita értelmi képességeiről már értekeztem.
Aki hülye, haljon meg! - mondja a magyar szólás. Én nem vagyok ennyire radikális, de ha Luci ennyire hülye, akkor szenvedjen, megérdemli. Csak sajnos szegény ártatlan gyermeke nem érdemli, akit szintén magával rángatna a boldogtalanságba.

Miguel megpróbál beszélni Sátánkával a válásról, és kiderül, nem is először merült fel a téma. Sátánka hisztériával akarja elérni, hogy az apja letagadja a beszélgetésüket, de rögtön lehiggad, amikor Miguel Gustavo előtt Lucecita esküvőjére való hivatkozással szándékozik haladékot elérni. Sátánka számára nyilvánvaló, hogy Miguel nem beszélhet Gustavoval, ennek érdekében túladagolja a nyugtatóját. Miguel mély alvásba merül, föl sem lehet ébreszteni. Mirta rájön Angelina trükkjére és figyelmezteti, az apjának ott kell lennie az esküvőn, mert ha nem, akkor elhalasztják azt.

Martin megint rossz útra próbálja téríteni Sergiot, akinek kétségei vannak, hogy helyesen teszi-e, ha elveszi Lucecitát. Inni viszi a kínaihoz és az itallal próbálja a kétségeit elnyomni. A kis kínai Sergiot kérdezgeti, ki az a fickó, aki az ő szerelmének, Fefának udvarol. Válogatott kivégzési módszereket sorol fel, mit tesz majd az illetővel, ha megtalálja. Martin első kézből tudja meg, mit tenne vele a kínai.

Sátánka Alvarot manipulálja, a segítségét kéri, az esküvő időpontjára távolítsa el Gustavot, az meg ne tudja idő előtt. És kötelezi Alvarot, soha ne árulja el, hogy ő az apja, mert ő meg akarja őrizni a Mendoza házban az örökösi pozicióját.
Sátánka boldog, mivel mindent ügyesen sikerült elrendeznie.
Graciela is meg van elégedve magával, sikerült papot és templomot találnia a másnapi esküvőre. Lucecitával is közli a "jó hírt", közben a lány loboncát vizsgálgatja, kellene kezdeni valamit a külsejével. Lucecita kétségbeesik, már holnap és Gustavo tudta nélkül?

Uramisten, hisz pont ez az ostoba lány nem beszélt neki! Sem Sergio lánykéréséről, sem az ő beleegyezéséről, sem arról, ki mindenki tud a dologról, meg a közelgő esküvőről sem beszélt. Hát itt az eredménye a sok elhallgatásnak.

Sajnos a sorozat kezd átmenni bugyutába.
Csalarozsika 2019 márc. 14. - 05:04:15
(1085/2794)
Gustavo végre komolyan a tettek mezejére lépett, s megindította a válást!
Emilio jóhiszeműsége határtalan, amikor amiatt ostorozza, hogy "nem próbált hatni Sátánka lelkére".
Szegény! Még most sem jött rá, hogy arra nem lehet hatni, ami nincs?
Komolyan azt gondolja, hogy Sátánka képes lenne valaha is megváltozni?
Mondja ezt úgy, hogy pontosan tudja, a "betegséget" is csak megjátssza!
Sátánkával egyszerűen nincs mire menni!
Gustavohoz is csak azért ragaszkodik olyan betegesen, mert nem hajlandó úgy táncolni, ahogy ő fütyül!
Nemcsak a méhe "gyermekméh", a gondolkodása is olyan, akár egy gyermeké!
Nem ismeri a "nem" szó fogalmát!
Ha valaki ellentmond neki, azonnal hisztériázni kezd!
Ilyen nővel egyszerűen nem lehet együtt élni!
Gustavo jól jellemezte: Mindig mindent megkapott, de soha nem tudta értékelni!
Lucecitának ellenben jó szíve van, ezt használta ki ez az aljas teremtés!

Gustavo végre tudomást szerzett a tervezett esküvőről, de emiatt nem aggódik.
Azt gondolja, sikerült megnyugtatnia Lucecitát!
Pedig ebben sajnos nagyot téved!
Lucecita mindenáron szenvedni akar és áldozatot hozni!
Dona Maria hasztalan próbál a lelkére beszélni: Hiába hozza fel érvként, hogy Gustavo szereti őt, s mindent megtenne érte!
Lucecita tudja ezt, mégis hozzá akar menni Sergiohoz!
(Ebből kiderül, hogy Gustavonak valószínűleg akkor sem sikerült volna meggyőznie, ha beszél a küszöbön álló válásáról!)

Martin ismét felbukkan, s idegesítőbb, mint valaha!
Bókol Fefának, igyekszik elnyerni Amador barátságát, s kéretlen jótanácsokban sincs hiány!
Modesta azzal ugratja Fefát, tetszik neki Sergio barátja, de Fefa felháborodva utasítja vissza a gondolatot!

Miguel továbbra is azt szeretné, ha Emilio celebrálná a szertartást.
Emilio türelmet kér, 1-2 hónap múlva lenne esedékes az esküvő.
Graciela azonban türelmetlen, mielőbb meg akar szabadulni Lucecitától.
Kapóra jön, hogy az egészségi állapota miatt Miguel is szeretné mielőbb megtartani az esküvőt.

Miguel - a Gustavonak tett ígéretéhez híven - próbál beszélni Sátánkával a válásról, de mintha a falnak beszélne!
Sátánka rögtön hisztériázni kezd, s minden józan érv lepereg róla!
Hiába, egy őrültet nem lehet észérvekkel meggyőzni!
Nem akar lemondani Gustavoról, ráadásul Miguelt is felelősségre vonja, amiért "nem védte meg".
Miguel megígéri, Lucecita esküvőjére hivatkozva megpróbál időt nyerni!
Sátánka ezt hallván rögtön a tettek mezejére lép!
Mindenképpen meg akarja akadályozni, hogy Miguel és Gustavo beszélhessenek!
Extra adag nyugtatót ad be Miguelnek!

Sátánka eddig is sok aljasságot követett már el, de egyre inkább kezdi elvetni a sulykot!
Egyre gátlástalanabb! Semmi sem érdekli, mindenkin átgázolna a célja elérése érdekében!
Egyre inkább őrült módra viselkedik!
Valakinek meg kellene állítania!

Martin iszogatni viszi a "cimboráját"!
Vicenténél iszogatnak, s vele beszélgetnek.
Martin fogadkozik Sergionak, hogy komolyan érdeklődik Fefa iránt!
A "kis kínai" csak annyit tud, hogy valaki szemet vetett Fefára!
Feltett szándéka, hogy ellátja az illető baját! :-)

Szomorú jelenet volt Sátánka és Alvaro párbeszéde.
Sátánka először durván el akarta zavarni Alvarot, hisz nem villanyozza fel a gondolat, hogy az apja egy "szegény, alkoholista ügyvéd".
Rossz volt nézni, hogyan könyörgött Alvaro ennek az aljas, szívtelen teremtésnek!
Sátánka élvezte, hogy szinte hason csúszott előtte!
Rögtön rájött, hogy ez a szerencsétlen ember bármit megtenne érte, s igyekezett minél jobban kihasználni ezt!
Az szinte természetes, hogy megparancsolta Alvaronak, továbbra is hallgatnia kell, mert nem viselné el a szégyent, hogy Alvaro az apja!
Most is csak magára gondol, mit sem törődik Alvaro érzéseivel!
Miközben azt mondta, hogy "szeretni fogja Alvarot", sütött róla az undor!
Szegény ember! Annyira vágyik a lánya szeretetére, hogy továbbra is vakon követi minden utasítását.
Még azt is elvállalta, hogy az esküvő napján elcsalja Gustavot otthonról!
Sátánka elégedettsége határtalan, de lesz még a kutyára dér!
(Sajnáltam szegény cicáját! Vele is csak akkor törődik, amikor éppen az eszébe jut!)

Mirtát nem ejtették a fejére, s hamar rájön, hogy Sátánka nagy adag nyugtatót adott be Miguelnek!
Nyomban a tudomására hozza, hogy jobb, ha ezzel vigyáz...
Bár megfogadná, de...Ezt inkább hagyjuk! Gondolom, sejti mindenki, mire gondolok, elvégre szappanoperát nézünk!

Graciela igen lelkesen szervezi az esküvőt, lelkesíti a gondolat, hogy mielőbb megszabaduljon Lucecitától!
Másnapra!!! sikerül is megszerveznie a szertartást!
Készségesen Lucecita tudomására hozza, hogy az esküvő időpontja másnap délben lesz!
Lucecita megdöbben a közeli időponton!
Elkeseríti a tudat, hogy másnap már Sergio felesége lesz, úgy, hogy Gustavo nem is tud róla!

Igazság szerint: Magának köszönheti, hogy ilyen slamasztikába került!
Senkire nem hallgatott, aki próbálta lebeszélni a szándékáról.
Mindenáron szenvedni akart és áldozatot hozni, s most egyedül kell megoldást találnia!
Talál, amolyan "Lucecitás" módszert alkalmaz - már nem először!
Ezzel is csak az epizódok száma gyarapszik, nyúlik a történet, akár a rétestészta!
Csalarozsika 2019 márc. 14. - 04:11:58
(1084/2794)
Folyt.
Martin ezúttal is letéríti Sergiot az egyenes útról, de Sergionak továbbra sincs jókedve.
Zavarja a tudat, hogy Lucecita, bár hozzámegy feleségül, nem őt, hanem Gustavot szereti!
Martin itallal kínálja, amolyan "búfeleljtőként".
(Komolyan mondom, ezt az embert szaporítani kellene és géppisztollyal irtani!)
Vicenténél iszogatnak, s a "kis kínaival" beszélgetnek.
Vicente dühös, mert valaki szemet vetett Fefára!
Sergiotól érdeklődik, ki lehet az illető, nem tudja, hogy ott ül teljes életnagyságban!
Feltett szándéka, hogy beszél Amadorral az esküvőről, utána pedig ellátja a "szoknyapecér" baját.
Martin fogadkozik Sergionak, ez most nem játék, igazán érdeklődik Fefa iránt!
(Ezúttal igazat mond ez a lókötő! :D)

Alvaro bemegy Sátánka szobájába.
Sátánka közli vele, hogy már tudja, igazat mondott, hogy valóban ő az apja!
Alvaro beláthatja, nem villanyozza fel a gondolat, hogy az apja egy "szegény alkoholista ügyvéd"!
Alvaro arról beszél, mennyit szenvedett attól, hogy bár a közelében volt, nem mondhatta el az igazat, stb.
Sátánkát mindez nem hatja meg, durván elküldi Alvarot!
Alvaro könyörög, hogy ne tegye, hisz ő annyira szereti!
Rossz nézni és hallgatni, ahogy a szerencsétlen ember hogyan könyörög ennek az aljas teremtésnek!
Sátánka megparancsolja, hogy hallgatnia kell, mert nem viselné el azt a szégyent, ha kiderülne, hogy Alvaro az apja!
Egy fikarcnyit sem törődik Alvaro érzéseivel, csak önmagára és az esetleg botrányra gondol!

Az extra adag nyugtató megtette a hatását, Miguel öntudatlan álomba merül, Gustavo nem tud vele beszélni.
Mirta először nem érti a dolgot, de Graciela kérdésére, hogy - esetleg nem adott-e a kelleténél több nyugtatót Miguelnek - szemügyre veszi az üres nyugtatós üveget, s ekkor már rögtön tudja, honnan fúj a szél!
Graciela főleg amiatt aggódik, hogy Miguel nem tud majd részt venni az esküvőn, de Mirta megnyugtatja, hogy nem lesz semmi baj!

Sátánka közli Alvaroval, továbbra is hallgatnia kell!
Alvaro végül ígéretet tesz a hallgatásra!
Sátánka = Graciela - fiatalabb kiadásban! Annak idején ő is ezt művelte Alvaroval!
Sátánka ezután megígéri, hogy szeretni fogja Alvarot! (Mondja ezt úgy, hogy süt róla az undor!)
Arra kéri apját, továbbra is segítsen neki!
Aljasságból jeles! Tudja, hogy ez a szegény bármit megtenne érte!
Élvezi, hogy Alvaro szinte térden csúszik előtte!
S lőn, Alvaro készségesen felajánlja a segítségét!
Sátánka azt kéri, hogy az esküvő napján távolítsa el Gustavot hazulról, hogy már csak utólag értesüljön az esküvőről.

Sátánka roppant elégedett az események alakulásával, a cicájával "beszéli meg" ezt:
Öröme határtalan, hogy hamarosan megszabadul Lucecitától!
Mirta lép be a szobába, s közli, hogy Emilio miatt valószínűleg tolódik az esküvő időpontja.
Sátánka kissé nyugtalanná válik, mert bár eddig minden a tervek szerint haladt, Gustavo bármikor tudomást szerezhet a közelgő esküvőről.
Bár...Szinte biztos abban, hogy mindenki hallgatni fog! Sorra veszi az érintetteket: Modesta, Fefa, Mirta, Alvaro, Dona Maria...
Miguel hallgatásában is biztos!
Mirta ekkor a tudomására hozza, hogy rájött arra, hogy jókora adag nyugtatót adott be Miguelnek!
Figyelmezteti Sátánkát, hogy ezzel csínján kell bánnia, mert veszélyes is lehet!
Végül gúnyosan mondja, hogy reméli, az esküvő napján nem ismétli meg a "kis akcióját", mert Miguel távollétében el kell halasztani az esküvőt!

Graciela - kíséret nélkül - ment el hazulról, s az útját siker koronázta, sikerül megszerveznie Lucecita esküvőjét - másnapra!!! (Emilio helyett sikerült másik papot találnia, aki vállalta!)
Ennyire sürgős?
Dona Maria tiltakozik a nagy sietség ellen, de Graciela Miguelre hivatkozik, hogy ő szeretné, ha minél előbb megtartanák az esküvőt! (Graciela pláne szeretné!)
Graciela Lucecitával is készségesen közli, hogy az esküvő másnap délben lesz!
Szegény lány megdöbben a közeli időponton!
Kesereg amiatt, hogy másnap már Sergio felesége lesz - Gustavo tudta nélkül!

Késő bánat, eb gondolat!
Ő akart mindenáron szenvedni és áldozatot hozni!
Nem hallgatott senkire, aki megpróbálta erről lebeszélni, úgyhogy most benne van a pácban, s egyedül kell kimásznia belőle!
Azt kell mondanom: Magának kereste a bajt!
(Ki fog mászni, s a korábban is alkalmazott módszerrel! Ez is csak arra alkalmas, hogy jó néhány epizóddal meghosszabbítsa a sorozatot!)
Csalarozsika 2019 márc. 14. - 02:29:54
(1083/2794)
Emilio továbbra sem helyesli Gustavo szándékát, s ezt félreérthetetlenül közli az öccsével.
A válási procedúra előreláthatóan néhány hónapig eltart, s utána Gustavo szabad lesz.
Gustavo a megértését kéri, de Emilio csökönyösen hajtogatja, hogy Gustavo előtt ott volt a lehetőség, hogy Sátánkát megváltoztassa, azaz "jóvá" változtassa.
Hihetetlen, amit mond, annak tükrében, hogy ő tudja azt is, amit Gustavo - még - nem, hogy a bénaságot is csak tetteti!
Emilio szerint Gustavo szembeszállt Isten akaratával.
Érvek és ellenérvek hangzanak el, pro és kontra.
Gustavo fő érve: Vajon ki érdemli meg jobban a boldogságot?
Sátánka, aki világéletében mindent megkapott, de semmit nem tudott értékelni, vagy Lucecita, akinek semmije sincs, "csak" szerető szíve, s ezt a szeretetet mindenkinek át tudja adni?
Gustavo Emilio segítségét kéri, hogy boldog lehessen!
Megérti, hogy papként ellenzi a tettét, de vajon emberként...?
Emilio ismét megemlíti Sátánkát, Sergiot, aki vállalná az apaságot.
Azt is elárulja, hogy Sergio azt kérte, segítsen rábeszélni Lucecitát a vele való házasságra!
Gustavo megígéri, hogy Sátánkával és Sergioval is beszélni fog.
Még Gracielát is felemlegeti! Mit fog szólni? Inkább hisztériázni, mert normálisan beszédre aligha képes!
Miguelt is szóba hozza, s elmondja, arra kérte, hogy ő adja össze Lucecitát és Sergiot.
Gustavo végre megtudta, hogy mi van készülőben!
Aggódva érdeklődik az esküvő időpontja felől, de Emilio megnyugtatja, hogy még nem tűzték ki a dátumot.
Ez érdekes! A jelek szerint a hárpia nem kegyeskedett vele közölni.
Gustavo nyugodt az esküvő felől, azt gondolja, azzal, hogy beszélt Lucecitával, sikerült megnyugtatnia.

Lucecita Dona Mariának panaszolja el a bánatát, itatja az egereket - szokás szerint zsebkendő nélkül.
Sajnálja, hogy "nem tudta elkerülni a sorsát", hiába harcolt Gustavo ellen.
Levonja a következtetést: Szenvednie kell, hogy mások ne szenvedjenek!
Dona Maria megpróbál a lelkére beszélni: Elmondja, hogy Gustavo semmit sem szeretne jobban, mint vele élni, s nem kötelességből, hanem mert szereti.
Lucecita azt válaszolja, hogy tudja!!! (Ennyit arról, hogy ha Gustavo elmondja Lucecitának, hogy már folyamatban van a válás, jobb belátásra téríti...)
Lucecita falat akar kettejük közé emelni, s ez a fal Sergio!
Hiába minden! Szenvedni akar és kész!!!
Isten és a Szűzanya segítségét kéri, hogy legyen ereje végigvinni, amit eltervezett!
Komolyan mondom, ez már tényleg butaság!
Főleg a későbbi események tükrében...
Ezt is amolyan "Lucecitásan" intézi majd el, ahelyett, hogy szembeszállna Sátánkával, s jöjjön, aminek jönnie kell!
Ezzel a mindenáron való mártíromsággal senkinek sem használ!
Árt magának, de árt Sergionak is, mert nem tudja szeretni!

Amador olvasni írni-olvasni tanul, de folyton összekeveri a betűket.
Sergio arra a következtetésre jut, hogy szemüvegre lenne szüksége!
Végszóra Martin is megjelenik! (Pedig már azt hittem, nyugtunk lesz tőle!)
Igyekszik behízelegni magát Amadornál, dicséri, milyen jó kocsis.
(Természetesen mindezt azért, mert szemet vetett Fefára, s úgy gondolja, Amador a "kiskapu". :-)
Fefa is megjelenik, Martin bókol neki, de Fefa nincs elragadtatva ettől, Amador rendreutasítja a testvérét. :-)
Lám, Martinnak valóban igaza volt, Amadort máris sikerült "megfőznie"! :-)
Fefa valójában azért jött, mert Miguel hívatja Amadort.
Martin ismét nem fukarkodik a tanácsokkal, szóba hozza az esküvői öltönyt is.
Eközben a konyhába Fefa felháborodva meséli Modestának, milyen kiállhatatlan Martin!
Fefa nem érti, hogyan lehet Sergionak ilyen barátja!
(Az igazat megvallva: Tényleg érthetetlen! - Csak arra tudok gondolni, hogy az ellentétek vonzzák egymást.)
Modesta azt gyanítja, Fefának tetszik Martin, de Fefa bőszen tiltakozik, hiszen ő menyasszony! :-)

Miguel látogatást tesz Emilionál.
Természetesen szóba kerül a tervezett válás is.
Miguel elmondása szerint a szándék nem lepte meg, az viszont igen, hogy Gustavo beleszeretett egy másik nőbe.
Érdeklődik, ki lehet az illető?
Emilio persze nem mond semmit, hisz a gyónási titok kötelezi.
Miguel hamar témát vált, s Lucecita esküvőjéről kezd beszélni, arról, hogy már a dátumot is kitűzték.
Továbbra is azt szeretné, ha Emilio celebrálná a szertartást.
Emilio több kifogást is felsorol: Szerinte a dátum kissé korai, több időre van szüksége, a templomot is előre le kell foglalni, stb.
Próbálná tolni a dátumot, amennyire csak lehet : 1-2 hónapot említ.
Miguelt sikerül is meggyőznie, de Graciela és Sátánka...

Graciela rögtön tiltakozni kezd, amint Miguel előadja az Emilio által mondottakat.
Mielőbb szeretne megszabadulni Lucecitától.
Nem érti, Miguel miért ragaszkodik mindenáron Emilio személyéhez, amikor más pap és templom is van a világon!
Miguel egyetért ezzel, ráadásul a 2 hónapos halasztást túl soknak találja! (Pedig jobb lett volna, ha veszteg marad! Hihetetlen, Sátánka mennyire tele tudta beszélni a fejét!)
Graciela levonja a következtetést: Minél előbb meg kell tartani az esküvőt!

Sergio - Martin társaságában - esküvői öltönyt próbál, de nem biztos a dolgában.
Martin ezúttal is léha szórakozásra biztatja, mondván: "Ki kell élvezni az utolsó napokat".
Próbálja felrázni Sergiot, aki a közelgő esküvője ellenére szomorú!

Sátánka bemegy Miguel szobájába, s elkezdődik a szokásos színjáték, de ezúttal messzebbre megy, mint eddig bármikor.
Ahogyan Gracielával megállapodtak, kedveskedik Miguelnek.
Miguel nem halogatja tovább a dolgot, megemlíti Gustavo válási szándékát.
Sátánka erre rögtön hisztériás rohamot kap, Miguel hasztalan próbálja jobb belátásra bírni, egy őrültet észérvekkel nem lehet meggyőzni!
Hiába minden szó, hallani sem akar a válásról!
Fújja a szokásos nótát, hogy "Gustavo az övé"!
Miguel hasztalan próbálja meggyőzni arról, hogy őrizze meg a méltóságát, s mondjon le a férjéről!
Egy embert nem lehet erőszakkal magához láncolni.
Mennél jobban próbál rá hatni, Sátánka annál inkább hőbörög!
Aztán jobb híján Miguelt kezdi hibáztatni amiatt, hogy "nem védte meg".
Megpróbálja rávenni, hogy tagadja le Gustavo előtt, hogy beszélt vele, de Miguel ezt visszautasítja.
Egyedül arra vállalkozna, hogy megpróbál időt nyerni - Lucecita esküvőjére hivatkozva!
Erre Sátánka rögtön visszakozik, hisz számára katasztrófa lenne, ha Gustavo mégis megtudná az igazságot!
Miguel nyugtalan és ideges, de kész arra, hogy beszéljen Gustavoval.
Sátánka viszont ezt mindenképp meg akarja akadályozni!
Biztatja "apját", vegye be a gyógyszerét!
Készségesen vállalkozik rá, hogy beadja Miguelnek a nyugtatót.
Elvileg 3 kiskanállal kellene bevennie, de Sátánka - biztos, ami biztos - az egész üveggel beadja neki, megakadályozandó, hogy Gustavoval beszélhessen, s elmondja neki a közelgő esküvő tervét.

Erre egyszerűen nincsenek szavak!
Aljas, gátlástalan perszóna!
Senki és semmi nem érdekli, még az sem, hogy Miguelnek esetleg baja eshet!
A legszörnyűbb, hogy ez még csak a kezdet...
Ez a nő őrült, s valakinek meg kellene állítani, míg nem késő!
offtopic
Csalarozsika 2019 márc. 13. - 20:28:53 Előzmény malvinkicska
(1082/2794)
Az ember azt gondolná, hogy az évszázadok alatt azért "finomodott", azaz engedékenyebb lett az egyház.
Bár...Erről én is tudnék mesélni, némely eset valóban megdöbbentő! :-(
Nyugodtan írj erről, örömmel venném, mert Te a vallásod révén sokkal otthonosabban mozogsz a témában!
malvinkicska 2019 márc. 13. - 19:51:01 Előzmény Csalarozsika
(1081/2794)
Komolyan veszik, mai napig használják, nem ide való a téma, de én nagyon is tudom, azért ilyet olyat mondanak a papokra nem teljesen úgy van az, erről ennyit.
Csalarozsika 2019 márc. 13. - 18:43:00 Előzmény napraforgó
(1080/2794)
Igazad van, az igazi szerelem nemcsak az érzéki, testi vágyból áll, hanem abból is, hogy mindent meg tudunk beszélni a TÁRSUNKKAL!
Lucecita és Gustavo esetében viszont nem ez a helyzet!
Ha Lucecita megbízna a "szeretett férfiban", akkor beszélnie kellett volna a dilemmájáról.
Hosszabb távon valószínűleg jobban járna Sergioval, akivel már eddig is sokkal többet beszélgetett, kikérte a tanácsát, stb.
De: Ismét csak oda lyukadunk ki, hogy hiába lennének összeillő pár, ez "nem így volt megírva".
Az is igaz, hogy Lucecita mindig úgy fordult Sergiohohoz, mintha egy jó baráttal vagy a bátyjával osztotta volna meg a búját-baját.
Azt hiszem, én sem szállnék be a Gustavoért epekedők táborába, így is vannak épp elegen, többen is, mint kellene! :-)
Csalarozsika 2019 márc. 13. - 18:34:23 Előzmény malvinkicska
(1079/2794)
Szia!
Sajnos a két hárpia ábrázolása nagyon is életszerű, mert mai napig vannak hozzájuk hasonló emberek!
Én is sok példát tudnék felhozni a környezetemből, horribile dictu még a legszűkebb családból is. :-(
Sajnos a mi családunkban is volt "kakukkfióka", ő és a lánya kb. ugyanúgy viselkedtek, mint a fenti két perszóna. :-(
Olyat is láttam már, hogy egy férfi kétszer vette el ugyanazt a nőt.
(Más kérdés, hogy én a nő helyében nem mentem volna hozzá még egyszer.
A férfi megcsalta, megalázta, elhagyta egy fiatal "csitri" kedvéért, majd miután "lehiggadt", visszakönyörögte magát a volt feleséghez.)
Lelkük rajta! Csak remélni tudom, hogy második nekifutásra sikerülni fog!
A feleségen biztosan nem fog múlni...
Az általad említett esetnél gondolom, a második esküvő már nem templomban történt vagy igen?

Igen, tudom, hogy a Kánonjog mai napig létezik, de talán már nem veszik olyan szigorúan, mint korábban.
A 19. század végén - amikor ez a sorozat játszódik - még minden más volt!
Ne felejtsük el, hogy Magyarországon 1894-ben került sor a kötelező polgári házasság törvénybe iktatására, a sorozatban is pont ezt az évet írjuk. :-)
Ennek bevezetése szükséges volt, nagyban megkönnyítette a válást, s az egyház hatalmi súlyát is sikeresen csökkentette.
napraforgó 2019 márc. 13. - 18:12:46 Előzmény Csalarozsika
(1078/2794)
Szörnyű gondolat jutott az eszembe. Azt mondtad, hogy Lucecita fejébe nem lehet belátni (na ja, hisz szerencsétlen maga sem tudja mit akar), meg hogy nem beszél meg semmit Gustavoval.
És igen!!!, ez van. Lucecita érzéki szerelmet érez Gustavo iránt, ezt imádkozás közben bevallotta. DE SOHA, SEMMIT nem beszél meg vele!!! Nos, milyen szerelem ez? szerelem ez egyáltalán? vagy csak vágy? Az hamar el fog múlni...
Ha meg kell beszélni valamit, őszintébb és bizalmasabb Sergioval! Mindent vele tárgyal meg, még most is, amikor vacilál, hogy elfogadja-e a házassági ajánlatát. Komolyan mondom, szerintem kettejüknek sokkal jobb kapcsolatuk,házasságuk lehetne, mit a tesze-tosza Gustavoval, akivel még csak beszélgetni sem tud.
Vessetek meg, de nekem nem is kéne Gustavo, marakodjon érte Angelina meg Lucecita. Ja, és Mirta!
malvinkicska 2019 márc. 13. - 18:12:34 Előzmény Csalarozsika
(1077/2794)
Szia a véleményünk egyezik, azért valami borzalmasan van a két nő kapzsisága ábrázolva, tudjuk az életben is történek rossz dolgok, de ezt így látni, nekem szörnyű, pedig a mai világ is taposó malom az biztos, és nekem még is nagyon vissza taszító, pedig rengeteg emberi példa van a hátam mögött, sokféle, mert volt olyan is egy férfi kétszer vette el ugyan azt a nő t feleségül, mikor elváltak másodszor újra elvette, és az ugye nem szappan opera volt a valós élet. Amire a pap hivatkozik Kánonjog, mai napig használják, a parókiákon.
Csalarozsika 2019 márc. 13. - 18:06:54 Előzmény malvinkicska
(1076/2794)
Nagyon igazad van a sorozatokat illetően!
Túl sok bennük az üresjárat, sokszor még úgy is, hogy némelyikből két változat létezik: Egy hosszabb és egy rövidebb. - Általában utóbbit - a "meghúzott változatot" - adják el külföldre.
Sokszor még ezeket is hosszúnak érzem, ennek ráadásul nincs rövidített változata, úgyhogy végig "élvezhetjük" az egészet ától cettig. :-(

A hazugság és áskálódás most sem ismeretlen fogalmak! :-(
Éljünk bármilyen modern világban, ezek megmaradnak, míg világ a világ. :-(
Annak természetesnek kellene lennie, hogy mindenki a saját háza táján tegyen rendet először, de ez megint olyan illúzió, ami soha nem valósulhat meg!
Másokkal mindig könnyebb foglalkozni, könnyebb Lucecitát gyalázni, ez eltereli a figyelmet a számukra kínos dolgokról.
Csalarozsika 2019 márc. 13. - 17:51:16 Előzmény malvinkicska
(1075/2794)
Anya és lánya: Egy biztos, hogy Sátánka sok rosszat örökölt Gracielától!
Nagyravágyás, kegyetlenség, pénzéhség...Sebaj! A magas lóról lehet csak igazán nagyot esni!
Az aljasságuk párját ritkítja!
Sátánka viszi a prímet, de az anyja is felnő a feladathoz!
Sátánka viselkedése azért is visszataszító, mert nem elégszik meg azzal, hogy Lucecitát hozzákényszeríti Sergiohoz, mellette még folyamatosan kínozza szegényt!
Továbbra is az a véleményem: Az a minimum, hogy ha kiderül az igazság, Miguel kiebrudalja ezt a két élősködő hárpiát!
Egyrészt: Most már mindketten tudják az igazságot, s ennek tudatában kicsit meghúzhatnák magukat, de éppen ellenkezőleg!
A viselkedésük az, ami miatt semmi szánalmat nem érdemelnek!
Ők se sajnálnak senkit!
Gátlástalan, törtető perszónák, holott a vagyonhoz semmi joguk, s örülhetnének, hogy egyáltalán jut nekik belőle, de nem! Ők az egész akarják - kitúrván a jogos örököst!
Gustavo végre megtette a szükséges lépéseket, de így is majdnem késő lesz...