Téma: Luz Maria

Csalarozsika 2019 máj. 23. - 04:38:00 Előzmény Luna34
(1774/2794)
Sajnos igaz, ahogyan én is írtam, az alkoholistának magának kell szembenéznie a betegségével, és a saját elhatározásából kell orvoshoz fordulnia!
Sokaknak hiába prédikál az ember, falra hányt borsónak bizonyul!
Nagyon sajnállak benneteket, tudom, hogy nem lehet könnyű ezzel együtt élni!
Ha az édesapád nem hajlandó alávetni magát a kezelésnek, akkor nincs mit tenni.
Ehhez is, - mint mindenhez - akaraterő szükségeltetik, s utána egy kortyot sem szabad innia, különben vége a dalnak, menthetetlenül visszaesik. :-(
Sajnos nekünk is vannak tapasztalataink, bár ne volnának!
Elszomorító, hány ember teszi tönkre a saját és a környezete életét!
Csalarozsika 2019 máj. 23. - 04:30:32 Előzmény Luna34
(1773/2794)
Igazad van, az emberek nem egyformák!
Szó sincs róla, hogy az általam említett fiatal özvegyek élve eltemették volna magukat!
Csupán nem voltak rákényszerülve arra, hogy ismét férjhez menjenek, s komoly érzelmek hiányában pláne nem tették meg!
Más lett volna a helyzet, ha beleszeretnek valaki másba, de nem történt meg, ezt pedig nem lehet erőltetni.

Való igaz, manapság más szelek fújnak ezen a téren (is)!
Visszakanyarodva a sorozathoz: Az is azokban az időkben játszódik, amikor még más szokások uralkodtak!
Summa summarum: Ha a maga korában vizsgáljuk, akkor jobban megérthetjük az adott szituációt! :-)
Csalarozsika 2019 máj. 23. - 04:21:12 Előzmény kriptonyt
(1772/2794)
Szia!
Felháborító, amit művelnek a rengeteg reklámmal!
Számomra még rosszabb, mint a TV-ben nézve! :-(
Sajnos, ha rögtön vissza akarjuk nézni, akkor le kell nyelnünk a békát, de az én türelmemet is próbára teszi az állandó megszakítás.
offtopic
Csalarozsika 2019 máj. 23. - 04:18:49 Előzmény napraforgó
(1771/2794)
Szia!

Sajnos igazad van, a celebek tényleg havonta váltogatják a partnereiket. (Tisztelet a kivételnek!)
Ezzel nagyon rossz példát szolgáltatnak, hisz sokan őket majmolják, őket tekintik példaképüknek.

Az biztos, hogy régen a legtöbben komolyan vették azt, hogy kitartanak egymás mellett jóban-rosszban.
Pedig akkor közel sem volt akkora jómód!
Most viszont...Hiába, a kutya is jó dolgában vész meg!
Annak idején sokkal nagyobb nehézségeket át tudtak hidalni a párok.
Ma a legtöbben meg sem próbálják megoldani a gondokat, rögtön jön a szétválás.

Nagyon egyetértek abban, hogy akik gond nélkül cserélgetik a partnereiket, azok finoman szólva felszínesek, s én sem tudok hinni abban, hogy bárki iránt mély érzéseket tudnának táplálni!
kriptonyt 2019 máj. 22. - 17:00:56
(1770/2794)
Igen tudom. Csak én szeretem hamar visszanézni, a sorozatbaràt meg 2 résszel le van maradva. De türelmesnek kell lenni, ha nem akarok bosszankodni.
Luna34 2019 máj. 22. - 16:59:50
(1769/2794)
én sem látom amit Kriptony most nekem válaszolt.
napraforgó 2019 máj. 22. - 16:47:34
(1768/2794)
Mi lehet az oka annak, hogy sem Luna mostani, sem Kryptonit előző hozzászólását nem látom?
A listán szerepel(t) a nevük, de a topikot megnyitva nem látni semmit.

Talán "fejleszt" a port?
Luna34 2019 máj. 22. - 16:42:57 Előzmény kriptonyt
(1767/2794)
sajnos igen. ott úgy van. a sorozatbaráton is meg lehet nézni, mert oda is feltöltik és ott nincsen benne reklám.
kriptonyt 2019 máj. 22. - 14:55:34
(1766/2794)
Sziasztok. Nézett màr valaki sorozatot a tv2 visszanézõjén? Néha a Luz Mariat nézem, de nézhetetlen. Ugyanis 5 azaz öt percenként 10 illetve 30 màsodperces reklàmmal van tûzdelve a 40 perces rész. Szörnyû!
Luna34 2019 máj. 22. - 08:51:16 Előzmény Csalarozsika
(1765/2794)
sajnos nem mindig lehet hatni az alkoholistára…. sajnos az apámnál sem tudtuk ezt elérni, mert sosem akart orvoshoz fordulni. több mint húsz éve iszik kisebb nagyobb megszakításokkal. hiába kértük mi is és a közeli rokonság is, hiábavaló volt. nem tudunk mit tenni… egy ideje most ugyan hanyagolta az alkoholt de memrég megint kissé elkezdte. lassan megint vissszaesik. az az igazság, hogyha valaki saját elhatározásából nem hajlandó orvoshoz menni, annak aztán magyarázhatsz. bár ne lenne ebben tapasztalatom.
Luna34 2019 máj. 22. - 08:45:57 Előzmény napraforgó
(1764/2794)
na mondjuk aki havonta váltogatja ott van gond. de ez mindenkinek a magánügye.
offtopic
napraforgó 2019 máj. 22. - 08:19:27
(1763/2794)
Én azt hiszem, hogy van ilyen ember is, meg olyan is. Van, aki élete végéig ki tud tartani egyetlen ember mellett, és van, aki kéthavonta "beleszeret" valakibe - csak meg kell nézni a bulvársajtót, amely X, vagy Y " celebről havonta írja meg, hogy "rátalált" a szerelem.
Én sokszor látok olyan idős párt, akik kézenfogva, vagy egymásba karolva mennek a piacra vásárolni, vagy az SZTK-ba orvoshoz, vagy a templomba a vasárnapi misére, és olyan aranyosan igazítják egymáshoz a lépteiket, amelyik az erősebb, az segíti a másikat a sétában, vagy a közlekedésben. Megható, mert látni, hogy ők legalább 50-60 éve együtt vannak, és még mindig szeretik egymást.
És én is azok közé tartozom, akik nem tudják elképzelni, hogy vannak emberek, akik gond nélkül váltanak partnert akár havonta, akár évente és ugyanilyen gond nélkül lecserélik, ha már nem felel meg nekik, vagy másban több fantáziát látnak. Valahogy nem tudom elhinni, hogy az ő érzéseik valódiak, felületes embereknek tartom őket, akik képtelenek kitartani bármilyen cél mellett.
Luna34 2019 máj. 22. - 07:50:46 Előzmény Csalarozsika
(1762/2794)
elhiszem persze hogy sok ellenpélda is van. de igazából én ennek nem sok értelmét látom, főleg mikor kiderül hogy halott az illető. én nem csinálnám ezt az biztos. nem temetném el magam élve. jó mondjuk nyilván más típus is vagyok. egy két évig biztos fájna, de aztán túllépnék rajta. éreztem már magamat nagyon szerelmesnek, mégis túl tudtam tenni rajta magam és jöhetett a következő férfi. régebben esetleg még többször előfordult az amit te írsz, de manapság már ritka ez igencsak.
Csalarozsika 2019 máj. 22. - 03:49:39 Előzmény Luna34
(1761/2794)
Nekem viszont más a véleményem.
A környezetemből több példát is tudok említeni, hogy bizony létezik olyan szerelem, amely kiállja hosszú évek próbáját is!
Ne felejtsük el, hogy a múlt században két világégés is volt, amely által sok szerelmespár évekre - esetleg örökre - elszakadt egymástól.
A férfiakat elvitték a háborúba, a mi környékünkön élőknek pedig a "malenkij robot" jutott osztályrészül.
A hadifogságba esett férfiak évekre elszakadtak a családjuktól, feleségüktől, menyasszonyuktól...
A családból is számos példát tudnék mondani, amikor a feleség - menyasszony hűségesen várta haza férjét / vőlegényét.
Persze, akad számos ellenpélda is, de a kivétel erősíti a szabályt.
A "hadiözveggyé" vált fiatalasszonyok nagy része sem sietett a férjhez menéssel. (Legalábbis a környezetünkben élőknél ez volt a helyet.)
Dédmamám - és számos "sorstársa" - is sok évig hűségesen várta haza az "urát".
Tette ezt azok után is, hogy megbízható falubelije hozta meg a halálhírét, ő mégis reménykedett.
Sokáig a holttá nyilvánításától is húzódozott, mert élt benne a remény, hogy hátha visszatér...Mondanom sem kell, hogy soha többé nem ment férjhez, pedig még fiatal volt és számos kérője akadt!
Nagymamám később ugyanolyan kitartó hűséggel várta vissza a vőlegényét, hasztalan igyekeztek egyes családtagok rábeszélni a férjhez menetelre, ő nem volt hajlandó erre.
Nagyapám hazatért, s majd' 60 évig éltek azután boldog házasságban.

Az "örök szerelemre" pedig talán az egyik legjobb példám: Én már csak idősebb korában ismertem meg Nagymamám egyik barátnőjét.
Őt annak idején a családja szinte gyerekfejjel hozzákényszerítette egy olyan "legényhez", akit tisztelt, becsült, de nem szeretett.
Mást szeretett, s a legény is viszontszerette.
Az ifjú férj elment a háborúbúba, már a halálhírét keltették, végül mégis visszatért, így a szerelem soha nem teljesedhetett be.
Viszont: A haláláig nem szűnt meg szeretni az első szerelmét.
Jóban volt az illető lánytestvérével, gyakran meglátogatta a faluban, a falon ott volt a szerelme képe. Elmondása szerint már az is jólesett neki, ha csak láthatta a fényképet. :-)
A férjét tisztelte, de szeretni soha nem tudta!
Csalarozsika 2019 máj. 22. - 03:21:32 Előzmény napraforgó
(1760/2794)
:D Ezen már akkor is jót derültem, amikor először írtad! :D
Még polemizáltunk is róla, vajon milyenek lehetnek a perui népmesék? :-)
Csalarozsika 2019 máj. 22. - 03:20:30
(1759/2794)
Cristináról kb. egyezik a véleményünk!
Mindenképpen többet kellene törődnie a lányával, az még nem elég, hogy megtiltja neki az elmászkálást, ez épphogy olaj a tűzre!
Katy sajnos állandóan az engedetlenségre biztatta, de csak későn intette óvatosságra!

Ami a férjét illeti: Az ő alkoholproblémáját sem tudja kezelni!
Nekem igenis az a véleményem, hogy ezen a téren is többet tehetne annál, mint amit tesz!
Lebeszélni persze, hogy nem lehet valakit az ivásról, de a lehet rá hatni, hogy próbáljon szembenézni a problémával és kezeltesse magát!
Ha Lucecita meg tudja tenni, akkor Cristina miért nem képes erre?

(Más: A való életből is tudnék példákat mondani, amikor az egyik, a közelünkben élő - azóta már nyugdíjas - háziorvosnak sikerült rábeszélnie alkoholista pácienseit arra, hogy kezeltessék magukat.)

Az pláne nagy hiba, hogy nem veszi észre, hogy a nővére személyében kígyót melenget a keblén!
Laura igen becsvágyó, ennek érdekében eladná a saját lányát is!
(Szerencsére erre nem lesz szükség!)
Pedig örülhetne és hálás lehetne, hogy a testvére befogadta, és ezáltal jómódban élhetnek.

Mi köze van a családnak Lucecitához?
Hisz tudod, "így van megírva"!
Ezek a részek pusztán azért kellenek, hogy Mirta kedvére passziózhasson!

Jól mondod, normális esetben elég lehet 5 év, de ez egyáltalán nem "normális eset"!
Gustavo az égvilágon semmire sem emlékszik, Lucecita viszont tudja, hogy él a férje és a gyermeke, ráadásul parancsszóra nem lehet "csak úgy" beleszeretni valaki másba!
Mirta viszont bármennyire mesterkedik, amikor Lucecita rátalál a családjára, anélkül is felkelti Gustavo figyelmét, hogy az emlékezne rá, s még csak különösebb erőfeszítéseket sem kell tennie.
Ebből kiviláglik, hogy Mirta bármennyire igyekezett is teletömni Gustavo fejét mindenféle hazugsággal, a szerelmét igazából nem tudta elnyerni!
Csalarozsika 2019 máj. 22. - 03:00:32 Előzmény napraforgó
(1758/2794)
Sajnos Mirta csírájában folytja el Gustavo fel-feltörő emlékfoszlányait!
Számomra is érthetetlen, miért nem fog gyanút Gustavo!
Bár, az is igaz, Mirta jól megtanulta Sátánkától, hogy addig csűrje-csavarja a szót, hogy a végén neki adnak igazat!
Dona Maria is nagy ostobaságot követett el, amikor nem beszélt Gustavonak Lucecitáról!
Mert az még valahol érthető, hogy Gustavo nem emlékszik Mirtára, s emiatt bízik meg benne, de Dona Maria hogyan hihetett neki azok után, amiket a házban művelt?
Ráadásul annak idején Miguel szépen kipenderítette, s anyjának is világosan értésére adta, mit gondol Mirta felől!

Persze, hogy teljesen abszurd, hogy az emlékei hatására megőrülne, Mirta mégis sikeresen hiteti el mindenkivel ezt a hazugságot (is)! (Ebben a sarlatán rokona is segítségére lesz!)
Orvos felkeresése? Nagyváros?
Amikor "ugrálni" próbál, Mirta szépen őrültnek titulálja és bezáratja!
Mirta teljesen gátlástalan, Sátánka kispályás volt hozzá képest!
Lám, az angol tudós is hogy végezte?
Ez a nő bármire képes azért, hogy megszerezze, majd megtartsa Gustavot!
Csalarozsika 2019 máj. 22. - 02:50:48 Előzmény Luna34
(1757/2794)
Szia!
Úgy látom, erre nagyon kíváncsi vagy! :-)
SPOILER!!! Az első kérdésre válaszolva: Ha jól emlékszem: Nem! :-)
A másodikra: Igen! :-) Persze, kell némi "ráhatás", hogy ez így történjen!
Ahogyan korábban írtam, lesz valaki, aki helyreteszi a ficsúrt, aki ezáltal hajlandó lesz vállalni a felelősséget! SPOILER VÉGE!!!
Luna34 2019 máj. 21. - 20:58:40 Előzmény napraforgó
(1756/2794)
ez jó! ezen nevetnem kellett… ja lehet meséből vették az ötletet.de mindenesetre öt év is öt év! ne mondja már nekem hogy ugyanolyan szerelmes mint volt, mikor ennyi ideje nem is látta. a helyében más nő már újra férjhez menne, főleg aki még ilyen fiatal.
napraforgó 2019 máj. 21. - 20:18:33 Előzmény Luna34
(1755/2794)
Több olyan népmesét is olvastam gyerekkoromban, amiben a főhős, krályfi, kitrálylány, vagy szegény legény 7 évig bolyongott a világban, míg újra megtatálta a párját, kiszabadítva a sárkány, vagy a gonosz boszorkány hatalma alól.
Szerintem onnan vették az ötletet, de szerencsére Lucecita csak 5 évig keresi Gustavót.