Téma: Luz Maria

Csalarozsika 2019 jún. 12. - 16:41:00 Előzmény napraforgó
(1814/2794)
Laura a mai napig nem bírja elviselni, hogy Alejandro annak idején nem őt, hanem Cristinát vette feleségül.
Katy ugyan az általad is leírt érvekkel próbálja az anyját jobb belátásra téríteni, valójában azonban semmiképp sem szeretné a család vesztét, s ebben nemcsak az említett önös érdekek vezérlik.
(Ezeket főképp azért hozza fel, mert tudja, hogy az anyját csak így sikerülhet "leszerelnie"!)
Szerelmes José Juliánba, és szeretné, ha sikerülne a műtét.
Azt is megpróbálja majd megakadályozni, hogy Laura ártson Cristinának.
Ezért is írtam, hogy minden hibájával együtt tényleg nem rossz lélek!
Nem véletlen, hogy míg Laurának végül mennie kell a házból, miután fény derül az összes ármánykodására, ellenben Katy maradhat és marad is! :-)
napraforgó 2019 jún. 12. - 16:25:48 Előzmény Csalarozsika
(1813/2794)
Laura bolond, tönkre akarja tenni a családot valami vélt sérelem miatt. Kathy józan ésszel megpróbálja az érdekeiket megvilágítani. Ha Laura terve sikerül, őket is kidobják a házból és oda a luxusélet, a semmittevés.
Csalarozsika 2019 jún. 12. - 16:20:58 Előzmény napraforgó
(1812/2794)
Szerintem a végkifejletet tekintve végül is nem döntöttek rosszul, amikor arra kérték Lucecitát, a műtétig maradjon José Julián mellett!
Egyelőre húsz körömmel kapaszkodik Lucecitába, de szerencsére hamar megvigasztalódik! :-)
Azért nem ejtették teljesen a fejére, előbb-utóbb felismeri, hogy Katy milyen érzelmeket táplál iránta, s ez nem is lesz ellenére!
Tény, hogy 19-re húztak lapot, kockázatos lépés volt, de szerencsére jól végződött!

SPOILER!!!

Lucecita - ígéretéhez híven - csak a műtétig marad mellette, amikor leveszik a kötést, Katy lesz az első, akit José Julián megpillant.
Lenyűgözi a lány szépsége, először azt hiszi, Lucecitát látja, de Katy rögtön felfedi a kilétét.
Hamarosan "összejönnek", s ennek szemtanúi is lehetünk!

Később is találkozhatunk velük, akkor immár férj-feleségként. :-)
Lucecita ekkor már rátalál a családjára, s Modestával együtt cselédként dolgozik náluk.
Szinte azonnal felkelti Gustavo érdeklődését, de a szerelem kibontakozásában vannak buktatók.
Gustavonak szinte azonnal "riválisa" akad a titkára személyében, aki szintén szemet vet Lucecitára.

További bonyodalmat okoz, amikor Gustavo ellátogat José Julián legújabb kiállítására, amely a "Lucecita" nevet viseli.
Ekkor találkozik José Juliánnal, aki elmondja, hogy a felesége elmondása alapján festette meg Lucecita arcképét.
Szóba elegyednek, s José Julián arról is beszél, hogy annak idején szerelmes volt Lucecitába, de ő nem viszonozta az érzelmeit, mert másvalakit szeretett.
Gustavot ez is elbizonytalanítja, féltékeny lesz a "fantomra", aki nem más, mint önmaga, de Lucecita ezt nem meri neki elmondani. SPOILER VÉGE!!!
Csalarozsika 2019 jún. 12. - 16:04:58 Előzmény napraforgó
(1811/2794)
Szia!

Megértem, hogy nincs türelmed nézni, ezek az epizódok eléggé idegesítőek!
Az ominózus jelenet ugyanabban az epizódban történt, amelyben Crisitina a férjével beszélt arról, amit előtte Lucecitától megtudott.
Utána Katy "árulkodott" Lucecitára, arról kezdett beszélni, hogy van egy férfi az életében, akitől ráadásul gyereke is született, úgymond "fel akarta nyitni Cristina szemét".
Cristina ezután fedte fel az igazságot a család hölgytagjai előtt.

Örülök, hogy egyetértünk Cristinával kapcsolatban, nagyon elítélem a viselkedését!
Nevetséges volt, mikor a tegnapi epizódban "fáradtságra" panaszkodott.
Ugyan miben fáradt el?
Igaz, a semmittevés is roppant fárasztó lehet!
De: Ő elsősorban feleség és családanya, s eszerint kellene viselkednie!
Szomorú, hogy Lucecitának kellett észrevennie Laura Alejandroval kapcsolatos mesterkedését!
Lilyt is teljesen elhanyagolta, s most itt az eredmény!
Szerencsére nem válik "bukott nővé", de ez is Lucecita érdeme lesz, akinek végül Lily kiönti a szívét, s Lucecita ezután a tettek mezejére lép, s helyreteszi a "szívszerelmét".

Cristinára visszatérve: Elképesztő, mennyire naiv, hogy nem lát át a szoknyapecér mesterkedésein!
Pedig a legutóbbi célozgatásai egyértelműek voltak, ez már a butaság teteje, hogy ennek hatására nem szakította meg vele azonnal a "barátságot"!
Az még nem mentség, hogy a férje elhanyagolja!
Jól néznénk ki, ha minden elhanyagolt feleség egy ficsúr társaságában és üres bókjaiban keresne vigaszt!
Nem beszélve arról, hogy a kialakult helyzet miatt Cristina legalább annyira hibás, mivel régóta teljesen elhanyagolja a családját, s nem tesz semmit annak érdekében, hogy összetartsa a széthulló családot!
Egyedül Lucecita tesz erőfeszítéseket, hogy segítsen rajtuk, egyedül neki van a helyén az esze és a szíve is!
Tetszett, ahogy Laurát eligazította! :-)
Katy viszont kezd kissé megváltozni, látszik, hogy őszintén szereti José Juliánt.
Az anyja mesterkedéseit sem helyesli és lehetőség szerint megpróbálja útját állni, elmondható, hogy mindenképp különb a gátlástalan Lauránál!
Luna34 2019 jún. 12. - 12:40:32 Előzmény napraforgó
(1810/2794)
ja, gondolom majd utána összejönnek, csak azt már gondolom nem mutatják.
napraforgó 2019 jún. 12. - 12:39:00 Előzmény Luna34
(1809/2794)
Még szerencse, hogy kéznél lesz Kathy, aki majd megvígasztalja.
Luna34 2019 jún. 12. - 12:18:46 Előzmény napraforgó
(1808/2794)
ja így van. érdekes. ha lát akkor már nem fog szenvedni vagy mi? vajon hogy esik majd neki, mikor a műtét után Lucecita lelép és nem is fogja őt látni? ezek szerint az már mindegy.
napraforgó 2019 jún. 12. - 12:16:14 Előzmény Luna34
(1807/2794)
Ha megműtik és újra lát, akkor megmondják az igazat. Jól fejbevágják vele. Miért gondolják, hogy akkor már nem fog fájni neki? Persze, majd elfoglalja magát valami mással, hisz lát....
Luna34 2019 jún. 12. - 12:08:15 Előzmény napraforgó
(1806/2794)
bizony így van. meg kellett volna mondania az igazat. ez így nem jó sehogyan sem.
napraforgó 2019 jún. 12. - 11:55:54 Előzmény Luna34
(1805/2794)
Cristina helyében, amikor észrevette, hogy a fia komoly érzelmeket táplál Lucecita iránt, arra biztattam volna, hogy kérdezze meg a lányt, van-e valakije. Igaz, hogy egyszer volt valami hasonlóról szó, és akkor Luci elütötte a témát azzal, hogy volt valaki az életében, de az meghalt. Vagyis leginkább ő a hibás, hisz ebből úgy tűnt, hogy szabad nő, lehet neki udvarolni. De később, amikor komolyodott a helyzet, beavathatta volna a férfit is, nemcsak az anyját.
Legkésőbb akkor, amikor Jose Julián szerelmet vallott neki. De ő csak elszaladt és sem akkor, sem később nem tisztázta a helyzetet.
És erre tényleg nem elég indok az, hogy jajj, akkor nem műtteti meg magát.
Luna34 2019 jún. 12. - 08:32:13 Előzmény napraforgó
(1804/2794)
Teljesen igazatok van mindkettőtöknek. ez a szál már túlságosan hosszú, nyújtják mint a rétest… Cristina és az úgynevezett állandó "unalma" kissé már sok. én megértem hogy mivel a férje elhanyagolja, jólesnek neki a kapott bókok, de azért a szitán át kéne neki látnia végre. Ricardónak tetszik ugyan, de nagyobb részt a pénzére hajt. látszik rajta milyen simlis, a szeme se áll jól. Cristina viszon teljesen vak, sokkal jobban mint a fia. José Juliant részben sajnálom, szerintem nem fair hogy nem mondják el neki az igazat. Így végig hiú reményeket táplál Lucecitával kapcsolatban. Értem én hogy csak a műtét miatt teszik, de akkor sem jó ez így. Egyre szerelmesebb és nagyon fog emiatt csalódni.
napraforgó 2019 jún. 11. - 17:28:10 Előzmény Csalarozsika
(1803/2794)
Igazad van, csak tudod, nekem néha kimarad egy-egy rész, vagy legalábbis a fele. Azt pl.nem láttam, amikor Cristina beavatta a családot Lucecita férjezett voltára.

Cristinával kapcsolatban nagyon egyetértünk.Elvileg valami jótékonysági egyletbe jár, gyakorlatilag az egész napot egy cukrászdában tölti. kezdetben még vagy 4 nő üldögélt ott, amikor Ricardo bemutatkozott, majd már csak egy, az Isabel nevű, de az is mindig távozott, ahogy Ricardo megérkezett. Jótékonyságról csak egyetlen alkalommal volt szó, amikor mind a 4 nő jelen volt, különben csak Cristina nyafogott a családi problémáiról.

Én azon csodálkoztam, hogy még most sem nyílt ki a szeme, amikor Rricardo a megváltozott érzelmekről kezdett beszélni, meg a lakására hívta az asszonyt, hogy megigyanak valamit. Ez annyira nyílt felhívás volt, hogy ekkor már minimum gyanakodnia kellett volna.
Csakhát, mivel a férje olyan, amilyen és tőle nem sok figyelmet kap, hát szeretné megtartani a hódolót, minden kötelezettség nélkül.

És az is biztos, hogy nem kéne annyit csellegenie, mikor otthon sincsenek rendben a dolgok. A férje iszik, lecsúszott orvos, a lánya nem tanul, megbukott és egyébként is "bukott nő", a fia vak és hiú ábrándokat táplál Lucecita iránt, aki az egyetlen volt, akinek türelme volt hozzá és elviselte a hisztijeit. Nem veszi észre a testvére ármánykodását sem, meg az unokahúga gőgös viselkedését is szó nélkül eltűri. Vagyis mindenki problémás, mindenkivel csak a baj van, ő meg inkább egy úri ficsúr kimódolt bókjait hallgatja.
Csalarozsika 2019 jún. 11. - 16:25:04 Előzmény napraforgó
(1802/2794)
Ismét helyesbítenem kell: Katy pontosan tudja, hogy Lucecita férjes asszony és gyereke van!
A kislányról először Modesta beszélt neki, majd amikor Cristina előtt igyekezett befeketíteni Lucecitát, akkor Cristina felfedte előtte a teljes igazságot, azaz elmondta, amit Lucecita előtte közölt vele.
Ekkor nemcsak Katy, de Laura és Lily is jelen volt, úgyhogy mindnyájan tudják az igazságot!

(Abban igazad van, hogy Cristina először csak a férjével közölte a tényeket, de utána a többieknek is elmondott mindent.)

Egyedül José Julián nem tud semmiről!
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Más: Az Aldama - szálat korábban is feleslegesnek tartottam, ez azóta hatványozottan így van!
Túlságosan hosszúra nyújtják, már vágom a centit, hogy végre vége legyen!
Az egész családdal tele van már a hócipőm, amondó vagyok, teljesen agyukra ment a jólét.

Cristina az unatkozó szépasszony szerepében tetszeleg, ahelyett, hogy a családjával törődne!
Ehelyett mit csinál?
Minden alkalmat megragad, hogy elmenjen otthonról, hisz "annyira unatkozik", s állandón azzal a szoknyapecérrel tölti az idejét.
Nem nyugszik addig, amíg lehetetlen helyzetbe nem kerül emiatt, s egyszerűen nem tudom sajnálni, megérdemli a kapott leckét!
A "kedves és jó" "hódoló" persze csak az alkalomra vár, hogy megzsarolhassa, s ez a buta nő egyszerűen nem lát a szemétől!
Ráadásul otthon volna mit csinálnia: Többek között segítenie kellene a férjét az italról való leszokásban, figyelnie kellene a lányára...
De: Ezeket mind Luceicta teszi meg helyette, holott az ő feladata lenne!
Teljesen süket és vak!
Nem veszi észre Laura áskálódását sem, rohan a vesztébe!
Lily pedig...Kérdem én: Miért lenne okosabb, mint az anyja?
Teljesen belebolondult az első ficsúrba, aki szembejött vele!
Itt is Lucecita lesz az, aki helyrehozza a dolgokat!

A doktornak pedig egyértelműen kellene a segítség és a támogatás, hisz az alkoholról nem lehet "csak úgy" leszokni!
Ráadásul ott van Laura, "a ház rossz szelleme", aki mindent megtesz, hogy a családot romlásba döntse!

José Julián is a végletekig önző: Nem hajlandó tudomásul venni, hogy Lucecita nem szereti őt.

Szegény Lucecita! Neki is van elég baja, s most még a család gondjait is nyakába vette, pedig nem érdemlik meg ezt!
Csalarozsika 2019 jún. 11. - 16:06:37 Előzmény napraforgó
(1801/2794)
Sajnos valahányszor felcsillan a remény, hogy a szálak kibogozódnak, rögtön továbbszövik a történetet.
Egyértelmű, hogy Carucának és Modestának ki kellett volna kérni Emilio atya tanácsát!
Ő biztosan nem találgatott volna, hanem haladéktalanul elutazik a testvéréhez, hogy végre megtudja az igazat!
Ehelyett mit tesznek? Levelet írnak és elméleteket gyártanak...!
Caruca férje annak idején épp elég bajt kevert azzal, hogy félreverte a harangot Gustavo halálhírével.
Mindenképp megfontoltan kellett volna cselekedni, nem pedig "önállósítani" magukat!
Emilionak pláne joga lett volna megtudni, hogy végre hírt kaptak Gustavoról!
Ráadásul az esetleges látogatása segíthetett volna Gustavonak az emlékek felidézésében, hisz Emiliora és Alvarora is emlékezett, épp csak azt nem tudta, s Mirta sem kegyeskedett felvilágosítani, hogy Emilio a testvére!

De: Ha most sikerült volna Gustavo nyomára bukkanni, vége lenne a sorozatnak, s azt ugye nem hagyhatják! :-(
Csalarozsika 2019 jún. 11. - 15:59:18 Előzmény napraforgó
(1800/2794)
Valóban rosszul emlékszel: Amikor Katy és az édesanyja az Aldama - házba költöztek, akkorra José Julián már megvakult, s Katy elmondása szerint nagyon barátságtalanul viselkedett velük.
napraforgó 2019 jún. 11. - 12:00:56
(1799/2794)
Kathy honnan tudta meg, hogy Lucecitának férje és lánya van? Luci ezt csak Cristinának mondta el, aki csak a férjével osztotta meg a hírt.
Laura, a két lány és Jose Julián nem tudták, most Kathy mégis úgy beszél Lucecitával, mint aki tisztában van mindennel és csak a JJ iránti érzelmei miatt nem árulta be a fiúnak.
napraforgó 2019 jún. 11. - 11:36:27
(1798/2794)
Modesta és Caruca is tudja, hogy Mirta gyakorlatilag elrabolta a kórházból Gustavot és a nagymamát és a kisbabát is megtévesztéssel vette rá, hogy velük menjenek.
Hogy nem jut eszükbe, hogy az álnok Mirta elfogta a Gustavonak címzett levelüket?
Mivel még nem akarják elmondani Lucecitának, hogy Caruca megtudta Gustavo címét, a késlekedés nyilván végzetes lesz.
Sokkal praktikusabb lett volna, ha a címmel azonnal felkeresik Emilio atyát és ő haladéktalanul elutazik az adott címre. Nem levelezni kell, hanem odamenni és kideríteni, miért nem jelentkezett eddig.
Na de hát ebben a sorozatban semmi sem úgy történik, ahogy logikus lenne.
napraforgó 2019 jún. 06. - 20:03:22 Előzmény Csalarozsika
(1797/2794)
Lehet, hogy rosszul emlékszem, de úgy tudom, hogy Laura és Kathy már évek óta az Aldama családnál él. Jose Julián meg, ahogy sokszor említették egy éve, később némi időmúlást beszámítva másfél éve vakult meg. Valahogy ezért gondoltam, hogy akkor találkozniuk kellett korábban is.

Amúgy nem annyira fontos nekem, hogy Kathy hogy tudott seperc alatt beleszeretni a bozontos vak fiatalemberbe, annyira gyenge már a sorozat. És sajnos még mindig messze a vége.
Csalarozsika 2019 jún. 06. - 19:17:01
(1796/2794)
Ne haragudj, de helyesbítenék: Amikor Katy és az anyja odaköltöztek, akkorra már José Julián megvakult.
Katy és Lily beszélgettek is erről: Katy elmondta, hogy annak idején bementek a szobájába köszönni neki, de José Julián alig akart tudomást venni róluk, s rendkívül goromba volt velük, ahogyan mindenkivel.
Akkorra már megvakult, mély depresszióba zuhant, s a goromba, elhanyagolt külsejű fiatalember aligha kelthette fel Katy érdeklődését.
Lily ekkor arról beszélt, hogy a balesete előtt mennyire más volt, jóképű, akit körülrajongtak a lányok - Katy hitetlenkedve hallgatta ezt.
Ergo: Nem ismerte a balesete előtt, úgyhogy nem is ülhettek együtt az asztalnál.

Ezt a szálat jobban ki kellett volna bontani, de elhiheted, Katy érzelmei őszinték, valóban beleszeretett José Juliánba.
Ami a hegedülést illeti: Magad is említetted, hogy nem vagy túlságosan muzikális.
Egy szál hegedű - zenekari kíséret nélkül - bizony így szól!
Maradjunk annyiban, hogy a dallamot fel lehetett ismerni!

Katy egyelőre finoman szólva nem a legelőnyösebb oldaláról mutatkozik be!
Lucecitában a potenciális riválist látja, ezért akarja, hogy elmenjen a háztól.
Amint rájön, hogy nem kell tartania tőle, másképpen viselkedik majd vele.

"Leleplezés"?
Ez aligha Katynak köszönhető, sokkal inkább José Julián szerelmi vallomásának, ez késztette arra Lucecitát, hogy mindent elmondjon Cristinának.
Szerintem jobb, hogy Cristina megtudta az igazat, így legalább nem táplál hiú reményeket José Julián és Lucecita házasságával kapcsolatban.
Talán jobb lett volna, ha hamarabb tudomást szereznek arról, hogy Lucecita férjes asszony, mert a tudás hiánya csak bonyolította a helyzetet.

Ami Lilyt illeti: Katy valóban biztatta, hogy menjen el vele szórakozni, de a kis csitri ostobaságát, azt, hogy az első ficsúr megszédítette, aligha lehet Katy nyakába varrni!
Ebben a tekintetben Cristina sem makulátlan.
Ahelyett, hogy a lányára figyelne, állandóan eljár hazulról, s azzal a szoknyapecérrel múlatja az időt.
Talán ez is Katy "sara" lenne?

Nem akarom védeni, mert távolról sem makulátlan, de mindenért nem lehet őt hibáztatni!
Ráadásul: Az anyjával ellentétben ő nem akar tudatosan ártani a családnak, sőt!
Később igyekszik meggátolni az anyja üzelmeit, amikor látja, hogy mire megy ki a játék.

Laura viszont előre megfontolt szándékkal áskálódik, mindenáron a testvére vesztét akarja, elvette az eszét a féltékenység.
Egyértelmű, hogy Cristina helyére kerülni, a lányát pedig hozzáadni José Juliánhoz, ezzel akarván biztosítani a jólétüket.
Azt viszont nem értem, miért akar Alejandronak is ártani, hisz akkor jó eséllyel elszegényedne a család.
Ez mutatja , hogy nem tud világosan gondolkodni, az esztelen gyűlölet mozgatja.
napraforgó 2019 jún. 06. - 07:30:16 Előzmény Csalarozsika
(1795/2794)
Kathy szerelme nemcsak nekem hihetetlen. Az anyja, Laura lukat beszélt a hasába, hogy Jose Julian milyen jó parti lenne, de Kathy csak "szörnyeteget" látott benne, pontosabban nem látott semmit, mert még csak találkozni sem akart vele. Elvileg találkoztak akkoriban, amikor másfél, kb. 2 éve odaköltöztek az anyjával, de az akkor jóképű, gazdag fiatalember annyira sem hagyott nyomot az akkor már szintén felnőtt Kathyban, hogy akár csak az arcára is emlékezzen (pedig a családi vacsoráknál nyilván együtt ültek az asztalnál).

Amikor J.J. megszólaltatta a hegedűt - én nem vagyok muzikális, de bizony az inkább csak nyekergés volt és nem igazi hegedülés, akkor meg hirtelen beleszeretett, mert a nyikorgás a szívéhez szólt. Nnna, hát ez nekem valóban hihetetlen. Aztán meg bement hozzá, és váltottak kb. 3 mondatot - ne tessék nekem azt mondani, hogy ez egy annyira dörzsölt lányt, mint Kathy, annyira meghatott, hogy aztán olthatatlan szerelemre lobbant....

Én úgy láttam eddig, hogy Kathy éppoly rosszindulatú, mint az anyja, sőt. Ahogy beleviszi a fiatalabb unokahúgát a céltalan kalandokba, ahogy ledumálja a természetes gátlásairól és szinte belelöki egy talán nem egészen gátlástalan, de mégiscsak csábító ifjú karjaiba, az számomra legalább annyira visszatetsző, mint Laura áskálódása, és Alejandro bukására kitervelt kis akciói. Na és a Lucecita elleni kirohanásai, amikor el akarja érni, hogy a lányt kidobják? Meg ez a babaruha-csere, amivel le akarta leplezni? És végül is sikerült, mert Luci csak bevallotta az előéletét Christinának.
És az "előélet" szót itt abszolút nem rossz értelemben használtam, nem valami mocskos dolog "finom" megfogalmazását takarta, mindössze annyit, hogy Lucecitának az Aldama családhoz kerülése előtt is volt élete és ezt bizony többé-kevésbé szándékosan eltitkolta előlük. Talán csak azért, mert nem akarta, hogy sajnálkozzanak rajta, talán azért, mert tudta, hogy megrökönyödnének azon, hogy gazdag férfi feleségeként a státuszához nem méltó munkára jelentkezik
.
Laura és Kathy akciói nem igazán érthetőek, hiszen, ha Cristina és Alejandro elbukik és elszegényedik, az ő helyzetük is sokkal rosszabb lesz. mert most élvezik a luxust, a gazdagságot, mindent, ami nem illetné meg őket. Szó szerint abba a kézbe harapnak, amely eteti őket.