Téma: Luz Maria

napraforgó 2019 júl. 26. - 17:37:52 Előzmény Csalarozsika
(2114/2794)
A legtöbb latin -amerikai sorozat ilyen. A férfi, akiért a hősnő veszkődik, szenved, egy teszetosza, mulya illető. Ilyen itt Gustavo is. Tényleg kár a fáradságért, az ilyen semmi férfiak nem érdemlik meg ezt a fene nagy erőfeszítést.
Egy olyan sorozatot sem tudok, ahol a férfi tényleg legény a talpán, és nem egy ilyen nyomorult senki.
Van bőr a pofáján Lucecita erkölcseiről meditálnihogy valah a volt valakije, miközben a házába hozta, a háza úrnőjeként bánik a szeretőjével egy alattomos, gonosz, ócska némberrel. És még gondolkozik is rajta, hogy el kéne vennie feleségül. Akkor, amikor már tudja, hogy másba szerelmes. Érthető ez? Mert én nem értem. Miért ilyen hülye ez a Gustavo?
És miért vállalnak ell normális színészek ilyen ócska szerepeket? (meg még ócskábbakat is, lásd a Zorro borzasztó változatát).
Csalarozsika 2019 júl. 26. - 17:37:09 Előzmény miértis
(2113/2794)
Nagyon egyetértek!
Gustavo mostani viselkedésére nincs mentség, sem amnézia, sem más!
Teszetosza, határozatlan, s még lehetne sorolni a negatív jelzőket!
Korábban sem volt a határozottság mintaképe, de mindennek van határa!

Marita azért nem ment a konyhába, mert "Mirta mamácska" bezárta, s megtiltotta neki, hogy kimenjen a szobájából, s a "színházi előadása" közepette teljesen elfelejtkeztek róla.
Ugyanakkor az erősen kifogásolható, hogy Lucecita szobájában kutatott, ehhez nem volt semmi joga!

Enriquét a "kissé habókos" jelzővel illetném.
Ugyanakkor helyén van az esze és a szíve is, és tényleg segít majd Lucecitának!
miértis 2019 júl. 26. - 17:36:14
(2112/2794)
Azért az a jelenet sem volt semmi, amikor Gustavo az italt fel-felbüfögve Lucecita arcába szerelmet vall... aztán most meg azt mondja, hogy pardon, mindenről a pia tehet...( -
Csalarozsika 2019 júl. 26. - 17:19:33 Előzmény sunflower325
(2111/2794)
Nekem már korábban is többször támadtak efféle gondolataim, s ennek hangot is adtam!
Gustavo - az utóbbi epizódokban tanúsított viselkedése alapján - nem érdemel akkora áldozatot, amennyit Lucecita hoz érte!
Egyetértek, az a minimum, hogy miután visszatér az emlékezete, bocsánatot kér a feleségétől!
Ha jól emlékszem, sor is kerül valami effélére...
Csalarozsika 2019 júl. 26. - 17:14:37 Előzmény sunflower325
(2110/2794)
Múltkor már napraforgó is felvázolt egy lehetséges forgatókönyvet, most Te is csatlakoztál hozzá! :-)
Tényleg jobb lett volna, ha rátok bízzák a ezt a dolgot! :-)
Csalarozsika 2019 júl. 26. - 17:13:13 Előzmény sunflower325
(2109/2794)
Ezt én sem gondoltam volna, s eddig nem is volt rá egyértelmű utalás!
Csalarozsika 2019 júl. 26. - 17:11:38 Előzmény napraforgó
(2108/2794)
Engem is nagyon bosszant ez a fajta kettős mérce!
Gustavo mostani viselkedésére nincs mentség!
Lucecita egyfolytában tűr és szenved, ő pedig játssza az eszét!
Csalarozsika 2019 júl. 26. - 17:07:28 Előzmény Luna34
(2107/2794)
Ez azért nem volt teljesen egyértelmű, még akkor sem, ha "együtt voltak"!
miértis 2019 júl. 26. - 13:51:03
(2106/2794)
Az egyértelműen kiderül a hozzászólásokból, hogy mindenki úgy látja, semmi nem stimmel a sorozatban. Ha belegondolunk, igazából Lucecita egyszer volt Gustavoval, az is érthetetlen volt, hogy a következő képen már azt mutatták, hogy mindketten otthon hüledeznek arról, mit tettek... Mintha ez úgy lenne, hogy két ember, miután együtt voltak, felpattan és hazamegy...( Aztán... az egész idő alatt ha 10 mondatot beszéltek egymással, sokat mondok. Gustavo járt - kelt a házban, Lucecita pedig a cselédekkel osztotta meg a problémákat, amit Gustavoval kellett volna megbeszélni. Aztán.. ott volt ugyebár az apa - szál. Az is addig volt fontos, míg konfliktusok forrása lehetett, az már senkit sem érdekelt, hogy az egyedüli örökös Lucecita az apja halála után... Tehát anélkül, hogy Gustavo vagyonához nyúlt volna is élhetett volna normális körülmények között gondtalanul - dehát ezt már más is megfogalmazta korábban. Az pedig már végképp érthetetlen, hogy Gustavo azt a 3 évet, amit bezárva töltött Mirta miatt, úgy veszi most, mintha nem is lett volna...( Holott akkor még a saját kislánya sem ismerte meg..( - És folytathatnám, de .. mine
miértis 2019 júl. 26. - 13:42:36 Előzmény sunflower325
(2105/2794)
Milyen kár, hogy annak idején nem szálltál be a forgatókönyvbe !
sunflower325 2019 júl. 26. - 13:30:58
(2104/2794)
Az 1800-as évek végéig csak az egyház vezetett anyakönyveket, az utolsó időszakban két példányban kellett vezetniük és az egyik került az állami levéltárba. Legalábbis Mo-on így volt, gondolom Peruban sem volt ez nagyon másképpen.
Egyébként a Lucecitával kötött házasságát elég egyszerű bizonyítani, Lucinál van a házassági anyakönyvi kivonat (Az Aldama házban még mutogatta is, hogy igazolja a történetét.)

Akár úgy is befejeződhetne a történet, hogy Gustavo feleségül veszi Mirtát, ami miatt mindkettőjüket letartóztatják, mert valószínűleg a bigámia Peruban is bűncselekmény. Így végre Gustavo megtudná az igazságot, és védekezhetne azzal, hogy ő amnéziás és nem emlékszik semmire, tanúnak citálhatná Quiroga dokit, akiről így kiderülne, hogy nem is orvos és ő is mehetne a dutyiba. Beletelne néhány napba, míg egy igazi orvos is igazolja Gustavo amnéziáját, így őt felmentenék, Mirta büntetését pedig súlyosbítanák. A nyomozás során kiderülhetne az évekkel korábban elkövetett gyilkosság is. Mirtának jó büntetés lenne, hogy azzal veszít el mindent, hogy elérte végre, amire annyira vágyott.
A szabadulása után Gustavo mehetne Lucecitához bocsánatért esedezni, aki persze megbocsátana neki és jöhetne a happyend...
Luna34 2019 júl. 26. - 13:08:27 Előzmény napraforgó
(2103/2794)
szerintem a kettő együtt mozoghat ott, mert különben mindenki annyiszor házasodhatna ahányszor csak akar, következmények nélkül.
napraforgó 2019 júl. 26. - 13:06:21
(2102/2794)
Gondolom,hogy egy előző házasságot nehéz bizonyítani, ha nem ugyanannak a templomnak a kiötelékébe tartoznak.
Meg amúgy is egy polgári házasságot megköthetnének , elvégre Giustavo elvált ember a polgári jog szerint.Vajon mennyoire dolgozik együtt a polgári jogi törvényszék és az egyházi
Luna34 2019 júl. 26. - 12:46:11 Előzmény napraforgó
(2101/2794)
hát igen… ez az ami nekem sem tetszik! és tényleg, milyen címszó alatt fut Mirta a történetben? mert így ahogyan írod se feleség se menyasszony. ápolónő, meg szerető! ennyi! gondolom most azért akarja magát elvetetni Gustávóval! de ez is röhej tárgya, mivel már házas ember! nem vehetné el feleségül Mirtát is.
napraforgó 2019 júl. 26. - 12:40:09 Előzmény Luna34
(2100/2794)
De hát látod, itt az a szokás, a mentalitás, hogy egy nőnek ne legyen senki más az életében, miközben egy férfinál nem számít, ha folyamatosan van valaki más is szimultán az életében. Gustavo háborog egy régebbi férfi miatt (jó, nem tudja, hogy az is ő volt), miközben Lucecitának csont nélkül tudomásul kell vennie, hogy most s minden nap ott van Mirta Gustavo életében, sőt az ágyában.

Ezért mondom azt, hogy nem csípem ezt a kettős erkölcsöt, hogy más vonatkozik a férfiakra és más a nőkre.
Hangyányit sem tudom, hogy Mirtát milyen címen aposztrofálják Gustavo házában, mert feleségként biztos nem, sőt menyasszonyként sem. Ő az uraság ápolónője volt, ez a tisztes foglalkozása, és igen nem lehetne mindenféle dolgokkal megvádolni.
Luna34 2019 júl. 26. - 12:38:21 Előzmény sunflower325
(2099/2794)
igen az nem lenne rossz. de sajnos az előzetesben azt olvastam hogy még inkább Lucecita fog majd könyörögni Gustávónak hogy ne hagyja el Mirta miatt!
Luna34 2019 júl. 26. - 12:03:22 Előzmény miértis
(2098/2794)
nem értem hogy ezek után mit eszik rajta! nekem már tuti hogy az agyamra menne!
sunflower325 2019 júl. 26. - 12:02:55
(2097/2794)
Hát Gustavo tényleg megérdemelné, hogy Lucecita elmenjen a kislányukkal együtt ő pedig Mirtával a nyakában éljen. De sejthető, hogy a végén Guszti és Luci együtt lesznek boldogok...
De bízom benne, hogy legalább lesz egy olyan jelenet, amikor Gustavo Lucecita bocsánatáért esedezik és hálálkodva köszöni meg neki, hogy minden megaláztatás, visszautasítás, szenvedés, stb. ellenére kitartott mellette. Ezt a jelenetet nagyon szeretném látni.
Lucecita legalább ennyit megérdemelne, azok után, hogy sokszor már az ostobaság határait is túllépve tűr el mindent - számomra rendkívül bosszantó módon.
Luna34 2019 júl. 26. - 09:43:19 Előzmény miértis
(2096/2794)
igen egyetértek. szerintem Gustavo megérdemelné ha Lucecita nem maradna vele ezek után. amiket csinál, arra nem mentség az amnézia!
miértis 2019 júl. 26. - 09:34:18
(2095/2794)
Ahogy írjátok többen, ez tényleg csupa szánalom és nevetségesség ! Engem is dühít, de mostmár úgy döntöttem, végignézem, mit találnak még ki - (biztos imádok szenvedni..) Azért az érdekes, hogy attól, hogy Gustavo nem emlékszik a múltjára, egy ember, tulajdonságokkal. Ahogy most viselkedik Lucecitával, azt mutatja, hogy ilyet inkább soha ! Jellemtelen, határozatlan, pár pillanatig úgy tűnik, mintha akarná az igazságot, aztán mégsem, attól, hogy sokáig akarták húzni a filmet, lehetett volna "ütősebb" is ! Milyen érdekes a kislány karaktere is... (amit írtak neki..) simán bemegy egy másik szobába kilopkodni egy fotót, de ha éhes, nem tud elmenni a konyháig...( Ez az Enrique az egyetlen a sorozatban, akinek jellemes szerepet írtak, őt viszont úgy állítják be kezdetektől, mintha hiányozna egy kereke... Szóval... jól meg van ez variálva...((((