Téma: Luz Maria

Csalarozsika 2019 júl. 25. - 07:32:13 Előzmény napraforgó
(2074/2794)
Én továbbra is "tamáskodom".
Mindenesetre abban egyetérthetünk, hogy voltak / vannak ennél sokkal valószerűtlenebb dolgok is a sorozatban!
Csalarozsika 2019 júl. 25. - 07:29:52 Előzmény napraforgó
(2073/2794)
Ez így igaz, de:

Ibolya arra az ominózus estére / éjszakára gondol, amikor Gustavo - hazatérvén az üzleti összejövetelről, s kissé "szalonspicces" állapotban - szerelmet vallott Lucecitának.
Akkor késő éjszaka volt, s aligha mehetett be bárki a dolgozószobába.
Nem tudni, ott és akkor mi történhetett, mindenesetre tény, hogy Lucecita mind Mirtának, mind pedig Modestáéknak félreérthetetlenül arra célzott, hogy "egymáséi lettek" Gustavoval.

Egyébként igazad van, más alkalommal a csókokon kívül aligha történhetett egyéb kettőjük között.
Lám, Enrique így is megzavarta őket, de ez már egy másik történet.
napraforgó 2019 júl. 25. - 05:55:19 Előzmény Ibolya80
(2072/2794)
Amikor Lucecta és Gustavo először egymáséi lettek, azt nagyon szépen mutaták. Gustavo letiporta a lány hajából kihulló inka liliomot, aztán lehanyatlottak a földre egy kis esőkunyhóban.
A mostani részekben én csak azt láttam, hogy Gustavo átkarolta Lucit, kissé ugyan erőszakosan nyomulva rá, de a forró csókokon kívül nem hiszem, hogy más is történt volna a dolgozószobában, ott, ahová bárki, bármikor bejöhetett volna. Hisz oda bejárása volt Enriquenek, a titkárnak, bármikor beszaladhatott volna Marita, utána néha Ofélia is, bemászkált Mirta a legváratlanabb pillanatokban és persze bejöhetett volna Modesta is egy tálca kávéval. Szóval jó sokan meglephették volna őket.
Nem, szerintem nem történt semmi más, az "odaadó" csókokon kívül. Na, de ennyi is pont elég volt Enriqeuinek, hogy első pillanatra csalódjon szíve hölgyében és a gazdájában.
napraforgó 2019 júl. 25. - 05:02:52 Előzmény Csalarozsika
(2071/2794)
Nekem úgy rémlik, hogy én akkor kértem volna segítséget Gutiérez doktortól, amikor kinyomozták Gustavo új birtokának a címét, hogy mit tegyenek. Akkor talán nem kezdenek levelezésbe, hanem odamennek és személyesen nézik meg, mi a helyzet. Gutiérez amúgy is szokott utazgatni a hegyekbe, gyógyítani az indiánokat, ő is elmehetett volna Lucecitával, ha már Emilio atya távozott volna.

Apropó Emilio, őróla sem hallottunk évek óta semmit.
Tudom, hogy a történetet sokszor aszerint alakítják, hogy a színészek hogy vannak leszerződve, hány évadra, hány részre, stb., stb.
De a történet szempontjából meg nem életszerű, hogy Emilio atya évek óta egy levelet sem írt a sógornőjének, nem érdeklődött az öccse felől, nem vígasztalta Lucecitát, nem adott neki tanácsokat, stb, stb.
napraforgó 2019 júl. 25. - 04:18:16 Előzmény Csalarozsika
(2070/2794)
Én a doboz dolgot sokkal inkább el tudnám hinni, ha mindenféle méretű dobozokat dobatott volna ki Mirta. Néhány nagy, néhány kisebb, - na az sokkal hihetőbb lett volna, mint hogy mind pont egyforma, csak a színük kicsit más.
Ibolya80 2019 júl. 24. - 22:17:07
(2069/2794)
Amikor Gustavo kicsit berúgva szerelmet vallott Lucinak,akkor szerintetek történt is " valami" köztük amit esetleg mi nem láthattunk vagy számomra fura,hogy a csókolózást ők úgy hívják,hogy 'egymáséi lettünk' vagy ,hogy az Övé lettem'! mert így beszélt róla Luci! Először azt hittem ,hogy csak Mirtának mondta,hogy visszszóljon neki,de aztán Carucának is ezt mondta. legalább is én így vettem ki. Azért gondoltam erre,bár akkor ilyen fontos momentumot csak mutattak volna,nem-de?!
Én úgy vélem,hogy az egész társaságból még mindig Carucának van a legtöbb esze,vagy legalább is nyitott szemmel jár! Szeretem Modestát,de a sok óvatoskodása miatt már elég rossz mederbe terelte a vizet. Az is rendben van,hogy Luci fél,hogy Gustavo bolond lesz,de azért ennyire eltűrni ennek a mocsadék nőnek a viselkedését,ezt normális ember nem tudná! Olyat tudnék bevágni neki,amikor azt hajtogatja,hogy el akarja venni tőle Gustavot,miközben Ő volt az aki "ellopta" és még ő háborog! Undorító!!!
Csalarozsika 2019 júl. 24. - 20:38:26 Előzmény malvinkicska
(2068/2794)
Szia!

Még kell néhány epizód, mire helyükre kerülnek a dolgok!
Addig Mirta tovább játssza a kisded játékait!
Komolyan mondom, szánalmas ez a nő, még Sátánkánál is szánalmasabb!

Nem csoda, ha fáradt vagy!
Hiába, mindig van mit csinálni!

További szép estét és jó pihenést kívánok!
Csalarozsika 2019 júl. 24. - 20:33:09 Előzmény Ibolya80
(2067/2794)
Szia!

Enriquét nem kell sajnálni!
Lucecita világosan közölte vele, hogy ne reménykedjen, s ezt többször is nyomatékosította!
Ha nem ért a szóból, magára vessen!
Modesta sem tett jót azzal, hogy csak félig mondta el múltkor az igazságot.
Azt elmondta, hogy Lucecita mást szeret, ezután Enrique egyfolytában locsogott Gustavónak a "titokzatos férfiról".

Felháborodásra pedig valóban semmi oka!
Jó, hogy végre megtudta a teljes igazságot, most már láthatja, hogy tényleg nincs semmi reménye!
Legalább Lucecitának is tud kicsit segíteni, s ezt meg is teszi majd!
Van mit törlesztenie, mivel az állandó fecsegése valóban nem tett jót az ügynek!
Csalarozsika 2019 júl. 24. - 20:26:41 Előzmény napraforgó
(2066/2794)
Mirta nagyon elbizakodottá vált!
Azt gondolja, ő ügyesebb, mint Sátánka!

Azért azt nem mondanám, hogy Dr. Gutiérreznek semmi köze sincs Lucecitáékhoz!
Egyrészt szeretné összekötni az életét Modestával, s tudja, hogy ez csak úgy lehetséges, ha Lucecita dolga rendeződik, mivel Modesta addig aligha hagyja magára!

Másrészt: Neki több lehetősége van nyomozni a sarlatán "kolléga" után!
Korábban azt kifogásoltad, hogy Modestáék nem kértek tőle segítséget, most az a baj, hogy megtették?
Lucecitáék aligha járhatnának a dolog végére, ő megteheti!
Gustavonak valóban ő mondja el az igazságot, miután körültekintően tájékozódik arról, hogy semmi veszéllyel nem jár rá nézve, ha végre megismeri a múltját!
Gustavo emlékezete viszont magától tér vissza! :-)

Igen, ahogyan korábban is, ő kezeli majd Lucecitát, bár az ő betegsége annyira nem súlyos...
Maritáé viszont..."Mirta kisasszony" megteszi a magáét, igaz, nem teljesen így akarta!

A betegek gyógyítása viszont orvosi kötelessége, elvégre erre tett esküt!
Korábban is ő volt a Mendoza - család orvosa, még ha Graciela berzenkedett is miatta!

Enrique idétlenkedésében már semmi humorosat nem találtam az utóbbi epizódokban!
Nem szeretem, ha valaki nem ért a szóból!
Márpedig Lucecita világosan közölte vele, hogy nincs esélye, s ezt tudomásul kellett volna vennie!
Ehelyett állandóan Gustavot "szórakoztatta" a Lucecitával kapcsolatos reményeiről, s ezzel csak még inkább elbizonytalanította az amúgy is akaratgyenge férfit!

Caruca is imádja a pletykát, s ezért jelenik meg folyton!
Csalarozsika 2019 júl. 24. - 20:10:59 Előzmény napraforgó
(2065/2794)
Igazad van!
A doboz-dolog viszont úgy-ahogy még hihető is!
napraforgó 2019 júl. 24. - 19:27:44 Előzmény Csalarozsika
(2064/2794)
Mirta nem okult Sátánka példájából. Annak a nőnek sem sikerült megtartani Gustavot.

Kicsit ostoba a szitu, mindenki csak vár, meg vár, meg türelemre int, hogy még várjanak, senki nem lép semmit.
Dr. Gutiérez, akinek igazából semmi köze Lucecitáék nyavalygásaihoz, végül mégis ő tesz a legtöbbet. Ő nyomozza ki, hogy Quiroga nem orvos, ő fogja Gustavo elméjét megvilágosítani, és nyilván ő fogja Lucecitát, Maritát is meggyógyítani.

Enrique a sok hablatyolásával kissé fárasztó, de most ő a legfőbb humorforrás.
Caruca viszont mérhetetlenül sokat lábatlakodik Modestáék konyhájában, na de minek, semmivel nem viszi előre a cselekményt. Fefát viszont alig-alig látni, holott ő is a házban dolgozik.

Gustavo meg valóban megint nagyon teszetosza, most se tudja, hogy mit akar. Csoda, hogy még nem ment tönkre, olyan mamlasz.
napraforgó 2019 júl. 24. - 19:06:16 Előzmény Csalarozsika
(2063/2794)
Kicsit sok a véletlen.....
malvinkicska 2019 júl. 24. - 18:42:17 Előzmény Csalarozsika
(2062/2794)
Szia nagyon szépen köszönöm igazán kedves tőled is leírod elég részletesen, akkor fogom nézni ha eza hárpia teljesen bukásra áll, de nem ismétlem ön magam sajnos ő többet szerepel mindenkinél ahogy olvasok, és ez annyira sarkos, ennyi embert hűjére vesz. Szép estét kívánok,Kicsit fáradt vagyok a baromfi udvart takarítottam az állatokat láttam el ami nem kevés, mert a fiamék dolgoztak ma holnap is is én leszek a napos, az élet ilyen.
Ibolya80 2019 júl. 24. - 17:40:23
(2061/2794)
Egy kicsit sajnálom is Enriquet,meg nem is! Luci sosem adott rá okot,hogy reménykedjen,sőt mindig is mondta neki,hogy felejtse el azt,hogy köztük lehet valami,sőt Modesta is ezt sulykolta belé,de ennek ellenére fel volt háborodva szegény pára,pedig nem volt rá oka! Sokszor már idegesített az önbizalma! Sajna a kombinációival nem segített Luciéknak!
Csalarozsika 2019 júl. 24. - 16:15:30 Előzmény malvinkicska
(2060/2794)
Szia!

Sajnos Mirta továbbra is folytatja a gonoszkodást!
Álszent és aljas teremtés!
A ruha-dolgot is csak arra használta fel, hogy a kislányt Lucecita ellen fordítsa, mondván, Lucecita ismét hazudott és rosszat akar neki.
Ráadásul még álszent módon azon sajnálkozott, hogyan lehet ilyen csalódást okozni a kislánynak!

Ugyanakkor azt is érzi, hogy vesztésre áll, mert Gustavo egyre inkább beleszeret Lucecitába.
Gustavo is "hozza a formáját"...Bár beleszeretett Lucecitába, s ezt el is ismeri, mégis bizonytalan, teszetosza, ahelyett, hogy határozottan viselkedne!
Ráadásul Enrique állandó locsogása sem tett jót az ügynek, aki állandóan arról beszélt, hogy Lucecita "már ismerte a szerelmet".
Kissé komikus, ahogy Gustavo féltékeny...saját magára!

Enrique valóban rossz pillanatban nyitott be a szobába, s miután jól beolvasott Gustavonak, miszerint nem szép tőle, hogy kihasználja a helyzetet, fel akar mondani.
Modestának önti ki a szívét, s azt sem hallgatja el, hogy bizonyos mértékben Lucecitában is csalódott.
Modesta ezt már nem hagyhatja szó nélkül, s beavatja a "nagy titokba", ami olyannyira titok, hogy Gustavon kívül immár mindenki tudja!
De: Legalább lesz valami haszna, hisz ezután nem locsog majd annyi ostobaságot, s természetesen marad a házban, visszavonja a felmondását.
Lehetőség szerint igyekszik majd segíteni Lucecitának! (Végül segít is - Gustavo tudomására hozván néhány "érdekes" információt.)

SPOILER!!! Mirta gonoszságai sajnos ezzel nem érnek véget, sőt!
Most kezdi csak igazán!
Feltett szándéka, hogy így vagy úgy, de elvetesse magát Gustavóval, ami eleve nonszensz!
Azt hiszem, nem mondok újat, ha - "Sátánka legjobb tanítványaként" - annak kedvenc módszeréhez folyamodik majd, de ezzel sem ér célt.
Az újabb kudarc után - minden mindegy alapon - még nagyobb aljasságra vetemedik - természetesen Lucecita ellen.
De: Ahogy az lenni szokott, nem a kiszemelt áldozaton csattan az ostor, s a tettének kis híján végzetes következményei lesznek...
Ezután már nincs megállás a lejtőn, nem kerülheti el a sorsát, s a kompániájával oda kerül, ahová már régen kellett volna! SPOILER VÉGE!!!
Csalarozsika 2019 júl. 24. - 15:58:25 Előzmény napraforgó
(2059/2794)
Azt én sem értettem, hogy miközben Gutiérrez doktor türelemre inti az őt cselekvésre biztató Amadort, Fefát és Azucenát, közben megfenyegette a "kollégáját".
A "sarlatán" viszont elég nagyot hibázott azzal, hogy meg akarta vesztegetni őt, ezzel mondhatni beismerte a "bűneit".
Csalarozsika 2019 júl. 24. - 15:54:43 Előzmény napraforgó
(2058/2794)
Szia!

Szerintem annyira nem furcsa, hogy Mirta több, ugyanolyan méretű dobozt hozott "selejtezés" céljából!
Pont azért tette, hogy könnyű legyen ezekkel összekeverni a másikat!
Ez nem jelenti azt, hogy ne lenne másmilyen méretű doboz is a házban!
Arról lehet szó, hogy pl. a ruhákat ilyen méretű dobozokba csomagolják az üzletekben, szerintem ez a méret pont passzol a ruhákhoz.

Az pedig akár szerencsétlen véletlen is lehet, hogy akkorra már elvitték a szemetet.

Várható volt, hogy Mirta eléri, hogy Marita ne kaphassa meg a hőn áhított ruhát, de előzetesen én is a kiégetésre tippeltem volna.
(De: Valószínűleg azért döntött más megoldás mellett, mert előbbi túl nyilvánvaló lett volna.)
napraforgó 2019 júl. 24. - 12:54:08 Előzmény malvinkicska
(2057/2794)
Így van, azért is címeztem neked. Nekem is kínszenvedés néha, főleg a vége-hossza nincs reklámok miatt. Van úgy, hogy belealszom és a végét az Izaura visszanéző lapon nézem meg.
Most jutottunk odáig, hogy Enrique baromira fölháborodott Gustavo viselkedésén (csókolózáson kapta az ártatlan cselédlánnyal) és el akarja hagyni a házat. Mirta hiába faggatja, Enrique nem árulja el, miért akar távozni. Modesta nem akarja, hogy a férfi rosszat gondoljon, akár Lucecitáról, akár Gustavoról, ezért elkezdi elmesélni neki a történetüket az elejétől fogva.

malvinkicska 2019 júl. 24. - 12:09:46 Előzmény napraforgó
(2056/2794)
Köszönöm rendes tőled leírod, gondolom bonyolódnak a dolgok egyszer Mirta hazugságai is véget érnek. nincs olyan hosszú út aminek vége ne lenne. Szép napot kívánok.
napraforgó 2019 júl. 24. - 12:01:42 Előzmény Luna34
(2055/2794)
Nekem már az is furcsa, hogy kidobtak egy csomó jó ajándékdobozt. Szerintem az ilyesmit egy átlagos házicseléd félreteszi, mert lehet, hogy bármelyiküknek, cselédeknek később esetleg szüksége lesz rá.
Annyira irreális, hogy Modesta valóban kirohant velük a szemeteshez, és nem csak félretette őket.
Meg az is fura, hogy mindegyik doboz pont ugyanakkora volt. Az ember ha vásárol, a kicsi dolgokat kicsi dobozba teszik, a nagyokat nagyobba, de biztos, hogy a sok doboz nem ennyire cm-re egyforma méretű.
Én azt hittem, hogy Mirta a vasalóval elégeti a ruhát, vagy ilyesmi. Az is "szép" lett volna.