Téma: Luz Maria

Csalarozsika 2019 júl. 28. - 16:56:58 Előzmény factsmatter
(2174/2794)
Szia!

Azért, mert nem mindenben értünk egyet, még nem kell rögtön elhagyni a fórumot!

Valóban, ma van Peru nagy nemzeti ünnepe! :-)
Az európai történelemben ugyanakkor fekete napnak számít, hisz ezen a napon tört ki az I. világháború.
Lám, itt is megmutatkozik, hogy ugyanaz a nap az egyik országban ünnep, más térségben viszont szomorú dátum!
10/10
factsmatter 2019 júl. 28. - 16:32:00 10/10
(2173/2794)
Kedves Fórumozók!
Annyira rendes velem a sors! A képernyőm sarkában látom, hogy éppen július 28. van. Peru nagy nemzeti ünnepe. Amit a sorozatban is megünnepeltek. Így méltóképpen fejezhetem be rövid pályafutásomat ezen a fórumon.

Hálás vagyok a sorsnak, hogy a sorozat révén Perut is jobban megismerhettem, és megszerethettem.

Boldog 28-át mindenkinek! Feliz 28 a todos!
10/10
factsmatter 2019 júl. 28. - 15:41:48 10/10 Előzmény miértis
(2172/2794)
Én nem veszem össze senkivel, én tényleg megadtam magam. Nem folytatom tovább a süketek párbeszédét.
miértis 2019 júl. 28. - 12:21:56 Előzmény factsmatter
(2171/2794)
Héhéhé!! ) Össze ne vesszetek már! Ez egy film! (Amúgy: Gustavo Lucecitába szeremes....))))):)
napraforgó 2019 júl. 28. - 12:15:44 Előzmény factsmatter
(2170/2794)
Már az elején közöltem, hogy valaha rég, úgy 20 éve már láttam a sorozatot. Most csak nosztalgiából nézem. Az igaz, hogy kb. a felétől nem is emlékszem rá, sem az Aldama szálra, sem a mostani Gustavós nyavalygós epizódokra.
A kezeket attól még fel lehet tenni, de Gusztika attól még nem lesz jobb ember.
És a 4 féle feldolgozásról sem tudtam, amiből minimum kettő csak rádiójáték volt. Akárhogy is, sajnos minden feldolgozással vélhetőleg csak hosszabb lett és unalmasabb a történet.
Gusztikát akkor sem tudom hibátlannak tekinteni, ha ő olyan hülye, hogy mindent elhisz Mirtának, hát bizony meg is érdemli. Csak az a baj, hogy miatta mások szenvednek.
10/10
factsmatter 2019 júl. 28. - 11:23:55 10/10 Előzmény napraforgó
(2169/2794)
Bocsi, feltettem a kezem. Ha nekik nem kellett volna újra feldolgozni, akkor neked meg nem kellett volna nézned. Az előbbire nincs ráhatásod, az utóbbira igen.
napraforgó 2019 júl. 28. - 11:13:59 Előzmény factsmatter
(2168/2794)
Ó, tudom én, hogy ez egy mese, talán olyan Hamupipőke -féle, ahol a szegény kislány a gazdag hercegé lesz. És egy - két gonosz boszorkány ármánykodása egy jó időre elválasztja őket. Igen, igen, tudom, tudom. Itt is ez van. Minegy, hogy Angelina, vagy Mirta....
De ezzel még mindig nem magyaráztad meg, hogy miért folytat Gustavo viszonyt egy olyan nővel, akit nem is szeret?
És én soha nem mondtam, hogy ő rendezzen estélyeket - habár ez sem lett volna elképzelhetetlen, hanem azt, hogy járjon olyan helyekre, ahol más gazdag emberek is megfordulnak. Legyen az golf club, tenisz club, poló club, sakkör, stb, akármilyen étterem, kávéház, stb, stb. A lényeg az, hogy valahová csak elmehetett volna, ahol más emberek is vannak, de nem tette!
És pont ezek miatt a meg nem történt dolgok miatt annyira hihetetlen és hiteltelen ez az egész történet.
Nekem amúgy nincs bajom az alaphelyzettel, csak a sok-sok hihetetlen hülyeséggel, amivel időközben megspékelték.
És ha ez már a történet 4. feldolgozása, hát bizony nem kellett volna.
Az én tapasztalatom az, hogy minden újabb feldolgozás csak egyre hosszabbá és egyre rosszabbá teszi a kiindulópontot.
10/10
factsmatter 2019 júl. 28. - 10:55:46 10/10 Előzmény napraforgó
(2167/2794)
Életemet és véremet Gustávóért!

- Nincsenek társasági kapcsolatai, kiket hív meg az általa szervezett magánjellegű programokra?
- Azt tudja, hogy birtoka van, kereskedik, és, hogy viszonylag gazdag. Miből kellene tudnia, hogy a gazdag limaiak hova járnak?
- az előző részben meg azt mondta Lucecitának, hogy csak 1 hónapja ismeri a lányát, miért szerette meg ennyire? Nem több, mint 2 hónap, mióta ott vannak.
- Ha valaki felismerné véletlenül, csak azt tudná mondani, hogy örvendek, de én nem ismertem fel. Ott van mellette Lucecita, Modesta, Fefa, Amador, őket sem ismeri fel. Bármilyen régi ismerőst csak akkor tudna beemelni az új életébe, ha Mirta visszaigazolná. Azt meg nem fogja a nő megtenni.

Ha ezeken nem tudsz túllépni, akkor nem élvezheted a sorozat további menetét sem. Ha nem szereted Gustavót, és nem akarsz érte izgulni, nem szurkolsz neki, akkor ne nézd a sorozatot. Szerencsére Lucecita és a barátai továbbra is úgy gondolják, hogy értékes és jó ember, és tovább küzdenek érte, hogy megmentsék a gonosz Mirtától. Ez egy mese. Amiben vagy akarsz hinni, vagy nem. Erről szól ez a része a sorozatnak. Ha ez nem érdekel, akkor ne nézd tovább.

Hidd el, hogy működött ez a sztori, mert ez legalább a 4. televíziós feldolgozása.

napraforgó 2019 júl. 28. - 10:22:16 Előzmény factsmatter
(2166/2794)
Már megint elszállt az a sok minden, amit írtam. Most rövidítve:
Gustavo az üzleti kapcsolatai révén sok helyre eljuthatott volna, ha akar, és így nem csak Mirta lehetett volna a meghatározó az életében. Magánjellegű programokat is szervezhetett volna, ebéd, vacsora egy-egy étteremben, színház, opera, koncert, stb. egyszóval élhetett volna némi társasági életet, még ha nem is kedveli a partikat. (Nem feltétlenül a nyilvános házakban kellett volna ismerősök után kutatni). De azt tudnia kellett, hogy az ő társadalmi köreiben milyen helyeken tud ismerkedni, illetőleg itt futhat össze régi ismerőssel.
És nem tegnap jött Limába, amikor Lucecitát elbocsátotta és a lány könyörgött neki, azt mondta, hogy már sok hónapja dolgozik nála, blabla.
Vagyis nem pár napja, vagy pár hete volt Limában Gustavo és ehhez képest nagyon nem volt aktív az ismerősök felkutatásában. Hja, ha csak otthon ül a négy fal között, akkor kevésbé esélyes...
Még akkor is, ha levelezés útján köt üzleteket, van esély rá, hogy az üzleti partnere Limába jön és személyesen is találkozni akar vele.
A lényeg, hogy vannak lehetőségek, de Gustavo nem használta ki. A templom, meg a jótékonysági rendezbvények csak egyik lehetőség lett volna, na de oda soha nem ment.
Azt meg, hogy Mirta mennyire megbízható, vagy mennyire nem, az együtt töltött 5-6 év alatt már kitapasztalhatta volna, ha nyitva tartja a szemét, meg a fülét. Még akkor is, ha Mirta bezáratta 3 évre. Sőt, főleg azért!!!
Na mindegy, Gustavo jelleme csak torzult az emlékezetkiesés miatt, picit sem aggályos neki, hogy Mirtával 6 éve együtt él minden hivatalos papír nélkül, úgy, hogy nem is szereti a nőt, és ezt nem is titkolta előle(!!!), de erkölcstelennek tartja, ha Lucival folytat viszonyt, akit meg szeret. Pláne elvenni meg nem is akarná (most tekintsünk el attól, hogy már elvette).
10/10
factsmatter 2019 júl. 28. - 08:50:48 10/10 Előzmény napraforgó
(2165/2794)
Szegény Gustavótól olyan sok mindent várnátok el.... Nincs kapaszkodója a múltjához, csak Mirta. Kénytelen megbízni benne. És milyen társaságba menjen el? Kopogtasson be a gazdag házak ajtaján, hogy bocsánat, lesz-e itt valami összejövetel, mert eljönnék ismerkedni? Mivel a birtok termésével kereskedik, vannak üzleti partnerei, akikkel levelezik, ez az összes társadalmi kapcsolata... így kapnak meghívót a kereskedelmi kamarához.
10/10
factsmatter 2019 júl. 28. - 08:32:43 10/10 Előzmény Csalarozsika
(2164/2794)
Nem akarom már ugyanazokat többször leírni. Csak röviden:
- az, hogy elvesztette az emlékezetét, sajnos sok mindenre magyarázat. Mirta nélkül nincs múltja. Azt sem tudhatja, hogy járt-e templomba, vagy sem.
- a műintézményt viccesen írtam, hogy oda legalább elment. Nem ismerőst keresett, oda az ösztönei elvitték. Olyan ösztön nincs, ami templomba viszi:)
- Az, hogy egy keresztnév bevillan, arra nem mondhatod, hogy emlékezett az emberre is. Nem kötötte össze őket.
- Angelina fényképét írtam a Mendoza-házhoz. Nem tudom, hogy mit írtam rosszul.
napraforgó 2019 júl. 28. - 07:11:55
(2163/2794)
Nagyon jók a hozzászólások, mindig azzal értettem egyet, akit épp olvastam. Mert nagyon sok igazság van mindegyikben.
Mert igaz az, hogy ez a szerencsétlen Gustavo minden korábbi emlékét elveszítette, és még a nevét is az "odaadó" ápolónőjétől tudja. Meglehet, hogy valóban feltétel nélkül megbízik benne, hiszen tudomása szerint valóban neki köszönheti az életét.
De az is igaz, hogy az 5 év alatt azért jobban kiismerhette volna Mirtát. Ha kicsit odafigyel és nem csak magábval van elfoglalva, hogy jajj, miért nem emlékszem semmire.... Igaz, hogy a nő piszkosul megjátszotta magát előtte és előadta a szerető anyát, aki odaadóan gondoskodik a kislányról is.
De a férfi valóban béna, tutyimutyi, mert nem lát, vak és süket, mindent elhisz feltétel nélkül.
Nem igazán keresi a régi életét sem, mert az csak duma, hogy majd Limában minden az eszébe jut. Igaz, hogy elment a Mendoza házba és igaz, hogy lődörgött egy délután az utcán. Meg talán tényleg elment a nyilvánosházba is, de ha korábban nem volt ott állandó vendég, hát persze, hogy nem emlékeznek rá pláne 5 év távlatából.
De nem láttuk, hogy bement volna a bankjába, elment volna abba a templomba, ahová korábban járogatott a Mendoza családdal - mert akkoriban még rendesen eljártak a templomba misére az emberek. Talán hamarabb talált volna ismerőst egy templomban, mint egy nyilvánosházban...
Lima bizonyára nagyváros volt már akkoriban is, de olyan nagyon gazdag ember, mint Gustavo, kevés lehetett benne. És a gazdag emberek leginkább egymással érintkeztek, nem a szegény munkásokkal, vagy a csőcselékkel.
És az is igaz, hogy Gustavo nem nagyon szeretett korábban sem rongyrázó partikon megjelenni, de az biztos, hogy hébe-hóba azért mégis kénytelen volt elkísérni a feleségét. Vagyis, ha most is elmegy néhány eseményre, talán csak felismeri valaki...
Jó, tudjuk, hogy akkor hamarabb véget ért volna a sztori.
És nagyon nem értem azt sem, hogy bár Gustavo elveszítette az emlékeit, na de az erkölcsi érzékét is elveszítette volna?
Mert annak idején nem szégyellte a Lucecita iránti szerelmét, mindössze a sajnálat tartotta Angelina mellett, akitől már korábban is, házon belül is külön élt, hisz az ágyát nem osztotta meg vele, ahogy láttuk.
Most meg semmi problémát nem lát abban, hogy a szeretőjével, Mirtával egy házban él, gyakorlatilag a nő a ház úrnője, holott nem a felesége, nem a menyasszonya, hivatalosan csak az ápolónője. És látjuk azt is, hogy Mirta időnként rátör, "szerelmem" jelszóval simul és kedveskedik, és közli, hogy "várlak" úgy vonul el a szobájába, hogy tudja, Gustavo utána fog menni.
Utána megy, mert bár Mirta minden házassági ajánlatát, próbálkozását elutasítja, korrektül megmondva, hogy nem szerelmes a nőbe, de a "szolgáltatásait" azért igénybe veszi. És akkor, amikor szerelmet érez Lucecita iránt, mégis lerázza, elutasítja a lányt. Tudván tudva, hogy Mirtához csak a hála köti, Lucecitába meg szerelmes, mégis elzavarja a lányt. Érthető ez? Normális ez? Nyilván nem és ezt nem lehet semmi mással magyarázni, csak azzal, hogy a sorozatot még tovább kellett nyújtani. Mert másképp nincs logikus magyarázat.
Csalarozsika 2019 júl. 28. - 05:11:49 Előzmény factsmatter
(2162/2794)
Tiszteletben tartom a véleményedet, még ha nem is tudok egyetérteni vele!
1. Gustavo nem bolond, ezért tudnia, éreznie kellene, hogy Mirtában nem lehet megbízni!
Pláne azok után, hogy indokolatlanul bezáratta, csak azért, mert vissza akart térni Limába.
Ennélfogva: Az általa elmondottakat is fenntartással kellene kezelnie, hisz aki képes volt ilyen galád módon tőrbe csalni őt, az bármilyen más hazugságra is képes!
Ezen mindenképpen el kellene gondolkodnia, amennyiben nem veszítette el teljesen a józan ítélőképességét!
Ahogyan azt is látnia kellene, hogy Mirta aligha segít abban, hogy visszanyerje az emlékezetét, mivel minden erővel igyekezett megakadályozni, hogy feltörjenek az emlékek.
2. Gondolom, Angelinát akartál írni, hisz az ő fényképét kegyeskedett neki megmutatni Mirta a Mendoza - házban.
3. Nevelte a lányát...Azt is látnia kellene, hogy "Mirta mamácska" ki nem állhatja szegény kislányt!
Ő is elismerte, hogy könnyű szívvel lemondana róla, de nehezen tudná kimagyarázni Gustavo előtt.
4. Ez is olyan dolog, ami miatt az a véleményem, hogy a karaktert finoman szólva sem az előnyére változott!
Gustavo régi énje aligha tett volna ilyesmit, a sorozat elején nem így ismertük meg!
A nyilvánosházat pláne hagyjuk, az kb. érthető, hogy az "éjszakai pillangók" nem nyerték el a tetszését.
5. Ismét csak a sorozat elején megismert Gustavot idézném vissza, azt, aki beleszeretett Lucecitába.
Az akkori és a mostani viselkedése között igencsak éles a kontraszt.
Most mintha nem is önmaga lenne, s erre az emlékezetkiesés sem magyarázat!
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Gustavot a sorozat elején úgy ismerhettük meg, mint komoly gondolkodású fiatal úriembert, aki balszerencséjére rosszul választott, s viseli a maga keresztjét, az angyali külsejű, ámde kiállhatatlan természetű felesége személyében.
Az anyósa valóságos hárpia, az apósa léha, könnyelmű ember, aki szinte az egész vagyonát eltékozolta.
Ő ezzel szemben józanul gondolkodik, s nem csoda, ha ilyen légkör közepette leginkább a birtokán érzi jól magát.
Szívesen időzik az alkalmazottai társaságában, akik mindnyájan szeretik és tisztelik.
Ki nem állhatja a társasági összejöveteleket, már csak ezért sem illenek össze az üresfejű feleségével.
A felesége - a tettetett "betegségével" igyekszik magához láncolni.
Ekkor találkozik Lucecitával, akibe beleszeret.
Szépen levezetik, hogyan érez először szánalmat, majd szerelmet a lány iránt.
Az "akkori" Gustavonak nemcsak "arra" kellett Lucecita, és nem érezte úgy, hogy szégyellnie kellene a lány iránti érzéseit!
Az "akkori" Gustavo szerintem nem bocsátotta volna el Lucecitát, bárhogy is kéri erre Angelina.

Az pedig, hogy abban a hitben él, hogy Mirta nem sejt semmit a Lucecita iránti érzéseiről...Inkább nem kommentálom!

Nem tetszik, hogy akaratgyenge bábot kreálnak belőle, akit egy Mirta-féle nő dróton rángathat!
A "régi" Gustavo mélyen megvetette Mirtát és a hozzá hasonló perszónákat!
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Summa summarum: Nem tudok kellőképpen megértő lenni iránta, nem hat meg a "vergődése" sem!
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ami napraforgó felvetését illeti, miszerint nem is próbálta megtalálni a régi ismerőseit:
Azért egy nyomon még elindulhatott volna.
Emiliora is emlékezett, épp csak arra nem, hogy a testvéréről van szó, s micsoda véletlen, erről Mirta is "elfelejtette" felvilágosítani!
Ezt a szálat meg lehetett volna próbálni - szigorúan MIRTA NÉLKÜL!!!
Csalarozsika 2019 júl. 28. - 04:26:10 Előzmény factsmatter
(2161/2794)
Szia!

Egyetértek abban, hogy ha valaki csak azért néz valamit, hogy a kákán is csomót keressen, akkor tényleg nincs értelme az egésznek!

Köszönöm az információt, nem tudtam, hogy pl. az Aldama-szál is része volt a rádiónovella-változatnak.
Így már érthetőbb, miért kerültek bele ezek az elemek, de azt továbbra is fenntartom, hogy rövidebben kellett volna megoldani, soknak találom a több, mint 170 epizódot.
10/10
factsmatter 2019 júl. 27. - 22:26:06 10/10 Előzmény molyhostölgy
(2160/2794)
Ígértem volna profi fordítást? Nem, nem tettem ilyet, csak a sorozat sztorijában gondoltam segíteni. De szerencséd van, mert ismerem ezt a 99-es felvételt:) És ha a kettejük kapcsolatára vagy kíváncsi, semmit nem tudsz meg róla. Ahogy a riporternő sem... Egyébként sztorizgatnak a forgatásról, és mivel venezuelai a műsor, a venezuelai "Angelina" is bekapcsolódik...

Ha egyébként a kettőjük privát kapcsolata érdekel, publikus infókban tudok segíteni :))))
molyhostölgy 2019 júl. 27. - 21:55:45 Előzmény factsmatter
(2159/2794)

Szia! Le tudnád fordítani, hogy miről beszélnek műsorban? Sajnos nem értem, de jónak ígérkezik ez a show-műsor
https://www.youtube.com/watch?v=F0JyG2xiegI
10/10
factsmatter 2019 júl. 27. - 21:13:19 10/10 Előzmény miértis
(2158/2794)
Oké, én nem találtam nagy logikátlanságot benne, és nem tudom, miért lenne igénytelen. Legfeljebb a ruhák terén, hogy igyekeztek újrahasznosítani az egyszer már hordott ruhákat:) De ez a sztori logikájára nem hat ki.
miértis 2019 júl. 27. - 21:04:00 Előzmény factsmatter
(2157/2794)
Én is azért kezdtem nézni, mert .. szép mese... eleinte az is volt... jó volt látni az emberi összetartást, (pld. ahogy a birtokon a cselédek viselkedtek.., stb.stb...) - de aztán az egész vett egy kanyart és minden megváltozott. Én is szeretem a szép történeteket szép emberekkel, de mindig keresem a logikát, az összefüggéseket... stb.) Természetesen senki kedvét nem akartam elvenni, hiszen mindenki másként él meg dolgokat. A nyelvtanulás pedig nagyon jó dolog. (Bekapcsoltam a fordítót és megnéztem pár részt, hát tényleg szörnyű az automatikus fordítás.) Fefa gyerekét pedig csak példának hoztam fel, mint elvarratlan szálat...( Maradjunk annyiban, hogy attól, hogy egy film szép, még nem kell automatikusan rosszul megírtnak is lennie. Vagy csak igénytelennek. Logikátlannak.
10/10
factsmatter 2019 júl. 27. - 20:34:50 10/10 Előzmény miértis
(2156/2794)
Ja, és még annyit neked, és bárkinek, akit mégis érdekelne a sorozat: én nyelvtanulási szándékkal is nézem, legalább kétszer látok minden részt. Így elég jól ismerem a sztorit. Ha valakinek lenne kimaradt történése, szívesen segítek.
10/10
factsmatter 2019 júl. 27. - 20:22:39 10/10 Előzmény miértis
(2155/2794)
oké, tényleg nem ugyanazt a sorozatot nézzük:(
Fefa gyereke egyébként napközben a bátyja, Amadar gyerekeivel van, nekik is van kettő, hát ezt az egyet még bevállalta a sógornő. Fefa nem lakik benn a Gustavo-féle házban, este hazamegy a gyerekéhez.
És én azért nézem ezt a sorozatot, mert egy szép mese, szép emberekkel:)