Téma: Luz Maria

10/10
factsmatter 2019 aug. 02. - 12:09:22 10/10 Előzmény napraforgó
(2314/2794)
Szerintem annyi elég volt, hogy az apácák ajánlották be ápolónőnek, biztos ügyes, képzett volt, az egyéb elfoglaltságairól meg nem kellett tudnia senkinek....
napraforgó 2019 aug. 02. - 11:28:57
(2313/2794)
Mirtát úgy ismertük meg, hogy ő egy képzett ápolónő, akit Angelina mellé vettek fel. De láttuk, hogy a szabadnapjain ki-kimaradozott, akár éjszakára is, azt mondta, hogy a rokonainál aludt. De láttuk, láthattuk, hogy az utcákon flangált és pasira vadászott.
Az is igaz, hogy ő mesélte, hogy apácáknál nevelkedett, és mintha az mondta volna, hogy azért, mert elárvult, nincsenek rokonai. (Akkor milyen rokonoknál is aludt? De az is igaz, hogy ott a háziakat baromira nem érdekelte, hogy kinek milyen családja, hozzátartozói voltak.)

Az apácazárda nekem nem fura, mert édesanyám 10 éves korában félárva lett, az anyukája meghalt, 13 évesen az apját is elvesztette.Ő is apácákhoz került egy nevelőintézetbe és 16 éves koráig ott is volt, amikor a saját lábára állt. Épp véget ért a II. világháború...
Tehát el tudom képzelni, hogy apácák által működtetett intézetben nőttek fel gyermekek.
De Mirtára bizony nem ragadt semmi, már fiatalon is ledér volt. Semmit nem tudunk róla, hol tanult ápolónőnek, hol dolgozott korábban, stb.stb.
El lehet azt képzelni, hogy olyan bizalmi állásba, mint egy személyi ápolónő, kicsit sem informálják le a jelentkezőt?
Mert én nem hiszem.
napraforgó 2019 aug. 02. - 11:06:57
(2312/2794)
Az lehet, hogy egy átlagos háziasszonytól, pontosabban úrinőtől nem nagyon várható el, hogy ápolgassa a cselédeket. Habár azért ha egy családnak jó cselédeik vannak, azért talán odafigyelhetnének rájuk, szinte, igaz csak szinte . Legalább olyan szinten, hogy rájuk néznek, ha szükséges, orvost hívnak.
Én Mirtától, aki képzett ápolónő azért annyit elvártam volna, hogy bemegy Lucecitához, megnézi, és ha kell, orvost is hív hozzá. Ha ez nem szükséges, akkor rá kellett volna bíznia Modestára, hogy vigyen neki teát, meleg levest, vagy hideg borogatást. Ez még Gustavonak is tetszett volna, hisz ő láthatólag aggódott a lányért. Mirta ezzel jó pontokat szerzett volna nála.
De itt is azt mutatják, hogy Mirtát kicsit sem érdekli mások jóléte, pláne nem Lucecitáé.
----
Azzal meg nagyon egyet tudok érteni, hogy Gustavo sajnos ostobább., mint kéne, mert ennyire nem lehet naív, ennyire nem lehet vak és süket. Soha semmit nem vesz észre, sem a kislányával kapcsolatban,sem a cselédek körül, és bizony Enrique is hiába célozgat, azokat a megjegyzéseket sem akarja elérteni.

Ennyire egy felnőtt férfi nem lehet sem naív, sem buta, hisz mindent tud és mindenre emlékszik, csak a saját személyes életére nem.

Azt mondjuk nem értem, hogy Dr. Gutiérez mi a fenére vár, hisz azt már pontosan tudja, hogy Quiroga nem orvos. Azt meg már rég kideríthette volna, hogy a lelki megrázkódtatástól valóban megbolondulhat az ember?? De lehetett volna az igazságot apránként adagolni. Akkor talán nem annyira nagy a megrázkódtatás.
Akárhogy is, szerintem nagyon elrontották ennek a történetnek a végét.
10/10
ccaty 2019 aug. 02. - 11:05:17 10/10
(2311/2794)
Mírtával kapcsolatban az sem igaz, amit kérdez. Eszem ágában sincsen elhinni, hogy ez az álorvos az ő rokona lenne. Inkább valamelyik szeretője a kalandos évei során, akit talán az ápolói munka közben az egyik kórházban ismerhetett meg.


Mírta, azért tömte eddig is rengeteg pénzzel, hogy tényleg ragadjon már valamennyi tudás rá, de inkább a kalandorélet hozhatta őket össze, amiben nagyon is remekeltek... eddig...

Apácákat teljesen kizárnám a történetből, mert nem illik az ő egyéniségéhez semmiképpen sem. ugyanis megfelelő indok nincsen arra, hogy miért hagyta volna őket ott.
Luna34 2019 aug. 02. - 10:43:43
(2310/2794)
ilyen egy tutyimutyi pasast! basszus ez már a röhej kategória.
10/10
factsmatter 2019 aug. 02. - 10:28:16 10/10 Előzmény sunflower325
(2309/2794)
Én szeretem Gustavo dilemmázását, tépelődését (a magyar fordításban: tusakodását!!! ) nézni, lehet, hogy ez nem túl szimpatikus tőlem? Na, mindegy...

Maradjunk annyiban, hogy hiszékeny és jó szívű, de nem ostoba. Enriquét kérte, hogy mondja meg neki, mit tett ellene Mirta, de ez a titkárfiú nem mondott konkrétumot... így nehéz a jó Gustavo véleményét megváltoztatni.

Az tényleg nem várható el Mirtától, hogy ápoljon egy cselédlányt, azért ez eleve hamvába holt ötlet volt Gustavótól. A kutyával kapcsolatos veszekedést ügyesen átfordította Mirta, hogy persze a kislány érdekében enged....

Legyünk még türelmesek jóember Gustavoval, tényleg nagyon-nagy teher van rajta... és most már hozott egy döntést is!!! Ezt vártad tőle, nem? :))))
sunflower325 2019 aug. 02. - 10:09:33 Előzmény factsmatter
(2308/2794)
Hát nekem nem nagyon tetszett a tegnapi rész. Az egyetlen pozitívum az volt benne, hogy Lucecita végre már nem az a gyámoltalan lányka, hanem a sarkára áll és nem hagyja magát félrevezetni.
Bezzeg Gustavo épp az ellenkezője még azt is elhinné az ő nagy "jótevőinek", hogy a fekete az fehér...
Nagyon próbálok elnéző lenni a mi főhősünkkel szemben, próbálom mentegetni őt a betegségével, a jó szívével, azzal, hogy helyesen akar cselekedni, de sajnos egyik sem mentség arra, hogy ennyire palira lehessen venni. Főleg azért, mert nem kell gondolatolvasónak lennie ahhoz, hogy észrevehesse Mirta viselkedésében mennyi ellentmondás van. Ott volt a Lucecita betegsége kapcsán tanúsított viselkedése, vagy amikor Gustavo is hallotta, hogy Maritaval kiabál a kutya miatt, majd Gustavo jelenlétében egyből engedékenyebb lett, stb. Tudom, hogy ezek nem nagy dolgok, de sok kicsi sokra megy, vagyis mehetne, ha Gustavo hajlandó lenne ezeket észrevenni...
Gustavo hiszékenysége (inkább már ostobasága) engem is Lucecita miatt bosszant ennyire, mint Csalarozsikát.
10/10
factsmatter 2019 aug. 02. - 09:49:39 10/10 Előzmény napraforgó
(2307/2794)
Emlékezz vissza, hogy legutóbb doktor Guttierez beszélte le Lucecitát arról, hogy elmondja az igazat Gustavonak. Azon a titkos találkán Amador boltjában... Szóval most ez az orvosi tanács, hogy várjon és legyen türelmes... Doktor Guttierez azt is mondja, hogy Mirta nagyon veszélyes, ha szorul a hurok, bármilyen szörnyűségre képes... még a kislányt és Gustavot is elviheti megint.... gondolom ehhez azért el kellene kábítania őket....
10/10
factsmatter 2019 aug. 02. - 09:45:12 10/10 Előzmény ccaty
(2306/2794)
Mirta családjáról most már többet tudunk, hogy ez a sarlatán bejött a képbe. Neki mondja Mirta, hogy a család egy vagyont költött az iskoláztatására, és ő nem hálálta meg... Valószínűleg egy régen jobb napokat látott, elszegényedett család lehet. Attól még Mirta lehet árva, ha távolabbi rokonai vannak is, és járhatott iskolába az apácákhoz. Egyébként a sarlatán "prima"-nak vagy "primitának" szólítja, ami unokatestvér, és nem a magyar értelemben használt unokahúg. És azt hiszem Mirta is primázza a kedves rokont....
10/10
factsmatter 2019 aug. 02. - 09:29:40 10/10 Előzmény Csalarozsika
(2305/2794)
Ez egy jó sztori! Igazán intenzív érzelmeket vált ki a nézőkből! A gonoszok már annyira gonoszak és magabiztosak, hogy teljesen érthetőek a reakcióid!
10/10
factsmatter 2019 aug. 02. - 09:25:43 10/10 Előzmény Csalarozsika
(2304/2794)
Igen, igen, ez mind igaz amit leírtál, és nincs különbség a magyar és a spanyol szövegben. Nem az a baj, hogy esetleg kimarad egy párbeszéd a fordításból, hanem egy-egy szó becsúszik, vagy az alany, tárgy nem ugyanaz lesz, mint az eredetiben.
napraforgó 2019 aug. 02. - 07:56:36
(2303/2794)
Nekem nagyon furcsa, hogy a Gonzalves házban már mindenki tudja, hogy ki Lucecita, hogy ő a gazda felesége, Marita édesanyja, és tudják azt is, hogy, hogy Quiroga nem igazi orvos, és ennek ellenére mind Mirta, mind Quiroga annyira magabiztos, kicsit sem félnek semmiféle lelepleződéstől.
Ja, persze, mert akkor Gustavo esetleg megőrül.
Esetleg. De vajon miért nem meri senki bevállalni a leleplezést? Esetleg lassan, apránként....
És miért is őrülne meg szegény az igazságtól???? Oké, lenne egy kis megrázkódtatás, de ha már ő is visszaemlékszik a dolgokra? Mitől őrülne meg? Attól, hogy van egy felesége, akit nagyon szeretett? Nekem ez nem oké.
10/10
ccaty 2019 aug. 02. - 07:13:18 10/10
(2302/2794)
OFF

A reggeli ébredést igazán bearanyozza a csehországi Makovban található állatmentők webkameráin látható önfeledt állatok látványa. Tavasz óta nyomonkövethető volt az 5 gólya fióka cseperedése is, melyek mostanra életerős madarak lettek, és szárnycsattogtatással, gyakorlatozgatva készülnek szüleikkel együtt, talán a nagy útra.

https://www.makov.cz/webkamera2.html

OFF,OFF
10/10
ccaty 2019 aug. 02. - 06:52:19 10/10 Előzmény napraforgó
(2301/2794)
A balga fejével kitől rettegne a házban? Hivatalosan Luci és Modestá dolgozik ott és a többiek csak időről-időre szivárogta be oda, ilyen-olyan kisebb munkákat végezve De ők egytől-egyig Luci jóismerősei, barátai, akik azért nem beszélhetnek arról, amit megtudtak, mert akkor "veszélybe sodornák" Gusztit, aki vak és megátalkodott a figyelmeztetések ellenére is.
10/10
ccaty 2019 aug. 02. - 06:38:12 10/10
(2300/2794)
Hosszú idő óta végre egy igazán kellemes nyári éjszaka van mögöttünk. Olyan tiszta és üde volt az éjjel, hogy végre nyugodtan és mélyen tudtam aludni. Kora reggel frissen és kipihenten ébredtem.
Az óra átállítással még a madarakat is megzavarták.
Arra lettem figyelmes, hogy reggel, amikor kiteszem nekik a napi eleséget, akkor olyankor még nincsen madárcsicsergés. Amikorra végzek a reggeli rutinnal, kutyusunk is kikászálódik, akkor kezdenek ébredezni a madarak is.. és ez legtöbbször olyan reggel hétkörüli időpont felé van.

Na, most, hogy így felébredtem, nyomban eszembe ötlött az a kérdés, hogy Mírta, miért érzi magáról azt, hogy mindenkinél, de főleg Lucitól magasabb rendű lenne?

Állandóan leparasztlányozza. holott ugye azt is tudjuk, hogy Luci egy nemesember lánya, ha balkézről is. Itt is kiviláglik Mírta gonoszsága és irigysége… de mit is tudunk mi az ő fennkölt származásáról?

Nem tudom kinek mennyi emléke van róla, de nekem csak az rémlik, hogy valami apácáknál volt, ami nem jelenti azt, hogy ott is nevelkedett, vagy tanult volna, mert amit biztosan nem taníthattak neki, hogy férfiakra vadászgatva flangáljon a korzón, nem kifejezetten a korabeli írók remekeinek megvitatásának céljából.

Amennyit láttunk megházon kívüli viselkedéséből, az jött le, hogy sokszor feltüzelt állapotban járta a várost, gavallérokra lesve. No, ez sem az úri lányok neveltetésére vall.

Szóval miért érzi ő magát Lucinál feljebbvalónak, nemesebbnek, kifinomultabbnak? A viselkedéséből, az igazságtalan gonoszkodásaiból, elvetemültsége, a neveltetés teljes hiánya látszik.
napraforgó 2019 aug. 02. - 05:32:38
(2299/2794)
Hihetelennek tartom, hogy Lucecita és Quiroga összecsapása annyira négy fal között maradt.Quiroga nem hiheti, hogy más nem tud arról, hogy ő nem valódi orvos. Erről a házban mindenki tud, az egy Gustavot kivéve.
Komolyan mondom, hogy lehet ennyire süketrnek, vaknak, ostobának ábrázolni egy főhőst????
Csalarozsika 2019 aug. 02. - 02:33:27 Előzmény factsmatter
(2298/2794)
:-))) Eszerint összekötöd a kellemest a hasznossal!
Köszönet érte, hogy felhívod a figyelmet a fordításban fellelhető pontatlanságokra, mert így több minden más megvilágítást nyer.
Örülök, hogy a legutóbbi résszel nem volt semmi gond! :-)

Dióhéjban jól összefoglaltad az epizódot!
Hihetetlen, hogy valakiben ennyi gonoszság lakozzon, hogy még egy ártatlan állatot sem akar megtűrni, az sem érdekli, milyen örömet szerez a kutya a kislánynak!

A sarlatánnak is jó vastag bőr van a képén, még ő fenyegeti Lucecitát!
Bár, szerintem csak vergődik, mivel érzi, hogy szorul a nyaka körül a hurok.
Ha van esze, kikövetkeztethette, hogy Lucecita aligha saját kútfőből szerezte azokat az információkat, amelyekkel szembesítette, ergo:
Ha ő tudja az igazat, akkor másnak / másoknak is tudnia / tudniuk kell!

Mirta magabiztossága is érhetetlen, hisz Gustavót kivéve mindenki tudja már, hogy csak színleli a betegséget.
Ennek az információnak a nyilvánosságra hozatala pedig semmi veszélyt nem jelent Gustavóra nézve, ezt még ő sem mesélheti be senkinek!
Ha pedig egy hazugságra fény derül, akkor jöhet a dominó - effektus, s az egész jól felépített kártyavár összeomlik.
Hadd örüljön még egy kicsit, utána megkapja, ami jár neki! (Jobb későn, mint soha!)

Gustavora viszont ismét haragudtam kissé, amiért ilyen szemellenzős, amennyiben Mirtáról van szó, s ennyire nem hallgat az okos szóra!
Az a bosszantó, hogy ezzel az ostoba makacssággal nemcsak önmagának, de Lucecitának is nagy fájdalmat okoz, s utóbbi az, ami miatt neheztelek rá leginkább!
Szegény így is szenvedett már eleget, s most még Gustavo is rátesz egy lapáttal a lehetetlen viselkedésével...
Lucecitának nagy az önuralma, a helyében már rég megfojtottam volna Mirtát, Gustavot pedig fejbe vágom, talán még hasznos is lett volna, s "helyrezakkan"!
(Természetesen utóbbiakat nem gondoltam komolyan, csak vicceltem, de Mirta önteltségét látván az embernek komolyan viszket a tenyere!)
Csalarozsika 2019 aug. 02. - 02:10:19 Előzmény factsmatter
(2297/2794)
Igen, valóban így van, ugyanakkor az utazásról semmiképp sem akar lemondani, hiába is próbálja lebeszélni Mirta.
Én is újra megnéztem a magyar változatot, s bizonyos mértékig sikerül meggyőznie a hárpiának Gustavot, hogy az ő érdekében tette, amit tett.
Kíváncsi lennék, mit tett volna, ha tudomására jut, hogy igazából minden igyekezetével azon volt, hogy továbbra is bezárva tartsák. (A többiről már nem is szólva, de arról vannak emlékeim.) :-)

Bár korábban - még a bezáratása előtt - határozottan közölte Mirtával, hogy nem szeretné, ha a kislány azt hinné, Mirta az igazi anyja, de végül ebben a kérdésben - is - beadta a derekát azzal a kitétellel, hogy ha majd a kislány felnő, akkor is ráér megtudni az igazat.)
(A magyar változat szerint Maria Rosa ennek ellenére tudja, hogy "Mirta mama" nem az igazi édesanyja, Lucecitával beszélgettek erről.)
(Nem tudom, eredetileg is szóba került-e.
A magyar verzióban Marita arról beszél, hogy az édesanyja meghalt, s ezt onnan tudja, hogy kihallgatta "Mirta mama" és Ofélia beszélgetését.)
10/10
factsmatter 2019 aug. 01. - 23:58:44 10/10
(2296/2794)
Elvégeztem a házi feladatomat:) A mai résznél teljesen korrektnek tűnik a fordítás.
Egyébként szerettem ezt a részt. A dráma csak fokozódik, a jók egyre többet szenvednek, a gonoszok egyre gonoszabbak.... még azt a cuki-pofa kutyust is el akarják takarítani az útból... Érződik, hogy már nem sokáig húzható tovább a konfliktusok feloldása....

Jól van megírva ennek a sztorinak a fővonala... de tényleg... az apróságokon meg lépjünk túl!
10/10
factsmatter 2019 aug. 01. - 19:36:08 10/10 Előzmény Csalarozsika
(2295/2794)
Na, megnéztem a kapcsolódó részeket, méghozzá mindkét nyelven! Amiket írtál, azok alapvetően igazak, de azt is mondja G. a némbernek, hogy nem feltételezi róla a rosszindulatot, mert már eddig is bebizonyította, hogy jóindulattal van iránta meg a kislánya iránt is. Hibát, méghozzá óriási hibát követett el Mirtha meg az orvos is szerinte. De G. mégis látja a pozitívumot a bezáratásában, mert az önuralom próbája sikerült. És később azt is mondja, hogy hálás Mirthának (a magyar változatban) a spanyolban pedig inkább úgy hangzik, hogy nagyra értékeli amit Mirtha tett, hogy bement hozzá, és vitt könyveket, és az intonációja azért elég kimért ... de végül is úgy jön át a nézőnek, hogy igazán nem akart szakítani vele. Mert külön rákérdez, hogy vele jön vagy sem, és amikor a némber igent mond, kicsit elmosolyodik.... na, mindenki elemezze tovább a saját szájíze szerint....

És a Mamita Mirthával kapcsolatban végül arra jut, hogy elég lesz ha a lánya felnőtt korában tudja meg az igazat az igazi anyjáról... (addig tehát hiheti azt, hogy Mirtha az igazi....)