Téma: Luz Maria

napraforgó 2018 dec. 28. - 10:10:43
(414/2794)
Azért nem maradt teljesen egyedül Lucesita, Modesta szeretetteljesen gardírozza, segít neki, a fia Sergio meg beleszeretett. A kezdeti idegenkedés és ellenkezés ellenére, mikor megismerte, olyan készségesen segített neki ő is. Szaladgált a patikába, stb.
Miguel meg egy link alak, kártyás, nőfaló, de azért ez a lány mégiscsak az ő lánya, nem engedi bántani.
Aztán meg ott van Gustavo is, aki más kategória, na de ne szaladjunk előre.
Azok kedvéért, akik először látják a sorozatot, kérlek benneteket, hogy ne nagyon spoilerezzünk, had legyen meglepetés a történet a nézőknek.
malvinkicska 2018 dec. 28. - 06:51:33 Előzmény Csalarozsika
(413/2794)
Nagyon szépen köszönöm a bő tájékoztatást, azt észre vettem ilyen két kígyó mellett nem lesz könnyű élete szegény Lucecitának. A tegnap este nekem olyan megható volt mikor arról elmélkedett teljesen egyedül maradt Luci, és a valós életben is van ilyen sok.
Csalarozsika 2018 dec. 27. - 21:10:35 Előzmény malvinkicska
(412/2794)
Szia! Igen, most már elindul a történet!
Ugyanakkor az első részekből képet kaphatunk a főbb szereplőkről:
Íme, a "boldog család":

Miguel: Röviden és tömören: Gyenge jellem. Korábban is ezt gondoltam, s a véleményem azóta sem változott. Mégis milyen ember az, aki a saját lányát cselédnek veszi fel a házába, kiszolgáltatván őt a "kedves" felesége és "lánya" kényének - kedvének?
Fél a feleségétől, s még ahhoz is gyáva, hogy vállalja a lányát! Bezzeg akkor nem volt az, amikor az anyját elcsábította! Igazán nem panaszkodhatott amiatt, hogy Rosa zaklatta volna, nem követelőzött, szegénységben, de tisztességben felnevelte a lányát.
Akkor sem volt gyáva, amikor eljátszotta, elkártyázta a családi vagyont.
A viselkedésére akkor sincs mentség, ha - ahogyan azt látjuk - jól "bevásárolt" a feleségével, családi boldogságra esélye sincs. Nem tudom sajnálni, megérdemli sorsát!
Gustavonak teljesen igaza volt, amikor a tudomására hozta, hogy a "tiszteletet ki kell érdemelni".
SPOILER! Talán, ha tudná, hogy csak egy "igazi" lánya van, másképp viselkedne! SPOILER VÉGE!

Graciela: Gonosz teremtés, hideg, mint a jég. Nem hiszem, hogy valaha is szerette volna a férjét. Azt elhiszem, hogy szenvedett a férje hűtlensége miatt, de csupán a hiúság munkált benne.
A hűtlenséget egyébként jobb, ha nem emlegeti, mert SPOILER! Ő is megérte a pénzét, sőt! SPOILER VÉGE!
Nagyzolási mániája van, holott tudja, hogy nem veti fel őket a pénz. A ruhája tényleg nevetséges volt!
SPOILER! Nem nehéz elképzelni, hogyan bánik majd Lucecitával. SPOILER VÉGE!

Angelina: Angyali természete csak álca! Édes mosolya, negédessége, tettetett kedvessége ördögi lelket takar! Birtoklási vágyával - mert ezt aligha lehet szerelemnek nevezni - szinte megfojtja férjét.
Mindent megtesz, hogy magához láncolja, s célja elérése érdekében nem válogat az eszközökben.
Az egész családot dróton rángatja a "türelemmel viselt betegségével", ami...de ezt inkább nem részletezem! SPOILER! A jövőben rengeteg gonoszságot követ majd el, s ebben hű szövetségesre talál Mirtában, aki irigy, kapzsi teremtés, s pénzért mindenre képes. SPOILER VÉGE!

Gustavo: A fentiek után nem csoda, ha menekül "otthonról", s leginkább a birtokon érzi jól magát, és szívesebben időzik alkalmazottai társaságában, mint a "kedves családjával". Ilyen feleség és anyós mellett az sem lenne csoda, ha kiszaladna a világból! Nem is értem, hogyan vehette el egyáltalán Angelinát! Csakis a bűntudat tartja a felesége mellett, boldogtalansága nyilvánvaló, ennek ellenére nem követi Miguel példáját, inkább igyekszik hasznosan tölteni az idejét! (Ez nagy különbség kettejük között!)

Lucecita úgy cseppen bele ebbe a "boldog családba", "mint Pilatus a credoba".
SPOILER! Naiv, tapasztalatlan, persze, hogy izgalmában hibát hibára halmoz, s elnézésre aligha számíthat. A szolgák természetesen megpróbálnak majd segíteni neki, a család részéről viszont leginkább csak rideg viselkedésben lesz része. Kivétel természetesen Gustavo, s Lucecita hálás a kedvességéért. Gustavo együttérzéséből hamar szerelem lesz, bár igyekszik elfojtani érzéseit. Sergio is beleszeret Lucecitába, de ő csupán barátságot érez iránta. SPOILER VÉGE!

Jó szórakozást kívánok! :-)








napraforgó 2018 dec. 27. - 12:05:20
(411/2794)
Halálra röhögtem magam Graciela asszony ruháján. A vállán olyan fodros volt a ruha, mint a régi háziasszonyi kötényeken. Váll alatt a puffos ujj, deréktájon, meg ki tudja még hol masnik. A ruha mintája is fura. Iszonyú giccses volt az egész, az elegánstól mérföldekre távol.
Angelina lokni-lokni hátán frizurája is elég nevetséges, gondolom ezzel a nevéhez illő angyali külsőt igyekszik demonstrálni.
Hamarosan kiderül azonban, hogy korántsem angyali a természete, az csak egy felvett máz.
malvinkicska 2018 dec. 27. - 07:26:40 Előzmény Csalarozsika
(410/2794)
Nem baj az este már beindult gondolom lesznek ebben is bonyodalmak, főleg Gustavo miatt.
Csalarozsika 2018 dec. 26. - 21:07:33 Előzmény malvinkicska
(409/2794)
Kedves Malvin! Nem értem, mi történt, mert a másik üzenetet nem én írtam. :-( Egyébként is alig tudtam belépni a fiókomba, pedig többször próbálkoztam. :-(
Ugyanakkor egyetértek a kedves hozzászólóval, mert én sem kedvelem a török sorozatokat! :-)

A szappanoperákkal kapcsolatos véleményt pláne osztom, egyre silányabbak. :-(

Ez a sorozat kellemes emlékeket ébreszt bennem, de továbbra is azt gondolom, hogy kicsit hosszú! A végén eléggé túlbonyolították a szálakat - szerintem feleslegesen.
Rosa halálával elindul a történet, majd meglátod! :-)

Közben csendben eltelt az ünnep. Sajnos nálunk is rossz az idő!





syuzi 2018 dec. 26. - 15:47:09
(408/2794)
Nagyon jó kis sorozat nekem nagyon tetszik :)
malvinkicska 2018 dec. 26. - 12:48:28 Előzmény borzi84
(407/2794)
Elég csendesen teltek egy ilyen kis faluban ahol élek, elmentünk a templomba, mert a a fiam menyem, dolgoznak, az idő sem kedvező, mert nagyon változó sajnos.Ami a török sorozatokat illeti én is befejezem amiket elkezdtem, és utána nagyon jónak kell lenni hogy bele kezdjek, mert ők sem tudnak már nagyon jó sztorit meglovagolni. Az átdolgozások azok még tűrhetőek amit nem nyújtanak nagyon el. További szép ünnepet mindenkinek.
malvinkicska 2018 dec. 26. - 12:43:36 Előzmény napraforgó
(406/2794)
Köszönöm szépen biztató soraidat, gondolom én isa lány anyja meghal akkor indul be a sorozat.
10/10
borzi84 2018 dec. 26. - 12:32:56 10/10
(405/2794)
Kedves Malvin! Hogyne emlékeznék Rád, örülök, hogy újra "találkozunk"!
Remélem, jól telik az ünnep! :-)
A török sorozatok nagyon népszerűek, én is megpróbáltam megszeretni ezeket, de nem sikerült.
Ha már sorozat, akkor inkább a koreaiak, ezek szerencsére rövidebbek.
Ezenkívül néztem a Velvetet, A Grand hotelt, s tetszett még a Downton Abbey is. (Sajnos mindhármat túlzottan "elnyújtva" vetítette a televízió.)
A mostani szappanoperák / telenovellák viszont egyre silányabbak!
A legtöbbjük tömény ostobaság, semmilyen szórakozást nem nyújt, csak felbosszant a sok butaság!

Ezt a sorozatot nosztalgiából nézem, mert annak idején szerettem. (Amikor ennek vége lett, utána nem is nagyon néztem nagyobb lélegzetű szappanoperát!)
Napraforgónak igaza van!
Ne légy türelmetlen, lesz itt még bőven történés, csak most indulnak be a dolgok! :-)
Az angyali Angelina...SPOILER! Rengeteg gonoszságot művel még a jövőben, de gondolom, ezt úgyis sejted! A birtoklási vágya beteges, s nemigen válogat az eszközökben, hogy elérje a célját...SPOILER VÉGE!

Kívánom, hogy teljen kellemesen az ünnep még hátralévő része! :-)


napraforgó 2018 dec. 26. - 12:02:35
(404/2794)
Ne türelmetlenkedj, Rosa mindjárt meghal, aztán elkezdődik Lucecita élete és kalandja Gustavoval.
Most még azt látni, hogy Angelina bűbájos és imádja a férjét, miközben szerencsétlenül lebénult egy balesetben. Na de hamarosan kiderül, hogy ez egy álnok, álszent nő, aki hazudik a világnak, csak azért, hogy akárhogy is, de maga mellett tarthassa Gustavot.
malvinkicska 2018 dec. 26. - 11:38:13
(403/2794)
A négy rész láttam nem sok minden történt egy kicsit sokat epekedik Gustavo szerelméért Angelina, az meg elegánsan menekül tőle.
malvinkicska 2018 dec. 24. - 07:04:14
(402/2794)
Az ünnep legyen csendes, mint szíved dobbanása, Legyen békés, mint a hó hullása Legyen szép, mint gyertya ragyogása, És vidám, mint gyermek kacagása.
BOLDOG KARÁCSONYT MINDEN FÓRUMOZÓNAK.
malvinkicska 2018 dec. 21. - 16:47:33 Előzmény Csalarozsika
(401/2794)
Nagyon boldog vagyok, hogy rám ismertél igen régen sokan voltunk a porton, és sokkal normálisabb hangnemben vitattunk meg dolgokat, a FB-on akkora török sorozat láz van, és annyira fanatikusak sokan, nem lehet leírni azt amit lát az ember, őszinte leszek nekem is amelyek régebben íródtak azoknak van mondani valója, meg a helyszínek szépek, de a mostaniak, szegény fiú gazdag lány és fordítva, aztán a sok szerelmi értelmetlen nem 3 sok szög, azt nem mondom egy sem tetszik de sokat abba hagytam már én is. A helyzet az itt hol vagyok, most már ráérek, és nézem. Megemlíttek egy pár jó török sorozatot, mint a Tégla, Karadayi, Fekete Tenger, aztán volt egy számomra érdekes két klánról szólt a címe Ask ve Ceza Szerelem és Büntetés, ott a főszereplők is csodásak.Remélem lesz témánk a következőkben.
Csalarozsika 2018 dec. 21. - 15:06:54 Előzmény malvinkicska
(400/2794)
Kedves Malvin!

Nem tudom, emlékszel-e rám, korábban sokat beszélgettünk, s 1-2 sorozatot együtt veséztünk ki.
Örülök, hogy Te is elkezdted nézni a sorozatot!
Igyekszem majd gyakrabban fellátogatni a fórumra, úgyhogy majd újra értekezhetünk. :-)

A török sorozatok valahogy nem nyerték el a tetszésemet, megpróbáltam megkedvelni ezeket, de sajnos nem sikerült. :-(

Ezt nosztalgiából fogom nézni, ugyanis sok szép emlék fűz ehhez a sorozathoz! :-)

A színészek valóban jók! Természetesen SPOILER!!! itt is lesznek jó és gonosz karakterek, utóbbiak kellőképpen ellenszenvesek lesznek majd, kezdve a "kedves" Angelinával, akinek angyali külseje ördögi lelket takar. SPOILER VÉGE!!!

Én is remélem, hogy jónak találod majd a sorozatot! :-)

malvinkicska 2018 dec. 21. - 09:23:45
(399/2794)
Valóban megváltozott minden már nem nagyon írnak a fórumon, inkább a FB lett a menő.Az este megnéztem szokni kell a neveket mivel mostanában török sorozatokat nézek, a színészek jók remélem fog tetszeni.
Csalarozsika 2018 dec. 20. - 23:31:26
(398/2794)
Sziasztok!

Régen nem jártam már a fórumon, alig tudtam eligazodni rajta, nagyon megváltozott.
Nagyon örülök, hogy ismét képernyőre kerül a sorozat!
Ha jól emlékszem, majd' 20 évvel ezelőtt mutatták, s azóta nem is ismételték. (Más sorozatokkal ellentétben.)

Bár nem vagyok túlzottan sorozatkedvelő, ez annak idején nagyon tetszett.
Üdítő kivételt jelentett a rengeteg - szinte futószalagon vetített - sorozat között.
Elég jól emlékszem a tartalomra is, de igyekszem nem "elkotyogni", a dolgokat bár lehet, hogy nem tudom majd megállni. Akit zavar, nyugodtan szóljon! :-)

Jó sorozat volt, csak azt sajnáltam, hogy szerintem a végén feleslegesen túlbonyolították a szálakat, a kevesebb több lett volna.

Kíváncsi leszek, vajon 20 év után is tetszeni fog-e a sorozat?
Bízom benne, hogy jó lesz kicsit nosztalgiázni.
Azóta nem túl sok sorozatot néztem, de amit láttam, azoktól egyáltalán nem voltam elragadtatva.








10/10
kati62 2018 dec. 18. - 18:46:07 10/10
(397/2794)
Végre! Hihetetlen öröm, hogy újra nézhetem ezt a sorozatot!
A szereplők zseniálisan játszanak, és a történet engem lenyűgözött. A főszereplő páros pedig még mindig a kedvencem. A mai napig az egyetlen! telenovela, amit képes voltam megnézni, és lassan 20 éve várom, hogy újra láthassam. Valóban túl hosszú lett, felesleges gyötrődésekkel teli epizódokkal.
Csak később olvastam, hogy a sorozat producere, Rodolfo Hoppe beleszeretett a Mirtát alakító színésznőbe, Mariela Alcalába, akit még a forgatás közben vagy nem sokkal utána feleségül is vett.
Így megértettem, mekkora ajándék volt ez a színésznő számára, aki nem mellesleg kiválóan játszotta a gonoszt végig. Christian Meier végig lenyűgöző, csodálatos, rokonszenves karakter az övé, és Angie Cepeda méltó partnere volt. Az eredeti magyar hang külön öröm!
Szép karácsonyi ajándék ez az Izaura Tv-től, sok rajongó örülhet most.
Mindenkinek kellemes, békés karácsonyt kívánok.
napraforgó 2018 dec. 18. - 11:58:24
(396/2794)
Én tartok tőle, hogy újranézve már nem lesz olyan nagy élmény, 20 évvel ezelőtt még kevésbé voltam kritikus az ilyen telenovellákkal. Akkoriban kezdték el sorra vetíteni ezeket, Esmeralda, Rosalinda, Marimar, Luz Maria, stb., újdonságok voltak a korábbi sorozatokhoz képest. Mindegyikben nagyon szép nő és jóképű pasi volt a főhős, akik sok viszontagság után találtak egymásra. Az emberek szeretik a romantikus, hepienddel végződő történeteket.
Ma már kicsit bugyutácskának és vontatottnak látom ezeket a tucatsorozatokat, hiányzik belőle a színvonal.
És ha már nincs színvonal, akkor legalább rövid legyen a történet, ne 150 rész után jussunk el oda, ahová másfél óra alatt is el lehetett volna jutni.
Miss Judith 2018 dec. 18. - 10:07:12 Előzmény s1u2x3e4l
(395/2794)
Azért emlékszem rá, mert a sok mexikói telenovella között a Luz Maria kiemelkedett a tömegből. Engem valamiért megfogott, és most nosztalgiázok egy kicsit.