Téma: Luz Maria

offtopic
Gabo-ito 2009 jún. 29. - 18:46:28
(214/2794)
Sziasztok!! :))

Köszönöm a biztatást! :)
Minden nap igyekszem elõvenni és foglalkozni vele, ha másra nem is jut idõ, a twitterre mindig benézek és olvasom christ, Dzsannát! :) Dzsanna írásit különösen élvezem, hiszen, ha szerencsém van és olyan a téma, akkor kapásból három nyelven olvashatom a bejegyzéseket! :))
offtopic
Belle 2009 jún. 29. - 09:57:01
(213/2794)
Sziasztok, itt is!:-))

Gondoltam, benézek ide is.:-D

Dzsanna, engem megfertõztél teljesen, az tuti.:-))) Már névnapomra is spanyol szótárt kértem és kaptam.:-))) De ezt már biztosan írtam.:-D Ha sorozatot nézek, akkor is inkább valamilyen spanyolt nézek, pedig most két sorozat is megy a magyar adókon (Tierra de pasiones, La traición).:-))

Gabo, örömmel olvasom, hogy Te is spanyol tanuló lettél!:-))) Remélem, jól megy.:-)))

Na, de megyek is, jók legyetek!:-))
dzsanna3 2009 jún. 29. - 05:09:37 Előzmény Gabo-ito
(212/2794)
wooooooooooow! gratulálok! Tudtam, hogy mindenkit megfertõzök a spanyollal! :)
Gabo-ito 2009 jún. 28. - 18:04:07
(211/2794)
Hali! :))

Egyszer régen, amikor még csak külsõ szemlélõje voltam a dolgoknak, volt egy idõszak, amikor tankönyveket ajánlottál a lányoknak, sõt ha jól emlékszem Anna sokat küzdött azért, hogy valamelyiket meg is szerezze. Nos, én is beszereztem a Tanuljunk könnyen, gyorsan spanyolul c. könyvet, és igen, szabadidõmben a könyv tanulmányozásával vagyok elfoglalva! :))

Reményeim szerint elõbb vagy utóbb valamiféle sikerrel is kecsegtet majd ez a befektetés! :D
offtopic
dzsanna3 2009 jún. 28. - 13:06:24 Előzmény Gabo-ito
(210/2794)
szia, Gabo!
És honnan tudod? Tanulod a spanyolt te is?
offtopic
Gabo-ito 2009 jún. 28. - 07:33:44
(209/2794)
És a legjobb poén, hogy most már tudom hogyan kell a neveket kiejteni! :DD
ChM 2009 jún. 27. - 23:10:19 Előzmény Gabo-ito
(208/2794)
:)
Gabo-ito 2009 jún. 27. - 13:05:23 Előzmény dzsanna3
(207/2794)
Sziasztok! :))

Megsúgom, hogy nem én nézem a sorit, hanem a nagyim, és anyum. Jobbára õk is csak nézték, de esténkét most Dzsannának köszönhetõen felolvasó estet tartunk a tartalmakból! :DD
dzsanna3 2009 jún. 27. - 04:15:17 Előzmény ChM
(206/2794)
CHRISTIAN MEIER, mint GUSTAVO GONZALVES a felejthetetlen LUZ MARÍA telenovellában

Prod. Rodolfo Hoppe /
Dir. Eduardo Macías /
América Producciones,
Perú /1998.

MAGYARORSZÁGON BEMUTATVA – 1999-ben a TV2 elõdje, a „csigakettõ” által

LUZ MARÍA KÉPES MAGAZIN – 14. OLDAL

MODESTA ELMONDJA A FIÁNAK, SERGIO-NAK, HOGY MIGUEL MENDOZA SOHASEM EGYSEZNE BELE, HOGY ELVEGYE FELESÉGÜL A LÁNYÁT. [Ez így nem igaz, mert ekkor még nem derült ki, hogy Miguel lánya lenne Lucecita]
**********************************************************************************


Álvaro viszont nem osztja Mendoza véleményét, szerinte Angelina boldogtalan és sokat szenved a betegsége miatt. És mialatt a két férfi barátságosan társalog a Mendoza-lányról, Gustavo és Lucecita megérkeznek a hegyekbe.

GUSTAVO NEM TUD NEM LUCECITA-RA GONDOLNI

Gustavo összeszedi a holmiját és a birtokra hajt. Szomorúnak és elhagyatottnak érzi magát, és csak Lucecita-ra gondol, akit Lima-ban hisz. Pedig a fiatal szolgálólány sokkal közelebb van hozzá, mint képzeli. És ebben a pillanatban nyitja ki szerény viskójának az ajtaját Lucecita , csupán néhány méterre Gustavo-tól.

Kicsit késõbb, amikor a fiatal lány befejezte a kicsomagolást, fogadja Pedro látogatását, aki Mendoza-ék intézõje a birtokukon. A férfi látja, hogy a szomorúság eluralkodott Luz María-n. Ráadásul tudja, hogy a lány egyedül van, és nincs munkája, ezért megkérdezi, hogy lenne-e kedve segíteni a feleségének a birtokon, ahol õk dolgoznak. Anélkül, hogy tudná, kik a tulajdonosok a birtokon, Luz María elfogadja az ajánlatot.

Ezalatt Lima-ban Álvaro Angelina-val beszél. Az utóbbi idõkben a lány nagyon magányos és ideges. Könyörög az ügyvédnek, hogy adja oda neki a nyugtatószeres flaskáját. Attól tartva, hogy a lány valami õrültséget akar elkövetni, megtagadja a kérését, sõt, el is akarja dugni a gyógyszert. De végül elfelejtkezik róla, és elmegy. Angelina, ahogy egyedül marad, kihasználja az alkalmat, és egy rakat nyugtatót vesz be egyszerre. És mialatt a gyógyszerek hatása jelentkezik Angelina, az orvos elmondja Álvaro-nak, hogy Angelina hazudott egész idõ alatt a családjának, szóval, tud járni. Álvaro elszédül.

MIRTA MEGPRÓBÁLJA ÉLETRE KELTENI ANGELINA-T

Abban a pillanatban, ahogy Mirta belépett Angelina szobájába, segyteni próbált rajta, hogy visszanyerje az eszméletét. Amikor végre sikerült neki, a lány figyelmezteti, hogy újra elköveti, ha leleplezik a családja elõtt.

Modesta találkozik Sergio-val. A fiatalember amióta Lucecita elment, el van keseredve, és borzalmas botrányt csap, amikor az anyja elmondja, hogy Miguel sohasem adná áldását egy kapcsolatra közte és Lucecita között. Magán kívül kiabál Modesta-val, hogy nem érti miért kellene Mendoza úrnak bele avatkoznia Lucecita életébe. Ráadásul, újra hangot ad gyanakvásának, miszerint Miguel szerelmes Lucecita-ba. Modesta azt mondja a fiának, hogy tévedésben van, de az nem hallgat a szép szóra. Sõt, készen áll szemtõl-szembe beszélni magával, Miguel Mendoza-val.

GUSTAVO ÉS LUZ MARÍA ROMANTIKUS TALÁLKOZÁSA

Lucecita nagyon korán felkelt. Mialatt reggelizett, gondolatai vissza-visszatértek Gustavo-ra. Ajkai mosolyra derültek, amikor emlékezett minden egyes momentumra, amit a szerelmével töltött.
Késõbb Luz María észrevette társát, Chuspi-t, és szaladni kezdtek a vidéken. Gonzalves is rá gondolt éppen, és fájdalmas emlékei hatására úgy döntött, hogy felnyergeli a lovát, és kinyargal vele a vidékre. Így legalább el lesz foglalva, és eltereli a figyelmét a nosztalgiáról. Kétségtelen, hogy amit nem tudtak a szerelmesek, az az, hogy a fák és az énekesmadarak lesznek csak tanúi a romantikus találkozásuknak. Az emlékek hatására Lucecita ahhoz a helyhez ért, ahol elõször találkoztak.
offtopic
ChM 2009 jún. 26. - 17:54:58
(205/2794)
köszi :)
ChM 2009 jún. 26. - 17:54:26
(204/2794)
CHRISTIAN MEIER, mint GUSTAVO GONZALVES a felejthetetlen LUZ MARÍA telenovellában

Prod. Rodolfo Hoppe /
Dir. Eduardo Macías /
América Producciones,
Perú /1998.

MAGYARORSZÁGON BEMUTATVA – 1999-ben a TV2 elõdje, a „csigakettõ” által

LUZ MARÍA KÉPES MAGAZIN – 13. OLDAL


AZ ELÕZÕ RÉSZ TARTALMÁBÓL:
[Sergio, aki nem tudja tovább titkolni az érzéseit Luz María iránt, és szerelmet vall neki.
Mirta váratlanul belép Angelina szobájába, és felfedezi, hogy lábra tud állni.
Modesta elmondja Fefa-nak, hogy a fia beleszeretett Lucecita-ba. Gustavo lágyan megcsókolja Lucecita-t, aki ezután úgy dönt, visszamegy a hegyekbe.
Ugyanezen a napon Gustavo Gonzalves is elhagyja Lima-t.]


Éppen elindul a vonat, amelyen Gustavo és Lucecita utaznak. Mialatt Lucecita elhelyezkedik a vagonban, Sergio a peronon remeg, mint aki élete szerelmét veszíti el éppen, aki magával viszi minden emlékét. Hallja a vonat kürtölését, amely elveszik a horizontban. Ekkor úgy dönt, hogy hazamegy, ahol az orvosi könyvei várják és hosszú munkaórák dr. Gutiérrez társaságában.

Ezalatt a villában Miguel megtalálja Lucecita búcsúlevelét. Figyelmesen olvassa a sorokat, amelyeket a lánya írt. Szemei megtelnek érzésekkel és szomorúsággal, mert rájön, mennyire fontos lett az életében Luz María. Elgondolkozva távozik a szobájából. Egyenesen a konyhába tart, hogy beszéljen Modesta-val. Rájön, milyen borzalmas, amit a múltban elkövetett, és most aggódik Lucecita elszökése miatt. A veterán szolgáló megnyugtatja, hogy Lucecita tökéletesen tud vigyázni magára. Ráadásul - figyelmezteti - mindig számolhat Gustavo segítségével, aki szintén a hegyekbe ment.

Modesta kihasználja az alkalmat, hogy megkérdezze, lehetséges-e egy esküvõ Sergio és Lucecita között. De Mendoza elutasítja a kérdést.

Ezzel párhuzamosan a perverz Mirta azzal a szándékkal, hogy felébressze Graciela lányának a féltékenységét, elmondja neki, hogy Lucecita ugyanúgy a hegyekbe utazott, mint Gustavo, és ez több, mint véletlen, hogy ugyanazon a napon. Megsebezve a kegyetlen megjegyzéstõl,, Angelina arca elváltozik a fájdalomtól és a gyûlölettõl, mialatt az agyában szünet nélkül zakatol: Nem engedem meg, hogy elrabolják tõlem Gustavo-t!

EMILIO KÖNYÖRÖG ANGELINA-NAK, HOGY MONDJA EL AZ IGAZAT

A lány késõbb fogadja Emilio-t. Miután az egészségérõl érdeklõdik, Gustavo bátyja azt tanácsolja Angelina-nak, hogy mondja el a teljes igazságot a férjének. Graciela lánya azt válaszolja, hogy nem mondhatja el, mert tudja, ha megtenné, Gustavo elhagyná, és akkor õ képes lenne bármilyen õrültséget elkövetni. Ez a magyarázat nagyon aggasztja Emilio-t. aki szomorúan búcsúzik el Angelina-tól.

Álvaro és Miguel Angelina viselkedésérõl beszélgetnek. Mendoza biztosítja róla az ügyvédet, hogy néha megérti szegény Gustavo-t, mert a lányával együtt élni, bizony nagyon nehéz.
ursula62 2009 jún. 26. - 17:38:05
(203/2794)
NEKED! :)))
ursula62 2009 jún. 26. - 17:36:18
(202/2794)
Én vagyok most a világon a LEGBOLDOGABB !!!! " és türemes "
ChM 2009 jún. 26. - 16:30:52
(201/2794)
CHRISTIAN MEIER, mint GUSTAVO GONZALVES a felejthetetlen LUZ MARÍA telenovellában

Prod. Rodolfo Hoppe /
Dir. Eduardo Macías /
América Producciones,
Perú /1998.

MAGYARORSZÁGON BEMUTATVA – 1999-ben a TV2 elõdje, a „csigakettõ” által
LUZ MARÍA KÉPES MAGAZIN – 12. OLDAL

Mialatt az érzéseirõl beszél, Gonzalves közelebb megy a szerelméhez. A pillantásaik összeolvadnak, az ajkaik közelítenek egymáshoz. Végül a szenvedély eluralkodik a szívükben és elolvadnak egy lágy csókban.

LUCECITA MENEKÜL GUSTAVO SZENVEDÉLYE ELÕL

Gustavo már nem tudja visszafogni magát, és szép szerelmes szavak hagyják el ajkait. De Lucecita meg van ijedve, nem akarja tovább hallgatni õt, izgatottan fut ki a szobából. Menekülése egy kisebb lármát okoz, amellyel felébreszti Mirta-t és Miguelt. Mindketten ijedten jelennek meg Gustavo szobájában, aki megnyugtatja õket.

Késõbb, amikor Gonzalves Lucecita-ra gondol, õ éppen sír és szenved, mert rájön, hogy igazából szereti Gustavo-t. Reggelre verítékben fürödve ébred. Szinte erõtlenül kéri Modesta segítségét.

Ekkor Gustavo éppen azt mondja a családnak, hogy elhagyja a villát egy idõre. Angelina össze van törve, és könyörög, hogy ne menjen el. De Gonzalves nem enged a 21-bõl 

És amíg Gustavo csomagol, doktor Gutiérrez megvizsgálja Lucecita-t. A lány nem látszik súlyos betegnek, a rosszulléte csak az idegeinek köszönhetõ.

A hír, hogy Lucecita megbetegedett, hamarosan Gonzalves fülébe jut, és rohan Lucecita szobájához. (A magazinban rosszul írták: nem Modesta házában van!) De ott van a féltékeny Sergio már, és megakadályozza, hogy Gustavo belépjen. Gustavo lesújtva tér vissza a villába, ahol Álvaro várja. Az ügyvéd könyörög neki, hogy felejtse el Lucecita-t örökre. Álvaro szavai a szívébe döfnek, és úgy dönt, harcolni fog a házassága megmentéséért. Ezért elmegy Angelina-hoz, és kéri, hogy menjen vele a hegyekbe, a birtokra. De Angelina nem akarja elkísérni. Ekkor Gustavo dühösen azt mondja, hogy akkor elmegy egyedül.

Aki szintén el akar menni Lima-ból, az Lucecita. A lány figyelmen kívül hagyva Sergio könyörgését, úgy dönt, hogy elhagyja a Mendoza-villát egy idõre. Ráadásul Mirta informálja, hogy Gustavo és a felesége kibékültek. Ezért most még inkább távol kell tartania magát Gustavo-tól.

GUSTAVO, HOGY ELFELEJTSE LUCECITA-T. ELHAGYJA A MENDOZA VILLÁT EGY IDÕRE

Röviddel ezután Emilio gyóntatja Angelina-t, aki megvallja a titkait, hogy sohasem volt mozgássérült és ráadásul azért találta ki a terhességet, hogy Gustavo-t maga mellett tartsa. A vallomástól Emilio megdöbben. Eltitkolja a vallomást, elbúcsúzik a testvérétõl anélkül, hogy egy szót is szólt volna róla.

Hajnalban Lucecita összeszedi a holmiját, egy üzenetben elbúcsúzik a családtól, és elszökik. Ezzel párhuzamosan Gustavo is készíti a bõröndjét az utazáshoz.

Sergio és Modesta semmit sem tehetnek Lucecita maradása érdekében. Végül a lány elfogadja, hogy Sergio kísérje ki az állomásra. Modesta sírva búcsúzik Lucecita-tól.

LUZ MARÍA ÉPPEN FELSZÁLL A VONATRA, ÉS MESSZE MEGY LIMA-TÓL

Gustavo és Lucecita ugyanakkor érkeznek a pályaudvarra, de mindketten más osztályon utaznak, ezért nem találkozhatnak.
ursula62 2009 jún. 26. - 14:26:48
(200/2794)
szia Dzsana! Írtam Neked privibe. Jajj nagyon örülök hogy lessz magyar " felirat " ? Jó értelmeztem, az írásodat? Üdv, Éva
dzsanna3 2009 jún. 26. - 11:39:23
(199/2794)
Én fordítom spanyolból magyarra - tudom :)
moderator2 2009 jún. 25. - 21:24:50
(198/2794)
Kedves Fórumozók!

Megkérek mindenkit, hogy a témához nem tartozó bejegyzéseket az Elküld (offtopic) gombra kattintva küldje el!

Köszönettel, egy moderátor
dzsanna3 2009 jún. 25. - 21:21:15
(197/2794)
Még sosem írtam rövid i-vel a Luz María-t!
dzsanna3 2009 jún. 25. - 21:12:25 Előzmény MonaLisa22
(196/2794)
RE-Bienvenida mindjét fórumon!
Ha nincs utóirat, sosem jövök rá, ki vagy! :)
MonaLisa22 2009 jún. 25. - 13:35:41
(195/2794)
Sziasztok,hello mindenkinek!!!

Hogy telik/telt a napotok eddig??
Errefelé hol kisüt a nap hol beborul az ég...:-)(
Reméljük lesz állandóbb is az idõjárás..

További szép napot nektek!!!

PS.:dzsanna nem tudtam most melyik fórumra gondolsz így hát mindkettõre beköszöntem...:)