sansz 2007 dec. 24. - 20:19:04
(243/503)
Több lehetõség van tényleg. Lehet, hogy az írók agya eldurrant..õk ilyenek, néha a legjobbak is nagyon gyatrákat alkotnak.
Volt a macskafogó2 ötlete, kitalálták az alapsztorit(szerintem azzal nincs semmi gond).. aztán több ötlet nem volt. De pénzt kaptak, tudták jól, hogy bármit csinálnak, Macskafogó2 néven mindenképpen hatalmasat kaszálnak.. Szóval, ha az egész stábnak nem tetszik, az alkotóknak nincs ép ötletük..attólmég meg kell csinálni. Munka az volt a filmben..
sansz 2007 dec. 24. - 20:13:33
(242/503)
Üdv!
Számomra hatalmas csalódás volt ez a rajzfilm. Elõttem már írták ezt, én is pont úgy álltam hozzá, hogyha nem lesz jó, én akkor sem fogom leszólni. És most sem acsargok, csak mélységesen el vagyok keseredve. A technika elsõrangú, nem animációs film és mégis, egyszerûen nem hiányzik, hogy az legyen. Nem deformáltak el régi szereplõket, nem variáltak semmit, illetve szépítettek a dolgon. Na nem is ragozom tovább, gyönyörû. A probléma mégcsak nemis az alapsztorival van, mert az elõzetes nekem tetszett.
A hidegzuhany a moziban történik. Se füle, se farka. Az egész film abból áll, hogy szóviccekre építik az egészet + arra, hogy egyes filmeket "paródizálnak" ki. Egy-kettõ nem lenne rossz, de hogy az egész film csak és kizárólag ebbõl álljon, hogy az egésznek ne legyen semmi súlya, értelme..semmi.
Csak azt tudom magamnak mondogatni, hogy ezt biztos nem azok csinálták, akik az elsõ részt. A nevüket pénzért odaadták. Én örülnék, ha ez lenne a harcihelyzet.
Nyilván van kevés ember, akinek tetszik ez, de annak szerintem fogalma sincs az elõzõ rész kiválóságáról. Az egy kerek, vicces, de nem teljesen komolytalan alkotás volt, nagyon, de nagyon kitalálva.
A második rész, az egész így egyben egy amatõr munka. Az amatõr filmeseknek elsõ poénos videói pont így néznek ki. Összevagdosva ezer film "karikatúrája". Ha nem macskafogó néven adják el ezt, nem mondom, hogy tetszene, de nem is akadnék ki.
henry 2007 dec. 24. - 20:10:09
(241/503)
Én is azok közé tartozom akik alig várták már hogy beüljenek a moziba ,hogy láthassák a kedvenceket. Ehhez képest ahogy kiléptem a terembõl ezt az sms-t küldtem méregbõl (az ugyancsak nagy rajongó testvéremnek),hogy ez kib.szott szar volt. Testvérem összeomlott és nem akarta elhinni. Pedig igen. Ez most nem sikerült. Iszonyúan sajnálom és nem akarok a gyalázkodók táborába kerülni,mert az alkotók erõlködését azért értékelni kellene,de ezt nem lett volna szabad még igy kiadni.Én sem értem hogy ezt nem nézik vissza többen? Vagy vissza nézik és azt mondják hogy ez jó lett? Igy vagy úgy mindenképpen gond van arra...
nacsalnyik 2007 dec. 24. - 19:56:59
(240/503)
Hát nem neked próbálok örömet okozni, elhiheted... Örülj neki, hogy neked tetszik. Én is örülök neki. És bár tudnálak én is hülyézni téged, hogy miért tetszik neked mégsem teszem és elmentem hsz.-aid mellett reakció nélkül, így ha érdemben nem reagálsz rá, kérlek tisztelj meg ennyivel te is engem :).

Számomra nem ilyen látvány illik a Macsakafogóhoz, szerintem fölösleges volt telenyomni efektekkel, a látványra fordított munka helyett inkább a tartalommal foglalkoztak volna. Ha nem Macskafogóról lenne szó, nem lenne bajom a látvánnyal. Bár akkor is az lenne a véleményem, hogy nem illik több féle alapvetõ látványstílus 1 filmbe. Szubjektív dolog...
5/10
Acme 2007 dec. 24. - 19:38:41 5/10
(239/503)
Mókás egy figura vagy, ha esetleg csak kitalált és eljátszott is. Utóbbi esetben fogadd gratulációmat, nagyon profin nyomod! :)
10/10
Semprini 2007 dec. 24. - 19:18:26 10/10
(238/503)
Ezidáig a legelfogultabb gyalázkodók is elismerték, hogy legalább a látvány rendben van, úgyhogy gratulálok, minden korábbi pocskondiázásra sikerült rálicitálnod! Bravó! :-P
nacsalnyik 2007 dec. 24. - 19:14:54
(237/503)
Kritikán aluli. Szó szerint. Egyszerûen no comment. Unalmas, nem vicces, nem szép a látvány (leszámítva néhány rikta pillanatot amikor Grabowsky van a vásznon), eröltetett, és számomra gyerekkorgyalázó... Tényleg nagyon mélyen felháborított -nem volt még velem ilyen- ez a film és szégyellem magam, ha ez kikerül külföldre a zseniális eredeti után (azért nem 1. részt használom, mert nem vagyok hajlandó 1 kalap alá venni õket).

Gyalázat...
10/10
Semprini 2007 dec. 24. - 17:22:30 10/10
(236/503)
Hát igen, ilyenkor mondják, hogy aki nem ért hozzá, kritizálni az is tud...:-P
3/10
kambekk 2007 dec. 24. - 16:58:53 3/10
(235/503)
A "savanyú a szõlõ" legalább ilyen hülyén hangzik. De részemrõl téma leküzdve. Bízva saját értékítéletemben, és az hosszászólók többségi véleményében, továbbra is csak sajnálatomat tudom kifejezésre juttani a 2. rész láttán. Nem baj, legalább még nagyobb ász marad az eredeti.

Kellemes karácsonyt addig is mindenkinek!
10/10
Semprini 2007 dec. 24. - 16:39:12 10/10
(234/503)
Ez az "aki dicséri csakis stábtag lehet" most már olyan szinten szánalmas, hogy komolyan mondom, hánynom kell tõle! Ezt tényleg komolyan gondolja, aki leírja? Mert kb. öten vágták eddig a fejemhez! Ezért linkeltem be HAT(!!) DB pozitív kritkát, de azokra meg az volt a válasz, hogy ezek csak lefizetett marketingesek! Hát erre most mit mondjak? SZÁNALMAS, TÉNYLEG...
3/10
kambekk 2007 dec. 24. - 16:36:16 3/10
(233/503)
Vigyázz, mert ennek pandanjaként mondhatánk azt is, hogy aki dicséri, az meg csakis stábtag lehet... Szerintem a linkelt írás is egy építõ és igaz vélmémény. Ahogy olvastam, az 50 részes amerikanizált verzió sem jött volna be neki - akár benne maradt volna, akár nem.

Csak egy érdekesség, a film elõtt akartam venni Grabowskis pólót, hogy így tisztelegjek a 2. rész elõtt. Utólag rájöttem, hogy nagy hiba lett volna.
10/10
Semprini 2007 dec. 24. - 16:27:54 10/10
(232/503)
Szuper! Ezzel nagyszerûen igazoltad... a "SAVANYÚ A SZÕLÕ"-mondást! Mivel a régi projektben benne volt az ipse, ebbõl meg kimaradt, így naná, hogy ócsárolja a filmet! (Szerintem ha elkészült volna az eredetileg tervezett ötvenkét részes sorozat, azt is ugyanúgy támadnák, mint ezt, sõt akkor még azon is fel lennének háborodva, hogy miért kellett sorozattá silányítani egy mozilegendát!!) :-P
3/10
kambekk 2007 dec. 24. - 15:34:02 3/10
(231/503)
Nem nyuxom, rákerestem más véleményre is. Íme egy belsõs nézet: http://www.sfportal.hu/content/view/2736/314/
zee944 2007 dec. 24. - 15:28:33
(230/503)
B*sszus, kihagytam egy 'nem' szót, ami pont a lényeg volt:

"Nem volt semmiféle fröcsögés, és egymásnak esés sem egészen addig a pontig, amíg valaki meg nem próbálta bebizonyítani, hogy csakazértis hülye az, akinek NEM tetszett és nem volt képes ellenvéleményt elfogadni. Ezt miért nem kifogásolod?"
7/10
Juliskanéni 2007 dec. 24. - 14:35:44 7/10
(229/503)
biztosan elolvastad a hozzászólásomat? épp ezt kifogásoltam. :D
3/10
kambekk 2007 dec. 24. - 14:06:30 3/10
(228/503)
Én nem tartozom a gyalázkodók táborába. De a naivan elfogódott védelmezõket én sem tudom nagyon hovátenni...
Az én "kritikám" friss impulzusok alapján született. Nem jegyzetfüzettel ültem be a filmre (mint pl. az index kritikusa), de kikívánbkozott belõlem a reakció (amely, bízom benne, hogy a többi észrevétellel egyetemben eljut az alkotókhoz).

Lehet hogy meg kéne nézni újra szakértõ(bb) szemmel is a filmet, hogy igazi bárongyörgyösen, netán orsósjakabosan kivesézhetõ legyen. De annyit nekem már nem ér meg - mint ahogy a legtöbb civil nézõnek sem...
10/10
Semprini 2007 dec. 24. - 14:03:38 10/10
(227/503)
A hab a tortán pedig az volt, amikor azért, mert nem vágtam mindehhez jóképet, még azt is rámsütötték, hogy üldözési mániám van!
10/10
Semprini 2007 dec. 24. - 14:01:24 10/10
(226/503)
Ha hallgattál volna e maradtál volna bölcs, de ez amit írtál, végképp baromság!
IGENIS volt fröcsögés, mégpedig nem is akármilyen! Én ilen durva, ádáz, feldühödt ellenkampányt még filmmel kapcsolatban nem tapasztaltam sem itt, sem semmilyen más fórumon! Mi ez, ha nem fröcsögés? Attól, hogy valaki tíz mondatban fejti ki, hogy sz@r, és közbenj még jól be is szólogat azoknak, akiknek tetszik a film, a lényeg ugyanaz marad! Itt sajnos az ellendrukkerek vannak többségben, és túlerejük tudatában kifejezetten élvezik, hogy bántják a másik tábort.
zee944 2007 dec. 24. - 13:57:11
(225/503)
Biztos, hogy elolvastad te rendesen ezt a topikot, mielõtt hozzzászóltál?
Nem volt semmiféle fröcsögés, és egymásnak esés sem egészen addig a pontig, amíg valaki meg nem próbálta bebizonyítani, hogy csakazértis hülye az, akinek tetszett és nem volt képes ellenvéleményt elfogadni. Ezt miért nem kifogásolod?

Igen, magyar szokás a fikázás, de a szar piedesztálra emelése is (ez már nemcsak magyar). Fanyalgók mindig vannak és lesznek, de ha valami jól sikerül, akkor nem ekkora a táboruk, mint itt. És fõleg azt nézd meg, AHOGY panaszkodnak - elég sokan részletezték intelligens stílusban, hogy miért nem tetszett nekik, nemcsak beokádták, hogy szar, és képesek voltak tolerálni is azt az 1-2 embert, akinek viszont tetszett. Ez azért már jelent valamit.
10/10
Semprini 2007 dec. 24. - 13:50:12 10/10
(224/503)
Hogy ki esett egymásnak? Ezt most komolyan kérded? Soha még fórumon anni rosszindulatú bántásban nem volt részem, mint itt a Macskafogó 2 topikon! Csak azért, mert nekem tetszett a film és ennek hangot merészeltem adni, már rögtön azt feltételezték, hogy csakis stábtag lehetek, de legalábbis egy másik bolygóról jöttem, illetve nincs ízlésem. EGY FILMRÕL alkotott véleményem alapján!!! Aztán amikor belinkeltem ide hat pozitv kritikát, azokra már az volt a vélemény, hogy mindet lefizették.
Jó lenne a fröcsögõknek egy kicsit magukba nézni és visszaolvasni, miket írtak!