1/10
wazzupsucka 2007 dec. 27. - 10:18:52 1/10
(263/503)
Nekem mondjuk pont bejött a patkányok kinézete, szerintem azt elég jól eltalálták, Billy ezzel a csöves-alkesz kinézettel és 3 napos borostával nagyon f*sza volt. A szövegeik nagyon rosszak voltak, a hangjuk sem volt az igazi (annak elenére, hogy ugyanazok csinálták). Ugyan kern jó volt az elsõben Buddy hangjának, de azóta eltelt 20 év és ezalatt õ "hatttalmas színész" lett (csak éppen színészkedni felejtett el, mert az unott- fejjel- néz- száj- legörbít- állandóan- kételkedõ- hangsúllyal- beszélést ne tévesszük ezzel össze), és most inkább csak amolyan rutin munkaként beült és felmondta a kötelezõt két "levélelkapás" között. Szombathy Gyulával (Billy) nem volt különösebb baj, csak kissé zavaró volt, hogy próbálta mindenképpen ugyanazzal a hangsúllyal mondani, hogy "tefigyu", mint az elsõben, és itt azon van a hangsúly, hogy próbálta.

A kordás meg nagyon nem tetszett, túl erõltetett volt.
gabnaymate 2007 dec. 26. - 23:31:02
(262/503)
bocsánat: Korda Gyuris
gabnaymate 2007 dec. 26. - 23:30:39
(261/503)
Talán egy normális és röhögni való poén volt benne, a Kora Gyuris. Na az jó lett, tényleg.
gabnaymate 2007 dec. 26. - 23:29:39
(260/503)
Egyenesen kimondom: Szörnyû volt szerintem.
Az összes poén el volt lopva az 1. részbõl. Ráadásul méga hangokat sem tudták normálisan visszakötni. Óriási csalódás volt számomra, sokkal nagyobbra számítottam. Például azt sem értem, hogy minek kellett Cookie-nak dagadtnak lennie. Vagy hogy mit keresett ott az a 4 (p)afrikai macska. Vannak dolgok, amelyeket teljesen feleslegesnek tartok. Szörnyû lett, katasztrófa.
king_crims_on 2007 dec. 26. - 22:46:20
(259/503)
Igaz, hogy "csak" bárgyú és idegesítõ poénok miatt, de nekem is nagy csalódás volt. És ezt csak felerõsítette az a tudat, hogy a képi világ nagyon tetszett, kár volt ennyi ember nem kevés munkáját "eltolni" béna szereplõkkel és szövegekkel. Ha -10 korosztálynak szólna az egész, nem érdekelne, de a promóból nem ez jött le.
3/10
Ancen 2007 dec. 26. - 22:15:20 3/10
(258/503)
Én nem akarok rosszat mondani a kettõrõl, de jól megverném aki a forgatókönyvet írta...
1/10
junak 2007 dec. 26. - 16:23:42 1/10
(257/503)
Tegnap voltunk a párommal megnézni és siralmas véleményel távoztunk a vetítés után. A kivitelezés jó, de rosszak az apró poénok, nincs semmi új benne, sekélyes a története, valamint nem jók a filmadaptációk. Egyszerûen a korábban letett értékekbõl akarnak még több pénz kisajtolni. Maximum kisgyereknek ajánlanám. Szerintem értéktelen alkotás.
henry 2007 dec. 26. - 12:02:06 Előzmény main
(256/503)
Nem tudom kinek milyen poénok "ültek",de nekem egy mosolyt nem tudott csalni az arcomra. Arra azért kiváncsi leszek ,hogy a Korda paródia poénja 5 év múlva is aktuális lesz-e még? És magasról lesz.rom hogy ez másoknak üzlet és muszáj volt kiadni, mert ha tudom hogy ilyen lesz maximum átmásolt dvd-n nézem csak meg az elözõ részre való tekintettel.
5/10
Acme 2007 dec. 26. - 00:05:14 5/10
(255/503)
Az eddigi legfrappánsabb hozzászólás. :)
nczoli 2007 dec. 25. - 23:40:57
(254/503)
A napokban megnézem majd, ha lesz rá alkalmam. De nem is tudom, hogy leírjam-e a véleményem. Ha tetszik majd, akkor primitív leszek, akinek tetszenek a gyagyás poénok. Ha nem tetszik majd, akkor meg egy fikázó kis senki leszek, aki csak azért regel, hogy leszólhassa a filmet.
Nem akarok primitív vagy fikázó lenni segííííítsééééég :D
zszoltan 2007 dec. 25. - 21:06:24
(253/503)
OFFTOPIC
"Sándor, Sándor! Hát jutalmazni akarsz, vagy büntetni?" :D

A formai megjegyzésem pedig az lenne a hsz-odhoz, hogy én hiányoltam egy idézõjelet az elejérõl, és egyet a végérõl. Mivel így valaki még akár azt is hiheti az E/1 kezdésbõl, hogy az elsõ (pár) bekezdés a tiéd, és a többit idézted csak. Pedig ugye az egész hsz idézet, csak az utolsó, hivatkozó sora a saját 'vélemény'.
10/10
Plasmatics 2007 dec. 25. - 20:53:48 10/10
(252/503)
Nekem nagyon a bögyömbe van mostmár az a sok nyavalyás és nyálas ún. kritikus, akik agyba-fõbe verik magukat a földhöz a Macskafogó 2. kapcsán, hogy ilyen szar, meg olyan gyenge, és csak úgy ontják az okosságot a nagy csalódásról. Úgyhogy most én mondom a tutifrankót.

Egy kultuszfilmbõl nem lehet se jó, se az elsõt felülmúló második részt csinálni. Úgyhogy ne úgy álljunk hozzá. Ne lepõdjünk meg. Ne várjunk nagyobb durranást. Ez nem a Kill Bill 2. A miheztartás végett képzeljük el mondjuk, a Ponyvaregény 2-t, és vonjunk le tájékozott európai kultúremberhez illõ következetéseket.

Alapjáraton legyünk engedékenyebbek. Ne elemezzünk. Ne ízlelgessük a poénokat (Simonyi Balázs a Filmhu cikkében a paranoia határára jutva olyan szóvicceket is elemez, amelyek nem is voltak a filmben, legalábbis észlelhetõ és oly mértékben zavaró szinten, ahogyan õ érzékelte, totálisan túlspannolt, vérszomjas állapotában). Ne idegeskedjünk, hogy nem olyan lesz. Ne aggódjunk, hogy olyan lesz-e. És ne trenírozzuk magunkat a nagy csalódásra, hogy utána kedvünkre fröcsöghessünk a kocsmában, a barátaink elõtt és a blogon. Legyen eszünk tekintetbe venni a második részek üzleti vállalkozás voltát. Maradjunk kellemesek, befogadók és engedjük el magunkat. És akkor hirtelen a helyére kerül minden, és jól fogunk szórakozni.

Mert a Macskafogó 2. történetesen tök szórakoztató és vállalható, és semmi különös azon kívül, hogy a küldetése emlékeztetni a régvolt idõk nagy mozijára. Meghajlás az alapfilm és a közönség elõtt, köszönet a rajongásért, és legnagyobbrészt üzlet. Mert végre lehetõség nyílt erre Magyarországon. Mert eltelt húsz év. Talán hozzá kéne szokni a gondolathoz, hogy Cookie a suhogós tréningnadrágjában már nem fog visszamenni a balettba ugrálni. Hogy egy egér - Grabowsky - is lehet megalkuvó. Mert a dolgok változnak.

Akkor is ez a helyzet, ha az értelmiségi fanyalgás f*stos macskák nyervákolásaként, elégedetlenkedve replikázik ebben a sötét éjszakában, amiben az ún. filmkritikusok botorkálnak.
Idézet: megismozog.blog.hu/2007/12/24/frankomondok_macskafogo_8
main 2007 dec. 25. - 20:21:05
(251/503)
Tudom, sokan leszólták ezt a filmet, de nekem nagyon tetszett!
Elõször is a látvány roppant profi, néha nem is akartam hinni a szememnek, hogy ez nem animáció (Moloch figurája). Másodszor is a poénok ülnek, nagyon jókat kacagtunk! (Egri bikavér! - Marha!! -Bika! Lollllllllll)
Azt hiszem mégegyszer meg kell nézni ,mert ebben is vannak elrejtett kis poénok, mint az elsõ részben. Pl. Cin City-ben óriásplakáton a Megalkuvó Macskák :DDDD (fiatalabbaknak: Hofi-Koós felejthetetlen kettõse), meg amikor az az egértábornok vagy ki beszélt, elõtte ötmillió mikrofon, és beletûzve egy tölcséres fagyi! :DDDDDD
Meg a patkányok, megpocakosodva, de ugyanolyan lükén! ROTFL Egyszóval jól meg van csinálva!
1/10
marklar2 2007 dec. 25. - 18:25:07 1/10
(250/503)
Veled viszont maximálisan egyetértek.
3/10
kambekk 2007 dec. 25. - 18:05:00 3/10
(249/503)
Most nézem egyébként DVD-rõl a MF1-et. Ez egy vérbeli kémkrimi. Egy kalandrajzfilm. Egy krimianimáció. Tele helyzet- és jellemkomikummal. Sajnos kevés köze van hozzá az MF2-nek.

Te máshogy látod?
1/10
marklar2 2007 dec. 25. - 16:24:48 1/10
(248/503)
Ha emlékeztek (hsz 45/266) én is ezért regeltem be az elsõ vetítési napon 20-án, bocs. Annyira hidegen hagynak az ilyen fórumok, de a MF2-t nem tudtam szó nélkül hagyni. Pont azért mert nagy rajongója vagyok a MF1-nek, és mert elszomorított, felháborított, és nem azért, mert amúgy meg egy mindent fikázó gyalázkodó ember vagyok. Azt hiszem voltak konstruktív kritikáim, nem csak pocskondiáztam.
Az a bajj...
10/10
Semprini 2007 dec. 25. - 15:23:02 10/10
(247/503)
Nem megmosdolyogtató egyáltalán, sõt...
nacsalnyik 2007 dec. 25. - 13:32:30
(246/503)
OFF:

Teljesen illik rám a leírás :). Egyékbént igen. Nekem ez akkor csalódás volt, hogy muszáj volt kiadnom magamból.
sansz 2007 dec. 25. - 13:27:43
(245/503)
És, ha igen? Én is akkor regeltem ide, mikor "nagy pofont" kaptam.(még régebben).
Most az miért megmosolyogtató, hogy a macskafogó2 váltott ki ilyenfajta "indulkatot"?
3/10
kambekk 2007 dec. 24. - 20:36:43 3/10
(244/503)
OFF
Most álltam fel a tévé elõl a Stuart Litle 2 megtekintése után. Király volt! Pedig második rész. Hogy a fenébe csinálták, nemisértem :)))))) Sõt, ha jóltudom azóta rajfilmsorozat is lett belõle többtucat résszel. És azok is elketyegnek. Tehát az idõ, a széria nem vesz el az ötletességbõl - ha van.

Ui: Itt is Rudolf Péter volt az egérke hangja. És pompásan csinálta.