Lyanos 2009 dec. 20. - 11:10:55 Előzmény jikov
(420/500)
"Én azon röhögtem jót, amikor mondta Stanley, hogy a macskák a tenyerünkbõl esznek, mire az afrikai egér mondja, a mienkbõl is, közben mutatja a tenyerét-amibõl hiányzott XD"
Ez már egy szakállas poén és eredetileg így hangzik: Ha a cápa a tenyeredbõl eszik, akkor a lábadból is fog. A Hix Mókán többször is megjelent, még jóval a film elõtt.
farzso 2009 nov. 19. - 12:54:30
(419/500)
Hát, lehet hogy az elsõ rész szintjét nem éri el (ezzel nem is akarok vitázni) de annyira azért nem volt rossz. Volt benne pár érdekes poén, és a grafikája is remek lett. Bár volt benne jó pár dolog, ami nem tetszett. Pl. amikor a harcba készülõ egerek éljeneznek az egértábornok beszédjén, a hátsó sorokból mindenféle dolgot dobálnak fel, köztük egy meztelen egérlányt. Ez szerintem nem kellett volna bele, ahogyan a "szerelmétõl" búcsúzkodó homokegér sem:-)
Az akciójelenetek itt jóval "brutálisabbak" mint az elsõben. Nem is értem, hogy a mozikban hogy adhattak neki korhatár nélküli besorolást. Amikor Moloch lelövi az ellene küldött repülõket és tankokat, meg mikor a macskák az egereket mészárolják tankokkal meg géppuskákkal- hát, ezek szereintem nem éppen gyerekmesébe valóak. Na nem mintha a Macskafogót elsõsorban gyerekek számára készítették volna, de hát ez a rajzfilm is azon kategóriába tartozik, amit a gyerekek is megnézhetnek (ha másként nem, hát a szüleikkel).
Amikor pedig Moloch a szájához emeli a kapálódzó, siránkozó egérgyereket, hogy felfalja, na az nagyon nem tetszett nekem, én azt szívesen kihagytam volna.
Ezektõl eltekintve tetszett a film, bár nem merném állítani, elõdjéhez hasonlóan kultuszfilm lesz belõle (bár ki tudja).
Csak úgy érdekessegként említem, hogy a DVD megjelenésével egyidõben megjelent a Macskafogó 2. filmkönyve is, ami egyebek mellett tartalmazza Nepp József eredeti forgatókönyvét is. Nekem volt szerencsém olvasni, és hát meg kell hogy mondjam, hogy az a történet, amit Nepp József kigondolt a Macskafogó folytatásául, hát különbözik a végeredményül kapott alkotásétól. A cselekménye nagyjából ugyanaz, de a jelenetek többsége kicsit más, mint amit a filmben látunk. A végleges film több poénja nem is szerepel benne (ezeket gondolom a filmkészítõk szõtték bele) ellenben sok párbeszéd van, ami nem került bele a filmbe.
Most nem kívánok részletesen belemenni a dologba, akit érdekel, keresse meg valamelyik könyvtárban a filmkönyvet.
1/10
toshiba321 2009 szept. 06. - 14:40:38 1/10
(418/500)
A Macskafogó elsõ része ezerszer jobb volt ez csak egy nagyon rossz folytatás egyszer néztem csak meg de annyi is elég volt.
10/10
Anonnim 2009 szept. 05. - 17:30:27 10/10
(417/500)
Ez a film a Kis Vukhoz képest egy mestermû!!!!!!!!!!!!!
jikov 2009 jún. 01. - 21:44:14
(416/500)
Én azon röhögtem jót, amikor mondta Stanley, hogy a macskák a tenyerünkbõl esznek, mire az afrikai egér mondja, a mienkbõl is, közben mutatja a tenyerét-amibõl hiányzott XD
Skalle 2009 jún. 01. - 20:09:12
(415/500)
Na jó, úgy hogy utánaolvastam így már télleg poén, csak azért a legtöbben akik megnézik a Macskafogó 2-t laikusok és nem sokat tudnak David Livingstone-ról vagy Henry Morton Stanley-rõl
Skalle 2009 jún. 01. - 18:40:24
(414/500)
Csatlakoznék az elõttem szólókhoz, egynek elment, de folytatásnak elég gyenge volt. Sokszor fogtam a fejem a fárasztó szóvicceken de annyira nem anyáztam mert végül is én is folyton fárasztó szóviccekkel szoktam alázni a körülöttem lévõket :), viszont úgy emlékszem, hogy az elsõben a lényeg nem a szóvicceken volt. Aztán ami még kicsit gáz volt, hogy sokszor nagyon is az aktualitásokra hangsúlyozott.

Egyik haverom még anno a moziban látta, akkor azt mondta, hogy olyan mintha a forgatókönyvet fél óra alatt írták volna. Szerintem igaza volt.

Végezetül:
- Mr. Livingstone, nem akar visszajönni velünk?
- Nem.

:P
7/10
AvatáR Gil Maerth 2009 jún. 01. - 10:10:18 7/10
(413/500)
10/7

néha már-már az elsõ rész hangulatát hozta (zenélés Pafrikában, patkányok :)

Volt már megmosolyogtató poén
(Gyürük ura nézés, Napóleon-egér :)))
és pár, aminek már szakálla van.

meg volt 2 jelenet ami szerintem TÖK felesleges volt.
- találkozás az öreg egérrel
- Maxipotsak és a trombitás vámpír esete.

ez szerintem a rajongóknak szólt
jikov 2009 jún. 01. - 09:05:03
(412/500)
Azért volt benne 1-2 jó poén, pl. a Rambo macskán jót röhögtem :) A végefelé kicsit pörgõsebb lett, itt már szvsz hozta az elsõ részt. Mondjuk ez a Mátrixos küzdelem nem kellett volna.
Ney marsall 2009 máj. 31. - 23:59:14
(411/500)
Hát nem volt rossz.De egyértelmû: az elsõ viszi el a pálmát.A film alig emlékeztetett a régire.
Hát körübelül olyanra sikeredett, mint a Tanú-hoz a Tanú 2.
Ami a Kis Vukos megjegyzéseket illeti...Ez annál százszor jobb.
Freeman.K.o.C 2009 máj. 31. - 22:06:28
(410/500)
hmmm ...... nos ..... egynek elment.
az elsõ részhez képest szerintem borzasztó gyenge, az állandó szóviccek és a más filmekre utalgatások baromi idegesítõek.
ha úgy ülünk le elé, hogy van felesleges másfél óránk, idõtöltésnek ez is megteszi.
bourne 2009 máj. 31. - 21:52:14
(409/500)
én sem mondom azt h õk lettek kevesebbek, csak tényleg megy az idõ ... itt vannak az újabb technikák satöbbi ... akkoriban nem volt minden héten egy rajzfilm a mozikban és a tv sem öntött ennyi szemetet ... más volt a helyzet ... akkoriban volt esélye egy rajzfilmnek, amiben jó szövegek voltak és mindenki idézhette ... manapság ehhez már több minden kell ... és nem csak nekik nem megy a dolog ... szóval nem bántani akarom õket, de ez gyenge lett, akárhonnan nézzük ...
bourne 2009 máj. 31. - 21:45:14
(408/500)
ez így is van, csak közben eltelt pár évtized ... azóta pedig átértékelõdtek a dolgok ... engem sem kötött le ... pedig direkt úgy ültem le, h nem lesz semmi elvárásom a filmmel kapcsolatban ... nem is volt, de az elsõ résztõl eltekintve is gyenge volt ... kár ...
Morten 2009 máj. 31. - 21:29:05
(407/500)
egyszerüen nem kötött le...
unalmas volt!
hiányzott belõle valami...
valami amit úgy hívnak, tehetség!
se sztori..se a szöveg...se a zene...
egyszerüen semmi nem mûködött benne...
Jól meg volt rajzolva...ez tény,
de sajnos ez kevés volt ahhoz hogy elvigye a sztorit
pénzkidobás volt!
Petrapetrus 2009 máj. 31. - 20:52:14
(406/500)
Látom megnõtt a forgalom, most, hogy leadta a tévé is. Én anno moziban láttam... Van benne 1-2 nagyon ütõs poén, de kb. ennyi, tényleg elég gyengusz szegény... :-(
6/10
tombenko 2009 máj. 31. - 20:46:18 6/10
(405/500)
Hát, nem igazán szórakoztatott. A vége kifejezetten szánalmas, de közben sem pörögtek nagyon az események. Volt vagy két vicc, éppen fel lettek vázolva a két film közötti idõszak eseményei, és már vége is a filmnek. Ez így nem sokat ért. Végül is nem volt vészes, egy hatost megér.
Slash777 2009 máj. 31. - 20:28:33
(404/500)
Hát mostmár végig nézem, de...nem is tudom, mondhatni furcsa :D pl.: 2 jelenet is másik filmbõl van(?!)az egyik a Gyûrûk urára emlékeztet, a másik meg a Tarzanra.
1/10
jjr008 2009 máj. 31. - 20:09:01 1/10
(403/500)
üdv mindenkinek
csak azt akarom valami szakértötöl megkérdezni hogy mi ez a förmedvény ipari hulladék ?
szégyen.....
jikov 2009 máj. 31. - 20:06:45
(402/500)
Hát iszonyat gagyi, nem tud lekötni. Meglehet azért, mert már felnõttem.. De az elsõ részt felnõtt fejjel is jobbnak gondolom. Az animáció az jó lett, de a sztori az gagyi.
Optimum 2009 máj. 31. - 19:47:29
(401/500)
Mutek!

Azt tudod, hogy ezért ma már börtön jár?
Ennyire idióta nem lehetsz.
Jó, hogy nem drogot árulsz.