8/10
Skall 2023 nov. 21. - 15:37:50 8/10
(384/384)
Elképesztő a film látványvilága. Amikért megkapta az Oscar-díjakat azokat tényleg megérdemli. Lehet, hogy nincsen történet, és lehet, hogy a szereplők alig szólalnak meg, de ha mindezeket megpróbálták volna beletuszkolni a cselekménybe, akkor egy kifejezetten hosszú és erőltetett filmet kaptunk volna.
8/10
cinemad 2023 nov. 17. - 23:50:55 8/10
(383/384)
Érdekes, de ahogy ezt lentebb is írták páran, ez a film jól "érik". Amikor először láttam nem igazán jött be, de másodszorra már kifejezetten elkapott. Valóban nincs gyakorlatilag semmi sztorija a filmnek, vagy legalábbis faék egyszerű. Két három mondat a háttérről, ugyanennyi a főhősről, majd a főgonoszról. Nincsenek részletesen kidolgozott karakterek, motivációk, stb. Kb. 10 perc után beindul az akció és a két órás műsoridőből nettó másfél órán keresztül az megy. Viszont látvány tekintetében baromi jól működik. Egyrészt nagyon szép az egész, másrészt az akciók "kreatívak" és roppant látványosak. Nagy mértékben annak köszönhetően, hogy az akciókban, autós jelenetekben nagyon kevés a CGI. Valós díszletek és komoly kaszkadőr munka van helyette. Ami a képregényfilmek világában (ahol egy háttérben futó animációs mesefilm előtt ugrabugrálnak a színészek) nagyon látványossá teszi ezt. Emellett pedig őrült az egész. Amit ha valaki nagyon komoly ábrázattal ül le nézni, akkor nem fog élvezni, ha el tud lazulni, akkor meg nagyon. Nincs semmi mondanivaló, csavar, fejtörő, könnycsalogató színészi játék, stb. Egyszerűen ha nyitott vagy az ilyesmire, ülj le egy nagyképernyő elé, indítsd el 4k-ban, vagy a 3D-s változatot és gyönyörködj a képekben. Erre való, ebben a kategóriában viszont kiemelkedő.
3/10
nagybela75 2023 szept. 23. - 18:19:37 3/10 Előzmény capt.nemo
(382/384)
Igazad lehet, nekem nagyon megmaradt az első rész, annak idején nagyon megfogott, lehet hogy emiatt is kicsit elfogult voltam az új filmmel kapcsolatban...
10/10
capt.nemo 2023 szept. 23. - 11:48:02 10/10 Előzmény nagybela75
(381/384)
valószínű te elvárásokkal, én meg anélkül (és az előzmények nélkül) néztem meg. ez a fő különbség. attól hogy szimpla akció, szerintem lényegesen jobb a szuperhős tucatfilmeknél.. több emberrel is találkoztam akinek elsőre nem tetszett, aztán néhány év múlva másodjára elismerte, hogy nem is olyan rossz.. a forgatásról sok mindent elmond, hogy egy idő után a színészek rég elvesztettek a fonalat ki miért és mit csinál a történetben, mert csak a rendező látta át a 2 órás üldözés eseményeit és sok mindent nem időrendben vettek fel. azt hitték egy oltári nagy baromsághoz asszisztálnak és mikor szembesülték a végeredménnyel esett le az álluk és bevállalták volna a folytatást, noha eléggé fasírtban voltak... viszont én egyre inkább tartok a most készülő előzményétől, lehet én ezzel járok úgy, hogy csalódok.
3/10
nagybela75 2023 szept. 23. - 10:09:58 3/10 Előzmény capt.nemo
(380/384)
Igen, az erdetihez képest tényleg újdonság és így visszanézve az eredetit tényleg kezdetleges is volt (port.hu-n van egy jó cikk pont ehhez kapcsolódoan hogy milyen alacsony költségvetéssel készült a film és hogy miért lett ilyen posztapokaliptikus az egész). De az eredeti az ami olyan újdonságot hozott akkor mondjuk mint a Star Wars sorozat - ez már csak egy remake, el kell ismernem tényleg vannak nagyon jó jelentek és sajnálatos hogy ennek a filmenk a forgatásán halt meg egy női motoros kaszkadőr is. Az hogy miért kapott 7.5-et nem tisztem eldönteni, de véleményem szerint az lehet inkább az oka hogy a mai fiatalok már megszokták az akciódús filmeket mert most ezt nyomják a mozikban csak ezeket lehet eladni. Az erdetiben is sok akció volt, de maga a hangulat azért az csak az eredeti filmben jelent meg először. És ahogy mondtam számomra az első két rész volt az "igazi MadMax" amik utána jöttek azok már nem hozták vissza azt a hangulatot amit ez első kettő. De mindenki megoszthatja a véleményét, ezt hívjuk demokráciának azt hiszem....
10/10
capt.nemo 2023 szept. 22. - 21:56:29 10/10 Előzmény nagybela75
(379/384)
nekem valamiért annak idején kimaradtak az eredeti mad max filmek, amikor 20 évvel később be akartam pótolni, annyira kezdetleges tűnt, hogy feladtam..
az itteni 7.1 szerinted túlhype? szinte mindenki fikázta rajtam kívül, pedig én nálad is öregebb vagyok és utálom a marvel faszságokat..
3/10
nagybela75 2023 szept. 20. - 15:47:27 3/10
(378/384)
Nekem nem tetszett egyáltalán nem értem a nagy hype-ot. Lehet hogy már az öregebb generációhoz tartozom én még a Mad Max-en nőttem fel. Ez a film semmi újdonságot sem hoz, esetleg a fiataloknak lehet újdonság a sok Marvel faszság mellett, de sem történetben sem a jelenetekben nincs semmi különös az elődjeihez képest. Egyedül az a jelenet tetszett amikor a botokkal ugráltak át egyik járműről a másikra. Azt is meg kell hagynom hogy a Mad Max 1. és 2. volt nekem a legjobb a 3. rész Tina Turnerrel az nagy bugyutaság volt. De ez az én véleményem, de szeirntem túl van hype-olva ez a 2015-ös film.
8/10
Hegyirabló 2023 máj. 27. - 11:25:47 8/10
(376/384)
Elsőre nem annyira tetszett. Aztán emésztgettem, a széria legjobb darabja. Ha egy mondatban kell összefoglalni, hogy miért jó ez a film, az őrület miatt, amit visszaad, és ez méltó a címéhez.
7/10
kecsup 2023 febr. 27. - 09:18:35 7/10
(375/384)
Kultúrált iparos munka. Semmi extra, szép látványvilág. A gitáros-dobosok szereplése nagyon cool.
6/10
kettyo 2023 jan. 13. - 14:13:37 6/10
(374/384)
Látványos és akciódús de nincs igazából semmi története. Bár ha jól belegondolok az első Mad Maxen kívül semelyik filmnek nincs igazából története :)

Ami egészen meglepett hogy a jelenkori filmipar szabályaival szembemenve mindenki fehér ember a filmben, csak az ágyasok közt vannak keverék lányok. Ausztráliában úgy látszik köpnek a szabályokra. Bàr annyira nem nagy szetségtörés mint a Mad Max 1-ben ahol homoszexuálisokat konkrétan negatív szerepben ábrázolnak.
Brillll 2022 nov. 27. - 19:08:11
(373/384)
Agyatlan látványfilm. Egészségetekre.
Brillll 2022 nov. 27. - 19:04:54 Előzmény gabyy
(372/384)
🤣
7/10
vargama 2022 okt. 19. - 10:09:25 7/10
(371/384)
A filmben benne van a víz hiánya, az elsivatagosodás, mint korunk vészes disztópiája.
Én sem szeretem az akciófilmeket. Nem mondom, hogy nem volt nekem is egyhangú a véget nem érő üldözések sora. De ez a film különleges a helyszínek megválasztásában, az igényes technikai szerkezetekben, a jelenetek valóságos, bravúros rögzítésében, és azok összevágásában.
A történet lehetne kicsit "szájbarágósabb", kevés a szöveg, de nem bántam meg, hogy megnéztem.
5/10
offtopic
Ginoo 2022 máj. 16. - 22:39:42 5/10 Előzmény Sz. Péter
(370/384)
Értem én a szarkazmust, de ezzel ellentétben, a Volt egyszer egy vadnyugaton egy percig sem unatkoztam. Egyébként épp nemrég néztem újra ezt a klasszikust.
offtopic
Sz. Péter 2022 máj. 02. - 18:21:30 Előzmény Ginoo
(369/384)
Nincsenek már jó, pörgős filmek.
Mint pl. a Volt egyszer egy Vadnyugat.
5/10
Ginoo 2022 máj. 02. - 18:10:13 5/10
(368/384)
Nagyon vártam már a végét. Borzasztó unalmas film.
10/10
capt.nemo 2022 márc. 30. - 00:59:50 10/10
(367/384)
aha, hát én csak azt mondom, hogy egy zúzós akciófilmhez a minimálisan elégséges történetet hozza, ha nagyobb igényeid vannak nézd a háború és békét vagy ilyesmit, ne a madmaxet.

mindenesetre gratulálok h mégis végig nézted, egyébként első nézésre nekem is szimplának tűnt kissé, de aztán rájöttem hogy direkt jó hogy nincs semmi túlmagyarázva benne. és ha esetleg pár év múlva netalán még egyszer megnéznéd, immár különösebb elvárások nélkül, akkor teljesen belefeledkezve tapasztalni fogod ennek nyers homok-vas-dízel látványvilág sajátos esztétikumát, és még az amúgy 1 dimenziós karakterek is mintha mélységet kapnának, már ha vizuális típus vagy és van kis beleérzésed egy ilyen kíméletlen, szenvedéssel teli világ iránt.

és tényleg nem tudok 2000 utáni akciófilmet, ami stílusában ennyire megragadott volna. mondjuk ez azért is lehet, mert rühellem a szuperhősfilmeket, amikkel már teli van padlás.
10/10
capt.nemo 2022 márc. 25. - 19:16:19 10/10
(366/384)
pont egy akciófilmnek elegendő történet van benne, szal ebbe a kifogásba hiába kapaszkodsz bele, vagy nézd végig vagy ne, csak akkor milyen alapon pontozol?
10/10
capt.nemo 2022 márc. 25. - 19:07:23 10/10
(365/384)
50percig nézted, így persze hogy nincs sztorija. 2000 utáni legjobb akciófilm. már már festői disztópikus látványvilággal, a műfaja egyik legjobbja. abszolút 10pont.