Téma: Magnum

Brambilla 2007 aug. 14. - 00:10:38
(34/94)
Viasaton most nyomták az utolsó részt, elég mozgalmas volt. A sorozat legtöbb részét már többször is láttam, de az utolsót csak most, véletlenül. A vége is jó, ahogy Ricknek tátva marad a szája, de egyébként sikerült minden szálat lezárni, kivéve, hogy Higgins e Robin Masters. Elõször bevallotta, aztán letagadta, de a jelenet és az egész sorozat alapján valószínûbb, hogy õ az.
Golyó1 2007 júl. 24. - 21:32:20
(33/94)
Kis érdekesség:
A Mr. Masters tulajdonát képezõ dobbermanokat valójában 6db e célra kiképzett kutya játszotta.

Robin Masters "bestselleríró" regényeinek címe (a sorozatban elhangzásuk sorrendjében):

* Babes in Babylon
* Fruit of Passion
* The Golden Spike
* Tahiti Kill
* The Seamy Side of Dawn
* Golden Tradewinds
* Blood of the August Kitten
* Die and Die Again
* The Treasure of Kalaniopu'u
* Serpent's Whisper
* Echoes of Ecstasy
* Transitions

Robin Masters regényeinek papírra vetésekor sohasem használ írógépet. Gondolatmeneteit inkább magnóba diktálja.

A Masters-birtokon használt gépkocsik rendszámai: ROBIN-1 (Ferrari); ROBIN-2 (Audi 5000); ROBIN-3 (GMC Jimmy pickup)

A hawaii Masters-birtok tulajdonosa a valóságban egy helyi politikus, Eve Glover Anderson republikánus képviselõ. Az ingatlan – mely a való életben sokkal kisebb a sorozatban megismert méreteinél – más produkciókban is feltûnt, pl. a Hawaii Five-O címû, a tengerentúlon nagy sikerrel futott szériában.
Golyó1 2007 júl. 24. - 21:28:57
(32/94)
A sorozat kedvelõi között immár örökre eldönthetetlen vita marad, ki valójában Robin Masters. Egyes elméletek szerint az író-birtoktulajdonos valójában egyenlõ Higginssel, mások hevesen elvetik e vélekedést. A Higgins-teóriát támasztja alá, hogy a birtok gondnokaként mûködõ egykori vietnami veterán legkedveltebb elfoglaltsága a történetmesélés (akár egy írónak). Kezdetektõl (sõt még annál is régebben) a birtokon él, elõkelõ izlésû ám kimért és visszahúzódó (megint csak: akár a legtöbb sikeres bestseller-szerzõ). Higgins mindig is rejtélyesen fogalmaz "Mr. Mastersszel", a milliomos hollétével, tevékenységével, a birtokot érintõ kéréseivel kapcsolatban. Egy alkalommal, amikor Magnum mély kómában fekszik a városi kórház intenzív osztályán, ágya mellett "Higgie" elérzékenyülve úgy fogalmaz: "ha így mész el, sohasem tudod meg, ki is valójában Robin Masters". Ugyanakkor tény, hogy létezik egyetlen epizód, ahol telefonon keresztül hallható Mr. Robin Masters hangja: szerepének médiatörténeti és dramaturgiai jelentõségét az is jelzi, hogy a hangot ebben a részben a rejtélyek nagymestere, maga Orson Welles kölcsönözte a talányos figurának. Noah Uzal, a sorozat executive producere állítja: eredetileg tervezték, hogy a befejezõ részben végül alakot adnak Robin Masters figurájának. Bár erre nem került sor, a szereplõk sorsának lezárásakor Higgins egymás után két sejtelmes kijelentést is tesz. "Valójában én vagyok Robin Masters", mondja, majd valamivel késõbb zavartan helyesbít, miszerint "Hazudtam Robin Masters kilétével kapcsolatban". Hogy ezzel pontosan mit is akart mondani: hogy mindig hazudott Masters kilétérõl mert valójában õ az; vagy hogy hazudott, amikor azt mondta magáról hogy õ – a szemlélõdõnek kell eldöntenie. Talán nem is – hiszen így izgalmasabb.
Rince 2007 júl. 17. - 14:05:05
(31/94)
Higgins az Robin Masters? Lehidalok. Valaki tud olvasnivaló linket errõl? Megköszönném
Mr_mister 2007 jún. 23. - 18:24:46
(30/94)
Üdv!
Láttam egy részt ahol Magnum megkérdezi Higginst hogy õ-e Robin, de abban télleg nem volt álasz. De nem igazán értettem a dolgot hiszen Robin több részben is megjelent, igaz arc nélkül, de Orson Welles hangjával. Lehet hogy az irok a végére ezt már elfelejtették?!
balu83 2007 jún. 15. - 15:49:12
(29/94)
hali!
wikipédián írnak regény címeket!
azt vágom h Higgins és Robin Masters u.az a személy.
valahol még olvastam h valójában Robin bankrabló volt és utána jó útra tért.de frankón!
kevinspéci 2007 jún. 09. - 23:46:04
(28/94)
Hát Robin Masters a valóságban tuti nem létezik. A sorozatban pedig tudtommal sose derült ki, hogy tényleg csak Higgins kreálmánya-e. Mindenesetre Magnum mindig ezt hitte. :)
Szeretem ezt a filmet. Tán a legjobb vígjátéksorozat, amit valaha készítettek. S a magyar szinkron is sokat hozzátesz: Sörössel, Versényivel, Tahival, Balázsival. Tökéletes.
StJust 2007 jún. 09. - 23:17:43
(27/94)
Én úgy emlékszem,hogy Mr Masters nem is létezik,csak Higgins agyszüleménye,tehát Mr Masters,és Higgins egy és ugyanaz a személy,remélem jól emlékszem!
balu83 2007 jún. 09. - 21:50:50
(26/94)
valaki tudna nekem mondani olyan könyv címet,ami tényleg Robin Masters regény?
StJust 2007 máj. 08. - 13:27:34
(25/94)
Kedvenc Magnum beköpésem: Tudom,hogy mire gondolnak,és igazuk van...
Magnum megszólítja a nézõt,és bevonja a nyomozásba,naggyon közvetlen.
Magnum 4 ever!
figo1908 2007 máj. 03. - 19:16:22
(24/94)
Ma is néztem.:)), természetesen a másik kedvenc Kojak után.
kevinspéci 2007 máj. 02. - 17:04:06
(23/94)
Tényleg az egyik legjobb vígjátéksorozat, amit valaha készítettek. Én mindig tudok rajta röhögni. Nagyon jó a szinkron is.
Azt külön szeretem, mikor Higi elkezd háborús történetet mesélni, s ilyen gyakran van, mert neki mindenrõl Vietnám jut eszébe. :)

- Tíszí mester -
123 2007 máj. 02. - 16:23:02 Előzmény Danny Wilde
(22/94)
Egyetértek! Zseniális! Imádom!:D
Gyurk 2007 ápr. 17. - 20:30:18
(21/94)
hallod honnan szerzed?:D
Danny Wilde 2007 ápr. 16. - 18:48:12
(20/94)
Sörös/Magnum és Versényi/Higgins (remélem jól emlékszem a nevére) szinkronja nagyszerû!!
seven of nine 2007 ápr. 12. - 10:39:05
(19/94)
A sorozat egy életérzés. Köszönjük kedves Viasat, hogy ismét átélhetjük! Vki kiadhatná már DVD-n is...
balu83 2007 ápr. 02. - 16:21:51
(18/94)
hali!
ha valaki tudna irni pár Higgins "aranyköpést" megköszönném!
pl.:"nem afféle cserkésztábor"
"hajlamod a túlzásra és pánikra örökké csodálatba ejt"
"ahol fát vágnak ott repül a forgács".....
Endiman 2007 márc. 01. - 23:51:51
(17/94)
bizony, ez egy nagyon király sorozat! persze külföldön már lehet kapni az évadokat dvd-n.

azért mégis jó, hogy Tom Selleck inkább a Magnum szerepét vállalta el Indiana Jones helyett :))
Alternat 2007 febr. 19. - 21:31:17
(16/94)
Áhh... nem hinném hogy csak a magasság játszott közre. Ott van Stallone, aki meg épp, hogy túlságosan alacsony, mégis milyen pályát fut/futott be.
Egyébként számomra a Magnum az egyik legjobb sorozat a régiek közül, amivel találkoztam eddigi életem során.
A zenéje pedig egyszerûen isteni.
Zotyipotyi 2007 febr. 07. - 18:17:05
(15/94)
Amúgy pont a magassága miatt kapott kevés film szerepet! Ha jól emlékszem 193cm, de mindig próbált letagadni belõle pár centimétert, hogy nagyobb esélye legyen egy-egy szerepre.:) Talán ezért se gondolkodtam soha abban, hogy színésznek megyek (a magam 198 centijével)!:)