2/10
Julianna Zsoldos Z. júl. 24. 18:20:27 2/10
(144/144)
Amatőr film. Hosszú, unalmas, a szereplők közt néhányra ráférne egy kis logopédiai képzés. Az újságíró kb. mintha a Prosti Srácok c. lap munkatársa lett volna, az apa éppen lehet elfogult, meg lehet büszke az itthon maradt nemesi családjára (miért?). Az iskolai pánik jellemző, rengeteg tanárt rúgtak már ki, ráadásul a legjobbakat. Ezért érdemes lett volna normálisan ábrázolni az iskolai helyzetet, nem pedig beszélni nem tudó, az igazságért kiállni nem képes, meg hisztériázó gyáva igazgatóval, pedagógusokkal. Mi történt később? No, hiszen! A történelemtanár elment árufeltöltőnek, és sokkal többet keres, a gimnáziumba járó gyerekek egyre butábban kerülnek ki az iskolából, Ábel meg belép a Fidelitászba, amilyen gyáva, buta gyerek ott a helye. Janka meg felnő végre, és az egyetem után állást kap pl. Németországban.
7/10
luci87 júl. 22. 07:40:42 7/10
(143/144)
Tudom a nézők képzeletére van bízva, hogy mi lenne a folytatás...levizsgazik e,a tanárnak lesz e baja az ügyből,kibekul e a barátnőjével...
Nekem a hosszúságán kívül tetszett...ja még Janka beszéd hangja nem jött be.
1/10
mjoee júl. 21. 12:36:03 1/10
(142/144)
Hát ez jó nagy f@szság volt...
9/10
Ahoj poplacsek júl. 18. 21:59:54 9/10
(141/144)
Egyetértek az alattam szólóval, az aktuálpolitika csak a történet keretrendszerének része, de nem az a lényeg.

Klassz film, kimagaslik a hazai felhozatalból.
7/10
Fblumi2318 júl. 17. 12:17:30 7/10 Előzmény Fblumi2318
(140/144)
Megnéztem, nem rossz film ez.

Aki "Fideszesek ne nézzék meg" felkiáltással kommentált, kurvára nem értette meg a filmet. De aki "bolsevik propaganda", az se nagyon, vagy csak nem nézte végig

hiszen a tanárról csak a vége felé derül ki, hogy ő tényleg 01g szektás


. Igaz, hogy egy kicsit elfogult, de csak egy kicsit. Mondjuk 60-40%-ban.

2023-ban egy 20 éve tanító középiskolai tanár azért lényegesen többet keresett 188e Ft-nál.
Jobber lévén elég sokat olvasok jobboldali újságokat, de a "miniszter úr 5 kedvenc filmjével" sem találkoztam, szóval a jobboldali média ilyen szervilis beállítása enyhén szólva túlzás volt.
(a szervilis üzemmód is inkább mintha a balos média és a fostos kapcsolatára lenne jellemző az elmúlt pár hónapban)

Ezeket leszámítva számomra a film inkább a buburékok és narratívák harca és egymás mellett való elbeszéléséről szól, plusz a másik meg nem hallgatásáról/hallásáról. Lásd fideszes apuka és az o1g-s tanár "beszélgetése". A maguk módján mind a ketten értelmesek, de mind a ketten a saját buborékjukban élnek, a saját propagandájukat hiszik el.



7/10
7/10
Fblumi2318 júl. 17. 09:34:25 7/10
(139/144)
"Fideszesek ne nézzék meg" - írják itt sokan az "elfogadó" és "felvilágosult" ballibsik közül, miközben valójában ők a másokat lenéző, kirekesztő, előítéletes és szűk látókörű emberek.
(Ha csak annyit elérek a fenti mondatommal, hogy tartatok egy kis önvizsgálatot, már elértem a célomat)

A filmet most fogom megnézni, remélem nem csak a "fideszes" szigorú, ám szerető apa, hanem a fent jellemzett egyedek is szerepelni fognak benne. Mert egy film csak akkor jó, ha mindkét oldalt pellengérre állítja.
10/10
Hatpöttyös jan. 30. 20:09:56 10/10
(138/144)
Nagyszerű film! Tökéletes korrajz. Ez magyarország! SAJNOS! Ha pedig elolvassa az ember az alkotók riportját akkor főleg nem csalódik az ember. Igen így tudnak az elszánt filmkészítők nagyon jó filmeket csinálni. Csak gratulálni tudok. https://www.valaszonline.hu/2023/10/03/magyarazat-mindenre-reisz-gabor-berkes-julia-film-politika/
10/10
eva22 jan. 29. 19:49:17 10/10 Előzmény Cl@udi@
(137/144)
😊👍
10/10
Cl@udi@ jan. 01. 21:25:47 10/10
(136/144)
A csúf igazság. Jó lett. /Fideszeseknek nem ajánlom./
Zsuzsóka 2023 dec. 12. - 21:05:15 Előzmény szenbanyasz@gmail.com
(135/144)
Nekem is nagyon tetszett a hozzászólásod, gratulálok!!!
8/10
stockholm 2023 dec. 08. - 21:45:47 8/10
(134/144)
Imádtam a hús-vér hétköznapi arcokat. Nem gyönyörű nők és jóképű férfiak, nem az ezerszer látott színészek, hanem teljesen új figurák. Nagyon elgondolkodtató sztori, tetszik, hogy nem fekete-fehéren mutatja be a dolgokat, hanem sok nézőpontból. 20-30 percet viszont ki kéne venni belőle, teljesen felesleges jelenetek, pl. a szíjártó-házát utánaépítő pali. És a zenéje, a kórusénekek is csodálatosak.
2/10
offtopic
tesz-vesz 2023 dec. 04. - 15:15:03 2/10 Előzmény Rotovics Kázmér
(133/144)
Mire gondolsz? baj ha zavar, hogy leépítik és szétlopják az országot?
érdekes más kommentelők egyetértettek velem (sajnos törölték őket), és a fideszes rajongókat küldték volna pszhichológushoz.
8/10
Rotovics Kázmér 2023 dec. 04. - 08:44:10 8/10 Előzmény szenbanyasz@gmail.com
(132/144)
Csak szeretnék ide egy lájkot leosztani, meg töktotál ugyanez a véleményem. Csak én nem tudtam volna ilyen szépen leírni.
5/10
dersu 2023 dec. 03. - 00:08:18 5/10
(131/144)
Helyenként annyira pontos, hogy nézhetetlen.
9/10
szenbanyasz@gmail.com 2023 dec. 01. - 22:52:56 9/10
(130/144)
Én Reisz Gábor előző két filmjét - a Van valami irritáló és nézhetetlen 1-2-t - rettenetes hulladéknak tartom, ugyanakkor ez a "Magyarázat mindenre" legnagyobb meglepetésemre kifejezetten jó lett.

Tök intelligensen bemutatja, hogy az egymásnak feszülő politikai indulatokat milyen egyéni történetek és frusztrációk fűtik. A fideszes (egyszerre szigorú, de szerető) apa karakterét kifejezetten érzékenyen ábrázolja, az újságírólány figurája is hatalmas telitalálat - a sztorit és a karaktereket nézve nekem többször volt ilyen "b****g, igen, ez tényleg ilyen!" pillanatom is a moziban.

Az is elég bevállalós, hogy a balos-liberális művészvilág egy tagja közéleti témához úgy nyúl hozzá, hogy nem démonizálja a jobbosokat (ilyennel talán legutóbb Goda Krisztina próbálkozott a Veszettekben - hát kapott is érte rendesen, pedig az is jó film volt), és nem egyik vagy másik oldal melletti propagandát csinál, hanem emberi sorsokat mutat be. Mondjuk ennek értékeléséhez az is kell, hogy valaki ne ilyen elborult pártdrukker szemüvegen át nézze, hanem inkább középen állóként.

A külföldi fesztiválsikerek is egyedül azért leptek meg, mert a sztori legjobban eltalált nüanszjai - pl. a kolozsvári újságírólány figurája - olyan szintű kontextus-ismeretet igényelnek, ami nem Magyarországon felnőtt emberek számára egyszerűen érthetetlen.
3/10
janderka 2023 dec. 01. - 00:12:12 3/10 Előzmény Mari Kiss
(129/144)
A színvonalától függetlenül mondjuk nagyban hozzájárulhat a film lecsengéséhez az is, hogy még így kifuttatva, délután kettőkor is 2500 Ft ért vesztegetik rá a jegyet, és inkább vetítik 3 fanatikusnak, minthogy láthatnák 800-ért akár tízszer ennyien.
https://reservations.cinemacity.hu/ReservationsHU/SelectTicketsPageRes.aspx?dtticks=638369856039131264&ec=663688&hideBackButton=1

Én ma sok hét után másodmagammal végre megnéztem a Cicaverzumot. A 8 soros teremben velünk együtt voltak hatan. Baszki: hatan! És ha csak mi ketten lettünk volna, a gépész akkor is elindította volna a vetítést, pedig így is full bukta lehetett nekik a dolog. Miért nem adják ilyenkor inkább negyed áron???? Talán akkor a csóróbbak is visszsaszokhatnának a mozizásra és a filmek is több nézőhöz juthatnának el. Főleg, hogy magyarokról és magyaroknak szóló alkotásról van szó.
Áh, piacgazdaságból és szociális közgondolkodásból ez az ország egyaránt megbukott. Mondjuk sose volt belőlük éltanuló.
10/10
Mari Kiss 2023 nov. 30. - 19:17:50 10/10
(128/144)
Hárman voltunk a délutáni, 14 órai előadáson. Lassan lefut a Cinemákban. Az a ritka eset volt, hogy véleményt egyeztettünk a 3. nézővel. "Érdemes volt megnézni." - mondta ő, mire én: "Kár lett volna kihagyni." És ez így volt teljes, nagy élmény.
Kevés fideszes nézheti meg, nekik nem tetszhet. Mindenki másnak ajánlom.
2/10
tesz-vesz 2023 nov. 24. - 15:11:05 2/10 Előzmény Eflek
(127/144)


bocsáss meg, tehát akkor te azt mondanád, ha tudnál írni, hogy oké hogy hazudik a fidesz, de LEGALÁBB nemzeti érdekből teszi a hatalommegtartás érdekében, ugye? (mert úgy önmagában a "sikeres" hatalommegtartás senkinek se lehet érdem, kivéve ha a szüleid fidesz potentátok, de az kit érdekel közéleti kérdésnél?)

erre már reagáltam ám. azért nem gondolod, hogy nem értem amit írsz, mert te nem érted valójában, amit én írok? ez hitványkodás?
( -finomítom kedves moderátor, kérlek ne töröld amíg nem láttad ezt a filmet.)
miközben azt se tudod hol vagy. meg hogy mit kéne írni, te hatalmas "értelmiségi".

szóval miből gondolod, hogy nemzeti érdekes és a szuverenitási hatóság (SZVH) tényleg nemzeti érdekek és nem a bűnszervezet érdekei szerint járna el? hogyha tudod hogy a szellemi gazdáid hazudnak állandó jelleggel, akkor ABBAN IS HAZUDNAK, amiben te különösen jónak tartod őket. pl a "nemzeti érdekekben" a "szuverenitásunkban", amik pl mik is? erről is beszéltem, hogy energiafüggésünk növelése pl. most akkor szerinted szuverenitás növelés is?

hogyan várjam el hogy elolvasod a sargentini-, tavares- és gwendolin-jelentést (amik még túl kedvesek is a valósághoz képest), hogyha még a rövidke kommentemet se tudod felfolgni, értelmezni és értelmesen válaszolni rá? vagy rámutatni arra hogy esetleg mit nem értek a "zseniális" kommentedből?
azt azért te is látod, hogy erről nem volt itthon közéleti vita, se informálás, ez miért jó? fel tudod azt fogni, hogy a jogállam leépítése miért nem jó dolog? vagy ennek is tapsikolsz?
2/10
tesz-vesz 2023 nov. 23. - 18:27:37 2/10 Előzmény janderka
(126/144)
Eleg gaz. A tulaj a fideszes feudalizmus resze
3/10
janderka 2023 nov. 23. - 09:20:06 3/10
(125/144)
Mekkor fideszcsicska lett ez a port.hu. Gyéva szarok hada.