2/10
offtopic
fredi60 2012 máj. 19. - 15:45:29 2/10
(269/529)
"Majompóznán majomkirály
majomnyelven szónokol,
egyiké majommennyország,
másiké majompokol." :DD
Trágár János 2012 máj. 19. - 07:03:04
(268/529)
Weöres Sándor: Majomország


Hej de messze majomország,
ott terem majomkenyér,
majomablak majomrácsán
majomnótát ráz a szél.

Majomtéren, majomréten
majomhõsök küzdenek,
majomszanatóriumban
sírnak majombetegek.

Majomtanártól majomlány
majomábécét tanul,
gaz majom a majombörtönt
rúgja irgalmatlanul.

Megépül a majommalom,
lesz sok majommajonéz,
gyõzve gyõz a gyõzhetetlen
gyõzedelmes majomész.

Majompóznán majomkirály
majomnyelven szónokol,
egyiké majommennyország,
másiké majompokol.

Makákó, gorilla, csimpánz,
pávián, orángután,
mind majomújságot olvas
majomvacsora után.

Majomvacsoraemléktõl
zúg a majomreterát,
majombakák menetelnek,
jobbra át és balra át.

Rémületes majomarcot
vágnak majomkatonák,
majomkézben majomfegyver,
a majmoké a világ.


http://www.youtube.com/watch?v=RldvxJMkGAo
9/10
Sumomo 2012 máj. 17. - 01:07:29 9/10
(267/529)
megbuknál vele, kidobott pénz lenne
9/10
Sumomo 2012 máj. 17. - 01:05:30 9/10 Előzmény greghouse
(266/529)
Nekem direkt kikapcsolódás a vasárnap esti nevetés.Már ha van idõm nézni.
Az anyáknapi elõadás nagyon tetszett.
Nem is tudtam, hogy Jakupcsek Gabinak van egy kiscsoportos ovis lánya is.
Mostmár értem, hogy miért tûnt el néhány évre a képernyõrõl.
9/10
Sumomo 2012 máj. 17. - 01:02:37 9/10 Előzmény pzsofi80
(265/529)
de lehet, hogy félreértettelek éd Te is azt állítod, hogy a gomba az nem növény?
akkor bocsi
9/10
Sumomo 2012 máj. 17. - 01:00:50 9/10 Előzmény pzsofi80
(264/529)
nem hiba.
A gomba növénytanilag NEM növény. Általános iskolai anyag.

"Az élıvilág legnagyobb részét adó, valódi sejtmaggal bíró (eukaryota) szervezetek
körében a növények (Plantae) és az állatok (Animalia) világa között helyezkedik el a gombák
(Fungi) világa.
A gombák színtestek nélküli, heterotróf, idıszakosan sejtfalat képzı
szervezetek. Legfeljebb a teleptestes szervezıdési szintig jutnak el. A producens növény-, a
konzumens állat-, valamint a reducens gombavilág együtt valósítja meg a természetben az
anyagkörforgást és az energia egyirányú áramoltatását, amely folyamatokba a producens
cianobaktériumok, illetve a reducens baktériumok tevékenysége is beletartozik.
A gombák a növény- és az állatvilág tagjaival együtt egy a baktériumoknál fejlettebb,
hipotetikus ıseukariota szervezetbıl származtathatók. Ezt a mindhárom világban egységes
szerkezetõ flagellumok és mitokondriumok igazolják.
retrobaba 2012 máj. 13. - 21:28:10
(263/529)
tudja valaki hogy hogy hívják azt a srácot, aki a mai adásban Csiszár Jenô csapatában volt? sajnos nem láttam az elejét, és egész végig azon filóztam, hogy ki ez, annyira ismerôs... de nem tudok rájönni...
2/10
greghouse 2012 máj. 13. - 15:37:07 2/10 Előzmény Józsila
(262/529)
..csak érdekességként, az Aranyág egész koncepciója volt kollégám feleségének, Dalton Csillának a produkciója volt, a jelképes kis rajz a csemetéje ovis mûve...van róla fülesem, hogy miért vették le, de bizonyítékom nincs, már nem is érdekes, de a koncepció szerintem jó volt, hogy mi mással lehetne legjobban ünnepelni az édesanyákat, mint a gyerekeik boldogságával. Kicsit drága volt a mûsor. Minden esetre SOKKAL drágább, mint egy akármilyen szórakoztató film pár ezer dollárért. Az élõ mûsor ennek sokszorosa. (És igen, azért Dalton, mert angol a férje.)
ennyi baromságot... 2012 máj. 07. - 17:54:59
(261/529)
Szerintem félreértetted. De ha mégsem, majd kijavít valaki.
2/10
offtopic
fredi60 2012 máj. 07. - 13:40:35 2/10
(260/529)
Egy nézõt már találtál!
Józsila 2012 máj. 07. - 10:50:22
(259/529)
Tegnap azaz 2012.május 6-án az elsõ vasárnap anyák napja volt!Ilyenkor Aranyág mûsorral jelentkezett minden év május elsõ vasárnapján a Magyar Tv,úgy látszik feledésbe merült ez a mûsor:(
ancsahair 2012 máj. 06. - 05:39:24 Előzmény ötödik elem
(258/529)
Magyarország,én már nem szeretlek-lyen vezetõkkel!
2/10
greghouse 2012 ápr. 27. - 21:42:43 2/10
(257/529)
Már sajnálom, hogy a kezdetben így lepontoztam, dehát a Porton nem lehet változtatni sajnos...
Teljesen megértem, és jó ha mások is értik, ez egy JÁTÉK, és nem "mûveltségi vetélkedõ", egy vidám játék, ami közben nem baj, ha megtudunk néhány dolgot Magyarországról. Persze, hogy nem pontos és pont egzakt a pontozás, persze, hogy a hordó eldönthet mindent, és igen, le lehetne cserélni a mûsorvezetõt és a csapatkapitányokat is...csak attól tartok, hogy bárkire cserélnénk, beléjük is belekötnének sokan.
...Szerintem úgy fogjuk fel, ahogy ma (írásom idején, a Bagi-Nacsa showban, aminek nem enged a Port kommenteket, nem tudom miért), mondták, ez JÁTÉK, minden más mellékes, egy olyan dolog, mintha baráti társaságban valami társasjátékot játszanánk. Ez jó dolog. Az is jó, hogy nem a milliókra megy, mert teljesen más a koncepció.
...Azt nem tudom, hogy a Port miért nem engedi a Bagi-nacsa kommentjeit, ma (péntek) elég jó volt, és nem csak másokat parodizáltak ("hullócsillag születik" szuper volt az egész), magukat is, Oroszlán Szonját, Szente Vajkot, mindenkit.
...Tegyük helyére a Magyarország "mûsort": NEM vetélkedõ, hanem szórakoztató mûsor vetélkedõ jelmezben. Nem több.
De ennek nagyon jó, visszavonnám a kevés pontomat.
...Szeretlek Magyarország, bár nem ezért a mûsorért, de nem is csinálják olyan rosszul, mint ahogy elõször láttam.
Keeley 2012 ápr. 22. - 18:46:39
(256/529)
Szerintem jó kis mûsor és jó a vezetõje is!
Ami nem tetszik: Miért kell minden héten Gabit és Csiszárt rakni csapatvezetõnek? Így már uncsi, mindkettõ azt hiszi, hogy annyira vicces, jófej...
ötödik elem 2012 ápr. 22. - 16:43:58 Előzmény sixpack1989
(255/529)
Jó irányba kapisgálsz, a show célja az emberek hülyítése, mégha van is még valaki, aki azt hiszi, hogy a közszolgálati Tv ez alól kivétel. Nem, rosszabb, mert míg a kereskedelmi csatornák ezt nem is titkolják, addig a köztvben ugyanezt sunyi módon mûvelik. Szánalmas és egyben hátborzongató, ahogy tömik az emberek fejét azzal, hogy minden rendben, szeretjük az országot, happy feeling miközben romokban hever minden, a szakadék felé lökdösnek minket, uraink pedig a hátunk mögött röhögve dörzsölik a tenyerüket és elõre isznak a tönkretételünkön. Róma nem ugyanezt csinálta? Cirkuszt, kenyeret a népnek és befogják a pofájukat. A show semmilyen formában nem képviselhet értéket és mi, normális emberek már nem akarunk többet SZÓRAKOZNI!
hutizs 2012 ápr. 22. - 15:24:36
(254/529)
Teljesen egyetértek. Én is abban látom bizonyítottnak a célt, hogy a nyertes nem milliókkal lesz gazdagabb, hanem csak majdhogynem képletes ajándékot kap egy szponzor felajánlásaképp. Szóval ez nem vetélkedõ, csak játék, melynek menete hasonlít egy vetélkedõhöz. Olyan, mint mikor gyerekkorunkban egymás ellen játszottunk indiánosdit. És nem azért, mert nem szerettük az "ellenfelet", vagy mert ha legyõztük, ajándékot kaptunk volna. Egyszerûen csak a játék kedvéért, magáért. Na, ez is valami ilyesmi. Játszanak, szórakoztatnak - akit nem, az ne ezt a csatornát nézze -, esetleg egy kis plusz infót adnak valamirõl. Közben én is próbálom kitalálni a megoldásokat, stb. Összegezve: egy könnyed (!) kikapcsolódás vasárnap estére. Én sem miattuk szeretem Magyarországot, de nem is hiszem, hogy van ember, aki komolyan gondolná, hogy ez a cél. Mindenesetre nem kell amiatt törnöm a fejemet, hogy pl. azt az angol színészt, akit ki kellene találnom, pontosan hogy hívják, ill. a francia rendezõnek hogy kell írni a nevét. És egyszerûen azért nem, mert minden MAGYAR. Szereplõk, feladványok, szöveg, írás, zene, és mi, a nézõk is. Ennyi. Nem több és nem kevesebb.
2/10
greghouse 2012 ápr. 22. - 13:59:28 2/10 Előzmény pzsofi80
(253/529)
Rendben van, pzsofi, egyet is értenék veled, csakhogy egz NEM egy mûveltségi vetélkedõ, hanem szórakoztató show. Másban is tévednek mások is. A Csillag Születikben tegnap Ördög "szexmániás" (magáról mondta õ) Nóri a kis zongorista gyerek száma után odamondta, hogy kinek a szerzeménye volt a dal, majd hozzátette "bár az utolsó dallamot (t.i. a volt Malév reklám szignálzenét) Ricsi írta"...francokat, azt Presser Gábor írta, mármint a Malév szignál zenét.
...Vetélkedõkben a tévedés akkor zavar, ha Vágó féle mûveltségiekben hangzik el. Ez egy játék, egy show. Lásd, mindent a hordógörgetés dönt el. A többi játék, ne akadj ki a csillagászaton és a biológián. Még jó, hogy nem akarod hitelesíttetni a mérleget amivel lemérik a vattacukor súlyát.
...az meg, hogy a közönség súg, engem is bosszantott, ma már nem. Elõször is, amit fentebb mondtam, ez show. Másodszor, mindkét oldalnak megvan a közönsége, ugyanúgy súghatnak. A történetmesélésnél valóban jobb lenne ha nem súgnának akik jobban tudják, de így is egy két pont a különbség, amit egy zenekitalálás elvisz, a hordóról nem is beszélve.
...Ez egy show, ne mûveltségi, és fõleg nem tudományos vetélkedõnek fogd fel. Sõt, semmilyen vetélkedõnek sem (ezért is nincsenek milliós díjak).
blacknet 2012 ápr. 18. - 12:44:24
(252/529)
Immár nem sírva vigadunk, pedig ugye bélyegként ránk sült már ez is, mint a gulyásleves:D
Amúgy ezzel nincs baj, hiszen szórakoztató mûsorról lévén szó ide nem panaszkodni járnak az emberek. Ebbõl a megközelítésbõl tehát nincs baj vele, a hibáit ezer okos ember már összegyûjtötte az eddigi hozzászólásokban.
1/10
sixpack1989 2012 ápr. 18. - 11:06:44 1/10
(251/529)
Pár adást elcsíptem,és igazából nem értem a mûsor lényegét,de biztos velem van a baj.
mindenki mosolyog benne mindenki boldog,a címe is ezt mutatja,az egészbõl nekem az jön le,hogy itthon minden rendben van,mindenki jól él,mindenkinek van munkája,mindenki egészséges stb,pedig errõl szó sincs,akkor meg nem értem miért ez nagy szeretet,más kérdés,azt megértem,hogy mondjuk Csiszár Jenõ vigyorog,hiszen villája van Szigligeten,a többiek is sikeres híres média személyiségek,de mondjuk egy átlag embernek nem biztos,hogy van oka ennyit vigyorogni,és szeretni Magyarországot!
pzsofi80 2012 ápr. 18. - 11:02:04
(250/529)
Na most buktam ki végleg!
A GOMBA NEM NÖVÉNY!!!!!!!!!!!!!
És ez csak az egyik hiba a mûsorban!
Korábbi adásokból példák: Olyan, hogy SZARVASGIDA nincs, õzgida van és szarvasborjú!
Kérdés: Melyik a Naprendszer Naptól legtávolabbi ÉGITESTje? A helyes válasznak a Neptunuszt jelölték meg, DE a nagybolygókon túl, a Naprendszer részét képezõ Kuiper-övben található aszteroidák és kisbolygók is égitestek!