10/10
chagny 2010 okt. 16. - 09:11:32 10/10 Előzmény in-xs
(146/206)
Szervusztok Mindenki!
Nekem megvan az összes, 8 részenként, DVD-n. Ha valakit érdekel, a chagny@tolna.net címen keressen. üdv. chagny
in-xs 2010 okt. 12. - 01:59:51 Előzmény froad
(145/206)
NEKEM MEGVAN a 39. epizód, és még jópár rész!
dvd-n jó lesz?



NEKEM IS KÉNE PÁR RÉSZ, HA VKINEK SZINTLÉN VAN SAJÁT ARCHÍVUMA!

THX



INXS
in-xs 2010 okt. 12. - 01:49:30
(144/206)
u.i.: bocs a sajtóhibákért......
in-xs 2010 okt. 12. - 01:48:05 Előzmény Baranyai Márta
(143/206)
Kedves, "névtelensé mögé bújó" "baranyamárta" :)))

Kacaktató zsigerbeszéde, dinamikus sztereotíp szövegét így kezdi:

"Varga Úr!
Az Önéhez hasonló hozzászólásokkal az a legnagyobb baj, hogy akik ilyet írnak, azt hiszik, hogy gyáván a névtelenség mögé bújva, ....... "


Kérdezem én: Ön józan volt,amikor leírta ezt a mondatot? :)
Innentõl a szöveg teljességgel komolytalan és értelmetlen.

Bár Nagy György valóban ritka ellenszenves, valóban erõs mszmp-kb ízû, a francot sem érdekli ezen irányú últja 2o év távlatából, ha volt neki lyen.
Varga úr lszrebvétele azonban jogos.
De akor nézve a dolgot a fonákjáról: ki más lehetne hitelesebb reprezentánsa a Kádár kornak, ha nem épp egy jó káder :) ...ha tényleg az volt, én spec nem láttam a vörös kiskönyvét.

De ami még fontosabb: a mûsor jó lenne, de a narráció pocsék.
Ha vki nem tudja, mit akar elmondani az összekötõ szöveg (elõ), akkor a rosszul szerkesztett, jól kivehetõen írott szöveg élõbeszédként elõadva követhetetlen.

Az a szerkesztõ, aki nem nézõként írja meg a narrációrt, hanem asztalnál, montír szobában, stb, az pályát tévesztett..
Az a narrátor, aki a 3o éve divatját múlt bajusza alatt, rendkívül rossz légzés- és beszédtechnikával, értelmetlen, nyelvidegen intonációval darálja az összekötõket, az szintén rossz idõben van rossz helyen,amikor a mûsort forgatják :)

Tehát: ha a mûsorvezetõ ellenszenves a fórumozónak, és épp egy aropó által pellengérezi, az nem véletlen.
Nos, ha kedves névtelen-banyamárta oly kedvvel hivatkozik korára és emlékeire, sürgõsen lapozza fel az archívumát, mert ha nagy györgy az elmúlt 25 évben mindössze ezt a 2 mûsort vezette volna, biztosan éhen halt volna:) minimum 3-4 önálló és mg számos társmûsorvezetõi feladata volt, és valóban õ "echte" ifjusági mûsorokban prosperált leginkább.
Tehát a KISZ emlegetése messze nem oly alaptalan.
Legközelebb, kedves névtelen Banya Mátra, ha mindenáron támadni akar egy szimplán csak szuverén véleményét nyilvánító hozzászólót, legalább az Ön által kifogásolt tényadatokat ellenõrizze, és hivatkozásait pontosítsa.
Addig meg inkább azt mondja már meg: egy ilyen fontos (célú) közmûveõdési mûsornak hogy a jó frászban nincsen ismétlése?????
(ez rengeteg mûsornál merül még fel, de az más lap....)

Éredmi, személyeskedés és zsigerbeszéd mentes, konstruktív válaszát elõre is megköszönöm!

Kézcsókom!

inxs *

*(mert ugyebár ez nem a panasz hivatal névvel, lakcímmel!! ...erre találták ki a nick név intézményét!! Itt vélemények találkoznak, nem emberek!! ...azt nyugdíjas klubnak hívják.....)
Baranyai Márta 2010 okt. 10. - 19:58:28
(142/206)
Varga Úr!
Az Önéhez hasonló hozzászólásokkal az a legnagyobb baj, hogy akik ilyet írnak, azt hiszik, hogy gyáván a névtelenség mögé bújva, bizonyítékok nélkül lehet vádaskodni, fröcsögni bárkirõl bármit. Nem kért fel senki, hogy a mûsorvezetõ védõje legyek, de kérem, írja le, milyen kiszes mûsorban szolgálta ki Nagy György az elõzõ rendszert? Mert én sajnos, az életkorom miatt elég régi tévénézõ vagyok, de csak a Holmi, és az Ablak mûsorvezetõjeként láttam õt a rendszerváltás elõtt. Vagy ezek kiszes mûsorok voltak? Korábban egyébként nem tûnt fel különösebben a személye, de ez a Magyarország története egy hiteles, precíz, rendkívül érdekes sorozat, nem csak szerintem, hanem a környezetemben élõk szerint is. Önnek persze ettõl még lehet ellenszenves a mûsorvezetõ személye, de az ellenszenvét ne próbálja meg hazugságokkal indokolni!
Varga Csaba Márton 2010 okt. 10. - 17:44:04
(141/206)
Mennyire hiteltelen, hogy ez a volt kiszes mûsorok vezetõje, az elõzõ rendszert undorítóan kiszolgáló fickó a mûsor kommentátora.
DarkLord1698 2010 okt. 10. - 08:16:51 Előzmény froad
(140/206)
froad 2010 szept. 25. - 12:47:44 Előzmény kz71
(139/206)
Köszönöm, ismerem a linket, de a filmek minõsége...
froad 2010 szept. 25. - 12:46:07 Előzmény cslaca
(138/206)
Egyetértek!
magyareva 2010 szept. 19. - 19:16:58 Előzmény kz71
(137/206)
Köszönöm! : )
cslaca 2010 szept. 16. - 11:43:56 Előzmény froad
(135/206)
Régen ismételték a sorozatot esténként.Most miért csak egyszer megy le?
Én úgy gondolom egy ilyen ismeretterjesztõ sorozatnak többször is helyt kell adni egy közszolgálati televízióban.Szerintem ez a legfontosabb dolga.
Akár az M2 mûsorán.Üdv.Laca
froad 2010 szept. 14. - 13:41:12
(134/206)
Ha valaki felvette a szeptember 12-i, 39. részt és szívesen átadná nekem, annak nagyon hálás lennék.
offtopic
saibor 2010 szept. 12. - 17:39:39
(133/206)
Ha a program szerint 17.35 a kezdési idõ, akkor 17.39 kor miért a rohadt provident reklámját látom?
gabroca 2010 szept. 12. - 11:38:49
(132/206)
Szégyeljék magukat a magyar közélet szereplõi, hogy nem is létezõ idegen emberekrõl neveznek el közterületet hazánkban! Annyi igaz magyar ember volt, kit elfelejtettek illetve üldöztek. De jellemzõ e bunkóság ma is, elég ha az rtl klub-ra kapcsol az ember, ahol nyoma sincs a magyar kultúrának, és elõbbrevaló mindennél a kitalált médiasztárok színvonaltalan nyalogatása.
Fel kéne már ébredni e népnek, hogy nem Európának vagy Amerikának kéne befeküdni, hanem visszaállítani régi igaz értékeinket, irodalmunkat terjeszteni, szép magyar nyelvünket ápolni! De ezért ki kell állni még akár harc árán is, mert nem lehet azt a népet megtörni, amely nem hagyja magát.
10/10
momo65 2010 szept. 12. - 10:03:03 10/10 Előzmény yoofiu
(131/206)
Nagyon kösz az infót :)
Remélem ha vége lesz, leadják újra, 100x is meg tudnám nézni.
Köszönet a készítõknek, nagyon pörgõs (néha nagyon is), de mégis emészthetõ sorozat. A mûsort vezetõ Nagy György olyan szeretettel és tudással adja át, hogy csak inni lehet minden szavát. Látszik, hogy nem csak odatették õt, hanem igazán érdekli, amit mond.
Töri óra kiegészítéseként minden suliban levetíteném, ha tanár lennék.
Csak gratulálni tudok!!
tigrislo 2010 jún. 30. - 14:21:47 Előzmény helpdesk
(130/206)
Nagyon szépen köszönöm a választ!
Várom a folytatást!

Jó nyaralást mindenkinek!
10/10
helpdesk 2010 jún. 16. - 23:17:59 10/10 Előzmény tigrislo
(129/206)
Kedves tigrislo, szeptemberben folytatódik a sorozat, valószínûleg a második vasárnap.
Addig jó nyaralást mindenkinek!
tigrislo 2010 jún. 05. - 09:10:24
(128/206)
Sziasztok!

Nem tudjátok, hogy mikor fogják folytatni? Nem szeretnék lemaradni róla.

Köszönöm!!
yoofiu 2010 máj. 30. - 17:17:22
(127/206)
Üdvözlet mindenkinek!

Én is rajongója vagyok a sorozatnak, de sajnos lemaradtam az elsõ részekrõl. Az interneten viszont ráakadtam az eddigi összes részre, ahol be is pótoltam a lemaradást. Lehet, hogy egyesek már mindenki tudja, de ha nem, akkor ezen a cimen lehet a neten megnézni az összes részt:

MTV - Videótár
http://videotar.mtv.hu/Kategoriak/Magyarorszag%20tortenete.aspx

Jó szórakozást!