vino-et-veritas 2016 júl. 25. - 12:49:00
(12/52)
Nem, inkább ez: ...én ezen a Maigret-en nõttem fel.
Akkoriban a Gabin-féle mozin kívül csak ez lehetett, de ez ment már a TV-ben.
Õ egyébként szintén szerepelt ugyanebben a történetben és még néhányban. Nem tudom melyikeket mutatták be itthon ezekbõl, de valamennyit biztosan.
9/10
savernake 2016 júl. 25. - 11:39:08 9/10
(11/52)
Kellemes csalódás! Kicsit tartottam tõle, hogy milyen lesz Mr. Bean "komoly" szerepben. Meglepõen jó!!! Jól áll neki a kissé melankolikus, körülményeskedõ és modoros Maigret alakja is. Maga a film abszolút konzervatív, klasszikus, komótosan haladó történet. Remélem lesz folytatás és azt is nálunk forgatják majd.
Edmond Dantes 2016 júl. 25. - 09:37:12
(10/52)
T a l á l t! (Kicsit azért be is segítettem Bástival...)
Jutalomból meghallgathatod a belinkelt szédületes fõcímzenét :)
7/10
Nico71 2016 júl. 25. - 01:47:33 7/10
(9/52)
Tetszett!
Nem kívánom túl ragozni, de minket is az fogott meg, hogy valódi krimit láthatunk, nem Hollywoodi akciót. Persze azokkal sincs problémánk, de a legjobb krimik életszerûbbek. Ebben a filmben izgalmas látni, miként oldják meg a nyomozást a modern technika és kriminálpszichológia nélküli világban. Nagyon valószínû, hogy a mai nyomozók már nem lennének képesek így bármilyen esetet megoldani.
vino-et-veritas 2016 júl. 24. - 19:22:35
(8/52)
Nem néztem meg, de borítékolom: Rupert Davies Maigret-je...

Részben még én is ezen nõttem fel.

A franciák közül játszotta Gabin és Bruno Crémer is, akikre emlékszem.
Edmond Dantes 2016 júl. 24. - 19:10:22
(7/52)
Megint kis nosztalgiázás, én ezen a Maigret-en nõttem fel:
https://www.youtube.com/watch?v=8nyWL-nAvMs
Direkt a fõcímzenét linkeltem be, már azzal nyert ügy(e) volt + (utána se kell néznem) Básti Lajos szinkronja.
Maigret figurája nem tartozik a kedvenc detektívjeim közé és Atkinsont is kábé csak hírbõl ismerem, de az 1. rész felvettem.
vino-et-veritas 2016 júl. 24. - 18:18:22
(6/52)
OFF

Akit francia utcaképek érdekelnek, éppen most megy (2016. július 24. 18.00) a Tour de France párizsi zárófutama a ES1-en...
vino-et-veritas 2016 júl. 24. - 18:00:52
(5/52)
Szinte pont ugyanez jutott eszembe. Jópárszor jártam, valamennyit laktam is Párizsban. A függõfolyosó gyakorlatilag tényleg ismeretlen "mûfaj" arrafelé, stb. Azért ilyen lepusztult részek az 50-es években elõfordulhattak néhány kerületben. Viszont a lakásbelsõk meg túlságosan "egyszerûre" sikeredtek. Nem beszélve a gyakorlatilag üres nappali utcákról, ami szintén elképzelhetetlen lenne egy 60 évvel ezelõtti Párizsban.
Amúgy - a nem túl rosszul sikerült - Michael Gambon-féle Maigret-sorozatot is nálunk forgatták valamikor a 90-es évek elején. Ott a "városkép" kevésbé volt zavaró.
Ez a feldolgozás kissé más, Atkinson ebben a "komoly" szerepben sem rossz alapvetõen (kicsit szokni kell), de kissé modoros, itt-ott igyekszik a komolyabbnál is komolyabbnak látszani. (Régen olvastam, de úgy tûnt nem nagyon tértek el az eredeti regénytõl.)
Ami nagyon nem tetszett, az a szinkron volt (amellett, hogy volt néhány nagyon "tévéfilmes" megoldás is). Egyrészt Forgács hangja nekem idegen Atkinson-hoz, de többiek sem voltak a topon...
Kérdés, lesz-e folytatás? Sok Maigret-történet van még...
fourdogs 2016 júl. 24. - 14:16:24
(4/52)
Nem is lenne vele nagyobb baj, ha már megint nem úgy kellene értékelnünk, hogy közben tudjuk, ez egy újragyártása egy '55-ös filmnek. Amely nem a Montmartre-on játszódik (sok esetben ez sem), hanem a Marais-ban (4. ker.), és mivel francia az eredeti, hát nem kellett sem a Sztálin útra menni néhány a filmben teljesen felesleges vágásért, sem a Józsefvárosba(?) körfolyosót felvenni (P.-ban nem divat ez az "intézmény"). Amikor színes és lepergett vakolatot látunk a "francia fõvárosban", nyugodtak lehetünk, nem ott járunk.
Így marad a bosszankodás, hogy a magyar részvételnek ez (is) az ára: turisztikai reklámot csempészünk a filmbe, miközben meg vagyunk gyõzõdve arról, hogy jót teszünk a filnek. Néhány közeli sarokra francia utcanévtáblát applikáltak, de a távolabbi sarkokon meghagyták az eredetit.
rondakutya 2016 júl. 24. - 07:47:48
(3/52)
Meglepõen jól áll neki ez a szerep. És persze a film is teljesen nézhetõ volt.
10/10
budahazya 2016 júl. 23. - 21:50:49 10/10
(2/52)
Szuper film, nincs elrontva a vér-szex-menõ gagyival.
10/10
Cukros csirkecomb 2016 júl. 23. - 21:46:23 10/10
(1/52)
Kiváló film. Fõleg azoknak ajánlom, akik egy krimiben nem az akciók, hanem a pszichológiai motivációk iránt érdeklõdnek. És Mr. Beanre senki se számítson senki. :)