Téma: Mamma Mia!

blacknet 2016 jan. 24. - 13:02:36 Előzmény ondok
(1283/1363)
Egy szóval sem állítottam, hogy a mai zenék minõségi alkotások, valójában igen nagy részük hallgathatatlan zaj. De ettõl nem értékelõdik fel, nem nemesedik meg a saját korában is kanyi abba.
Nyálas az abba, nem nyálas - hadd csatoljak keresztbe - a Keresztapa zenéje. Mindkettõben érzelmek, az egyik giccs, a másik remekmû.
5/10
ondok 2016 jan. 24. - 01:26:44 5/10
(1282/1363)
Aki botfölû annak minden nyálas amiben van dallam.Én meg egyetértek Szörényi levivel ,aki szerint a mostani zenék zöme nem nevezhetõ zenének,úgyhogy lehet hogy nemfis fos nem nyálas nem olyan mint az ABBA,de úgy sz.r ahogy van.
blacknet 2016 jan. 23. - 20:26:33
(1281/1363)
A fisifosi, langymeleg, nyálas abba önmagában elég nagy kulturális csapás volt a világnak, eszünkbe nem juthatott, hogy még ennél is lehet valami ganajabb. Aztán lett, egy amúgy is homoerotikus mûfaj keretében.
Mennyei Harmónia 2016 jan. 23. - 20:16:58
(1280/1363)
Ezzel teljesen egyet értek. Csak áll mellette a férfi és Meryl Streep az énekével, a gesztusaival a pillantásaival, mindennel viszi a jelenetet. Annyira átéli, mintha az élete függne tõle. Nekem az a kedvenc jelenetem, hihetetlen, ahogy elmagyarázza, hogy mit érez a vesztes egy ilyen helyzetben: kezet fog, gratulál és kiáll a rivaldafénybõl. Ehhez még angolul sem kell tudni.
filoszemitabélus 2016 jan. 23. - 14:44:34
(1279/1363)
Rémes alkotás mondják a sznobok. Gondoltam megnézem, mert biztos azért mondják, mert sznobok. 10 percig bírtam, aztán beletörõdtem, hogy én is sznob vagyok. Inkább vállalom a jelzõt, minthogy végigszenvedjem, mert valósággal fájt minden képkocka belõle. Babi nénivel szólva, nem tudnám eldöntetni, hogy pusztulatosan fostos e, vagy inkább kegyetlenül ergya.
Nézze, akinek hét anyja van!
peterp 2016 jan. 23. - 08:35:45
(1278/1363)
Ha valaki nem érti miért szeretik annyian ezt a filmet; vagy Õ maga tartja komolytalannak, az nézze meg azt a jelenetet, amikor Meryl Streep a "The Winner Takes It All"-t énekli... Abban minden benne van!
1/10
Sofiona 2015 okt. 23. - 21:06:04 1/10
(1277/1363)
Sajnos ez a film rettenetes... ilyen amikor finom alapanyagokból ehetetlen kaját fõznek. A szakácsban van a hiba.
Annamaria Bencze 2015 szept. 13. - 15:16:26
(1276/1363)
Lehet, hogy egyeseknek, lapos és semmitmondó, mi nagyon szeretjük nézni és hallgatni.
Vinnie731 2015 szept. 01. - 15:52:39
(1275/1363)
ez az ABBA gyalázás mi a francnak kellett? Azt az imdb 6,4-es pontszámot reálisabbnak tartom, mint ahogy itt áll.
finki 2015 aug. 30. - 14:38:44
(1274/1363)
Szeretitek az ABBA-dalokat? nyomj egy tetszik-et és kövesd az oldalt! https://www.facebook.com/MagyarAbbaRajongok?ref=hl
Edmond Dantes 2015 máj. 08. - 10:21:55
(1273/1363)
Értékelésed - mint már sok más alkalommal - helytálló, nem egyoldalú. Alapvetõen szörnyû (mármint a cucc)...mégis szinte mindenki megnézi, aki él és mozog :) színházban, moziban, TV-ben...legfeljebb nem vallja be. Igen, Meryl Streep tiszteletreméltó (a gázsija is tiszteletreméltó lehetett, amiért elvállalta), Brosnan olyan, amilyen, ebben sem rosszabb (jobb se) mint másban és Colin Firth, akinek nem vagyok a fan-je, de sok mindenben láttam és jó színész, nos õ is hozza a formáját ebben a neki nem is szokásos szerepben. De ne felejtsd el a sok másban (is) remek Skarsgårdot és Donna két barátnõjét, nagyon jók. A két fiatalnak meg az a dolga h szépek, üdék legyenek és azért Seyfried is fejlõdget...Jók a táncok, kék a tenger és az ég és ölég jó :) a zene...mi kell még egy kellemes, laza mozizáshoz meg nosztalgiázáshoz? A színház más mûfaj, ahogyan itt más topikokban is ment-megy a vita My Fair Ladyrõl, West Side Storyról és a többirõl: melyik avult el és miben, melyik nem, melyiknél jobb a filmes/színpadi változat stb...
És ahogy a lé(t) határozza meg a tudatot :) úgy határozta meg az el nem múló ABBA-láz a producereket h a Mamma Miát összerakják :)
Petrapetrus 2015 máj. 08. - 08:58:53
(1272/1363)
Szerintem ez a musicalfilm alapvetõen szörnyû. Mégsem bírtam szabadulni tõle és a minap nagyon hosszas tépelõdés után - bár avi formátumban rendelkeztem már vele jó ideje - megvásároltam DVD-n is.

Véleményem szerint kifejezetten gyengék a zenei (pontosabban énekes) betétek sok helyen, látszik, hogy némely színésznek nagyon nem erõssége az éneklés. Dicsérik Meryl Streepet és Pierce Brosnant is itt e téren, de szerintem mindketten - egy musicalhez - mindenképpen vérszegények. A színészi játék nem rossz, könnyed kis film, bár a sztori maga is borzalmas... Errõl nem a szereplõk tehetnek, hanem azok, akik úgy döntöttek, hogy az egyébként külön-külön remekül mûködõ ABBA-dalok köré szeretnének fûzni valami történetet is. Nos, ami kisült belõle, az annyira erõltetett és borzalmas, hogy több szót nem is fecsérelnék rá. Nagyon meglátszik, hogy elõbb voltak a dalok és csak aztán jött köré a mese.

Mindezek ellenére van valami ebben a filmben, amitõl nem hagyott nyugodni. S bár határozottan kijelentettem, hogy ez nekem nem kell és egyszerûen rémes, most mégis meggondoltam magam. :) Ennek egyik kétségtelen oka nem titkolom, Colin Firth személye, aki szerintem messze a leghitelesebb figura az egész filmben. Hiába a sok nagy név, közülük csak keveseknek áll jól ez a fajta bohóckodás, dalolászás.

A casthoz visszakanyarodva egy pillanatra. Nézegettem a londoni színpadi produkció különbözõ elõzeteseit a showhoz és arra jutottam, hogy alapvetõen a színpadi verzióban sokkal szerethetõbbek a szereplõk. Legalábbis az idei ( https://www.youtube.com/watch?v=D32x3Y6_Sbw ) cast mindenképpen. Colin Firth karaktere viszont kivételesen itt is és ott is rendben van. :) Ott van mindjárt a fõszereplõ anyuka. Nem tudom, de sokkal inkább képzelném úgy a hölgyet, mint a színpadi színésznõt - Meryl Streep helyett. (akinek egyébként minden tiszteletem és elismerésem, mert nagyon jó színésznõ és tehetséges, de itt úgy vélem, akkor sem jó) Pierce Brosnan sem csinál sok értékelhetõt. Lobogtatja a sármját, de azon kívül? Ha már az énekteljesítménye is verejtékszagú... (más kérdés, hogy Brosnan nekem mint pasi se különösebben "gyerebe", sem most, sem korábban)

Szóval... Ez az én véleményem. Szerintem rémes alkotás, ennek ellenére valami miatt mégis rábírt arra, hogy pénzt adjak érte. :)
2/10
kmera 2015 márc. 13. - 21:02:08 2/10
(1271/1363)
Ez gáz volt. Õszinte értetlenséget hagyott bennem az egész.
Castia 2015 jan. 05. - 00:25:33 Előzmény Obsession
(1270/1363)
SPOILER
Nem derül ki. Az anya se tudja. Viszont hozzámegy Pierce Brosnanhez, és végül az õ esküvõjüket ünneplik, aztán mindenki él, amíg meg nem hal. :)
profanumvulgus 2015 jan. 04. - 22:21:36 Előzmény Obsession
(1269/1363)
Mintha Sam Carmichael (= Pierce Brosnan) volna a befutó.
LexH 2015 jan. 03. - 04:56:17
(1268/1363)
Harmadszor láttam. Ma már a történetet unom (fõleg mert túlságosan hasonlít a Jó estét Mrs. Campbell sztorijára), de a zene a mûfaj csúcsteljesítménye, s az elõadók szinte hibátlanul szólaltatták meg. Meryl Streep elõadásában a The Winner Takes It All felejthetetlen.
webulon 2015 jan. 02. - 23:30:06
(1267/1363)
......Egyedül voltam az edzõteremben ,- kapcsolgattam a TV-t s épp egy Abba szám ment ,- hagytam és hallgattam néha néztem
( nem nagy sztori ..)

de ami a lényeg ,- ezen jelenet

https://www.youtube.com/watch?v=f7qwrFMl4KE

leültem és hallgattam....fantasztikus tele érzelemmel és vággyal - félelemmel...kéréssel ,- ahogy Meryl Streep énekli.... bele borzongtam....,- felbuggyant a múlt ... ezen jelenet miatt ez film nálam 10-pontos.
Obsession 2015 jan. 02. - 17:57:09
(1266/1363)
Mindig lemaradok ennek a filmnek a végérõl....leírná valaki hogy végül is milyen férfi az apja? vagy egyik sem?
10/10
Lilko03 2015 jan. 02. - 15:15:28 10/10
(1265/1363)
Nagyon jól összefoglaltad, hogy miért is olyan remek ez a film! Igen, látszik, hogy a színészek is bulira vették és lubickolnak a teljesen szokatlan szerepükben. Brosnan - a nem éppen kiváló hangja ellenére - nagyon-nagyon szexi és igen, ha egy férfi így vall szerelmet egy nõnek, annak lehetetlen ellenállni.
Imádom ezt a filmet, a zenéje isteni, nem is lehet más, mivel hallatán huszonéveim jönnek vissza.
pneklara 2015 jan. 02. - 07:47:09
(1264/1363)
Mostanáig odáztam, hogy megnézzem a filmet. Az ABBA nótáit szeretem, a film színészeit is szeretem, de nem hittem magamról, hogy lesz türelmem végignézni.
A meglepetés az volt, hogy lefordították a dalok szövegét, és felíratozták. Pedig hozzászoktattak az ilyen-olyan dalos vetélkedõk,hogy a szöveg nem számít, akár szekrényt is rendezhet az ember a zene alatt, mert a dallam-ritmus eljut a fülébe, hogy mirõl is danásznak, az meg lényegtelenné vált.
Hát itt figyelni kellett rá, viszonylag olcsó módszerrel oldották meg, más mûsorokban mégsem élnek a lehetõséggel.
Minden adva volt, hogy jól szórakozzon a nézõ:
remek zenék - gyönyörû táj- nagynevû színészek, akik játékoskedvûek, bele mentek akár a bohóckodásba is, és megnyerték õket, hogy merjenek dalra fakadni, pedig nem ez a kenyerük - banális történet- humor/ a pap és a görög násznép meglepõdése az esketés alatt:), vagy a "..." összefoglalása a lányok által.De mosolyra fakasztó, humoros a legénybúcsús fiúk táncának koreográfiája is.
SPOILER! És aranyos az egyik apajelölt /C.F./ vallomása a filmben: anyád volt az elsõ nõ az életemben, és eddig az utolsó is :))))

SPOILER VÉGE!
Szóval örülök, hogy rászántam magam a filmre.