Téma: Mamma Mia!

gyanta 2008 aug. 14. - 11:43:38
(363/1363)
Sziasztok!

Valaki tudja,hogy melyik szigeten játszódik a film?Nagyon érdekelne!!!!
kekcsillag 2008 aug. 14. - 09:29:40
(362/1363)
Nem...ez egy sztori ABBA dalokkal elõadva.
BlackJackqq1 2008 aug. 14. - 09:25:28
(361/1363)
hello mindenkinek!
Ez az abba adaptációja?
Dinnyeske-chan 2008 aug. 13. - 23:42:38
(360/1363)
Nagyon jó film! Megkell mondjam mikor beültünk az uncsitesómmal megnézni a filmet volt egy kis kétejem..ugyanis én nem nagyon ugrálok a musicalakért.
De ez a film a kivételek közé tartozik! Nagyon nagyot alkottak.
És a legjobb benne, hogy Moser Karcsi is szinkronizál *_*
bandikabandita 2008 aug. 13. - 23:28:28
(359/1363)
Én is éppen most értem haza a moziból. Csak ennyit írok a filmrõl: HATALMAS ALKOTÁS!
10/10
irenagy 2008 aug. 13. - 22:41:12 10/10
(358/1363)
sziasztok mindenkinek,
épp a Mamma Mia-ról jövök. másodszor néztem meg, és még tervezek további alkalmakat.
nem tudom, kinek miért nem teccik, de nekem az egyik kedvencem lett. meryl úgy adja elõ a kedvenc számomat, hogy attól feláll a szõr a hátamon, és bizony a kicsit is romantikus embereket akár meg is ríkatja. velem ez történt. nem tudom visszatartani, és nem is akarom. agnetának gyönyörû hangja van, de nem tudta ennyi érzelemmel megtölteni ezt a számot. szenzációs a szereposztás, még úgy is, hogy a fiatal pár nem volt a legnyerõbb választás. a teljesítményük eltörpül a nagyok mellett, nekem elsõre igazán fel sem tûnt, hogy nem a legjobbak, annyira lekötött a hatos csapat. szóval köszönöm ezt az élményt, elsõsorbna az ABBA-nak, aztán a film akotóinak és szereplõinek. engem szíven találtak.
üdv
10/10
Amianka 2008 aug. 12. - 17:13:44 10/10
(357/1363)
Ez a film volt a születésnapomra az egyik ajándék. Párom csak annyit tudott róla, hogy szerepel benne az egyik kedvencem Colin és hogy énekelnek benne, így azzal a megjegyzéssel, hogy késõbb én is megnézek vele valami keménynek ígérkezõ filmet bevállalta, hogy meglep egy jeggyel és megnézi velem ezt a kritikákban csajnosnak bélyegzett filmet. Ahogy a film elkezdõdött és elkezdtek a lányok visongani még "félve" tekintettem oldalra, hogy mikor fog az életem szerelme hirtelen felpattani és kiszaladni a moziból, de végül IMÁDTA! És én is. Egyszerûen magával ragadott a zene és a hangulat. A történet tényleg nem bonyolult, de rég nem szórakoztunk olyan jól moziban, mint most - gurultunk a nevetéstõl. :) Rendkívül gyorsan elszaladt az a 109 perc, mi is elfeledkeztünk közben az üdítõrõl.
OFF: késõbb megnéztük a "kárpótlás" filmet is (Múmia 3) és óriásit csalódtunk.
OFF 2: a kép- és hangminõségrõl: pont ezen tényezõk miatt kezdünk leszokni lassan a mozibajárásról, pedig nagyon is filmimádók vagyunk. Ugyanis az utóbbi pár alkalommal meglepõdve tapasztaltuk, hogy se a plázás multiplex (cinemacity) se a kis mûvészmozi nem képes minõséget nyújtani. Több filmnél is homályos képet és stereo-nak se nevezhetõ hangzást kaptunk és utólag mindig kiderült (amikor láttuk a flmet dvd-n), hogy nem a film minõségével volt a baj. Nagy "képernyõ" ide vagy oda igazán fejleszthetnének már a vetítések minõségét!
Ezért is várom, hogy kijöjjön DVD-n a Mamma mia! és megnézhessem újra, de ezúttal tûéles képpel és 5.1 hangzással (remélem így adják majd ki) ugrálások, hibák nélkül.
Muya 2008 aug. 12. - 07:38:04
(356/1363)
Ezt a filmet nem kell agyon tagolni, meg elmélkedni hogyan tudta meghívni az apajelölteket stb.
be kell ülni rá, elfeledni az élet gondjait és hagyni, hogy a zene elsodorjon... én úgy jöttem ki a filmrõl, hogy a fülemig ért a szám:))) végre egy kicsit elrugaszkodtam a földrõl..
Zempy 2008 aug. 11. - 23:17:22 Előzmény dusan25
(355/1363)
Persze, hülyeség. Én csak azt mondtam, hogy az egész sztorinak elvileg nem lenne értelme, mert hogyan is írhatott volna a 3 pasinak. Már a kiindulópont is átgondolatlan.

A film amúgy tényleg jó. Bár sztem nem kéne csodás és lenyûgözõ jelzõkkel illetni. A nagyszerû zenét már valaki megkomponálta, a musicalt már valakik összehozták. Most az amerikaiak az egészet lemásolták, és nekik peregnek vissza a dollármilliók. Ehhez értenek. Megvenni más ötleteit, aztán jó reklámkampánnyal eladni.
dusan25 2008 aug. 11. - 22:04:19
(354/1363)
Szuper volt. Nem hittem volna, hogy ennyire jó lesz. Nem hinném amúgy, hogy bármiféle komoly sztorit kellett volna a zene mögé rakni. Az ilyen hülyeséget meg, hogy hogyan nyomozta ki a címet. Nem mindegy? Ez egy nagyszerû film, ami csodás estét ajándékozott nekünk.
Zempy 2008 aug. 11. - 20:41:57
(353/1363)
Most jut eszembe, hogy sántít az alapszitu... már ha komolyan kell ezt egyáltalán venni! Hogy tudta a csaj meghívni a 3 apajelöltet? A mama nyilván nem írta bele a naplóba teljes nevüket. De ez még hagyján, 20 év távlatából honnan tudta a címüket???? Kinyomozta onnan a szigetrõl?? :))))
Bíró Milán 2008 aug. 11. - 13:47:15
(352/1363)
szerintem is nagyon jó volt háromszor láttam és mind a háromszor nagyon tetszett!
Bíró Blani 2008 aug. 11. - 12:24:28
(351/1363)
Szerintem te vagy tisztában a tucatfilm fogalmával. Eleve ABBA slágerekkel nem lehet tucatfilmet csinálni. Mindegy ez a véleményed és én tiszteletben fogom tartani. De valamit csak jelent, hogy a filmet kb1 hónapja játszák és még mindig teltházas...
vipi21 2008 aug. 11. - 10:55:36
(350/1363)
Nekem nagyon tetszett a film!
Képzeld el nem volt olyan rossz végignézni!!!
1/10
daniels82 2008 aug. 11. - 10:44:59 1/10
(349/1363)
Hát ez a film egy halálos fegyver... átdobod az ellenséghez... Rettentõ kellemetlen volt végignézni...
szogedi 2008 aug. 11. - 09:55:20
(348/1363)
Múlt héten mi is megnéztük a feleségemmel, s eléggé különbözõen fogalmaztuk meg véleményünket. Nõ létére persze odáig volt a moziért, én pedig nem értettem, hogy egy 5 perces verkfilmbe illõ történetbõl hogy lehet "egész estés" filmet készíteni? Bár manapság egyébként is divat, hogy zsebkendõn elférõ történetecskékbõl kasszasikert akarnak csinálni.

Rövidre fogva: ajánlom mindenkinek(!!!), nem kell nagy sztorit várni tõle, viszont a zenei élmény fennséges. Mintha ABBA koncertre ülnének be a nézõk. Gondolom, hogy az ABBA most soha nem látott mennyiségû CD-t és DVD-t fog értékesíteni, ha eddig nem lett volna elég nekik. Ennél jobb marketingfogást még én sem tudtam volna kiagyalni.

Zárszóként: garantáltan az ABBA fog üvölteni a nappaliban és a kocsiban néhány hétig. :-)
Vidory 2008 aug. 10. - 22:15:02
(347/1363)
Anyámat már kikészítettem az állandó éneklésemmel + a telefonomon is a zenéket nyomom van mikor min2öt-2nap után tervezem h még1X megnézem
mcdidi 2008 aug. 10. - 21:16:18
(346/1363)
Szóval a film, aminek még az elõzetesét sem láttam, de már a címébõl tudtam, hogy: Megakarom nézni!

Szóltam is egyik barátnõmnek jöjjön el velem. Azt mondta nem jön mert az õ egyik barátnõje szerint nem jó. Na jól van mondom magamban. Ezt mindig is utáltam, ha valakinek nem jön be valami akkor az úgyis van, és erre már régóta nem adok.

Fogtam magamat, és elsétáltam a moziba. Elterveztem utána bevásárolok. Így is tettem.
Viszont a film kellemesen kikészített. A lábaimat feltettem az elõttem lévõ ülés támlájára és a küllõimmel ott vezettem az ütemeket. Még a papucsomat is levettem. Nem voltunk sokan a moziban és néhányszor bizony, felakartam állni és táncolni. Aztán ezt átgondoltam mert ültek mögöttem. De alig bírtam visszafogni magamat.

Baromi jó volt a szereposztás, és a történet. A dalok beszúrása a történetekben egyenesen patentosra sikerült.

A film végén, még van egy ráadás dal. Na ott már nem érdekelt ki elõtt billegek. Táncolva hagytam el a mozit, és akik ott maradtak már nem a vásznat nézték, hanem engem.

Dalolva mentem bevásárolni, és a csikititát énekeltem még a buszon hazafelé is. Közben baromira nem foglalkoztam azzal ki minek néz közben.

Egyet tudok ajánlani, aki nem látta mindenképpen nézze meg.


Na szóval az ÉLET, a NAPSÜTÉS, a SZERELEM, minden benne van ebben a filmben. Kivétel az ÉRTELEM és az EGO.
Ez egy igazi film, és biztos nem leszel tõle búval bélelt hetekig.

Viszont a film nézése közben rájöttem, hogy ideje lenne neki állni pasizni, mert üres marad a Pasik és én c. emlékkönyvem. :-(
Bíró Blani 2008 aug. 10. - 18:29:31
(345/1363)
EZ nem lehet igaz... Kicsillagozták a mondanivalóm lényegét... és átírták moderáltra. A szemetek...
imádom a mamma miát... minden korosztálynak megfelel :D
És ,,NAGYON GÖRÖG"!!!!
kellybib00 2008 aug. 10. - 16:34:15
(344/1363)
Milyen diplomatikus vagy James