Téma: Mamma Mia!

1/10
James Dean 2008 aug. 09. - 19:36:13 1/10
(326/1366)
Don't believe the hype - mondja az angol.
Ne dõlj be a szóbeszédnek.

Ez bizony egy nagyon gyenge egynyári mozi, Meryl Streepestül és Colin Firthöstül. Egy félórára is kevés limonádé sztori elhúzva máfél óráig, nyakon öntve harminc éves Abba dalokkal, és eszeveszetten sikongató hatvanhoz közeli nõkkel, akik legnagyobb problémája a hogyan fogjunk pasit téma körül forog.
(A film elött ment a bemutató a következõ "nõs" filmrõl, címe stílszerûen
NÕk - Meg Ryannel, és ugyancsak tele van sikongatással; a Desperate Housewives óta ez a sikk téma úgy látszik egy idõre)

A kötelezõ kellékek itt vannak, csak ízléstelen kivitelben - simogató tenger, és romantikus környezet lerombolva a borostás Brosnannel, a pocakos Firthel, a ráncos Merylellel, aki a film szerint húsz éves volt, amikor megszülte húsz éves filmbeli lányát. Mindezt úgy, hogy Meryl a valóságban majdnem 60 éves... Aha, biztos.

Mit csinálj, ha már nem tudsz kitalálni egy épeszû történetet? Spékeld meg a filmet régi slágerekkel, hozz össze pár zeniten túl lévõ filmsztárt és fakaszd õket dalra minden öt percben, és az egész mögé tegyél szánalmas idiótizmust - feneket riszáló, hajszárítóba beleéneklõ nagymamákat.

Szánalmas.

Ebben a koppintós világban, már alig várom, h elkészüljön a film magyar változata LGT vagy Hungária dalokkal Gálvölgyistül, meg Bajorostul meg Hernádi Juditostul.

A film maga elégtelen (1-es) a dalok miatt 10/3-as, de az asztalon táncolás szentségtörés a Hair óta, ezért 10/2.


Ja, és a dalok fordítása botrányos, elkövetõjével szívesen megetetném az angol szótárt.
hsmvanessa 2008 aug. 09. - 12:42:50
(325/1366)
Én naon imádom!A moziban kétszer is megnéztem,annyira király film!Ez a kedvenc filmem!Imádom!Megdöbbentõ h Meryl Streep már majdnem 60 éves,de még mnidig spárgákat nyom a levegõben,meg összezárt lábakkal ugrik a vízbe!Naon imádom ezt a filmet,annyira jó!Mindenkinek ajánlom,a történet,a zenék,a táncok,minden naon jó!Nézze meg mindenki!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
kisbogesz 2008 aug. 08. - 23:44:35
(324/1366)
Én most jövök a moziból. Összességében nekem és a páromnak tetszett, a gyerekek végig unatkozták, de ez nem csoda, nekik még a Tom és Jerry az igazi élvezet... Maga a történet nem nagy szám, de a környezet és a ZENE teszi varázslatossá. És szinte sugározza az eufóriát kifelé, az embernek csúcs jó kedve lesz tõle! Nekem a zenék alatt folyamatosan ütemet járt a lábam, és néha szívem szerint "belevetõdtem" volna a mozivászonba, hogy én is köztük lehessek! Ott, akkor, velük. Az ember ilyenkor gondolkodik el, hogy élet és élet között micsoda különbségek lehetnek...Meryl Streep pedig - bár ritka csúnya nõ- ugyanakkor szerintem szenzációs színésznõ!
Sokan azt mondják erre a filmre, hogy giccses, csöpögõs, stb. Lehet... De néha akkor is szükség van ilyenekre. Én mindenkinek azt javaslom, fõleg aki ilyen "félig üres pohár" típus és hajlamos a depresszióra, és szereti az ilyen vidám, romantikus "limonádékat", na meg persze az ABBA zenéjét, feltétlen nézze meg a Mamma Mia-t!
10/10
alkonyatrés 2008 aug. 08. - 23:09:53 10/10
(323/1366)
Tudod a sztori valóban nem valami új, nem valami csoda, de nem is erre számítottam, ami engem ilet. Viszont én nem valami csodát vártam, viszont azt kaptam. Ha engem kérdezel Meryl hatalmasat alakít ebben a filmben, s legnagyobb erénye, hogy úgy játszik az érzelmekkel, hogy közben nem giccses az egész. Nézd el,hogy ezek a Sztárnak ki kiáltott valakik, emberek valahol a lelkük mélyén, és én ennek a filmnek kapcsán jöttem erre rá. Emberek. Méghozzá elég jó emberek. Nem tökéletesek, mint ahogy a film sem az, de olyan film, amit érdemes volt leforgatni. És érdemes megnézni, hallgatni. Ilyenkor jó, hogy az angol tudásom gyér, nem a szöveg fontos csupán, hanem az összhatás. Tudod ha egy igazán jó könyvet olvasol, nem betüket látsz, hanem képeket, cselekményt...én sem rossz fordítást láttam, hanem egy alakításokkal és zenékkel teli, fantasztikumot:)Legyen jó a hétvégéd.
borka08 2008 aug. 08. - 22:51:18
(322/1366)
Én 2szer láttam moziban.Nem azért, mert a kedvenc filmem.Nem tudom mért.Ez hosszú lenne.Azért nem ez a kedvencem, mert....nem is tudom.Nem ANNYIRA jó, mint amennyire itt leírtátok.Talán pont ezért is.Én arra számítottam, hogy ez mindenidõk legjobb filmje...és azért nem..És ahhoz képest keveset kaptam, mint amit vártam.
Az ABBA számok tetszenek, ez adta meg a hangulatát a filmnek.De ezt várhattuk is.
Akkor a színészek....talán ez jobban mutatott volna a színpadon és nem egy filmben.Tudom, hogy ez musical "feldolgozás", de sztem kicsit benne volt a túljátszás.
Öhm.....a történet, nem valami nagy találmány.
A legjobban viszont az nem tetszett 1-ahogy fordították a szöveget(schoolbag in hand fordítása korán reggel volt...)
2-mindenki akkor röhögött, mikor egyáltalán nem volt vicces az adott rész, azok....túljátszottak voltak, amin talán egy olyan 6-7 éves gyerek röhögött volna
Így másodszorra nézve a moziban viszont már jobb volt és most úgy jöttem ki, hogy talán mégis jó ez a film, még ha nem is a legjobb:)Ja és amin én is nagyon nevettem az az volt amikor(épp a lay all your love volt)táncoltak a mólón ez emberek:P
Na ez hosszú lett:)Nem kérek senkit, hogy elolvassa, maradjunk annyiban:jó volt és kész, köszönjük, hogy az ABBA csinált ilyen számokat:D
a n g e l 2008 aug. 08. - 20:27:30 Előzmény Zsoci14
(321/1366)
Szupeer:)nekem nagyon tetszett kellenek ez ilyen rozsaszin felhös filmek:)!Azota ABBÁt hallgatok folyamatosan:D! Szupeeer:)Nem tudtam h Meryl Streepnek igy tudénekelni:) és azok a táncok:)
Zsoci14 2008 aug. 08. - 12:20:21
(320/1366)
Szerintem ez egy nagyon nagy film lett. Jók a színészek (fõképp Maryl Streep). Nameg, hogy ABBA számok vannak benne. Talán jobban tetszenek ezek a verziók, mint az eredetiek. Persze azt nem lehet utánozni. A story sem rossz. Sõt...tetszenek benne ezek a forduló pontok (mégha néha elcsépelt is). Röviden tömören: Fantasztikus film. Ez a nyár mozija számomra és még sokaknak szerintem:)
trillárom 2008 aug. 08. - 11:06:31
(319/1366)
Valahogy nem vágyom a filmre. Nem vagyok rá kíváncsi, lehet azért, mert az ABBÁért sem voltam soha oda. Viszont már annyi mindenki mondta, hogy jó film..talán ráveszem magam és megnézem. Próba szerencse alapon.
10/10
Havacs 2008 aug. 08. - 10:33:01 10/10
(318/1366)
Szenzációs! Nagyon tetszett.
Két nap alatt kétszer láttam és nem elég....
Végre megint egy jó zenés film! Már rég vártam ilyesmit.
pecsilany 2008 aug. 08. - 09:24:29
(317/1366)
Tegnap láttam a filmet és nem vagyok elragadtatva töle.
A zene nagyon jó, de ez nem a készítök érdeme.
A sztori és a színészi alakítás gyenge. A Sophiet alakító színésznö csak idegesen rángatja a fejét, de legalább a hangha jó. Meryl Streep énekesi "tehetségén" meglepödtem, bár a Winner takes it all-hoz kevés volt.
Vegyes érzésekkel jöttem ki a végén a moziból.
Bigpapa 2008 aug. 07. - 22:00:48
(316/1366)
Kitartó ez a kis mocsok :)))) De rábacik mindig :))))) Hála a modiknak :)) Egyszer csak eltûnik Innen :)))))
offtopic
Moldávia bánata 2008 aug. 07. - 21:55:04
(315/1366)
Hahahahahaha!
Nem jött össze a reklám!! :)) :ppp
offtopic
Moldávia bánata 2008 aug. 07. - 21:54:03
(314/1366)
Terveztem, hogy ha topmenedzser leszek, egyetlen euro fellépti díjért fogom õket elhívni Magyarországra, ingyenes lesz a belépõ, csak éppen nem fogom elmondani, ki is fog koncertezni. :)
Óriási formában lesznek, talán nem is lesz tele a Népstadion (csak egy sima, ingyenes popzenei koncertnek lesz meghirdetve). Lesz egyetlen elõzenekar, valami aktuális sztárocska (de az is lehet, hogy a Soho Party áll majd újra össze, híven a retrospektív szemlélethez.) Az lejátszik vagy két-három számot.
Öt perc szünet, lekapcsoljuk a villanyokat, majd ezzel indul a koncert: http://www.youtube.com/watch?v=9o1DlaQw8Rc (Az elsõ pár taktus még sötétben, aztán hirtelen kigyulladnak a villanyok.)

Világszenzáció lesz, én meg befutott híres ember! :)))
mynameisnobody 2008 aug. 07. - 21:42:55
(313/1366)
Sajnos soha nem is fognak összeállni - ez biztos. Mert ha belegondolsz, fél életüket adták a zenéért, szerintem elképesztõ intenzitással és maximalizmussal - belegondolni is rossz, mennyire kiéghet ettõl valaki, ha nincs emberi tartása. Szerencsére náluk ez nem így van, talán mindössze annyi, hogy most már szeretnének élni, és a legjobb az lenne, ha mindenki békén hagyná õket. El sem tudjuk képzelni, mekkora árat fizettek azért a sikerért, amit elértek.
Van a youtube-on egy négyrészes interjú Agnethával, nagyon ajánlom megnézésre: tanulságos!
(Persze ha 1x véletlenül.... mégis... akkor azt hiszem, az internetes világban kábé másfél perc alatt elfogyna kábé félmillió jegy... :D)
mynameisnobody 2008 aug. 07. - 21:35:59
(312/1366)
A magas barátnõ Christine Baranski, akit a (szintén zseniális, elképesztõen profi és méltatlanul lenézett) Chicago musicalban láthattál, mint újságírónõt.
A másik barátnõ pedig Julie Walters, aki ha megjelenik egy filmben, biztos siker. Õ a Micsoda nõ, ez a férfi! c. film egyik fõszereplõje volt, feledhetetlen alakítással - más filmje most hirtelen nem jut eszembe... :D
Moldávia bánata 2008 aug. 07. - 20:35:43
(311/1366)
Az ABBA 1992-es Greatest hits c. albuma ismét a brit slágerlistákat ostromolja!
Szerintem nem kis szerepe van ebben ennek a filmnek, de ez akkor is elképesztõ! Hatalmas teljesítmény!
És az Istennek sem akarnak újra összeállni...
Eerika 2008 aug. 07. - 20:25:52
(310/1366)
Ne aggódj, az emberek többsége már rég megtanulta, hogy ami a kritikusnak nem tetszik, az csakis kiváló lehet! És igaz is! A film szuper, nem tudom még hányszor fogom megnézni, még csak 1x láttam, de az összes családtagom min. 2x. Mindenki odavan érte! Maryl Streep-rõl nem is tudtam, hogy ilyen csodásan énekel, de legszívesebben táncra perdültem volna. Én az ABBA-korszakban voltam tini, a számok miatt hangulat msot is megvolt, a szereplõk csodásak voltak. Egyszerûen imádom! Fõleg a lánybúcsúztatós részt!
De segítsetek: ki volt a két barátnõ? Fõleg a magasra vagyok kíváncsi, mert már többször láttam de a nevét nem tudom.
Daderth 2008 aug. 07. - 20:00:48
(309/1366)
Illetve, kellenek az ilyen rózsaszín filmek mindenképp, mert mosolyogtam végig, és boldogsággal tölt el valahol... Életkedvvel :) ABBÁt meg megszerettük :D
Daderth 2008 aug. 07. - 19:59:27
(308/1366)
Fantasztikus. Ennyit tudok mondani.
A szép táj, a zenék, a hangok - úristen, Meryl Streep tud énekelni?, a koreográfia - úristen, Meryl Streep tud táncolni?, szóval kötelezõ daraaaaab nyááá
Rika 2008 aug. 07. - 19:54:46
(307/1366)
Remek film volt, a békatalpas táncnál eldobtam az agyam:D
A dalok is a helyükön voltak, egyszer éreztem csak azt, hogy "kuss legyen már, ne énekeljetek többet", amúgy mindenkinek ajánlom.<3