Téma: Mamma Mia!

10/10
piroslepke 2008 szept. 02. - 17:32:27 10/10
(446/1366)
Egyszerûen nagyszerû ez a film,nem lehet megunni!!Holnap fogom harmadszorra megnézni moziban,és még megbírnám nézni egyszer-kétszer:)Fantasztikus!!!
eandi59 2008 szept. 02. - 17:24:21
(445/1366)
Tíz éve nem voltam moziban,de erre elmentem. És nem bántam meg! Ahogy vége lett,újra megnéztem volna. Szerintem egy fárasztó hét után erre van szüksége az embernek,engem ez kikapcsol,Gyõzike és a buta vacsoracsatás mûsorok nem. A színészektõl nem vár az ember kimagasló énektudást,arra ott az ABBA. Nekem tetszett.
Mandzsi 2008 aug. 31. - 21:31:42
(444/1366)
Tegnap láttam a filmet én is. Nagyon szeretem a ABBA zenéjét, de ennek ellenére nem vártam a filmtõl sokat és szerintem nem is kell. Itt nem a mély mondanivaló a lényeg, hanem a zene. Ja, azért az nem volt semmi ahogy Colin Firth is kinézett :))
fannihermione 2008 aug. 31. - 20:58:32
(443/1366)
Tegnap láttam, és egyszerûen FANTASZTIKUS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
10/10
e-baby 2008 aug. 31. - 13:18:04 10/10
(442/1366)
Nem olvastam végig a hozzászólásokat, de szerintem a véleményemet tükrözni fogja az, hogy holnap fogom megnézni HARMADIK alkalommal!!!! :) egyszerûen imádom!
*belle* 2008 aug. 30. - 22:39:02 Előzmény The Nanny
(441/1366)
Hát az biztos, hogy ehhez bátorság kellett, hogy ezt így bevállalja Pierce. A szándékot azt díjazom, de az önkritikáját nem...

Amúgy nem hinném, hogy azért nem fogott meg ez a film, mert nem nõttem fel eléggé hozzá, meg nem ismerem a musical világát. Elég sokat járok színházba és ott se tetszik az összes musical, amit látok. Ez a film szimplán idegesített és érzelmi töltetében nekem nem adott újat, nem éreztem katarzist, nem tudtam beleélni magam.

Szerintem fontos, hogy legyen valami üzenete egy filmnek, amin elgondolkodom, hatással van rám. Ebben semmi ilyet nem találtam, se a történetben, se a zenében, se a színészek játékában...

Amúgy nagyszerû színészeket szedtek össze a filmbe, de sztem a mûfajban jártasabbakat kellett volna, akik kifinomultabban tudják átadni dalban az érzéseiket. Bár ha nincsenek ezek a húzónevek, akkor meg nem lehet így eladni.

Na mindegy, a lényeg, hogy különbözõ emberek vagyunk, nem kell hogy egyformán szeressünk mindent. Nekem ez a véleményem, de eszem ágában sincs leszólni, azt akinek tetszik...
The Nanny 2008 aug. 30. - 10:38:37
(440/1366)
Néhány, magát énekesnek tekintõ emberke, akár kis hazánkban, akár a nagyvilágban, örülne, ha úgy tudna énekelni, mint Pierce Brosnan, aki sosem állította magáról, hogy énekes lenne, de nagyon is elfogadható szintre sikerült felhoznia magát a szerep kedvéért.
10/10
monimalna 2008 aug. 30. - 00:40:13 10/10
(439/1366)
nemrég néztem meg a filmet és nagy jó volt én nem szeretem az abbát de ez igy nagyon tetszett és pierce brosnan-nek is tök jó hangja van szerintem!!!
Charlotte72 2008 aug. 29. - 21:47:50
(438/1366)
Azért - bár nem olvastam el az összes hozzászólást - látszik, hogy a fiatalok még nem nõttek fel egy ilyen filmhez, egy musicalhez érzelmileg! Többnyire a 10-en 20-on évesek teszik le ezt a filmet. Vajon miért? Én személy szerint sajnálom azt, akit ez a film nem indít meg, nem érzi, hogy mirõl is szól. Ennél a filmnél nem kell nagy mondanivalót várni, egyszerûen csak érezni kell és átélni, beleélni! Van aki azt írja, többnyire nõk ültek a moziban. Hát én nem ezt tapasztaltam. Ráadásul én a férjemmel mentem, aki meglehetõsen racionális ember, aki nem híve az ún. "csöpögésnek", ennek ellenére, talán mert van szíve (és lehet, az élettapasztalat is szükséges), neki is nagyon tetszett a film, õt is megérintette. (Persze nyilván a zene szeretete is szükséges ehhez a filmhez...) És ettõl nem lett kevesebb, sõt. ÉN úgy gondolom, aki ezt a filmet leteszi, annak belül valami nagyon nagy ûr tátong...
reila 2008 aug. 29. - 20:06:19
(437/1366)
Ha jól emlékszem, ezt már kicsivel régebben megtették, keresd vissza!
dodokacsa100 2008 aug. 29. - 20:01:42
(436/1366)
vki be tudná írni a számok címeit, amiket a filmben énekeltek?
10/10
pippy 2008 aug. 29. - 13:09:59 10/10 Előzmény *belle*
(435/1366)
Rég láttam ennyire jó filmet. Magával ragadó, árad belõle az életöröm, édes a humora, a meghitt szerelmi jelenet közepén a háttérben a statisztasereg kiemelkedik a habokból stb., nagy buli az egész. Látszik, hogy szédületesen jól érzi benne magát mindenki, Meryl Streep végre kibolondozhatja magát, P.Brosnan számára teljesen új szerepkörben próbálhatja ki magát, nem akarják leénekelni az Abbát, csak elmeríteni minket az érzelmek tengerébe, a zenébe, katartikus átélést idézve elõ. Hogy a Winner takes it all néhány embernek sok volt? De hisz az egész film ilyen. Ilyen túláradó, és nekem mésem sem volt sok. Bizony hogy a fájdalom ilyen tombolóan is ki tud törni hosszú elfojtott évek után. Én mindenesetre bõgtem egy nagyot, és azon is, amikor az anya éppen próbálja elengedni a lányát, mert ezek olyan érzések, amit átélünk egy páran. És honnan veszi azt bárki is, hogy ezt a történetet komolyan kell venni! Emberek, ebbõl süt a buli hangulat, hogy lehet, hogy vannak olyanok, akinek ez nem jön le? Ha van bármilyen üzenete, akkor az az, hogy élvezzük az életet, és milyen jó lenne, ha felül tudnánk emelkedni a saját hülyeségeinken.
zsofi1126 2008 aug. 29. - 08:37:05
(434/1366)
Nekem nagyon tetszett, biztos, hogy meg fogom nézni újra. Bár lehet, hogy az is belejátszik a véleményembe, hogy nincs egy hete, hogy ott jártam Skiathos szigetén, és láttam pár helyszínt, például a kis kápolnát. Fantasztikus hely, az biztos! Akkor még nem láttam a filmet, de ahogy hazajöttem 2 napja, a moziba vezetett az elsõ utam, és nem bántam meg!
1/10
violh 2008 aug. 28. - 23:27:37 1/10
(433/1366)
Ha nem lennének benne az Abba számok meg Meryl Streep jó nagy szar lenne... így csak egy kisebb méretû szar :)
*belle* 2008 aug. 28. - 15:05:02
(432/1366)
Tegnap jutottam el odáig, hogy megnézzem. Nekem óriási csalódás volt az egész film. Szerintem iszonyatosan bugyuta a sztori. Most gondoljatok bele! Egy lánynak 3 apja van és beleegyeznek, hogy legyenek 1/3 apák? Ez nonszensz. És szerintetek a ti anyátok a lánybúcsútokon képes lenne tiniként ugrabugrálni? Ugyan már!

Aztán mit sugall a film? Nem érdemes házasodni, inkább élje ki magát az ember, aztán ha már van egy gyereke, akinek nem tudja ki az apja, akkor érdemes hozzá menni vmelyik apajelölthöz. Ez borzalmas!

Ha meg erre vki azt mondaná, hogy ne is foglalkozzak a történettel, inkább élvezzem a zenét vagy a színészek játékát, arra se tudok mit mondani. Szerintem úgy ahogy volt, mindenki elripacskodta. Meryl Streep szabályosan idióta volt, a kiscsaj végignyávogta az egészet, Colin Firth meg idekoppintott egy Marc Darcyt annyi különbséggel, hogy dalolt nekünk pár strófát. Bárcsak ne tette volna...

Azt se tudom ki találta ki, hogy Pierce Brosnan-nak énekelnie kell. Valami borzalmas a hangja és játékában se tudott többet nyújtani a bájvigyoroknál...

A film egyetlen jelenete, ami kezdett tetszeni, az a Winner takes it all, de amikor Meryl elkezdte a végén ordítani a lírai dalt, majdnem otthagytam az egészet! Miért kell Abba dalokat úgy énekelni, hogy a csúcspontokon vagy a refréneknél kiabálnak ahogy a torkukon kifér? Ez nem éneklés.

Úgy harangozták be ezt a filmet, mint a nyár legnagyobb durranása. Hát mit mondjak... Inkább beteszek egy poros Abba lemez a lejátszóba.
10/10
Gabriella54 2008 aug. 28. - 11:41:29 10/10
(431/1366)
Õ bizony, a saját hangját merte bevállalni - épp ezért imádom ezt a filmet!
10/10
antika4 2008 aug. 28. - 10:49:05 10/10
(430/1366)
Szerintem is nagyon jó musical, bár nem tudom, hogy pierce brosnan éneklet-e, vagy valaki énekelt helyette, de az elég hamiskás volt!
9/10
Eva7 2008 aug. 28. - 06:57:16 9/10
(429/1366)
Nagyon jó kikapcsolódás volt a film, maximálisan szórakoztató, aranyos-kedves, szóval 10 pont :) Persze a moziban összesen 1 ffi volt a 100 nõ között - igazából megértem :)))
10/10
Whinny 2008 aug. 27. - 11:59:12 10/10
(428/1366)
Jó volt a párosítás,mármit,hogy svédek dalait amerikaiak,Görögországban éneklik.:)Tök nemzetközi alkotás lett.:D
10/10
Gabriella54 2008 aug. 25. - 20:50:31 10/10
(427/1366)
Legyen Neked egyértelmû - öten láttuk, de szerintünk egyáltalán nem volt az!
De mindegy, ezen nem húzom fel magam, akkor is egy tüneményes nyári marhaság volt, amit télen is szívesen megnéznék!