3/10
napraforgó 2018 jan. 26. - 09:40:07 3/10
(201/601)
Én már láttam ennél borzalmasabb, hangosabb sírást is mexikói sorozatban. Épp csak földhöz nem verdesték magukat...
Nem nagyon történt semmi sem, csak ez, Guttierez leleplezõdése, meg Lilián örömünnepe, hogy sikerült tönkretennie a hûtlen szeretõjét. Sopánkát Cezar és David közösen tervezik megmenteni, de gondolom, hogy ez nemigen fog sikerülni nekik.
Erika már Miguelnek is elmondta, hogy tetszik neki, kérdés, mit lép erre Miguel.
malvinkicska 2018 jan. 25. - 16:55:53
(200/601)
A mai rész is egy borzalom volt ahogy Márta megtudta Gutierez, mit csinált, az a kegyetlen ronda sírás, de még az a férfi is.
Lópofa nagyon boldog, mert most azt hiszi árthatott Mártának, ebben egyebet sem csinálnak, csak kreálják a bajt, de azok olyan semmi mondva csinált dolgok.
3/10
napraforgó 2018 jan. 25. - 12:02:52 3/10
(199/601)
Bizony, ez volt a szõlõtaposó kád.
Bár azt hiszem manapság már inkább prést használnak, nem hiszem, hogy hagyományos módon tapossák a szõlõt.
s1u2x3e4l 2018 jan. 24. - 19:19:09
(198/601)
Röhejes volt az a szõlõtaposó kád is, nem volt nagyobb egy lavórnál. Más filmekben hatalmas kádakban taposták a szõlõt a lányok, asszonyok, legalább öten, hatan. --> Errõl a mondatodról eszembe jutott egy másik szõlõs sorozat, az Idõtlen szerelem, amit nagyon szerettem. Na annak már a fõcímében is megjelent a szõlõtaposás, az viszont nem egy lavór volt.

Be is linkelem: https://www.youtube.com/watch?v=vInK0Af-L3U
0:45nél már látható.
3/10
napraforgó 2018 jan. 24. - 18:21:49 3/10
(197/601)
A mai rész megint unalmas volt, Grace bújtogatja Fert, aki így megsért mindenkit, hogy nem akarja vállalni a szõlõtaposást. Az apja egész megharagudott rá és mivel Tano is rosszallotta a dolgot, a kis szemét inkább visszakozott. Röhejes volt az a szõlõtaposó kád is, nem volt nagyobb egy lavórnál. Más filmekben hatalmas kádakban taposták a szõlõt a lányok, asszonyok, legalább öten, hatan. Leon kivitte Ingridet a szüreti ünnepségre, de az álcázása, a sapka, meg a kapucnis felsõ inkább felhívta rá a figyelmet, mintsem elrejtette volna, hisz másokon nyárias öltözék volt. Perlának fel is tûnt, gyanítja, hogy õ az eltünt lány, de Juan leinti. Mondjuk azt végképp nem értem, hogy miért is akarták megtalálni ezt a lányt, inkább örültek volna, hogy eggyel kevesebb a gond.
Azt értem, hogy a bevándorlók fizetnek a mexikói embercsempésznek, aztán az amerikai oldalon is annak, aki kiközvetíti õket munkára, pláne, ha még a tartózkodáshoz szükséges iratokat is intézik nekik. Nem tartom lehetetlennek azt sem, hogy az egyedül érkezõ fiatal lányokat esetleg prostituáltnak adják el bordélyokba. Talán ezért keresgélték annyira Ingridet is...
Hogy Gracenek miért is kellett elutazni találkozni Joseloval, azt nem értem, semmi olyat nem beszéltek, amit telefonon nem lehetett volna...
malvinkicska 2018 jan. 24. - 17:00:07 Előzmény napraforgó
(196/601)
A mai részben is nagyon sok volt a gyerek dolog teljesen ezt lovagolja aki írta nem tud belõle kitérni sajnos, mert azoké a fõ hangsúly ami végtelen unalmas, az a kis kora vén Fer, amit követ valami, már Grész körül is szorul a dolog, mert az a férfi aki, a képeket rendezi az nem olyan nagy M ,mint David annak azért van egy kis sütni valója.
Juan is lebukhatna már kellene egy kis történés bele, remélem az a Farkas nevû valaki tesz róla.
Lópofa féltékeny Mártára, mert nem akar a rendõrnek segíteni, itt csak rossz és szemét emberek vannak, szinte nincs benne aki igazán jót akar a másiknak sajnos.
malvinkicska 2018 jan. 23. - 17:20:58
(195/601)
Köszönöm , hogy leírtad, majd bele nézek de az a baj mikor meglátom Grészt ahogy nyávog falfehéren és nekem annyi akkor már.
3/10
napraforgó 2018 jan. 23. - 17:06:45 3/10
(194/601)
Ma volt némi kis történés. Mark elgyepálta a Susant vígasztalgató Cezárt, aki feljelentéssel fenyegetõzik. David megakadályozta, hogy Lilian kirúgja Soniát.
Luciana megkapta a munkavállalói vízumát. Leon beavatta Miguelt és segítséget kért Ingrid számára. Ingrid mesél azokról, akik bezárták és inzultálták.
Az alkalmazottak szüreti mulatságot terveznek.
Most Lilián szenved hosszasan Gutierez hûtlensége miatt és álnokul ellene fordítja a korábbi támogatóit. Grace is nyávog egy-két strófát.
Erika és Luci is összecsap, Erika bejelenti igényét Miguelre.
David félmeztelenül mászkál a szõlõsorok közt és éhes szemekkel bámulja Luciánát, aki nem tiltakozik a közeledése ellen.
malvinkicska 2018 jan. 23. - 08:23:03
(193/601)
A tegnap késõbb akartam nézni mivel dolgom volt, de mikor megláttam Grész nyafogását, egybõl elkapcsoltam, és befejeztem, nem erõltettem, mert borzasztó fárasztó, eza sok hülyeség, jól írta Suxel ez langyos mosogató lé egy nagy kalap kakival. A téma majd a 100-ik résznél ha fordul talán bele lesek de nem biztos.
Valóban igazad van ettõl jobb idõ töltést is tudok én kereszt rejtvényezek, mert a szemem , már nem a régi nem tudok sokat olvasni.
3/10
napraforgó 2018 jan. 23. - 03:16:14 3/10
(192/601)
Most se történt túl sok minden. A rendõrök kimennek a birtokra, meg Adolfo úrékhoz is menekülteket keresgélni. Adolfo, meg a lánya hazudnak ezerrel, holott a rendõrök most valójában nem a migránsokat hajkurásszák, hanem az embercsempészeket. Kíváncsi vagyok, hogy elkapják-e Markot ha igen, Susan megszabadulna tõle.
Liliant eszi a penész, mert látta Gutierezt csókolózni Mártával. Most Sonián vezeti le a mérgét, tudja, hogy Márta ellen nem tehet semmit, mert Fer és Bobby nyarvognának érte, hát Soniát akarja kirúgni. Nem tudom, hogy az Ingrid-ügybõl mit akarnak kihozni, mert a világ végéig nem lakhat az a lány a pincében.
3/10
napraforgó 2018 jan. 22. - 16:32:14 3/10
(191/601)
Köszi a választ. Én Bp. VIII. kerületében nõttem föl, ott viszonylag kevés a szõlõültetvény. :D De gyerekkoromban nyaraltam vidéken, az Alföldön, ráadásul tanyán, ott azért a háztájiban sokaknak volt kis szõlõjük, egy lugasnál nagyobb. Így tudom, hogy a szõlõ és a bor egész évre ad munkát az embernek. Állandóan kapálni kellett, meg permetezni, a fölös hajtásokat lecsipkedni, stb.
Itt a sorozatban nagyüzemi szõlõmûvelés folyik, mégis alig látni a munkásokat szõlõgondozás közben. Mert az, hogy hol ez, hol az odaguggol egy tõke mellé és elmélyülten bámul egy szõlõfürtöt, azért munkának nemigen nevezhetõ. de még egy fia munkagépet sem láttam, holott nyilván géppel kapálnak és permeteznek. Valószínûleg csak a szüret megy kézi erõvel, mert a fürtöket épségben kell leszedni.
s1u2x3e4l 2018 jan. 22. - 15:22:52
(190/601)
Szia!

Eszak-alfoldi srac vagyok, itt szolo helyett csonthejasokat illetve almat, kisteruleten kortet termesztenek. Szolo kb. minden haznal talalhato egy kicsinyke lugas, igy leginkabb csak az alapveto dolgokkal vagyok tisztaban. Igazi nagy szureten meg soha nem vettem reszt, de Fernandaval es Bobbyval ellentetben nekem van fogalmam rola, hogy micsoda a szureteles es nem igazan kellene elmagyarazni annyira sok mindent. Biztos lenne olyan info, ami nekem is uj lenne, de azert mondom kepben vagyok a lepesekkel szerintem.
3/10
napraforgó 2018 jan. 22. - 13:52:36 3/10
(189/601)
Szia Suxel!
Úgy tudom, te vidéki fiú vagy. Mennyire vagy otthon a szõlõmûvelésben, szüretelésben, bortermelésben?
s1u2x3e4l 2018 jan. 22. - 12:25:32
(188/601)
Meg igy is csak 142reszes a chilei verzio ezzel szembben 190-200 kozott volt.
Ez 120 lett volna, de a mexikoi kozonseg szerette. Igaz en nem latom, hogy mi tetszhetett nekik benne.
Az amerikai nezok mondtak jol, olyan ez a sorozat mint valami hig mosogatolé.
3/10
napraforgó 2018 jan. 22. - 12:13:05 3/10
(187/601)
Igazad van, Grace tapad Davidra, egy percre sem hagyja egyedül.
Megvolt a szüret, Leon és Ramon guggoltak a szõlõtõkéknél, Tano meg elvisz egy kosár szõlõt. Fer meg lelkendezik az apjának, hogy milyen jó volt. Kb. ennyi volt.
Aztán nekiállnak focizni és mikor jön Luci jelenteni, hogy nagyobb mennyiséget sikerült leszedni, mint amire számítottak, Grace már ugrik is, hogy ne zavarja Davidot. Késõbb Susan jön valami infókkal, akkor már õt is marnák el, de Susy nem hagyja magát, visszaszól, hogy õt David kérte meg, hogy jelentsen. Ezt David is megerõsíti. Na akkor a ragacs visszakozik és elhívja a gyerekeket, hogy akkor addig pattogassanak kukoricát, meg válasszák ki a filmet, amit néznek.
Késõbb mind a négyen a kanapén ülnek, Grace persze tapad Davidhoz. Volt annyi esze, hogy valami thrillert válasszanak, így legalább "félelmében" állandóan Davidhoz bújhat.
Luci és Miguel felbukkanásakor meg egyenest David nyakába veti magát.
Davidot meg kicsit sem értem, Lisa halála óta ez az elsõ szüret, amin részt vesz, de ahelyett, hogy a munkálatokat felügyelné, irányítaná, pl. a szõlõ préselését, tárolását irányítgatná, olyan hülyeségeket csinál, mint a focizgatás, meg a filmnézés. Szüret egyszer van egy évben, ezeket az egyebeket meg bármikor csinálhatná. Gracielát is elhajthatná, hogy menjen festegetni, mert az ügynöke már türelmetlen és még egy képet sem mutatott neki.
Tényleg nem ártott volna, ha kicsit még dolgoznak a forgatókönyvön.
Amúgy annyira semmi ez a történet, nem lett volna szabad ilyen hosszú lére ereszteni.
malvinkicska 2018 jan. 19. - 20:17:39
(186/601)
Õszinte leszek én nem vagyok olyan jó eset leíró, mint te, de többször bemutatták és még véletlenül úgy vágták le a fürtöket ahogy kell.
Olyan szép magas füles vesszõ kosárba szedték, hogy ne törjön.
3/10
napraforgó 2018 jan. 19. - 17:51:14 3/10
(185/601)
Ma én nem tudtam nézni, majd talán hétfõn megnézem az ismétlést.
Sajnálom, hogy pont a szüretrõl maradtam le. Meddig tartott, 10 percig?
Kíváncsi vagyok, hogy a borban okozott kár miatt a rendõrség mit fog megállapítani, vagy egyáltalán azt elfelejtik?
Az elõzetes szerint Gutierez nemsoká lebukik, talán a szüreti mulatságon, de valahol meglátja Luciana és elmondja az anyjának, hogy ki is az az ember. Márta meg rögtön szakít vele.
Juantól meg Gracetõl kéne megszabadulni, Liliánt meg vigye el Adolfó a Balti-tengerre és felejtse is ott.
malvinkicska 2018 jan. 19. - 17:15:31
(184/601)
Grész egy hatalmas ragacs ahogy ragad Davidra nagyon undorító, egy pillanatra sem hagyja magára, David kis kora vén leányzója olyan, mint a moslékban esett csirke, szegénykém nagyon fiatal de nekem öregnek néz ki a viselkedése valami fertelmes kis csúszó, azt a szegény fiú gyereket ahogy elnyomják, mindig az van amit a két vipera akar. Lópofa mama is ahogy viselkedik az sem az õ korához és karakteréhez illik, egyszóval minõsíthetetlen az egész, a téma a kivitelezés.
A rendõr remélem pácban lesz legalább õ bukna már le, mert ez valahogy érthetetlen ez a Juan sem bukik le akár mit csinál, ezért nem lehet szeretni, mert ha úgy lenne adok kapok jobban elviselnénk, de így nagyon semmi, hülyeség az egész. Luciana sem tudja Miguel vagy Dávid kell neki azt a fiút bolondítja közben epekedik D-ért.
A fele körül lesz a sorozat nem sokára és jóformán csak civódnak különös esemény nem történek.
A mai részben volt annyi szedtek egy kis szõlõt, nagy véletlen, addig sem marták egymást. Ami nagyon zavar nem tudom de legalább több százszor, köszöntget David a nagy semmit Grésznek, így köszönöm amit tettél vagy úgy nagyon színtelen, mert ismétlõdnek, vagy fordítás hiba gondolkodtam már rajta.
malvinkicska 2018 jan. 19. - 10:55:18
(183/601)
Megnéztem de hála neked képben voltam amúgy sem sok minden történik, ebben a sorozatban, az idõsebbek nagyon szerelmesek, ez valahogy nekem nem jön be, amit Márta és a rendõr követ , na meg lófej is. Aztán nagyon ronda kezd lenni Liciana ezzel a féltékenységgel, de Migel sem piti, ami a szomszéd birtok lányát illeti, ez nem egy felépített sorozat nekem sok benne a hiteltelen baromság.
3/10
napraforgó 2018 jan. 19. - 08:12:00 3/10
(182/601)
Luciana megtudja, hogy David a külföldi útjuk során csókolózott Gracielával, emiatt rögtön elrohan balhézni Daviddal. David is féltékeny Miguel miatt, de mindketten leszögezik, hogy köztük nem lehet semmi sem (Hogy akkor miért probléma a másik nõ, illetve férfi, az rejtély, nyilván nem fogadnak szüzességet egész hátralévõ életükre). Luci Miguelre is féltékeny, Susannak fejti ki, hogy nem tûri, hogy Miguel Erikával kapcsolatot tartson, mert az a lány szemet vetett az õ fiújára.
Márta lefekszik Gutierezzel, mi lesz ebbõl, ha kiderül, hogy pont õ deportálta a családját...
Leon megtalálja a menekült lányt, Ingridet, akinek a siralmas helyzetét az összekoszolt arc és az arcába fésült - ámde frissen mosott!!! - kócos haj hivatott jelezni. Az a lány állítólag több napja, talán hete bújkál, ehhez képest a friss, fénylõ haj valahogy nem illik a sorsához. Mert ha hhajat tudott mosni, akkor az arcát, kezét is megmoshatta volna.

Amin kiakadtam, hogy David mindkét gyermeke külön-külön megkérdi az apját, hogy mi az a szüret?
Valahogy nem tudom elhinni, hogy a 17 éves lány, aki egy szõlõbirtokon nõtt föl, még soha nem látott szüretet és nem is tudja, hogy ez mit jelent. (???!!!!)
Végül is David csak két évig zárkózott el a világ elõl bánatában, de az alkalmazottai talán azokban az években sem hagyták ki a szüretet. Nyilván ugyanúgy mûvelték, gondozták a szõlõt, mint korábban.
Ugyanígy Bobby is felteszi ugyanezt a kérdést, õ szemre tán 8-10 éves, na de õ sem lehet annyira hülye, hogy ezt magától ne tudná, vagy ha kicsit is érdeklõdõ lenne, ne fedezné föl saját maga is.
Hisz ezek a gyerekek szabadon járnak-kelnek a birtokon, látnak, hallanak, beszélgetnek az emberekkel, nemcsak a családtagokkal, a dadussal, hanem az alkalmazottakkal is. Fernanda pl. ezer fényképet csinált Tanoról, miközben a szõlõtõkék között térdel, guggol és úgy tesz, mintha gondozná õket, valahogy nem tudom elhinni, hogy a lány ne lenne tisztában a szõlõmûvelés alapvetõ lépéseivel.
Na mindegy, Davidnak két hülye gyereke van, akiknek fogalmuk sincs, mibõl élnek.

És a szüretet még mindig nem kezdték el, holott már két hete kijelentették, hogy na, mindjárt kezdjük.