Téma: Mancs

offtopic
kybuck 2015 febr. 08. - 15:40:24
(36/56)
Túlélem, pláne, hogy még a mozijegyet is megspórolom!
kybuck 2015 febr. 08. - 00:33:32 Előzmény petko75f
(35/56)
Na ide figyelj: szívem joga eldönteni mivel ütök el másfél-két órát az életembõl, egy film esetében ezt pedig az elõzetesek és a kritikák tudják számomra megelõlegezni, ugyanakkor a magyar film az elmúlt évtizedben mindent megtett, hogy totális negatív elõítélettel viseltessen iránta minden filmkedvelõ, ezért az a minimum, hogy kételkedem egy magyar film minõségében és elhiggyem, ha azt mondják róla, hogy nem jó! Tetszik vagy nem a magyar film a világgal versenyez, fõleg persze Amerikával, és évtizedek óta õ áll nyerésre, mert általában egy ócska popcornfilmje is élvezetesebb, mint szinte bármi, amit a magyarok ki tudtak izzadni magukból! Tessék jó, igényesebb, vagyis a nézõket nem hülyének és értelmi fogyatékosnak nézõ magyar filmeket csinálni, és akkor idõvel talán nem csak pár száz ember fog rájuk jegyet váltani, bár lehet, hogy még így is sokat mondtam! Ennyi a történet!
ring 2015 febr. 07. - 22:19:30
(34/56)
Lehetõleg gyerekekkel nézendõ kellemes családi film.
10/10
pelipin 2015 febr. 06. - 03:12:54 10/10
(33/56)
És még valami! Libelula1! Osztom a véleményedet: Igor Lazin csúcs!
10/10
pelipin 2015 febr. 06. - 03:11:58 10/10
(32/56)
Kurva jó volt. Tök állat ez a retro világ! Gyerekek, aki eddig tépte a száját, de nem látta, az nézze
meg!
10/10
libelula1 2015 febr. 06. - 03:08:33 10/10
(31/56)
Én imádom Igor Lazint, a kistehén figuráját mindenki ismeri. Nekem pont az animáció tetszett, és jó ritmusban váltotta a képeket. Szerintem ez egy jó film! A barátnõimmel néztem, õket is csatolhatom a "tetszik" klubba. Sziasztok!
10/10
anyakgyongye 2015 febr. 05. - 13:17:02 10/10
(30/56)
Három gyermekemmel láttam a filmet. Korosztály 7-12 év. Nekik nagyon tetszett. Van egy két dolog amit én másként csináltam volna meg a filmben, de nem vagyok szakember filmes berkekben, egy egyszerû moziélvezõ vagyok. Összességében nekem a mai magyar filmek nem tetszenek, általában vontatottak, szájbarágósak. Ez a film újszerû volt számomra az animációval vegyítve. Köszönöm a film alkotóinak.
1/10
Tomi1370 2015 febr. 05. - 01:05:52 1/10
(29/56)
Én a mai napon megnéztem mert nagyon kíváncsi voltam rá de az a véleményem hogy a filmet nagyon elrontotta az hogy az animáció és a film váltakoznak így egy hatalmasat csalódtam benne.....
10/10
eletmento 2015 febr. 04. - 21:38:49 10/10
(28/56)
Egy hete olvasom a Mancs körüli véleményeket. Kezdem azt érezni, hogy "bûnbak"filmet csináltak belõle nagyon igazságtalanul. Elõször figyeltem a kutya gazdájának a demonstrálását. Nemhogy örülne, hogy valaki érdemesnek tartja arra, hogy hõssé avassák. Nem szereti a szakma, és meg van az oka. Én is mentõzöm, és a városában. Ismerem az egész történetét. Politika is belekeveredik az ügybe.A film vetítése elõtt már tele volt minden a lehúzással. Ez szörnyû! És azért, mert bármikor, és bárkivel megtehetik ezt! Miért kell ilyen ostoba népként élnünk? Nincs büszkeségünk, jóindulatú elismerés a szívünkben? Mindent, és mindenkit szidni kell? Az unokámmal megnéztem a filmet, csakazértis! Egy könnyû, vidám film, amit azoknak ajánlok, akik nem tudják, mit tegyenek az agressziójukkal. Menyi veszett kutya él közöttünk!!!!!!!!
10/10
petko75f 2015 febr. 04. - 21:19:56 10/10 Előzmény kybuck
(27/56)
Kybuck, szerintem Te vagy vérciki!
Gyerekek, hogy lehetne ezt a sok keserû, tehetetlen embert likvidálni a kommentelõkbõl. Szánalmasak, hogy egy ilyen filmre vetítik ki a belsõ nyomorukat. Kybuck, dolgozz, szórakozz, alkoss, élj szexuális életet, és akkor nem lesz se idõd, se energiád parasztkodni, és okoskodni!
A FILM JÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓ!
Rrose Sélavy 2015 febr. 04. - 10:59:02 Előzmény angyalka2003
(26/56)
Mancs történetébõl lehet forgatni dokumentumfilmet, drámát/katasztrófafilmet. Családi/gyerekfilmet nehezen.
Egyértelmûen megmondták, hogy ez egy mese, amit Mancs ihletett.
Mancs neve egyébként elég gyakori kutya név...
A film minõségérõl pedig inkább azután nyilatkozz, miután megnézted.
10/10
Gabriella_Gabriella 2015 febr. 04. - 10:16:16 10/10
(25/56)
Én sem értem, miért támadják annyira ezt a filmet. Kedves, aranyos film, abszolút nézhetõ és élvezhetõ. Nem ezt fogja megváltani a világot, de nem is annak készült. A saját kategóriájában viszont másfél óra önfeledt szórakozás, tehát 10/10!!!
Csengi3 2015 febr. 02. - 23:30:49
(24/56)
Sziasztok! Ez az elsõ ilyen jellegû hozzászólásom a porton.Bocsi, ha nem vagyok túl "szakszerû". Mancsot két kislányommal (4-6), illetve a Nagymamával közösen néztük meg. Így 3 generáció véleményét közvetíthetem. (Bár kicsit részrehajlóan, mert a brassói kislányt játszó Pataki Zselyke az unokahúgom).
Ami a gyerekeknek tetszett az unokatesón kívül, az egyértelmû: kutyus, animáció és vajon megmenekül Aranka?
Anyunak és nekem már más is fontos volt a filmben például, hogy nem beszéltek csúnyán, nem voltak kétértelmû viccek, félmeztelen nõk, érthetetlen-követhetetlen mûvészinek szánt gondolatok. Egyszerûen azt kaptuk, amit egy ilyen jellegû filmtõl elvár az ember: kellemes szórakozást, kikapcsolódást. A film szokatlan képi világa csak még jobban emelte az élményt. Kit érdekel ha néha becsúszik egy-két "baki", ezektõl még csak szerethetõbb a film.Gratulálok a rendezõnek, a színészeknek (szuper ügyes voltál Zselyku!!), munkatársaknak és persze a kutyusoknak és a kiképzõjüknek is. (Láttam a werkfilmet. Jó lenne, ha mi is megtaníthatnák a neveltjeinket kézmozdulattal, fegyelmezni, hangerõt halkítani:) Családosok, mozira fel:)
kybuck 2015 febr. 02. - 22:54:23
(23/56)
Ez eddig vércikinek tûnik, nem kaptam kedvet a megnézésére, persze ha egy gyereknek, vagy egy alacsonyabb igényû felnõttnek tetszik azt valahol megértem.
10/10
MeglepettNagyi 2015 febr. 02. - 11:43:39 10/10
(22/56)
Üdvözletem! Nagy nehezen regisztráltam ide, mert meg szeretném írni, hogy nem várt és kellemes meglepetés volt számomra ez a film!

A nagyobb unokáim látták a Mancsot, felbiztatták a kicsiket és úgy alakult, hogy a fiamék helyett nekem kellett õket elvinni moziba. Vagy 20 éve nem voltam moziban, õszintén nem voltam tõle lelkes. Beültünk a filmre és azt kell mondanom, hogy nagyon pozitívan csalódtam! Végre egy olyan magyar film, amelyik nem akar mûvészieskedni, van eleje, vége, közepe. Szóval van egy világos, érthetõ története, a párbeszédek nem a levegõben lógnak, a humora nem bántó. És nem rángatják benne a kamerát! Tudom, hogy kutyával és gyerekekkel mindent el lehet adni, de nem azt éreztem, hogy ezt most le akarják tömni a torkomon, hanem a film tényleg aranyos volt, bájos, érthetõ. Minden két és négy lábú jól játszott. (azért nekem Szarvas József a kedvencem)Ilyen magyar filmeket is kell csinálni! Nem csak az unokáimnak tetszett, hanem nekem is! Nagyon jó volt ez a közös élmény!
(és egy kicsit én is visszarepültem a "fiatalabb" koromba...)
pppppppppppppp 2015 febr. 02. - 09:18:24
(21/56)
Arra írtam, hogy látatlanba ad 1 pontot rá. Ehhez ugyanis bõven elég elolvasni pl a linkelt ismertetõt és picit körülnézni a neten.
9/10
gregga 2015 febr. 01. - 17:33:28 9/10 Előzmény Egyikkutya
(20/56)
Teljesen egyetértek. 6 évessel voltam, teljesen meg voltunk elégedve. Sokkal jobb, mint a szokásos amerikai gyerekakciófilmek, még ha volt itt is min izgulni. Nekem csak a 112-es segélyhívó szám volt nagyon fura a régieskedõ környezetben. :)
10/10
catsanddogs 2015 febr. 01. - 00:42:51 10/10 Előzmény Cuncimokus2
(19/56)
Az a baj itt Magyarországon, ha valami jó, azt azonnal elárasztják negatív véleménnyel. Ma láttam a két kislányommal, és nagyon élvezték. Én ilyen filmeken nõttem fel.
pppppppppppppp 2015 febr. 01. - 00:25:46
(18/56)
http://port.hu/article/34684
Ennek fényében szerintem vállalható. :(
10/10
petko75f 2015 febr. 01. - 00:24:23 10/10 Előzmény Cuncimokus2
(17/56)
Miért fikázzák ezt a filmet? Szerintem "ÁLLAT"! Egyedi!