Beya 2013 szept. 26. - 19:45:31
(2/2)
Ez a film még múltkor Margaret Thatcher ifjú évei néven futott. Most találtam meg a felvételt, amit készítettem anno, és ott is ezt mondják be a film elején. Nem tudom miért kell állandóan variálni a címeket. Elõszörre nem vették észre, hogy nem túl pontos a fordítás? :D
10/10
Jim Hacker 2012 nov. 02. - 09:40:11 10/10
(1/2)
Remek játékfilm egy ismert politikusnõ fiatalkori próbálkozásairól. A film készítõi egészséges egyensúlyt találtak a késõbbi miniszterelnöknõ magánéletének és karrier építésének bemutatása között. Ez a film egyik erénye.

Az alcíme: How Margaret might have done it - vagyis ahogyan talán megtörtént. Sokkal élvezetesebb így az átlagnézõ számára, és a készítõknek sem kellett a minimálisnál nagyobb elkötelezettséget vállalni a politika 'nagyágyúi' iránt. Nagyon jó poénok és karikatúrák sora hallható/látható végig a filmben. Ez egy kifejezetten könnyed, helyenként igen szórakoztató alkotás, ami a Thatcher házaspárt alakító két kiváló színésznek is köszönhetõ.

A politikát nagy ívben elkerülõknek illetve a Margaret Thatcher-t utálóknak is érdemes megnézni!