Téma: Maricruz

juan-ZSU 2014 febr. 16. - 13:17:23
(241/1561)
Gondolják, ha Mexikónak így megfelel, akkor más nem számít. Már pedig megfelel, mert ezek nézettebbek, mint a jobban sikerült társaik. Más felfogásúak ott az emberek, nem is értem...
juan-ZSU 2014 febr. 16. - 13:06:30 Előzmény malvinkicska
(240/1561)
Egyetértek, de lehetnének maibbak is a történetek. Nem azt mondom, hogy lövöldözés,gyilkosság,drogok stb., mert arra vannak más telenovellák. Hanem pl. a fõszereplõ pasi ne legyen ilyen irányítható, vak. Ha lefekszenek egymással, akkor védekezzenek, ne sikerüljön be egybõl a gyerek, csak mit tudom én harmadjára. A korok passzoljanak a szereplõkhöz. Ne akarjanak elsõ pillantás után összeházasodni és még sorolhatnám. Én is igénylem a szép szerelmi történeteket, jó kicsit kikapcsolni. Annak idején az Esmeraldával, Paula és Paulinával kezdtem az egész telenovella nézést és ezek szerettették meg velem a mûfajt, de már múlnak az évek, változik a világ. Ami akkor elfogadható volt, az mára gagyinak hat.
4/10
napraforgó 2014 febr. 16. - 13:02:26 4/10
(239/1561)
Jól látod.
Én szeretném a rózsaszín álmokat, de ha hibákat látok, ráadásul olyan hibákat, amik kis munkával kijavíthatók lennének... Hát ...- ha nem is tépem a hajamat, de azért a butaságok nagyon zavarnak.
Inkább azon csodálkozom, hogy az "alkotók" miért nem fordítanak gondot sok olyan apróságra, amiket mi észrevételeztünk.
Már egy kicsi gyakorlattal is észre lehetne venni a hibákat!
Egy rakás pénzt költenek az ilyen sorozatokra, amelyek aztán sokkal több bevételt is hoznak. Miért nincs annyi figyelem, hogy a szamárságokat kiszûrnék?
juan-ZSU 2014 febr. 16. - 12:49:33 Előzmény napraforgó
(238/1561)
Nem a rózsanovellákkal van a gond, hanem ahogy kivitelezik. (Vannak kivételek is, amik egész jól sikerültek.) Te is kritikus vagy ezzel kapcsolatban, látod a hibákat. Én értelek, hogy egy kicsit jó elveszni a rózsaszín ködbe a sok brutalitás után, de még is kritikus szemmel nézed, legalább is ezt.
malvinkicska 2014 febr. 16. - 08:29:35
(237/1561)
A rózsanovellákat szeretjük, mert néha visszarepít a gyerekkorunkba, mikor esténként a fonókban meséltek a nagymamák, szebbnél szebb, meséket, legendákat,sokra még most is jó visszaemlékezni. A baj csak az ezekben a történetekben túl lõnek a célon, annyi felesleges dolgot írnak,hogy mesének sem felel meg szerintem néha. A Menekülés a szerelembe is rózsanovella volt, valahogy az mégis jobban megfogott, mint a Maricruz, abban is volt gonosz bõven, más volt a felépítése.
4/10
napraforgó 2014 febr. 16. - 05:10:37 4/10
(236/1561)
Szerintem a rózsanovellákra azért van igény, mert az emberek mindig vágynak a romantikára, szeretnének a hétköznapok nehéz világából elmenekülni kicsit a rózsasszín álmokba, ahol a szegény lányt végül elveszi a gazdag ifjú és boldogan élnek, míg meg nem halnak.
Az ilyen Hamupipõke-történeteknek mindig van keletjük.
Meg a Hófehérke sztoriknak is. Hány olyan telenovella van, ahol gonosz mostoha, vagy nagynéni, vagy anyós keseríti a fiatal lány/asszony életét. Hét törpe helyett általában van egy-két rendes ember, pl. idõs asszony, barátnõ, férfi, aki mély titokban talán még szerelmes is a hölgybe, de önzetlenül segíti, míg ki nem derül az igazság és a herceg el nem jön Hófehérkéért.

Ahogy a gyerekek soha nem fogják megunni az ilyen meséket, úgy a felnõttek is kívánják ezek felnõtt megfelelõit.
Én biztos nem olyasmire vágyom, ahol drogdílerek zsarolnak egy mukit, hogy ha nem fizet idõben, elrabolják a családját és apró darabokban küldik vissza. Levágják a fülit-farkát, ujjait, meg a többit.
Hát hogy lehet ezeket a filmeket szeretni?
A szenvelgõs entellektüel filmek meg untatnak.
Maradnakak a történelmi filmek, meg az ismeretterjesztõk. De az embernek néha elege lesz a bálnák szerelmi életébõl is, ezért újra visszakanyarodik az ún. rózsanovellákhoz.
4/10
suxel 2014 febr. 16. - 01:14:26 4/10
(235/1561)
A Siempre tuya Acapulco-bol neztem meg ket reszt, s meg akarok belole...ezt se hittem volna.
juan-ZSU 2014 febr. 15. - 21:29:47
(234/1561)
Annak mi a címe?
4/10
suxel 2014 febr. 15. - 20:27:46 4/10
(233/1561)
Veszelyes vallalkozas a Televisanak eredetti tortenetekbe fogni, mert legyen az minosegibb, kevesbe minosegibb darab utobbi evekben 90-95 szazalekuk megbukott, viszont az ismert tortenetek ujraja szinte mindig mukodik. Ezt valami kulturalis kulonbseg okozhatja, mert nekem ez mindig is logikatlan volt, hogy amibol meg egy korabbi verzio sem futott le annak eselyt sem adnak, de amibol mar legalabb kettot lattak, azt meg nem unjak, johet akadalymentesen. Az URPEA egesz jo volt, csak a magyar szovegezeset nem birtam, azt tul nyalasnak ereztem, meg tulfutotten romantikusnak, de eredetiben siman johetett. :) Nem vagyok egy rozsafan, de most kezdtem el egyet a TV Aztecatol, igaz meg csak 2 reszt lattam, s a nehol bantoan teatralis rendezes ellenere nezheto a sorozat kello komolysaggal vettek, s pl az az elso telenovella a szamomra, amiben megjelenik a facebook, hat respekt erte. Ott is egy muveletlen lany van a kozeppontban, de megsem vadallat, s minden korlatozo tenyezo ellenere tanulni akar, kis falukozossegben el, ahol eleg szepen szocializalodott, nem ugy mint itt elizolalva a semmi kozepen, es ott is a vizparton mosnak az emberek. Tehat azt kell mondanom, amit te is: rozsa es rozsa kozt is van kulonbseg. ;)
juan-ZSU 2014 febr. 15. - 18:45:50
(232/1561)
Nem értem ezeket a mexikóiakat. Hogy nem unják még az ilyen rózsanovellákat? A Mentir para vivirnek kevés volt a nézettsége, pedig a története alapján egy modern és izgalmas telenovella. Olyan jól meglehetne csinálni ezt is, ugyan így gazdag fiú-szegény lány felállással csak valóságosabban mint pl. az Una refugio para el amort. A csaj túl naiv, a pasi meg nem áll ki mellette és könnyen befolyásolható. Ezért nem néztem végig a Marimart se, sõt már az elején abbahagytam. Terhes lesz Maricruz, mint ahogy lenni szokott. Octavionak nem volt esze védekezni? Egyáltalán minek vette feleségül, ha itt hagyja? Nekem is sok dolog szúrja a szemem. Várom, hogy Maricruzból gazdag lány legyen és megkezdje a bosszúját. Remélem akkor már jobb lesz ez az egész. Solitát sajnálom, remélem a fõvárosba majd segítenek rajta és olyan társaságba kerül, ahol megtanulja hogyan kommunikáljon. Ezt úgy kéne nézni, mint egy paródiát, több emberrel és közbe röhögni a hibákon. Az Árva angyalt imádtam, pedig nem volt jobb. William és Maite tud valamit együtt, amit kevesen és ezért képes voltam elnézni a sok idiótaságot.
4/10
napraforgó 2014 febr. 15. - 13:45:40 4/10
(231/1561)
Nem mondom, hogy nem létezhet 20 év korkülönbség két testvér között, akár édestestvérek, akár csak féltestvérek. Én is hallottam már ilyesmirõl. De azért nem ez az általános. 20-22 év inkább a szülõ és gyerek között szokott lenni, a testvéreknél meg zömmel 2-3 év, esetleg 5-6 év szokott a korkülönbség lenni.
Én inkább azt hiányolom, hogy ha egy sorozat - akármelyik - eltér a szokványos, hétköznapi szokásostól, akkor arra illik valami magyarázatot kitalálni. Annyi bárgyúságot beletesznek a sorozatokba, egy épelméjû magyarázatot miért nem sikerül?
malvinkicska 2014 febr. 15. - 11:59:11
(230/1561)
Napraforgó nem akarok ellenkezni nincs szándékomba, de az öcsém és köztem is 22-év a korkülönbség, nagyon szeretjük egymást tehát ez nem szappanopera, ez valóság és nagyon büszke vagyok rá.
4/10
napraforgó 2014 febr. 15. - 08:29:20 4/10 Előzmény malvinkicska
(229/1561)
Sergio Goyri még öregebb, mint René Stickler. Tavaly, a forgatáskor 55 éves volt, Stickler 4-gyel fiatalabb. Szinte kár, hogy nem apa-fiú kapcsolatot írtak a sorozatba, hiszen Daniel Arenas csak 34. A korkülönbség akár ezt is lehetõvé tette volna, fõleg Goyrival.

Tudom, hogy a mexikói sorozatok nem sokat adnak a korra, de ez sokszor annyira röhejessé teszi a filmjeiket. Pl. A vad szívben mindenki végtelenül öreg volt a szerepéhez. Vagy az Árva angyalban Marichuy szülei a nagyszüleinek feleltek meg korban. Juan Miguel elhunyt édesanyjáról akkor még ne is beszéljek, aki szemre egy õsz hajú, 90 éves matróna volt. Na és ennek a hölgynek volt egy 18 éves lánya is.... Hát lehet, hogy a mexikói nézõk olyan ostobák, hogy ezeket a sületlenségeket gond nélkül elhiszik, én sajnos ennél sokkal kritikusabban állok hozzá.

Én sokkal jobban szeretnék épeszû történeteket látni, megfelelõen megválasztott szereplõkkel.
4/10
napraforgó 2014 febr. 15. - 08:14:07 4/10
(228/1561)
Igen, a Sortilegioban nem Huszárik Kata volt a hangja, de ott ABC egy könnyelmû, nagyvilági nõt játszott. Az a hang is illett hozzá, bár én Martin Adélról (?) a világon semmit sem tudok.

Nekem az a véleményem, hogy a magyar hangot mindig egy adott karakterhez kell választani, vagyis a szerephez, és nem a szereplõhöz.
Igaz, hogy - fõleg a nagyfilmeknél - egy adott színésznek általában mindig ugyanaz a színész a szinkronja, habár még ott is elõfordul, hogy ugyanazt a neves színészt, színésznõt két-három színész is szinkronizálja. Néha azért, mert az a szerepkörhöz jobban illik, néha azért, mert a korábbi szinkronszínész elfoglalt és nem ér rá, néha meg olyan szomorú oka van, hogy az illetõ meghalt.

Szóval szerintem nem kéne ilyesmin állandóan fennakadni, azt kell nézni, hogy a karakterhez illik-e az adott hang.
malvinkicska 2014 febr. 15. - 06:25:06
(227/1561)
Napraforgó én a Megkövült szíveket nem néztem a Kettõs játszmába Martin Adél, volt a magyar hangja, az maradt a fülembe, egy idõ után biztos megszokom.A vigaszom annyi másik fórumon más is szóvá tette Trokán Nóra hangját nem tartják a legjobb választásnak.Az érved amit írtál az is elfogadható.
4/10
napraforgó 2014 febr. 15. - 04:37:16 4/10 Előzmény malvinkicska
(226/1561)
Szerintem Trokán Nóra kissé sprõd hangja egész jó Maricruzhoz. Most a sorozat elején azért, mert itt egy tanulatlan, vadóc lányt játszik. Késõbb, amikor meg már egy kimûvelt, határozott fellépésû és bosszúszomjas ifjú nõ lesz, pont azért lesz jó.
Ana Brendát szerettem Huszárik Kata jókislányos hangjával a Megkövült szívekben, de az ide nem illett volna.
10/10
kazsagx 2014 febr. 15. - 00:59:56 10/10
(225/1561)
Ma jót mosolyogtam a sorozaton.... ez a lólopás de fel van fújva!
És már rá is küldték a TEK-es fiúkat szegény Maricruzra... :D :D :D
4/10
napraforgó 2014 febr. 14. - 18:08:05 4/10
(224/1561)
A süketnéma lány álmában hallja, hogy Eusebio ordítozik vele! csak nem csoda történt? Most hall, vagy nem?

Vajon Eduardo szobájában volt rendes bútor? Vagy csak Oktáv rendelkezett hiányos bútorzattal?

Oktáv megint hülye, ahelyett, hogy értesítené a rendõröket, hogy megkerült a ló, a barátjával a lelkét ápoltatja. A rendõrök meg sietve - jó félnappal késõbb mennek ki Maricruzt vegzálni. Amúgy ez a lólopási ügy megint sántít. Ennyi erõvel a másik Narvaez fiú feleségét is szekálhatnák, ha felül a férje lovára. Hogy lophat valaki a saját férjétõl? Ráadásul nem tudok róla, hogy házassági szerzõdést kötöttek volna, így egy válás esetén Marcsának komoly esélye van a férje fele vagyonára.
4/10
suxel 2014 febr. 14. - 18:00:29 4/10
(223/1561)
Na Maricruz megiscsak tud banni a puskaval? Elso lovesre egesz jol celoz?

Most volt szerencsem eloszor Teobaldohoz, hat az a ficko eleg gaz a szerepet tekintve. Most Carolanak az lenne a celja, hogy Alejandro esetleg arra gondoljon, hogy Araceli lehet a lanya? Csak mert nekem olyan furi volt, hogy behivta a lanyt, mikor ott volt, meg Alejandro is eleg alaposan megbamulta, mintha csak a lanya lehetne.
malvinkicska 2014 febr. 14. - 08:16:12
(222/1561)
A héten nem sokat láttam belõle, mert eddig nem nagyon fogott meg a történet, rengeteg benne a gonoszság, azt a Mariat szaladgáltatják bohóckodik, a férfi szereplõ értem alatta a testvéreket, valahogy nem azt hozzák amit kéne. Azt olvastam eredetileg Miguel szerepére, Sergio Goyrit akarták, az egy sokkal karakteresebb, Maricruz hangja számomra nehezen szokható.