Téma: Maricruz

4/10
napraforgó 2014 márc. 11. - 06:53:21 4/10
(401/1561)
Kicsit csodálkozom, hogy a dörzsölt Carolának, meg a húgának kicsit sem lesz gyanús, hogy az Alejandro Mendoza megbízásából érkezõ Maria Alejandra Mendoza nevû nõ esetleg a fõnök elveszettnek hitt lánya lehet? Miért gondolják, hogy a szeretõje, fõleg, hogy valami távoli rokonának sejtik? Miért nem kérdeznek rá kerek-perec?
4/10
napraforgó 2014 márc. 11. - 05:48:56 4/10
(400/1561)
Csak néztem Raizát, amikor az ékszereit akarta elõvenni. Én úgy láttam, hogy belenyúlt a fiókos szekrényke tetején levõ üvegtálba, abból kivette a fiók kulcsát, kinyitotta, majd a fiókból kivette a ládikát. És csodálkozott, hogy nincsenek ott az ékszerei! Ennyi erõvel a kulcsot akár a zárban is hagyhatta volna.
Mi is így szoktuk bezárni az íróasztalunkat a munkahelyünkön, bár ott a tolvaj a fiókból legfeljebb néhány gémkapcsot, ceruzát, meg egyéb irodaszert zsákmányolhatott volna.
De tény és való, hogy az ilyen zárásnak nem sok értelme van, ha valaki tényleg lopni jött.

Nézem az emírt is, szép kék szeme van. Nem épp arabos. Már pedig az emírek jobbára az arab világból jönnek....

Tetszik a tolvaj álneve is - Zorillo. A google fordító szerint ez bûzös borzot jelent. Volt már Zorro = róka, Wolverine = torkosborz, más néven rozsomák (nálunk valami ismeretlen okból farkasnak fordították a filmcímgyártók), de fölhasználták különbözõ állatok latin, angol, spanyol, vagy bennszülött nevét is. (Lobo, Ursula, Szimba, stb)

Az én tippem a tolvaj személyére pont Teobaldo, aki nyilván a plasztikai mûtétjére "gyûjt", bár ahhoz az ellopott 25 milla már bõven elég lenne. Azon tetõtõl talpig átszabathatja magát. (mondjuk arra kíváncsi vagyok, a púpját hogy tüntetnék el? de lehet, hogy nem csak egy rabló van?
malvinkicska 2014 márc. 10. - 18:08:14
(399/1561)
Maricruz már úgy kimûvelõdött, még jobban tud viselkedni, Caroláéktól is, a Karim által küldött virág a szemétbe landolt. Teo elég szemét de Maricruzt nem bántotta, még eddig, tanácsokat ad neki ne hagyja magát a két szõke ciklonnak.
Lysa55 2014 márc. 10. - 13:15:19
(398/1561)
Nahát! minõ meglepõ fordulat! Marikruz autót vezet, tán a könyveléshez is ért és a szerencsejáték nagymestere is egyben. Hát elég sok a megfoghatatlan dolog ebben a sorozatban, de ettõl függetlenül én nagyon bírom. Ha nem tudom délután megnézni, megnézem éjjel az ismétlést, csak kár hogy nem mindet ismétlik. Szóval sok a mese a történetben, de mesék mindig kellenek, még a felnõtteknek is ! A magyar népmesékben is hihetetlen történetek állnak, mégis olvassuk a gyermekeknek, - én már az unokáknak - és nagyon szeretik hallgatni. Hát így vagyok én is ezzel a sorozattal, megmosolygom a néha hihetetlen szituációkat és mégis lenyûgöz amit látok. Trokán Nóra hangját nehezen szoktam meg, de már nem zavar a kicsit karcos hang.
4/10
napraforgó 2014 márc. 08. - 08:54:16 4/10
(397/1561)
Maricruz IQ-ja szépen fejlõdik. Tamaulipasban még elég butácska volt, mindent elhitt, amit mondtak neki - gondolok itt Lucia álnok modorára, ahogy segítséget ígért neki, meg tanítást, de közben meg állandóan megalázta, bolondot csinált belõle. De Octavionak is mindent elhitt, szóval látványosan ostoba volt.

Most meg két olyan rafinált, rutinos csaló nõszemélyen, mint Carola és Raiza, csak úgy átlát, mint a szitán. Hát....????

De Octavio meg erõsen gyanakszik, mégiscsak Maricruz ez a nõ! Pedig a nõ annyit változott pár hét alatt, hogy ilyen csak a mesékben van, a valóságban tényleg csak évekig tartó szorgalmas tanulással lehetséges.
tibitoma 2014 márc. 07. - 16:39:34
(396/1561)
Mi történne, ha ráeresztenénk a La Indomabléra egy másik Inés Rodena történet, az Enamorada címû elemeit? (Az utóbbi alapján készült a Maria Mercedes és az Inocente de ti/Liliomlány is.) Ezzel a sorozat elejét jobban el lehet nyújtani.

a) 201X: Miguel Narvaez anyagilag jól járt, amikor feleségül vette Ceciliát, a betegeskedõ, nagyon kedves, gazdag (és frigid) nõt. Bár házasságuk sosem volt boldog, született egy fiuk, Octavio. A fiú pilótának tanult, ám nem akar gazdálkodni a Picha Grande nevû haciendán, sõt dolgozni sem. Cecilia és Miguel kapcsolata rideg.
c) Maricruz egy szegény parasztlány, aki a Picha Grandén kapálja a joghurtot szorgalmasan. Az iskolát nem tudta befejezni, az írás-olvasás azért megy neki. A viselkedése hagy némi kívánnivalót maga után, alapjáraton "indomable". Apja, Ramiro egy büdös agresszív tróger, aki elissza azt a pénzt, amit Maricruz teremt elõ kétkezi kemény munkájával. Kis házuk harmadik lakosa a néma Solita. A gyerekek anyja hosszú évekkel ezelõtt lelépett, mert nem bírta az apát elviselni.
d) Lucía Bravo, Cecilia és Miguel keresztlánya orvosként diplomázott egy egyetemen. Megérkezik az haciendára, Cecilia egészségét felügyeli, idõ közben viszonyba bonyolódik Miguellel.
e) A birtokon sokan utálják Maricruzt szilaj természete miatt. Cecilia azonban felkarolja, barátságot köt vele. Octavio szexuális fantáziáját kezdi birizgálni a lány.
f) Lucia ugyan Miguellel kavar, de Octaviót is szeretné megkapni vízszintesen és függõlegesen egyaránt. Szépen mérgezni kezdi Ceciliát, hogy keresztanyja hamarabb elpatkoljon, s hogy õ lehessen Miguel felesége. Lucia féltékeny: Octavio Maricruzt méregeti, nem õt. Ahol csak lehet, aljas módon keresztbe tesz a lánynak.
g) Octavio teljes erõbedobással udvarolni kezd Maricruznak. Egyrészt azért, mert a vadóc korábban kikosarazta, s meg akarja zabolázni. Másrészt azért, mert Cecilia megmondta neki, hogy nehogy kárt tegyen a fõhõsnõ lelkében, és az anyját akarja idegesíteni. Harmadrészt és legfõképpen meg azért, hogy bosszantsa az apját is, aki nem szíveli kifejezetten a lányt és rá akarja kényszeríteni a fiát arra, hogy kezdjen valamit az életével. Valami értelmeset. Mondjuk dolgozzon. Octavio a Maricruzzal folytatott játékban leli az örömét az unalmas vidéken.
h) Cecilia Narvaez meghal a szervezetében felhalmozódó méregtõl. Mivel megtudta, hogy a férje csalja Lucíával, valamint Octavio fiát sem tartja teljesen százasnak, az hacienda 100%-át (a saját tulajdonrészét) Maricruz Olivaresre hagyja.
i) Lucia babát vár, a terhességével kényszeríti Miguelt arra, hogy frigyre lépjen vele. Így lesz belõle Lucía Bravo de Narvaez. Miguelnek kapuzárási pánikja van, imponál neki, hogy egy huszonéves nõ szereti, de tart is Lucía természetétõl.
j) Lucía és Miguel nyomást gyakorolnak Octavióra, hogy vegye feleségül Maricruzt, így visszaszerezhetik Cecilia vagyonát. A két fiatal frigyre lép, elhálják a házasságot, Maricruz gyermeket vár. Octavio azonban egyre kevesebb idõt tölt otthon, elutasítja a nejét, ez Maricruzt kikészíti idegileg. Octavio megunta a Maricruz szerelmes hisztijeit és inkább elmegy pilótaként dolgozni Mexikóvárosba. Beadja a válókeresetet.
k) A gonosz nõ aljas csellel börtönbe juttatja Maricruzt, a cellája elõtt állva egy papírt lebegtet: ha a szerzõdést Maricruz aláírja, vagyis lemond Cecilia örökségérõl, akkor szabad ember lehet. Lucía azt hazudja, hogy ebben a mocsokságban Octavio keze is benne van.
m) A fõhõsnõ zavaros mentális állapotban indul el a kis házikóhoz. Az azonban már leégett. Lucía megbízásából gyújtotta fel az intézõ. A részeges Ramiro bennégett, Solitának azonban még idõben sikerült kimenekülnie.
m) A lány rajongótáborának tagjai megtámogatják a két lányt, hogy azok fel tudjanak Mexikóvárosba költözni. Solita babát vár, megerõszakolta az intézõ.
n) Octavio késõn ébred rá, hogy õ szerelemmel szereti Maricruzt, képes lenne érte megváltozni
o) Hellyel-közzel jön a szállodás etap.
p) Maricruz egy gazdag család szolgálatába áll. A ház úrnõje megsajnálja, felkarolja a lányt és annak húgát. Aztán késõbb világossá válik számára, hogy a szegény párák valójában az õ elhagyott gyermekei. De hogyan mondhatná el ezt a titkot? A mostani férjének már az sem tetszik, hogy befogadta a lányokat.
q) kisebb módosításokkal jön a kaszinós és a bosszúállós etap.
sulmona 2014 márc. 07. - 15:29:37
(395/1561)
Igen én is azt nézem, hogy Maricruz közben megváltozott, közben már autót vezet, közben már mindent tud :-) Persze már ott terhes volt még csóró kislányként :-) És még mindig semmi sem látszik rajta :-) Csak úgy mint Solitán. Tetszik a sorozat meg minden, de ezek elég nagy bakik szerintem.
Milibindi 2014 márc. 07. - 12:29:20
(394/1561)
Sõt már Solita is "hízik" állítólag. Mindenképp nagy hasának kéne lenni már . Mondjuk akkora,mint Luciáé! Luciának meg kétszer akkorának kéne lenni!
malvinkicska 2014 márc. 07. - 09:29:59
(393/1561)
Napraforgó ha jól emlékszem az a fiatalember aki a hajón dolgozik , már rá ment Teora mikor számolta szerintem a lopott pénzt azt hazudta, hogy az Aracellié is õ nála van. A két szõke nõt , sem a legtisztességesebb szándék vezérli, a kaszinó bevételét illetõen.
4/10
napraforgó 2014 márc. 07. - 05:49:49 4/10
(392/1561)
Aztán ott van még egy dolog. Santa és Maria már hónapokkal ezelõtt, még a birtokon észrevették Maricruzon a terhesség jeleit. A nagypapi is. aAztán itt a városban Tobias és Justa is. Máshogy áll a hasa, mondták. Ehhez képest most, hetekkel, hónapokkal késõbb Maricruz mindenféle karcsúsított ruhákban és magassarkú cipõkben mászkál, és most senki nem veszi észre rajta, hogy terhes. Octavio sem. Nem fura ez kissé?

Tegnap végre megjelent egy pici pocak Lucián, na ja, hiszen, ha igaz, ma már szülni fog. Valahogy ez is olyan nagyon furcsa.
4/10
napraforgó 2014 márc. 07. - 05:43:43 4/10
(391/1561)
Arra még nem volt észrevétel, hogy Theobaldo asztalfiókja teli van pénzzel. Az biztos nem a fizetése volt, amit szépen összegyûjtögetett. Ott van a bandita, aki kirabolja a vendégeket, 5, meg 20 millió dollárokat rabolt el a távozó vendégektõl, akik nagy összegeket nyertek a kaszinóban. Teobaldo ott cirkált a kaszinóban, talán nem csak Aracelyt figyelte, hanem a nagy nyerteseket is. Én gyanítom, hogy õ a titokzatos rabló.
Tud errõl valaki valamit? Akár Spoiler-ben?
Milibindi 2014 márc. 06. - 22:27:13
(390/1561)
Szerintem is mesélhetett volna a gyerekkoráról Aracelynek. Kiderülhetett volna mi történt az arcával, már szóba került a plasztikai mûtét ,amire nincs pénzük. Attól, hogy púpos , még nem kéne csúfnak lenni az arcának is. Persze lehet torzszülöttnek szánják, mint Quasimodo volt. Lehetett volna szerintem púpos helyett , autóbaleset . Mondjuk nem égési sérülései lettek volna , hanem vágott sebhelyek. Emellett lábsérülése is lehetett volna, így sántikálhatott volna is.
A nagypapa karaktere is lehetett volna vagy ostoba vagy mondjuk alkoholista, aki nem törõdött a lányokkal. A gyásznál értelmesebb magyarázatot kaphattunk volna , hogy miért nem járt iskolába az unokája. Esetleg az, hogy nem volt rá pénze. Nem tudom, hogy Mexikóban van-e olyan, hogy tankötelezettség. Elképzelhetõ sajnos, hogy nincs.
tibitoma 2014 márc. 06. - 21:32:38 Előzmény Milibindi
(389/1561)
:) Dehogy bántasz. Az itteni Quasimodót azért tartom túlzásnak, mert Manuel Landeta túljátssza a figurát, az õ karaktere nagyon szájbarágós és klisés, egy az egyben a Párizsi Notre-Dame karakterének a nyúlása. Ráadásul egy púpos nem igazán gyúr magának olyan, a matrózruhán is átütõ izomzatot, mint Landeta. A "kevesebb több" elvének kellett volna érvényesülne Teobaldo maszkján, plusz megfejelni õt egy mélyebb színészi játékkal.

Teobaldónak volt eddig legalább 3 monológja, ami a "jaj, szegény szörnyszülött én, akit nem szeretnek" témájában nyomott, mellé a melankolikus zene. Ehelyett mennyivel természetesebbnek hatna, ha Aracelyvel (úgyis együtt laknak, biztos beszélgetnek errõl-arról) párbeszéd formájában apró információkat csepegtet magáról. Elmesélné a múltját, hogy gyerekkora óta folyamatosan bántották, szekálták, gúnyt ûztek belõle stb.
Milibindi 2014 márc. 06. - 21:03:28
(388/1561)
Na igen egy DNS teszt nem ártana! Bárhogy Maricruzhoz kerülhettek volna a papírok meg Lupita fényképe! A teszttel viszont egyértelmûen bizonyítható lenne!
A siket-némaságban nem látok problémát, tudjuk, hogy van hangja Solitának. Ahhoz komolyan kellett volna foglalkozni a lánnyal kiskorában, hogy tudjon beszélni, valamennyire.
Szerintem jó, hogy megmaradt a történet csak mondjuk laptop ,mobil, DNS teszt ilyesmik lehetnének benne! Arra kreálhattak volna vmi magyarázatot, hogy miért nincs térerõ a birtokon. ( Hiszen, ha mobilon telefonál Octavio kérheti Maricruzt, így Lucia nem tudná elhitetni, hogy a lánnyal miden rendben van)

Nem okoskodni szeretnék, remélem bántalak meg, de a púpos karakter nem mesefigura, hanem a romantikus (kori) irodalom egyik jellegzetes fõ alakja. Isaurában pl. azért van a púpos szereplõ. mert annak alapja egyik legnagyobb romantikus brazil regény. Ide kitalálhattak volna mást mondjuk, nyilván nem akarták teljesen átvenni a Marimarból a karaktert.
tibitoma 2014 márc. 06. - 20:37:59
(387/1561)
Dehogy, ugyanaz vagyok, csak ahhoz elfelejtettem a jelszavat! :)
4/10
suxel 2014 márc. 06. - 20:09:50 4/10
(386/1561)
Valamiert ugy emlekeztem, hogy te mar regebben egy masik nevvel regisztraltal ide, nem a freeblogossal, de valami massal, s mintha anno lett volna vagy 10-12 kommented is. De akkor valoszinuleg osszekevertelek valaki massal. :S
tibitoma 2014 márc. 06. - 19:26:23
(385/1561)
Azt hittem, hogy már leesett, kolléga úr :)
malvinkicska 2014 márc. 06. - 19:20:03
(384/1561)
Tibitoma teljesen egyetértek a véleményével Menekülés a szerelemben az is rózsa novella volt, de nem volt benne ennyi, testi szellemi fogyatékos, mert itt Octávió úgy csinál mint egy tudathasadásos, csak mereng, erre, arra képzeleg.
4/10
suxel 2014 márc. 06. - 19:19:44 4/10
(383/1561)
Teged ismerlek. :D Mindig is sejtettem, de most elarultad magad. :)
tibitoma 2014 márc. 06. - 18:49:33
(382/1561)
Na de kérem, Maricruz egy zseni, 196-os iq-val!