Téma: Maricruz

malvinkicska 2014 jan. 29. - 16:56:45
(61/1561)
A tehén a jó tejelõ fajta naponta 20-25l tejet is ad elég lett volna kézzel, Maricruznak olyan fejés tudással megfejni, már régen géppel fejnek. Az állattartás mikor virágzott vidéken, akkor géppel fejtek pedig az sem most volt. Octávio meg dacból akar nõsülni, hogy borsot törjön a sógornõ, orra alá, szóval vannak benne dolgok.
4/10
napraforgó 2014 jan. 29. - 16:24:02 4/10
(60/1561)
Az a narancsliget teli van száraz gallyakkal. Igaz, hogy azok nem is hasonlítanak a narancsfák ágaira.... Szerintem a stáb hozta és szórta széjjel, hogy legyen mit gyüjtögetni.

Szegény tehénnel nem sokat foglalkoztak. Etetni, itatni kéne, meg nem fél percig fejni.
4/10
napraforgó 2014 jan. 29. - 16:20:58 4/10
(59/1561)
Kicsit olyan teátrális az egész. Meg olyan szájbarágós. A legnyilvánvalóbb dolgokat is állandóan magyarázzák. Hátha a nézõ olyan buta, hogy nem jön rá magától....
Maricruz öngyilkossági gondolatai meg olyan eltúlzottak.

És hová lett a kismajom?
4/10
suxel 2014 jan. 29. - 15:58:58 4/10
(58/1561)
Nem akar az a tehén annyira tejelni! :D Bár sokáig nem is próbálkoztak az is igaz?
Az India Maria miért gyûjti a fadarabokat? Én azt hittem a tatának szedi, de hát nem! Õ a legszórakoztatóbb az egészben, elõtte pedig gondoltam vág egy hátast a matracra!
Ezt a kötés dolgot nem bírják már elfeledni, annyira hihetetlen dolog számomra, hogy egy úrinõ kötöget otthon, mert nincs jobb dolga.
Még valami ez a sok hangosan gondolkodás, magukban beszélés valami nagyon zavaró számomra.
Húha, Solitának meg sikerült egy nagyot üvöltenie!
p.monicica 2014 jan. 29. - 15:27:51
(57/1561)
Szia . Az online-sorozatok.tv oldalon elkezdték feltölteni :)
syuzi 2014 jan. 29. - 13:48:17
(56/1561)
nagyon jó sorozat szerintem:)
Tud valaki olyan oldit ahol vissza lehet nézni a részeket?
4/10
napraforgó 2014 jan. 29. - 13:13:07 4/10
(55/1561)
Vegyünk csak egy kevésbé jól tejelõ fajtát. Mondjuk ad 12 l tejet egy nap. Abból hárman megisznak 2 l-t egy nap (reggel-este egy-egy bögrényit). Amíg a borjú szopik, az is fogyasztja a tejet. De még így is maradhat kb. 5 l egy napra, amit el lehet adni, vagy fel lehet dolgozni.
Ha nem akarnak tehenészetet, akkor jobb eladni a borjút, ha szépen megnõtt.
Milibindi 2014 jan. 29. - 13:07:57
(54/1561)
Biztos maradna tej eladásra! Fajta függõ, hogy mennyi a tej egy holsteinfriz (remélem jól írtam) akár 20 liter tejet is ad naponta! Abból lenne egy kis pénzük mindennap! Borjú, ha tehén késõbb adhat nekik tejet még , de elõtte fedeztetni kell, hogy legyen . Az elléshez, meg állatorvos kell ... Az meg nem olcsó :S Az egyik cicám beteg , már 14 000nél tartunk és még szombaton vinni kell úja megint kap szurit! :S:S Igaz benne van a bolha ellenes spot is ,amit kértünk rá, meg kikaparta a nyakát azt is lekezelték, kapott kenõcsöt rá (bár ez gondolom csekély összegû lehetett nem egy komoly valami)
4/10
napraforgó 2014 jan. 29. - 13:01:55 4/10
(53/1561)
Na és meg tudják fejni a tehenet?
4/10
napraforgó 2014 jan. 29. - 13:00:20 4/10
(52/1561)
Teljesen egyetértek, a végeláthatatlan sorozatokat én sem szeretem. Pl. A Ramona 60 részes volt, de jó, feszes ritmusú, és legalább annyi minden történt benne, mint máshol 160 részben.
Milibindi 2014 jan. 29. - 12:58:39
(51/1561)
Tudom ,Marimar meg is siratta szegényt! :(
4/10
napraforgó 2014 jan. 29. - 12:57:26 4/10
(50/1561)
A beszélõ kutyára én is emlékszem, a tyúkra már csak szerény nyomokban... és bizony a szomorú sorsára sem.

A tehénkét biztos nem vágnák le, de a bocit, ha megnõ, tán eladhatnák. Meg a tehén tejébõl is a fölösleget. Vagy csinálhatnának sajtot, túrót...
4/10
suxel 2014 jan. 29. - 12:37:30 4/10
(49/1561)
De a nagyvárosban levágták, finom levest csináltak belõle, csak úgy gõzölgött az asztalnál! :D
Milibindi 2014 jan. 29. - 12:27:40
(48/1561)
Nem kakas volt , hanem egy fehér tyúk! Machának hívták, mert õt találta el a golyó Bolhás helyett, ha jól emlékszem és Marimar megmentette hálából a tyúkocska életét!
4/10
suxel 2014 jan. 29. - 10:35:55 4/10
(47/1561)
A tehénfejés a mai epizódból kiderül! :)
Amúgy ha jól emlékszem, Marimarnak anno ilyen háziállata, egy kakaska volt, amit magával vitt a fõvárosba késõbb, ahol levágták. Remélem itt a tehénnel ez nem fordul elõ! Az igazán bõdületes lenne. :D

Napi 5 telenovella kerül adásba Mexikóban a Televisánál. Változatos minõséggel, azért láthattad, hogy vannak olyanok, akik valamennyire bírnak is gondolkodni, csak hogy az utóbbi idõkbõl szemezgessek, amit te is kedveltél: Amit a szív diktál, Megkövült szívek vagy a szív parancsa. Ami a bajt okozhatja még egy jobb producernél is, az a hosszabbítás. Azok szinte sosem tesznek jó egy sorozattal, olykor elviszik teljesen más irányba, holott korábban simán le lehetett volna zárni a történetet. Talán a legjobb példa most a Lo que la vida me robó Mexikóban, amit valószínûleg márciusban már a magyar nézõk is láthatnak az RTL2 jóvoltából, amúgy sem lett volna egy rövid sorozat: 150 rész lett volna minimum, ugyanis a producernõ nem szereti a rövid sorozatokat, viszont beállt egy nézettségi boom idõközben, és kiadták az ukázt a fejesek, hogy csapjanak hozzá még 50 részt, mert ugye a nézettség diktál. Semmi ellenvetés nem volt a részérõl, így egy durván 200 részes sorozat születik meg majd júliusra belõle. A minõséget pedig hadd kérdõjelezzem ott is!
4/10
napraforgó 2014 jan. 29. - 05:27:37 4/10
(46/1561)
A Marimarban valóban focista volt a fiú, a fõszereplõ, Eduardo Capetillo, amennyire tudom, valóban focizott is (na talán nem a válogatottban).
Ez a mostani fickó szerintem már nem alkalmas focistának, elmúlt 35 éves! Igaz, nem látszik annyinak, de a focisták pont ilyentájt szokták abbahagyni az aktív sportot. Persze csinálhattak volna belõle exfocistát, vagy akármilyen exsportolót, esetleg valamiféle mûvészt. A zenéhez, költészethez, festéshez, stb. nem fontos az életkor, és akkor mégiscsak csinálna valamit a fiatalúr.
4/10
napraforgó 2014 jan. 29. - 05:13:31 4/10
(45/1561)
Pont ilyeneken gondolkodtam én is!

Kellene néhány tyúk, csirke, egy kakaska is, akkor lenne hús is, tojás is. Mellé egy kicsi konyhakert. Én gyerekkoromban (50 éve) sokszor nyaraltam az Alföldön, akkor ott a tanyákon még se villany, se vezetékes víz nem volt, nemhogy hûtõláda! De volt konyhakert, és mindig volt friss zöldség, meg volt baromfi, tehén is.

Ha az ifiúr annyira nagyon akar segíteni, ezt kéne elintézni. Bár az is egy megoldás, hogy kapnak a konyháról némi maradékot, az nyilván olcsóbb is...

És igen, a tehén sajnos eszik, azt etetni kell, na mondjuk elhordják legelni ide-oda. Apropó, tudnak ezek a lányok tehenet fejni? Mert a tehénbõl a tej nem csapon jön... A csirkék meg csak kapirgáljanak... Ha van mag, jó, ha nem, akkor majd megoldják.
Amúgy az sem világos, hogy honnan veszi a család az ivóvizet? Nem hiszem, hogy a kunyhóba be lenne vezetve a vezetékes víz....

Mit összeröhögtem azon, hogy Solita felmosómoppal sikálta Maricruz hátát.... Ezt a marhaságot vajon ki találta ki? Amúgy minek egy felmosómop egy olyan házba, amelynek nyilván nincs lekövezve az alja? A döngölt agyagot nem maszírozzák felmosómoppal.

Hallottam a riportban, hogy a Televisa nagyüzemben gyártja a telenovellákat, egyszerre 5-6-ot is. De azért alakalmazhatnának ott egy-két olyan embert is, aki képes gondolkodni. Mert legtöbbször csak a hihetetlen marhaságokat látjuk.
4/10
napraforgó 2014 jan. 29. - 04:59:54 4/10
(44/1561)
Ez tényleg nagyon szomorú. Olyanokra bízzuk a gyerekeinket, akik magukat sem tudják fegyelmezni. És akkor csodálkozunk, hogy milyen lesz az ifjúság? - és ezekbõl lesznek az idõsebbek, akik mondjuk baltával felaprítják a családjukat. És a falu meg mondja: á, mi nem vettünk észre rajtuk semmi különöset....
Milibindi 2014 jan. 29. - 01:32:40 Előzmény napraforgó
(43/1561)
OFF
Nem is kell! Általános iskolai osztálytársnõm katolikus egyházi gimibe járt, ott összejött egy osztálytársával. Arra ment rá a kapcsolatuk, hogy a fiú füvezett. Egy darabig reménykedett, hogy majd sikerül elérnie, hogy leszokjon , de hiába.. Aztán ez a fiú egyetemre/fõiskolára ment tanárképzõbe kollégiumba. Állítólag egy csomóan ott füvezetek. "Szép"..,. Ezek fogják tanítani a gyerekeket! (vagy már tanítják is páran közülük, mert ez nem most volt) :S Borzalmas belegondolni is!
Milibindi 2014 jan. 29. - 01:25:20 Előzmény napraforgó
(42/1561)
OFF félig-meddig

Igen, a gyümölcsnek nem tesz jót az esés, ha leesik egy ( mikor érik megesik, hogy lepotyog pár), azt gyorsan meg kell enni, tárolni már nem lehet! Diónak , mogyorónak, mandulának szelíd gesztenyének nem árt egyáltalán! Sõt ezeket leverik , mikor érnek! Nem szamárral :D, hanem egy hosszú bottal , akár rázni is lehet persze.

Ma kiderült, hogy nem az övék föld, talán ezért nem termelnek. Ha mondjuk kapnának magokat ( ez még nem jutott az eszébe sz ifiúrnak), akkor is idõ míg lesz belõle valami. Azt permetezni kell különben rovarok gomba betegségek tönkreteszik,ez is költség ugye. Volt olyan évünk hogy pont a termés elõtt tönkrement az összes paradicsomunk pedig permeteztük gomba ellen!Krumpli , répa karalábé, káposzta ezek egyszer "felhasználhatóak". Paradicsom, paprika sokáig sokat terem. Borsó, bab ezek kétszer is teremhetnek. Kéne hozzá fagyasztó is , általában többet terem, mint egy kaja, ha nem szedik le megvénül.
Kapnak tehenet viszont a borjával. Ez szép és jó , csakhogy azokat, meg etetni is kell! Jó legelnek, de akkor is. Kaphatnának 3-4 tyúkot, lenne tojás is a családnak bõven. Ha kakast is kapnak mellé, akkor még keltetni is tudnak csibét! Ezeknek búza , kukorica is kell a csibének meg darálni kell,
Szóval ilyenek is közbeszólhatnak.

Marimarban focista volt a fõszereplõ fiú, ilyesmit még el tudok képzelni hogy kiderül róla.

Nem biztos szerintem, hogy törõdnének velük egy faluban. Itt pl. többször volt, hogy nem volt közvilágítás és rajtunk kívül a kutya nem jelenti be soha , pedig INGYENES számon lehet! Másik utcába vagy másfél hónapig nem volt világítás , szerelõ nyilván nem vette észre mikor a mi utcánkba megcsinálta. Szóval én azt látom, hogy sz..nak mindenre az emberek ( elnézést a kifejezésért!) Még élt a mama és járt hozzá egy nõ kerti munkában segített stb. Mellesleg ellopta a nyugdíját mindig. Miután meghalt , akkor mondták, a szomszédok, hogy a nõnek a szeme s állt jól meg mindig kéregetett a mama... Hát kösz, hogy nem tudtak szólni elõbb! Na most érted magunktól nyilván nem jutott eszünkbe, hogy pénzét ellenõrizgessük. Mindennap beszéltünk vele telefonon sûrûn látogattuk, de semmi nem tûnt fel ezeknél.