Téma: Marlene

trebuchet 2008 nov. 18. - 18:07:10
(30/70)
Lehet hogy ez ma ennyira marginális kérdés, hogy másfél napig sorrendet gyártotok, ki a jó, jobb, mégjobb, ki kivel aránylik és hogy merre áll a kacsacsõr? :))
Félelmetes:) Ízlésrõl, értékítéletrõl monitor, gesztusok, mimika nélkül, az azonnali reakciót kizárva, egész flekkeken keresztül.. :)
Remélem az életet NEM csak félig élitek!
Rahel 2008 nov. 18. - 14:20:51
(29/70)
Srácok!!

-Most nem kéne egymás véleményét kielemezve sértegetni a másikat!!
-A fene nagy szólás szabi nem vendetta, csupán ész érvekkel történõ vita!

-Azt hiszem abban mindenki egyet ért, hogy:
-Sharon Stone,
-Marlene Dietrich,
-Greta Garbo,
és
-Meryl Streep, is valamilyen úton módon jó színésznõk voltak!!

-De mindenki más más módon.

-Talán Sharon Stone és Marlene Dietrich álltak egymáshoz a legközelebb.

-Viszont az Elemi Ösztön számomra a csúcs, és ezért állítottam azt, hogy Marlene Dietrich a tehetségével kicsit lemarad.

-Viszont "A vád tanúja" is fantasztikus volt.
-A. Christie a krimi koronázatlan királynõje, de nem lehet összemérni a színészekkel, csak esetleg az Elemi ösztön írójával, akinél feltétlenül jobb volt!!!


-Remélem, hogy most már mindenki rendezte sorait, és nem változtatjuk az oldalt az összeférhetetlenek táborává!!!:DDD
ondok 2008 nov. 18. - 11:30:34
(28/70)
Béke ,és tényleg utoljára: Kár ,hogy olyanokat adsz a számba ,amit soha nem állítottam:"Neked az a bajod Marlenével ,hogy fogalommá vált" Szó sincs róla ,legyen fogalom ,de számomra nem olyan nagy színésznõ szakmailag kb egykutya Sharonnal.
Aztán: A felsorolt színészeket nem mínõsítettem ,vannak köztük ragyogóak ,hol írtam ,hogy "futottak még?"Én csak azt a hülyeségedet cáfoltam ,hogy mivel a vád tanúja plyan nagy siker ,ebbõl következik ,hogy Marlene nagy színésznõ lenne.
Nos ha akarod, állíts valamit ,aztán cáfold meg.Akkor esetleg még Rachelnek sem válaszolni,mert jól elvagy magaddal.:))
porthuuser 2008 nov. 18. - 00:13:35 Előzmény ondok
(27/70)
még1x és utoljára:-)
-----------------
Két mondatodat kérdôjeleztem meg.

1: neked azzal van bajod, hogy Marlene Dietrich fogalommá vált(azaz hogyan merészelte ezt tenni).
Nagyon sajnálom, de tudomásodra kell újra hoznom, hogy Marlene Dietrich igenis FOGALOM, mint a "végzet asszonya", mint színésznô, mint énekesnô, mint a béke nagykövete és mint ember is!
Ezt nálunk sokkal okosabb, intelligensebb emberek IS állítják és elismerik, s nem a lába vagy a fenekeme miatt.
Jogod van ahhoz, hogy ez az ítélet neked ne tetszen, de ha ezzel vitába szállsz, akkor szerény véleményem szerint "no comment":-)
------------------
A másik állításod amit megkérdôjeleztem, hogy Marlene a régi idôk Sharon Stone-ja volt.
Itt meg ugye elôjön újra Marlene Dietrich sokoldalúsága. Azaz Stone mint színésznô sem tud felnôni hozzá(véleményem szerint), nemhogy a többi pontban.
Már egyáltalán az összehasonlítás is abszurd, nem is lenne szabad rá szót pazarolnom:)
-----------------
Azt azonban végképpen nem értem, hogyan került a képbe Domján Edit és Ruttkai Éva után Páger Antal is???
------------------
Ez az Agatha Christie-s féle levezetés, meg egyenesen szenzációs volt. Tehát tôled kellett megtudnom, hogy Charles Laughton, Sir John Gielgud, Sir Sean Connery, Albert Finney, Martin Balsam, Anthony Perkins, Vanessa Redgrave, Michael York, Richard Widmark, Ingrid Bergman, Jacqueline Bisset, Peter Ustinov vagy David Souchet(a teljesség igénye nélkül) mind csak futottak még színészek voltak, egyetlen szerencséjük, hogy játszottak Agatha Christie regényébôl készült Film(ek)-ben.
Igaz beismerem csak kettôt ütöttek lovaggá közülük és szerény 10 oscart meg 20 oscarjelôlést szedtek össze.
Mi lett volna belôlük, ha nincsen egy Agatha Christie....brrr...elgondolni is rossz:)
--------------------
Sokat tanultam ma este megint, de azt hiszem az érvelésed már nagyon komolytalan, ezért ebben a topicban csak Rahel-nek fogok ezután válaszolni:)

béke
ondok 2008 nov. 17. - 23:12:17
(26/70)
Nem szerepelt:),de olyat írt ,hogy szinte akárki játszhatta volna a szerepeket ,akkor is bombasiker.Mintahogy én láttam is a vád tanúja egy késõbbi verzióját,és az is óriási siker volt.Ilyen a 12 dühös ember is ,amelyiknek sokféle szereposztása van (jack lemmon ,H.Fonda a 8. esküdt pl)és mindegyik egyformán siker.Arra van predesztinálva ,elrontani sem lehet.
ondok 2008 nov. 17. - 23:07:47
(25/70)
A felsorolt sexbombák természetesen fogalommá váltak többnyire a nagy csöcsükkel és a formás alakjuknak köszönhetõen,de ezek sem közelítik meg az általam felsoroltakat ,akik nem váltak fogalommá,mert a népek nemigen istenítenek valakit azért mert kíváló a szakmájában,pl hogy férfit is mondjak ,mondjuk Páger sem lett fogalom világszerte.Viszont fogalom lett Dolly Buster,Ciccolina még színésznõnek sem kellett hozzá lenni .Ezért aztán ,ha jön egy cicababa vagy vamp ,annak nem is kell annyira zseniális színésznek kell lenni ,mégis fogalom lesz.
porthuuser 2008 nov. 17. - 23:06:26
(24/70)
szerepelt volna a filmben?
jó neked, én errôl lemaradtam:)
ondok 2008 nov. 17. - 23:00:54
(23/70)
Szerintem azért A. Christie sem volt éppen mellékes.
porthuuser 2008 nov. 17. - 22:47:32
(22/70)
ciao:)
porthuuser 2008 nov. 17. - 22:47:14
(21/70)
A vád tanúja két emberrôl szólt, Dietrich és Laughton, a többi mellékszereplô volt:)
Rahel 2008 nov. 17. - 22:46:55
(20/70)
-Akkor most Mindenkinek szép álmokat!!!
Rahel 2008 nov. 17. - 22:46:07
(19/70)
-Nem!

-Szerintem: S>M.

-De ezen most már ne vesszünk össze!!:)))
ondok 2008 nov. 17. - 22:35:10
(18/70)
És igen a vád tanúja jó volt minden formában , bár ott sem volt egyforma a színészek teljesítménye.
ondok 2008 nov. 17. - 22:32:55
(17/70)
Nem stimmel az egyenlõtlenséged,mert Sharon nem >,hanem = Marlene
porthuuser 2008 nov. 17. - 22:26:43
(16/70)
annyira azért nem, csak másra koncentrálok:)
Rahel 2008 nov. 17. - 22:25:57
(15/70)
-Nagyon rossz állapotban lehetsz, ha már a merengés is elmarad!:))
porthuuser 2008 nov. 17. - 22:15:22
(14/70)
nem nagyon merengek semmin:)
Rahel 2008 nov. 17. - 21:57:44
(13/70)
-Még mindig a preferencia rendezés elméletén merengsz??:DD
Rahel 2008 nov. 17. - 21:43:51
(12/70)
Szia!
porthuuser 2008 nov. 17. - 21:42:57
(11/70)
hello:)