6/10
napraforgó 2009 okt. 09. - 10:00:58 6/10 Előzmény naine
(1606/4446)
Valeria hivatalosan még úgy tudja, hogy Chema az apja. Azért kicsit furcsa, hogy egy gyerek ennyire támadja az apját, még akkor is, ha gyanakszik, hogy kisemmizte az anyját, illetõleg rajta keresztül A.V. gyerekeit. Azt, hogy mire alapozza, hogy "megölte" az anyját, nem tudjuk - gondolom az USÁban is nyomozgatnak gyilkosság esetén. Itt még semmi bizonyíték.
Még Elvira, akit konkrétan megtámadott, félholtra vert, sem olyan vérszomjas, mint Val. Nekem egyre kevésbé szimpatikus a karaktere. Lehet, hogy "belevaló" nõként akarják bemutatni, aki férfimódra abriktolja az ellenségeit, de ez nem egy pif-puf cowboy-film, ahol az a természetes. Még a "gonosz boszorkány" szerepet alakító Marcia is nõiesebb, szerintem a szerepe is hálásabb.
6/10
napraforgó 2009 okt. 09. - 09:49:59 6/10
(1605/4446)
Már írtam korábban, hogy életében azt csinál mindenki a vagyonával, amit akar, ha elherdálja, az is az õ dolga. Ez csak olyan erkölcsi kötelesség, hogy lehetõleg a gyerekeinkre hagyjuk. Szóval Vali törvényesen nem reklamálhatja az örökségét. Mivel nem volt végrendelet, nincs mit megtámadni se. Az is csak erkölcsileg kifogásolható, hogy Chema valami trükkel elszedte a vagyonos Ana Valeriától a földjeit. Mivel most Chemáé a vagyon, azé lesz, akire ráiratja, vagy akire végrendeletileg hagyja, ennek hiányában a leszármazóié, vagyis a gyerekeié. Jogilag 4 gyereke van, ebbõl 2 vér szerint, de Valeria és Belinda is annak számít, mert magáénak ismerte el õket anno.
Egyébként az tényleg fura, hogy mindenki odacsõdült a "nagy leszámolásra". De hát a latinok szeretik az ilyen teátrális jeleneteket.
6/10
napraforgó 2009 okt. 09. - 09:41:02 6/10
(1604/4446)
Én Pablot megsajnáltam.Egy kicsit stupidnak ábrázolják. Lehet, hogy jóképû, de nem túl eszes. Mit evett rajta Valeria? Elhagyta Valt, amikor az terhes volt, így sose tudta meg, fia lett, vagy lánya. Amikor azt mondták neki, hogy Andres a fia, csináltatott ugyan DNS tesztet, de az eredményt nem várta meg. (?!) Belindánál tesztet sem csináltatott, itt is csak elhitte, amit mondtak neki. Marcia terhességénél megint csináltak vizsgálatokat, de az agyilag némileg korlátolt Pablo ennek a vizsgálatnak az eredményét se várta meg. Mikor Marcia azzal próbálta zsarolni, hogy elutazik, nem látja se õt, se a gyereket soha többé, normális ember azt mondja, nem mész sehová, amíg nem tudom, hogy enyém-e a gyerek. Ha nem az enyém, mehetsz, amerre látsz, de ha az enyém, nem tûnsz el a világba, tudni akarom, hogy mi lesz a kölykömmel. Nincs igazam?
5/10
naine 2009 okt. 09. - 08:26:44 5/10
(1603/4446)
Ja, igen a bankszámla :D el is felejtettem :D Szerintem az nem is fog kiderülni, hogy létezik. Biztos abból fog élni a halála után. :D
5/10
naine 2009 okt. 09. - 08:25:03 5/10
(1602/4446)
Igen, valóban csak Valeria az igazi gyereke, csakhogy jogilag Jorge és Belinda is az õ gyereke (az olyan sokat emlegetett végrendeletben is az van, hogy õk hárman örökölnek, legalábbis Valeria azt mondta). Egyébként meg, ha már Chema nevén van a vagyon teljesen mindegy eredetileg kié volt azok örökölnek akik az õ örökösei. Feltéve, hogy törvényesen került a nevére (mondjuk Ana Valeria ráiratta) de nem hiszem, akkor pedig az eredeti tulajdonoshoz, vagy annak az örököseihez kerül, ha kiderül. Szerintem.
De most nem öröklésrõl van szó, mert Valeria magrára és Jorgera akarja írattatni. Akkor teljesen mindegy ki kinek az örököse, ha megegyeznek.
Tilda36 2009 okt. 09. - 05:53:58
(1601/4446)
Az anyja ellopott vagyona valóban csak az õvé...de mi van a svájci bankszámlával? Ott is rengeteg pénz van. Az ügyvéd meg falaz neki.
Tilda36 2009 okt. 09. - 05:47:45
(1600/4446)
"Szerintem se Ismael a hibás. Jorge már a múltkor megmondta Pablonak, hogy megöli, ha nem hagyja békén Marciat."

Persze, hogy nem Ismael tehet arról, hogy Jorge lelõtte Marciát és Pablot, de ha egy kicsit késõbb nyit be, talán elmondhatta volna M vagy P, hogy nem fognak többet találkozni, mert M a városba megy. Talán Jorge ekkor megnyugodott volna. Ez a találkozás nem szerelmi légyott volt, hanem búcsúzás. Ezt kellett volna megértetni Jorgeval. Így talán megmaradt volna Pablo élete.
10/10
Diva15 2009 okt. 08. - 20:32:46 10/10
(1599/4446)
Málnaszörp: nincs mit :)
Igen, szerintem is minden Valeriát illet, hisz az anyjának elsõszülött, törvényes gyereke, Chema meg csak odakerült, és ellopta a birtokot.
redbullman 2009 okt. 08. - 20:14:56
(1598/4446)
Nincs igazad, mert az örökség törvényesen csak Valériáé. Mivel érvénytelen a házassága Val anyjával, és nem is õ Valéria apja, ezért minden Valériáé. A többieknek semmi nem járna. Chemanak nincs semmi tulajdona.
5/10
naine 2009 okt. 08. - 18:26:20 5/10
(1597/4446)
Szerintem se Ismael a hibás. Jorge már a múltkor megmondta Pablonak, hogy megöli, ha nem hagyja békén Marciat. Nyílvánvaló, hogy ezért ment oda. Ha nem akarta volna megölni, nem visz fegyvert... Egyébként eleve Pablot akarta megölni, hogy Marcia az övé legyen - bár tényleg értelmesebb lett volna fordítva - én inkább azt nem értem, hogy Marciat miért lõtte le... abban lehet, hogy tényleg benne volt Ismael.

Igen, én is azt mondom, hogy Valeria meg a pereputtya erõltetett, nevetségesek mind. Nem értem mi keresnivalója volt ott Vivinek, akinek köze sincs az egészhez. Francisco még érthetõ, mint Valeria võlegénye, Horatio is, mert õ meg kíváncsi az apjára, az ügyvéd is OK, de Vivi...
10/10
Diva15 2009 okt. 08. - 18:05:00 10/10
(1596/4446)
Én nem hibáztatom Ismaelt, Jorge tettére nincs mentség, õ ment be a házba, õ húzta ki a fegyvert.. de ez is Marcia hibája, minden miatta történt. Szegény Pablo :(
Lorna és Mauro idegesítõek.
Az a nagy társaság szerintem is erõltetett volt, meg Valeria bosszúállása is. Szerintem Chema karaktere szerethetõ, ellenben Marciával: õ nagyon ért hozzá, hogyan utáltassa meg magát másokkal.
Tilda36 2009 okt. 08. - 17:52:19
(1595/4446)
Szerintem õt szereti egyedül a maga módján.
Azért nevetséges volt Chema elszámoltatásánál ez az egész társulat, kicsit sokan voltak mint ahogy a kórházba is bevonul az egész kompánia. Most tulajdonképpen az egyetlen törvényes örökös Horatio C+E fia, a képlet szerint Valéria és Jorge törvénytelen gyerekek, hisz nem érvényes házasságból született V, Jorgét meg tudjuk - balkézrõl. Zoraida is mit akar az öregtõl, holott csak együtt élnek törpapával "vadházasságban".:-))

Azért érdekes ez a pénzkiváltás Valéria részérõl, ha Chema odaadja a vagyonát elfelejti, hogy megölte az anyját, elvette a "lányát" + elzavarta Pablot....nehogymár a jó V-t is pénzzel ki lehessen engesztelni.

Nagyon sajnáltam Pablot, mert már semmit sem akart Marciától, legfeljebb a gyerekérõl akart gondoskodni. Ha egy szóval is megemlíti J-nak M, hogy el akar menni a városból talán meg lehetett volna akadályozni a lövöldözést.

Szerintem szavazzuk meg: Ismael a legbûnösebb, mert ha nem nyit be hírtelen Pablohoz nem folyt volna vér.:-)

Még egy észrevétel: nem értem Patit, már régóta terhes és még mindig nem látszik rajta semmi..

Érdekes ez a magázódás is a mexikóiak között férj és feleségként.
10/10
Diva15 2009 okt. 08. - 17:35:10 10/10
(1594/4446)
Azért valahol Chema mégis szereti, hisz õ a kedvence. Amikor megtudja, hogy Belinda rákos, eléggé kiakad. Amikor mindenki halottnak hiszi, és Belinda a sírjától megy hazafelé az édesanyjával, Ceciliával, Chema álruhában figyeli egy bokor mögül, és látja, hogy az õ pici lánykája mennyire lebetegedett, sõt, még sír is. Szóval mégis szereti a maga fura módján.
Jorgéra eléggé megharagudtam. Marciáért nem kár, de Pabloért?! Mit tett, hogy így kell végeznie? És hogy nem tudhatja meg, hogy Andrés a fia?
6/10
napraforgó 2009 okt. 08. - 16:05:53 6/10
(1593/4446)
És nagyon jó színész Hector Suarez, Chema alakítója. Õt gondolom nem úgy castingolták, mint a Barátok közt "sztárocskáit" (vagyis az utcáról)
Tilda36 2009 okt. 08. - 14:58:55
(1592/4446)
Szerintem azért nem utáljuk Chemát, mert a tetteit nem mutatták, amit a múltban elkövetett. Azért a vizualítás sokat számít, ha valakit meg kell ítélnünk! Így szóban emlegetve a gonoszságait nem annyira undorító, mint Marcia gyilkos tettei, amit akarva-akaratlanul mi is végigéltük.
5/10
naine 2009 okt. 08. - 13:28:14 5/10
(1591/4446)
Na, ez szép mondat volt. Remélem a lényeget érted :D
5/10
naine 2009 okt. 08. - 13:27:11 5/10
(1590/4446)
Akkor feljelenteném és kész. Nem mosolyognék önelégülten, mint egy idióta. Nem mondom, hogy Chema nem bûnös, de Valeria igen erõltetett karakter.
6/10
napraforgó 2009 okt. 08. - 09:21:42 6/10 Előzmény Diva15
(1589/4446)
Én csak azt szeretném megkérdezni, hogy mit jelent ez a sok XD? Meg van még néhány jel, kettõspont, zárójel, ilyesmik, amiknak szintén nem tudom a jelentését. Valaki elmagyarázná?
5/10
naine 2009 okt. 07. - 22:00:25 5/10
(1588/4446)
Igen, szegény Belindának már nincs egy barátja sem, habár õ üldözött el mindenkit maga mellõl a viselkedésével, így kénytelen Lornával beérni. Amúgy õt én sem tartom annyira rossznak, hogy majd ilyen vége legyen...
10/10
herman istvánné 2009 okt. 07. - 21:55:00 10/10
(1587/4446)
Nem tudom mi volt ma az RTL-en nem volt végig hang a film alatt sokszor elment akép is,nézni néztem csak nem tudom mirõl beszéltek.Az RtLmost-on viszont nem lehet vissza nézni.Röviden a tartalmát ha megírná valaki!Elõre is köszi.