Téma: Match Point

danab1 2009 ápr. 10. - 12:47:12
(105/245)
Nekem is leginkább a vége okozott egy kisebbfajta sokkot. Konkrétan egészen felhúztam magam a fõszereplõn és, hogy ezt az egészet így megúszhatta. Nekem is még egy jó darabig motoszkált a fejemben.
Jó film különben, nem kifejezetten Woody-s. Bár régebben nem voltam túl nagy véleménnyel róla, mostanában csak jó dolgokat láttam tõle.
Bár az kicsit igaz, hogy a fordulat elõtt nem volt egy soha nem látott történet, de összességében jól felépített, ügyes alkotás.
blowurmind 2009 márc. 26. - 15:48:21 Előzmény kataqp
(104/245)
nekem is a maximumra szökött fel a pulzusszámom a film vége felé, de nem azért, mert annyira izgultam, hanem mert annyira idegesített. csak ha elkezdek egy filmet, azt szeretem befejezni, bármennyire nem tetszik.
furcsa volt, hogy egy átlagosnak tûnõ szerelmi sokszöget ábrázoló filmecskébõl átváltott a dolog egy idétlen krimibe.
és nem tudom miért, de a fõszereplõnek végig olyan feje volt, mint aki temetésen van. lehet, hogy ennek volt szerepe, de én nem tudtam hova tenni. még akkor is olyan volt, amikor nolával volt.
a felesége affektálása szintén az õrületbe kergetett, na meg tényleg nem tudtam hova tenni azt a fordulatot a filmben.
kb a második felétõl már azt vártam, mikor lesz vége, mert untatott, és idegesített, hogy untat...
de scarlett gyönyörû volt, anélkül is szexi, hogy bármijét is mutogatta volna.
nekem sajnos nem jött be... bocsánat, ha bárkit érzékenyen érint :)
10/10
Nagiko 2009 febr. 04. - 21:43:31 10/10 Előzmény babalujza
(103/245)
Woody filmjeit vagy meg se tudom nézni, vagy iszonyatosan élvezem. Ez is egy olyan film, aminek nagyon erõs hangulata van.
10/10
kataqp 2009 jan. 15. - 21:28:59 10/10 Előzmény susan88
(102/245)
Csatlakozom, az elõttem szólókhoz! Maximális pulzusszámon voltam a végén, ráadásul voltam hasonló élethelyzetben, de ez a megoldás nem jutott eszembe és szó szerint sokkolt, újra átéltem a múltat. WA isten, és a színészei is, hogy halgattak/nak rá. congrat
susan88 2009 jan. 14. - 13:30:13
(101/245)
A film vége után kissé sokkos állapotban voltam egy darabig.
Nagyon jó,sokkoló,jól felépített film.
Nem akarom lelõni a történetet,de nagyon jó film.Nem boldog,vagy vidám,kicsit sem,teljesen a fõszereplõ személyiségét ábrázolja.Sajnos az embereknek sokszor fontosabb a társadalmi elõrelépés,és az ott való nyugodt megmaradás,mint a szerelem..Nekem ez a film 10/10.Mikor leültem,h. megnézzem,nem hittem,h. ennyire tetszeni fog,és megragad.
10/10
Anett88 2009 jan. 08. - 22:04:22 10/10
(100/245)
Szerintem nagyon jó film! Már kétszer láttam, így a második alkalommal nem volt meg bennem az a meglepõdöttség a végén, de ugyanúgy tetszett.
Szeretem az ilyen filmeket, amelyekben váratlan dolgok történnek, ettõl lesz igazán izgalmas. Hát igen, a film elején egyáltalán nem lehet gondolni, hogy gyilkolászás lesz a vége.
babalujza 2009 jan. 07. - 09:44:55 Előzmény babalujza
(99/245)
Ja és ez a történet annyira ismerõs, mintha már láttam volna...csak ez egy maibb feldolgozás. Nola olyan erõszakossá vált...nekem se kellett volna. Persze gyilok helyett a szakítás is megoldás nem?
babalujza 2009 jan. 06. - 17:59:20
(98/245)
ez az elsõ Woody film ami lekötötte a figyelmemet...
7/10
Catarina50 2009 jan. 05. - 11:02:50 7/10
(97/245)
Nem szeretem Woody Allent, de szerintem ez egy jó film és így jó, ahogy megcsinálta-nyitva hagyva a végét. Tudjuk, hogy senki sem gyilkolhat büntetlenül. A film üzenete számomra nem is ez volt.
Nemcsak az angol(és nem angol) felsõ tízezret kritizálja,hanem mindannyiunk életében felmerülõ morális kérdéseket is feszeget. Az élet csak szerencse dolga, vagy a véletlenek sorozata? Bizonyos helyzetekben valamennyien az "árral sodródunk", ki erõsebb, ki gyengébb jellemmel megáldva.
A Duna TV által vetített film szinkronja és szakadozottsága tényleg bosszantó volt.
ondok 2009 jan. 04. - 00:26:47 Előzmény aboriginal
(96/245)
Volt értékítélet,mégpedig az ,hogy aki ügyesen gyilkol és még szerencséje is van az megússza.Kicsit hasonlóan operál mint a Nem vénnek való vidék c. film.Apropo az az operaária ,ami a végén a feliratok alatt ment ugye Caruso volt? És melyik ária volt konkrétan?
9/10
oszizambo 2009 jan. 03. - 23:44:06 9/10 Előzmény Eper006
(95/245)
Végre egy európaiul forgatott amerikai film. Remek, volt, de, hogy mit szól hozzá a britt (angol) arisztrokrácia, azt el lehet gondolni - ír proli gyerek a családban, (nonszensz), partin egy angol lady iszik, meg még le is ittasodik (ez szinte lehetettlen).
Eper006 2009 jan. 03. - 12:54:38
(94/245)
Borzalms volt ezzel a szinkronnal,jesszusatyaég.......majd kirohantam a világból.És állandóan szakadozott a film.
virtualparticle 2009 jan. 03. - 10:17:06
(93/245)
Úgy látom, Chrisnek annyiban van köze Raszkolnyikovhoz, hogy tõle vette az ötletet a helyzet megoldására. Csak a kialakult szituációra adott válasz a közös. Ott a paradox, hogy Chris a gyilkossággal megakarta õrizni életérzését,a család által adott nyugodt, gondtalan életet. A gyilkossággal viszont befészkelõdtek az életébe a rémálmok és ezek miatt megborult a rend.
8/10
perry 2009 jan. 03. - 10:11:49 8/10
(92/245)
Túrin pszichológiai elemzéséhez én még annyit tennék hozzá, hogy a film elsõ rétegében a társadalmi különbségeket ábrázolja, hogyan lehet "szegény" környezetbõl eljutni egy másik társadalmi
szférába.
A második rétege természetesen az a lelki és emberi kapcsolat és viselkedési rendszer amit a szereplõk sugároznak ki magukból.
Nola csábító magabiztossága mögötti félelmek és
vívódások.
Hewett úri fiús könnyedsége mögötti irányítható gyenge személyisége, húga Chloe kétségbeesett ragaszkodása és a szerelmen túli "szûklátókörûsége" a megszerzés és megtartásért vívott harcával.
A mozi harmadik rétege viszont az üzenet, a felsõ tízezer büntetlenül meg tehet-e mindent?
Emberek képesek-e a manipulációra másokkal szemben.
Mi a szerencse és a véletlen szerepe, stb. stb.
Wilton személyisége az mely a legjobban kibontott figura a filmben a csendes szerény szeretni való fiatalember szerepkörbõl jut el a
megszerzett javak "védõéig" . Amint a mozi halad elõre egyre inkább felszínre kerül valós énjének darabjai élveztek hajhászása, erkölcstelenség, kisszerû emberi tulajdonságok.
Természetesen a világirodalmi remekekkel való
hasonlóság nem meglepõ, hisz éppen így említhetnénk Shakespeare, vagy Stendhal mûveit
Dosztojevszkij mellett.
10/10
Túrin 2009 jan. 03. - 01:49:33 10/10
(91/245)
Chris azért nem szerette a Nolát, mert eleve nem is tudott szerelmes lenni, meglehetõsen pszichopátiás karakterjegyekkel bírt (azért nem volt sík pszichopata, mert lelkiismerete az volt még neki).
Inkább egyfajta vágyódás volt, amit õ érzett, bizonyos életek és fõleg bizonyos érzelmek után, vágyódás egy olyan "szerelemféle" dolog után, amit emberek gyakran szoktak érezni, õ meg nem. Meg valamiféle életek után, amelyek arról szólnak, h az ember megvalósította önmagát, lett valaki, de közben a helyén is van.

Nagyon sok mindent elmondtak már errõl a filmrõl itt is, de sztem még nem volt kiemelve az a szép árnyalat, hogy mindkét szereplõ (Chris és Nola) sikertelen emberek, hányódó lelkek voltak, akik álmaikat üldözték, de sosem érték el.

A Raszkolnyikov párhuzam (ez már nem is neked szól) pedig igen fontos: Chris egyfajta jungiánus árnyéka Raszkolnyikovnak: minden, ami nem õ, de ugyanakkor õmaga is. Az olcsó célok miatti gyilkolás párhuzamos dimenzióba helyezi Dosztojevszkij hõsével, aki magasztosabb elveket tûzött záaszlajára, ugyanakkor mindkettõjük bukása saját lelkiismeretük kisszerûségén múlik.

Azóta már inkább 9 pont az 10 nálam, mert tényleg nincs benne újszerû ötlet, nem váltja meg a világot, de mesteri rendezés, precíz lélektani munka, és társadalomtabló.
8/10
igaz 2009 jan. 03. - 01:14:15 8/10
(90/245)
Szomorú, nagyon szomorú. Így öljük meg a szerelmeinket, gyerekeinket a konszolidáció látszatáért. És a vigasz, csak annyi, hogy Szophoklész szerint a meg-nem-születés: áldás. Holnaptól új életet kezdek. Igaz, minden nap ezt mormolom. Nem tudok megszületni, de nem érzem áldottnak magam.
virtualparticle 2009 jan. 03. - 00:59:03
(89/245)
Ebben teljes mértékben igazad van. Raszkolnyikov és Chris Wilton között ég és föld a különbség. Különbözõ személyiség a kettõ.
aboriginal 2009 jan. 03. - 00:53:29
(88/245)
Ezt én is így látom. A szerencse feszegetése meg a hidegvérû gyilkolás azért elgondolkodtatja a nézõt. Lehet valamit csodálni, de lehet, hogy helyesebb megvetést érezni. Semmilyen szánalmat nem éreztem Chris iránt, tényleg nem egy Dosztojevszkij-i hõs, szerintem.
8/10
skizza 2009 jan. 03. - 00:42:37 8/10
(87/245)
Elég nyomasztó hangulata volt a filmnek. A Kasszandra álma alatt éreztem valami hasonlót, de tetszett.
virtualparticle 2009 jan. 03. - 00:42:07
(86/245)
Nekem úgy tûnik a filmnek/a rendezõnek nem az volt a célja, hogy értékítéletet mondjon, hanem ezt a szerencse dolgot feszegesse...szerintem.