Téma: Mátrix

greghouse 2011 jan. 14. - 21:57:06
(387/827)
még nem láttam a hivatkozásodat, meg fogom nézni, de annak idején írtam egy cikket arról, mikor Kaszparov kikapott a Deep Blue nevû computertõl.... sok dolog sántít benne, de azért picit oda kell figyelni. Kösz a hivatkozást, majd mindjárt ráklikkelek. (Még a Cheers elõtt).
offtopic
BLM 2011 jan. 14. - 21:55:58
(386/827)
Annyira "leköt" a Mátrix, hogy válaszolok Neked:)
A 12 Majom nekem is tetszett!
Hogy mennyire "régi" 1 film, az szerintem és szerinted is relatív:D
A ST sori nem rossz. Ízlés dolga, de nekem tetszik.
A SG sori Atlantisszal megspékelve nagyon jó (szerintem).
Az általad említett sci-fi írók viszont a leges-leges-legkedvenceim!
Megfigyelted, hogy ezek írók felkeltik a tudósok figyelmét bizonyos dolgokra, amik nem megvalósíthatatlanok?
greghouse 2011 jan. 14. - 21:53:13
(385/827)
...és ha megkérdeznéd, "mi a kedvenc sci-fi"m, lecsapnám a kagylót (a klaviatúrát).
Ahogy kedvenc zeném sincs, számom sincs, filmem sincs, csak zenéIM, számaIM, filmjeIM, könyveIM, úgy soha nem tudnék egyet megnevezni.

Sõt, tovább megyek, még kedvenc nõtipusom sincs. Mert ha arra gondolok, hogy Andie MacDowell szemei, akkor eszembe jut a fiatal Meg Ryan, vagy aztán akár Emma Thompson, vagy Udvaros Dorottya, na ezt add össze, és még tudnám számolni.

De ha meg ott állnék nyakik földbe temetve, körülöttem a teljes Monty Python hogy megkövezzen (Bryan élete, örök kedvenc), akkor talán a Solaris lenne a legjobb, és ráadásul azért, mert nemcsak az eredeti Tarkovszkij zseniális, hanem kivételesen, az amcsi feldolgozás George Clooneyval is. Ha láttad, örökké megmarad benned a kétely, hogy te valójában ember vagy-e...vagy csak egy másolat.

És nincs benne computer animáció sem.
10/10
greghouse 2011 jan. 14. - 21:42:42
(383/827)
Hosszú...
Egy: a sci-fit imádom, de vannak mérvadó filmek, két kategória.
1. az egyik, amelyik tényleg tudományos, mint a 2001 ûrodüsszeia, vagy a Solaris.
2. amelyik nem is akar tudományos lenni, mint a Star Trek, vagy a Csillagok Háborúja, ahol q*rvára nem érdekel miért mindenki angolul beszél és oxigént lélegzik, stb.

Namost az a baj, ha keverik a kettõt.

Más:
NEM csak a régi filmeket szeretem, mert ott volt pl. a 12 Majom c. film is, Bruce Willissel, ha akarod, az is sci fi, és szerintem zseniális.

Vagy neked már az is régi????

akkor bocs.
offtopic
BLM 2011 jan. 14. - 21:38:02
(382/827)
Már bambulok a Mátrix elõtt...
A Filmmúzeum nálunk is fogható:)
Neked csak a "régi" filmek tetszenek? Sci-fi? Szereted ezt a mûfajt?
offtopic
greghouse 2011 jan. 14. - 21:25:19
(381/827)
Mint elõbb írtam, 22.00-tól a Cheers a Story4-en, ha sorrend kellene nem tudnék, de kb. az elsõ négy sitcom a Friends (Jóbarátok), a M.A.S.H. (M.A.S.H., sajnos nálunk nem mutatták), a Cheers (Cheers, csak a nem nézett Story 4-en), a Family Ties (nem mutatták magyarul, még Michael J. Fox-szal, nekem megvan öt évad angolul), ezeket ajánlom.

Aztán 22.55-kor az "Éjszakai Rohanás" a világ egyik legnagyobb élõ szinészével, Robert DeNiroval, a Filmmúzeumon.

Kell ennél több?
gh
offtopic
neugassaman 2011 jan. 14. - 21:23:34
(380/827)
Hatalmas ez a "film"!11/11
offtopic
BLM 2011 jan. 14. - 21:21:15
(379/827)
Bocsika, de nálunk nem fogható ez a csatorna...:(
greghouse 2011 jan. 14. - 21:19:16
(378/827)
...de ha valaki igazán jót akar röhögni egy sitcomon, reklám nélkül(!), akkor továbbra is javaslom a Story4-en a Cheers legújabbját, szokásos 22.00-kor.
(Hogy a fenébe sikerült egy ilyen huszadrangú adónak egy ilyen szuper sitcomra akadnia...nem tudom, de nézni kell.)
offtopic
BLM 2011 jan. 14. - 21:18:27
(377/827)
Nem. Nem vagyok szerelmes belé!:D Sõt!:(
Igazad lehet, hogyha elsõre nem jött be, akkor miben reménykedhetek?
Talán abban, hogy akkor még túl fiatal voltam és talán ma jobban felfogom ezt az egész cirkuszt...
A látvány annyira tetszett (anélkül, hogy értettem volna), hogy szereztem magamnak "Mátrixos" kabátot is:D
Mit javasolsz? Mit nézel ma este, ami jobb ennél a filmnél?
greghouse 2011 jan. 14. - 21:12:19
(376/827)
Ne reménykedj.
Ha elsõre nem jön be, vagy nem vagy szerelmes éppen Keaunu Reevesbe, akkor nem fog késõbb sem.

Én kétszer megpróbáltam.
A látvány nem érdekel, Keaunu Reeves sem mert a lányokat szeretem, a filozófiája meg teljesen más dolog.

Tök mindegy, mit adnak máshol, ma mást nézek.
greghouse 2011 jan. 14. - 21:09:02
(375/827)
Hoppá, Ford... te aztán érted a Mátrixot.
De tényleg.
Tisztellek érte.
Én nem értem, majd írd meg bõvebben.

viszont ma este végigröhögtem a Markos-Nádas-Bonczot.

De ha már itt tartunk, szerintem a a Mátrixnak mint "filozófiának" semmi értelme. Mint látvány, jó.
De mint látvány, a Kékes tetõn állni is jó.
BLM 2011 jan. 14. - 20:19:54
(374/827)
Mindkettõre értheted.
Tényleg úgy érzem, hogy béna vagyok ebben a témában, de érdeklõdõ! Ezt értékelhetnéd!
Régen láttam a filmet és talán ma jobban felfogom majd:)
BLM 2011 jan. 14. - 20:08:44
(373/827)
Rendben...
Megpróbálom újra végignézni és majd utána ismét nyilatkozom:)
Nem ígérem, hogy sikerül:D
10/10
Ford Mustang 2011 jan. 14. - 20:07:44 10/10
(372/827)
Na jól van, lehet igazad van.

A film egy olyan disztopikus jövõt fest meg, melyben az érzékelt világ valójában a Mátrix – egy szimulált valóság, amelyet a mesterséges intelligenciával rendelkezõ gépek alkottak meg és kibernetikus csatlakozókkal kapcsolják rá az emberek agyát – amelyben az embereket a gépek tenyésztik, azzal a céllal, hogy saját energiájuk forrásaként hasznosítsák õket. A film számos utalást tartalmaz a cyberpunk és hacker szubkultúrákra; filozófiai és vallási elméleteket is felvonultat, úgymint buddhista, Védánta, messianizmus, dualizmus, szókratészi és platóni ideológiák. Mindemellett fejet hajt az Alice Csodaországban, a hongkongi akciófilmek és a japán animáció elõtt.
A film elhíresült képi hatásaival is, mint például a bullet time néven ismert lassított felvételek.
Az alapötlet azonban nem új. Mátrixnak nevezett intelligens számítógép, benne olyan virtuális világgal, amibe a szereplõk beléphetnek, már 1976-ban is létezett az angol Doctor Who sci-fi sorozat The Deadly Assassin c. epizódjában.
BLM 2011 jan. 14. - 20:04:57
(371/827)
És nem is Hawking érte el a dolgokról a nagy áttörést, hanem az egyik kollégája:)
De tényleg hagyjuk a fizikát!:D
Mindenkinek jó szórakozást!
BLM 2011 jan. 14. - 19:49:53
(370/827)
Pontosítok.
Nekem fárasztó csak, mert nem értem:(
Amúgy tényleg látványos, mint írtam már és izgalmas is.
Az én mogyorónyi agyam nem képes ráhangolódni:(
10/10
Ford Mustang 2011 jan. 14. - 19:47:36 10/10
(369/827)
Hát igazán nincs mit, csak próbáltam választ adni a kérdésedre.;)
BLM 2011 jan. 14. - 19:40:05
(368/827)
Dehogy akarok vitatkozni egy igazi, fizikai tudóssal!:)
Amúgy, ismerem az írásait és fejet hajtok elõtte!