Téma: Mátrix

Gyöngy 2008 márc. 03. - 15:00:22
(47/827)
Sztem nem rossz, az elsõ rész, de a másik kettõ olyan unalmas, h még mindig nem sikerlt megnézni, pedig megvan itthon. Egyébként meg hogyha valaki nem szereti a mátrixot az már csak barátok köztöt meg jóban rosszbant nézhet? egyébként meg ha neked nem tetszik a barátok közt meg a jóban rosszban(nem mintha nekem tetszene) nézzél akkor csacska angyalt.
Edit17 2008 márc. 03. - 14:30:01
(46/827)
Én imádom a film mindhárom részét, de a Jóban Rosszbant is szoktam nézni...
10/10
sparrow007 2008 márc. 03. - 11:52:19 10/10
(45/827)
SZERINTEM A FILTÖRTÉNET EGYIK LEGJOBB ALKOTÁSA MIND 3 FILM.

AKINEK NEM TETSZIK NÉZZE A JÓBAN ROSSZBANT VAGY BARÁTOK KÖZTÖT
2/10
felh 2008 márc. 03. - 08:51:22 2/10
(44/827)
Ez egyszer megnézhetõ, de a folytatások...(((( Tizenéves tacskóknak való szemet és fület sértõ sz..ság.
redboy 2008 márc. 01. - 23:20:37
(43/827)
nem máshol mint a TESCO-BA :d
redboy 2008 márc. 01. - 23:18:58
(42/827)
bocs 900 ft
redboy 2008 márc. 01. - 23:18:41
(41/827)
Alig egy évvel ezelõt 90 ft-ért lehetet kapni extra dvd-vel...akkor mégi mekkora összegre gondoltál?:D
10/10
Jonny 2008 jan. 06. - 01:00:13 10/10
(40/827)
Az egyik kedvenc filmem. Igaz h nagy akciórajongó vagyok de a "Mátrix" egy kivételes eset, mert tényleg fantasztikus a megalkotása, nagyon látványos, de ebben a filmben elsõsorban a történet fogott meg, elképeztõ hogy micsoda mondandója van ennek a filmnek. Nagyon sokszor láttam már, és nem tudom megunni. Ez egy nagyon elgondolkodtató film.
10/10
danab1 2007 nov. 04. - 23:26:19 10/10
(39/827)
;-)
8/10
zszoltan 2007 nov. 04. - 17:52:14 8/10
(38/827)
Igazad van. Úgy is befejezõdhetett volna a trilógia. Talán még jobb is lett volna.
10/10
danab1 2007 nov. 04. - 17:26:25 10/10
(37/827)
Természetesen csak a Forradalomhoz szólnék hozzá: Bizonyára nem lett volna egyszerû úgy toávbb élni, ezzel a tudattal. De pozitívabban vette volna ki magát, ha Neo és Trinity élhet a "szabad viágban".
8/10
zszoltan 2007 nov. 04. - 15:48:24 8/10
(36/827)
Szerintem az üzenetét már a trilógia elsõ részében átadta. És le is zárták a történetet, úgy-ahogy - jól. (Ami kérdések nyitva maradtak az elsõ rész végén, azokra a 2. és 3. rész sem adott választ.) A többi már csak technikai túlvesézgetésnek tûnt számomra.

Mivel nem találtam hsz-odat a 'Mátrix - Forradalmak'-nál, itt leszek kénytelen kicsit spoilerni a harmadik részt.

VIGYÁZAT! MÁTRIX 3 SPOILER!
Magánvéleményem: Ha Neo túlélte volna a harmadik rész végét, akkor az általa felfedezett dolgokról vagy hallgatnia kellett volna (és csendben beleõrülni, mivel éppen õ volt az, aki nem ismerte el a Mátrix létjogosultságát), vagy a tudását megosztva a többiekkel veszélybe sodorta volna ez egész Tervet, és ezzel Zion szabadságát is egy csapásra megszûntette volna. Ha már ilyen technika jellegû részletekbe megyünk bele a fõ üzenetén túl.
10/10
danab1 2007 nov. 04. - 13:32:31 10/10
(35/827)
Üdv!
Én teljes egészében osztom a véleményedet! Még alig találkoztam olyan emberrel, aki szerint jó lett volna a második és harmadik rész! Pedig szerintem igen is az! Méghozzá azért, mert az elsõ rész a bevezetés, a fehér nyúl, aki bevezet minket Aliz birodalmába. A trilógia másik két része pedig kibontja elõttünk a szálakat, hogy tulajdonképpen mit is keresünk itt.
Én is teljesen érthetõnek tartom a történetet. Nem kell tízszer megnézni, hogy leszûrje az ember a lényeget, csupán félretenni magában a sablonokat, a konvenciókat és beleélni magát abba, hogy ez valami egészen más. Túl mutat a szirupos tömegfilmeken. Ez valakinek tetszik és természetesen van, akinek nem.
A Márix nagyon színes alkotás, mivel számtalan kultúrából merít a görög mitológiától (pl. Morpheusz, az álmok istene) a buddhizmuson át egészen a távol-keleti harcmûvészetekig. De a keresztény szimbólumok is jócskán átszövik.
Jelent is meg egy remek könyv Mátrix Filozófia címmel, ami hiánytalanul összegyûjti a megjelenõ elemeket és világnézeteket.
Az Animátrix megmutatja, hogy milyenek voltak a Neo elõtti kiválasztottak és õk miért voltak eleve bukásra ítélve.
Én nagyon szeretem ezt a filmet és mindent, amit képvisel. Szerintem, ha valakit egyszer magával ragad ez a világ, nehéz tõle szabadulni. Sajnálom, ha valakinek nem nyerte el a tetszését.
***SPOILER*** Mátrix 3.
A befejezésrõl meg annyit, hogy persze én is jobban örültem volna, ha Neo és Trinity „túléli” az emberiség megmentését és élvezheti „munkájuk gyümölcsét”, de az élet már csak ilyen – kegytlen(?).
Alex Diesel 2007 nov. 04. - 12:54:01
(34/827)
Sziasztok!

Elolvastam az összes hozzászólást. Sokan írják hogy nem jó film, és nem is értik. Az hülyeség hogy nem lehet megérteni. Aki nem szereti, az nagy részben nem érti meg a filmet, akkor sem ha 6 -szor nézi meg, és ezért szólja le a filmet. Nagyon egyszerûen fel lehet fogni a film lényegét, csak kell hozzá ész, és ez sok embernek sajnos nem adatik meg.

Filmnézés közben nem csak a Kung-Fu harcmûvészetre kell figyelni. Morpheus miközben magyarázza Neo -nak hogy mi is az a Matrix, pontosan nekünk, nézõknek mondja el a film értelmét. A második részt azért nem tartják érdekesnek sokan, mert már nem mutat nekik új dolgot. Pedig pontosan a 2. részben beszélget Neo az Építésszel. Ekkor kiderül hogy nem is csak Neo volt az egyetlen kiválasztott, és hogy Neo hogyan is született. Sok érdekes dolgot meg lehet tudni ebbõl a jelenetbõl. De sokan nem értik meg hogy mit mond az Építész. Beszélgetésük elején ki is jelenti Neo -nak hogy a válasza csak egy részét fogja megérteni. A harmadik részben pedig kiderül hogy mi is volt Neo sorsa. Kiderül hogy mi is az az ok ami miatt a kiválasztottnak sikerül az embereket megmenteni, hogy ne tudatlanságban éljék le az életüket.

Üdv: Alex Diesel
8/10
zszoltan 2007 okt. 25. - 13:20:03 8/10
(33/827)
:)
Hát, a hithez elég sok köze van, az biztos. Fõleg Morpheus hitének Neo kiválasztott voltában. Mindenesetre érdekes elképzelés éppen ezt a filmet bevetni hitoktatásra.
De legalább nem aludt el rajta a társaság. Egy jó tanárnak erre is kell figyelnie. :)
tirszin 2007 szept. 27. - 18:10:29
(32/827)
Sztem. ez a film sokkal több annál, mint amit itt sokan gondoltok róla.
A világunkat mutatja be/írja le, mégpedig elég pontosan,
csak sajnos ennek megértéséhez több elõismeretre lenne szükség, amit manapság elég nehéz megszerezni, eme materialista, "nyugati típusú" civillizációnkban.
Az analógia a megértés kulcsa szerintem: a gépek által létrehozott, szimulált világ tulajdonképpen a mi valós világunk, mi emberek itt a földön pont egy ilyen látszat rendszerben élünk, csak kevesen tudják még ezt...
Neszfor 2007 jún. 16. - 20:52:54
(31/827)
Az az igazság, hogy bármennyire is uttörõ a film, bármilyen cupákosak benne az effetek és még ha nagyon megérdemelte a sikert és a köré épült kultuszt.... Na most hogy fejezzem be ezt a mondatot... a francba, mindegy. Szóval tényleg nagyon jó film, elgondolkodtat, még ha eléggé bicsaklott is a történet egy-két helyen, de szerintem virtuális valóság témában a visszafogottabb eXistenZ sokkal, de sokkal jobb. Nincsenek benne moziszékbõlkirepítõretinaégetõ effektek, de akkor is sokkal jobb.
Edit17 2007 jún. 09. - 18:54:24 Előzmény zszoltan
(30/827)
Volt olyan idõszek, amikor a mániám volt ez a film, annyira tetszett, és kívülrõl tudtam néhány színész életét. Még mindig nagyon tetszik a film, de ezt mér kinõttem, és azóta csak laurence érdekel benne, és a film.
8/10
zszoltan 2007 máj. 13. - 14:51:36 8/10
(29/827)
A rakás pénzben egyetértek. De szerintem éppenhogy az elsõ rész sikere volt az, ami lehetõvé tette, hogy - a teljesen lezárt történethez - újabb részeket kreálva még több mozijegyet adjanak el.
Csak a népszerûség érzékeltetésére jegyezném meg, hogy nekem már akkor mátrix-os képernyõpihentetõ üzemelt - mások erõteljes bíztatására választottam ki a három beszerzettbõl a legjobbat - a gépemen, amikor még talán el sem készült a magyar szinkronja, nemhogy folytatásokról lett volna szó.
10/10
Ihar 2007 máj. 13. - 11:18:18 10/10 Előzmény zszoltan
(28/827)
Ha nem csinálnak belõle trilógiát tele látványos effektekkel, akkor senki nem ismerné a filmet. Az alap ötlet /szerintem/ Platon barlangját mutatja be modern felfogásban. A 3 rész lényege simán belefért volna 1be, de akkor nem lett volna látványos, akciós lövöldözõs "csoda".....(nem hoz nekik nagy rakás pénzt)