Téma: Megasztár

mulao 2012 jún. 18. - 11:44:46
(1363/1363)
Érdekes amit írsz, bár én más szemszögbõl látom. Itt nem is annyira a zsûri elfogultságától félek, hanem attól, hogy maga a tv2 tudja szabályozni, hogy kik kerüljenek a zsûri elé meghallgatásra. Mert nyilván nem megy végig az a több ezer jelentkezõ ezen a 4 tagú zsûrin, hanem csak azok, akiket elõtte a tv2 kiválaszt és behív a felvételre. (Ez magában foglalja a vicces, rossz hangú elõadókat is.) Ezek a tehetségkutatók nem tehetségkutatók, inkább sztárcsinálók, aki nem érdekes figura, arra nem pazarolnak idõt. Vagyis lehet szuper hangod, de ha nem vagy eladható, akkor nem is volt értelme jelentkezned. Ez az én véleményem.
olahmiki1959 2012 jún. 18. - 10:30:34 Előzmény Semprini
(1362/1363)
Gondolom, a csalások, vagy az elfogultság kivédésére találták ki, hogy a zsûri a legelsõ alkalommal ne lássa a versenyzõt. Azonban rengeteg kérdést felvet ez a látszólag jó, és objektív ítélkezést feltételezõ szisztéma. (Miután Magyarországon vagyunk, amely tényt soha nem lehet figyelmen kívül hagyni. Sajnos)...
Kérdéseim:
Az éppen aktuális versenyzõ csak egy számot fog kapni, vagy a nevét azért bemondják? Hiszen, ha elhangzik, hogy mondjuk Aradszky Tamás, Presser Péter, vagy éppen Friderikusz Béla következik, - szándékosan nem létezõ neveket írtam, - akkor rögtön tudni lehet, hogy egy ismert ember gyermekérõl van szó, akit emiatt esetleg látatlanban tovább engednek.
Ott volt például Gerendás Péter abszolút tehetségtelen gyereke, akit az apja miatt, ameddig csak lehetett, nyomtak elõre.
Ha nevet sem mondanak, csak sorszámot, mi a garancia arra, hogy a vezérlõbõl valamelyik zsûritag fülébe nem mondják-e be, hogy ki következik? Soha nem derül ki, és el lehet játszani az elfogulatlanságot.
Tudom, hogy ciki, hogy valaki rögtön azt keresi, hogy egy szisztémát hogyan lehet kijátszani, de annyi rossz tapasztalata volt már eddig is az embernek a különbözõ tehetségkutatók alkalmával, hogy a gyanakvás megmarad.
Mindenesetre várom az új mûsort, meg azt is, hogy ebben a kis országban mikor jönnek már rá, hogy már így is túl sok az énekes, nemhogy félévenként újból és újból meg akarják találni "Magyarország hangját".
Aki most éppen Talán Attila, akinek az említésére máris felment a vérnyomásom, úgy hogy el is köszönök, és ledõlök egy kicsinyt.
mulao 2012 jún. 16. - 19:47:53
(1361/1363)
Igen, szerintem is sok mindenben a külsõ is befolyásolta a zsûrit, így akár igazságosabban is juthatnak tovább a legelején. Persze miután látták az arcukat már megint megtörténhet, hogy a legjobb hangokat dobják ki. A szlogenduma az, hogy "itt csak a hang számít", de majd meglátjuk mennyi igaz belõle.
3/10
Semprini 2012 jún. 16. - 18:36:14 3/10
(1360/1363)
Az mindenképpen érdekes lesz hogy a zsûri -legalábbis eleinte- nem fogja látni a versenyzõket (a Megáben alighanem sokminden egészen másképp alakult volna ha már ott is bevezették volna ezt a szabályt...)
mulao 2012 jún. 16. - 18:32:23
(1359/1363)
Kivi vagyok a The Voice-ra, mert ez legalább valami újat mutat, hiába lesz lassan sok ennyi tehetségkutatót indítani feleslegesen. Tetszik, hogy itt legalább profik is nevezhetnek. Nem is bánnám, ha megbukna az X-Faktor 3. :)
Ezüstliliom 2012 jún. 02. - 00:00:26
(1358/1363)
Egy újszülöttnek minden vicc új. Az egész mai könnyûzeneipar erre épül.:/
olahmiki1959 2012 jún. 01. - 23:55:34
(1357/1363)
Az rendben van, hogy már minden dallamot megírtak, - bár ez így azért túlzás, - de ennyire? Szerintem a szerzõk azt remélték, hogy miután az eredeti szám 1975-ben keletkezett, azt már mindenki elfelejtette. És az a vicc, hogy tulajdonképpen igazuk is van, hiszen eddig senki nem szólt, senki nem vett észre semmit.
Kivéve engem... De én, - mint tudjuk, - egy más kategória vagyok. (hihi).
Ezüstliliom 2012 jún. 01. - 22:34:12 Előzmény olahmiki1959
(1356/1363)
Ez tényleg ugyanaz a dallam. És bár eszembe sem jutna védeni Viktort, de hajlok rá, hogy már minden jó dallamot megírtak egyszer. Nem sok variációt hagytak az utódoknak.
Ezüstliliom 2012 jún. 01. - 22:29:13 Előzmény olahmiki1959
(1355/1363)
Csatlakozom Susukéhez: szerintem sem bizonyított volna semmit, ha megmutatják a képeket a százalékokhoz. Olyan képet "varázsolnak" oda, amilyet csak akarnak, akár az enyémet is.:D

Na, erre nem is gondoltam, de most, hogy mondjátok, tényleg biztos azért nem volt magyar dal, hogy biztos legyen Gigi gyõzelme. Szánalmas.:/
Xeon 2012 jún. 01. - 16:52:03
(1354/1363)
Elég unalmas lett az utolsó évad...
Véleményem: http://www.youtube.com/watch?v=mTccISdpcjg
olahmiki1959 2012 máj. 28. - 19:35:00 Előzmény Semprini
(1353/1363)
Hoztam neked egy igazi csemegét, mert te értesz hozzá, bár az a vicc hogy ehhez nem is kell szakavatott zeneértõnek lenni.
Azon is gondolkodtam, hogy csináljak-e ebbõl egy nagyobb horderejû dolgot, még nem tettem le róla, de ez most nem ide tartozik.
A könnyûzene történetének egyik legnagyobb lopását fedeztem fel, amit Varga Viktor követett el, a "Lehet zöld az ég..." címû szerzeményével, ami egyébként egy kellemes, fogyasztható szám, bár nem az én stílusom, de õ elég nagy közönség- és anyagi sikert aratott vele.
Életkoromból fakadóan nagyon jól emlékszem a 60-as évektõl kezdve a legkülönbözõbb zenei mûfajokra és elõadókra, és erre a dallamra is emlékeztem valahonnan.
Aztán tegnap beugrott, hogy a 70-es években a funky stílust játszó "War" együttesnek volt egy ilyen hangvételû száma, a "Why Can't We Be Friends". Rákerestem a két számra a neten, meg is találtam õket, és elakadt a lélegzetem.
A két szám fõ motívuma hangról hangra megegyezik! De nem is húzom tovább az idõt, hanem belinkelem õket ide, össze lehet hasonlítani. Elképesztõ!
http://www.youtube.com/watch?v=3Jv-BEPF18o
Ez volt Varga Viktor, ez pedig a War együttes. A bevezetõ után a 30. másodperctõl érdekes a dolog.
http://www.youtube.com/watch?v=5DmYLrxR0Y8&feature=related
Ha erre felfigyelne valaki, mondjuk az eredeti zenekarból, olyan plágiumpert akaszthatnának Viktor nyakába, hogy belegebedne. Elolvastam a lemezkritikáját is, ott áradoznak, hogy milyen dallamos, ritmusos szerzeményt sikerült letennie az asztalra. Hát persze! Egyszerûen lenyúlta. Úgy könnyû...
Kíváncsi vagyok a véleményedre, meg persze másokéra is.
teardrops 2012 máj. 27. - 10:12:14
(1352/1363)
Nekem az nem (sem) tetszett, hogy a párbajdalt EGYÜTT énekelték. Szerintem sokkal jobb volt, amikor külön-külön mutat(hat)ták meg a versenyzõk, mit tudnak ugyanazzal a dallal "mûvelni".

Az elõzõ gyõztesekkel összehozott duettek ötlete viszont nagyon is jó volt, nekem a Szakos-Tolvai duett egy hajszál ugyan, de jobban tetszett, pedig Tóth Vera hangját imádom (lehet, hogy épp a New York, New York a hajszál...:-)), a pasis produkciók is jó voltak, de szerintem most a csajok vitték a pálmát.

Mester számomra oltári gáz volt.
1/10
pneklara 2012 máj. 27. - 09:11:17 1/10 Előzmény Semprini
(1351/1363)
Bár csak a fele mûsort tudtam követni az Eurovízió döntõben, de kihegyezett füllel hallgattam, hogy trendi-e Európában ez a "frazírozásos" ének. Egyedül az ukrán elõadónál véltem felismerni ilyen törekvést.
Azt kell hinnem, hogy a magyar könnyûzenére nyomást gyakorló személyiség/ek/nek van ilyen kificamodott ízlése, de elég tartósan, mert már évek óta csak ilyen próbálkozások lehetnek nálunk nyerõk, fõleg a tehetségkutatókban. De eaz már a ló másik oldala, hogy nem a dallamot díszítik, hanem a díszítésbe próbálják becsempészni a dallamot. Sikertelenül.
3/10
Semprini 2012 máj. 26. - 19:52:33 3/10
(1350/1363)
A véleményemet az 1417. hsz alatt már röviden összefoglaltam, annyira nem volt érdekes a döntõ, hogy hosszasabban megérje értekezni róla, de nagyjából egyetértek a véleményeddel. Bejött a "papírforma", engem igazából az lepett volna meg ha nem Gigi nyert volna.
Flo rida egy hatalmas nagy nulla volt az éneksnõjével együtt, sejtelmem sincs mitõl világsztár (és nem is akarom megérteni), a korábbi Mega-döntõsöket egy playback-szám erejéig összecsõdíteni nem volt akkora aduász, mint vártam, ráadásul csak páran kaptak szólót. Szerencsebb lett volna mondjuk a We are the world-öt énekelniük, akkor többfelé lehet elosztani a sorokat, és már eredetiben is úgy volt.)
A korábi Mega-nyertesekkel duettezni nem volt rossz ötlet, talán a Tóth Vera-Gigi duett volt a legjobb, bár kicsit sok volt a hajlítgatás. Azt, hogy Caramelék a felismerhetetlenségig agyonhajlítgatták a What a wonderful worldöt, már én is megjegyeztem tegnap, kifejezetten ízléstelen volt.
És hát bizony, magyar verseny lévén, énekelhettek volna legalább 1-1 magyar dalt. De nem lepett meg, hogy csak angol nyelvû számok voltak.
olahmiki1959 2012 máj. 26. - 19:19:11
(1349/1363)
Köszi a kiigazítást, összekevertem a Viktorokat, valóban Király Viktorra gondoltam, de szerencsére te éberen õrködsz, hogy téves információ ne kerüljön be a fórumba.
Ezen felül, a többi dologról mi a véleményed?
3/10
Semprini 2012 máj. 26. - 18:43:25 3/10
(1348/1363)
"Varga Viktor annak idején nekem nagyon nem volt szimpatikus, és szerintem akkor érdemtelenül nyerették meg vele a versenyt"
Alighanem Király Viktorra gondolsz, mivel Varga Viktor a Csillag Születik-ben indult és sosem nyert. Király nekem is rettentõ ellenszenves volt (és az is maradt), és mindmáig a legrosszabb Megasztár-gyõztesnek tartom, és ez, miután nem lesz több Megasztár, így is marad az idõk végezetéig....
olahmiki1959 2012 máj. 26. - 18:33:54
(1347/1363)
Radics Gigi megérdemelten nyert, most már csak az a kérdés, hogy mit tud kezdeni a hirtelen jött sikerrel, anyagi lehetõségekkel, nyereménnyel. Félõ, hogy a családja egy aranybányát fog találni benne, ami miatt teljesen ki fogják zsigerelni, facsarni szegény kislányt, minden fellépést, koncertet, tévéfelvételt el fognak vállaltatni vele.
Szakos Andi elõtt le a kalappal, mindent megtett, hogy felnõjön a feladathoz, és egyenértékû ellenfele legyen Giginek, sokszor szerintem sikerült is neki, bár az egyértelmûen látszott, hogy az egész zsûri, és a csatorna is Giginek drukkol, õt preferálja.
Mester Tomi eléggé el nem ítélhetõ módon még ki is nyilvánította, hogy õk azt szeretnék, ha minél több szavazat érkezne Gigire, ami elméletileg egy "pártatlan" zsûri esetében megengedhetetlen.
A fantomképek alatti szavazatszázalékok elég nagy különbséget mutattak végig a verseny folyamán, ami már csak azért sem volt igazán fair, mert már egy hete lehetett szavazni, mielõtt még a döntõ egyáltalán elkezdõdött volna! A két versenyzõ már egy kész helyzet elé volt állítva, ilyen arányú különbséget nem valószínû, hogy meg lehetett fordítani, akármi is hangzott el, akármennyire is kitettek magukért az énekesek.
Tehát abszolút mértékig szimpátiaszavazás született, ami persze nem meglepõ, hiszen minden ilyen verseny a nézõi sms-ekrõl szól.
Most jön az én kérdésem:
A VÉGÉN MIÉRT NEM FEDTÉK FEL A FANTOMKÉPEKET?!
Minden ilyen vetélkedõnél, valóságshownál az a szokás, hogy megmutatják a fantomképeket, alattuk a számokkal, és a végén befordítják õket, hogy kiderüljön, hogy ki hol volt, ki alatt van a legtöbb szavazat.
Most pedig Claudia egyszer csak beleüvöltötte a mikrofonba, hogy gyõzött Radics Gigi! A fantomképeket pedig mintha elfelejtették volna. Miért?
Miért van az, hogy manapság eljutottunk oda, hogy minden ilyen esetben az embernek gyanakodnia kell, holott lehet, hogy semmi nem történt, teljesen tiszta volt a játék, és nem manipuláltak a szavazáskor? De akkor miért hagynak kételyeket a nézõkben?...
Mi van akkor, ha véletlenül Szakos Andreára jött több sms, mert mondjuk az egész vidék rá szavazott? Attól félt a csatorna, hogy akkor Gigi hívei esetleg szétverik a stúdiót, és azt nem merték felvállalni?...

Flo Rida biztosan baromi sokáig gondolkodott, amíg ezt a hihetetlenül szellemes, zseniális mûvésznevet kitalálta magának, a produkciója is méltó volt a nevéhez.
Észrevehetõen PLAYBACK-rõl, olyan afroamerikai akcentussal és tempóban énekelt, illetve dumált, amit még az amerikaiak nagy többsége sem ért, nemhogy a magyar közönség. Csak gratulálni tudok annak a szervezõnek, aki arra gondolt, hogy õ lesz a legjobb meghívott elõadó egy magyar tehetségkutató versenybe.
New Yorkban bármelyik utcasarkon odamehetsz fekete fiatalok egy csoportjához, és ha élve megúszod a kalandot, kiderül, hogy ilyen reppelõkkel ott "tele van a padlás", illetve ennél sokkal jobbak is vannak.
A vele együtt fellépõ fehér csaj olyan volt, mint a bûvész melletti asszisztens, aki illegeti magát a mutatványok alatt, de gyakorlatilag semmit nem csinál. Bár lehet, hogy a négy fal között egészen másfajta tehetséggel bír, Flo Rida legnagyobb megelégedésére...

Végül is papírforma eredmény született, Radics Gigi teljesen megérdemelten nyert, bár a hangulatomba azért belepiszkított, amikor bemondták, hogy a harmadik helyezett, Talán Attila lett az év férfielõadója. Felejtsük el...
Tanulságos volt a régi Megasztár gyõzteseket behozni a mûsorba, kivétel nélkül legalább úgy, ha nem jobban énekeltek, mint a két döntõs. A duettek felfogásával ugyanakkor nem mindig értettem egyet, az Andi és Caramel által, egyébként színvonalasan elénekelt "What a wonderful world" csak nyomokban emlékeztetett az eredeti számra, annyira sikerült széthajlítgatni.
Varga Viktor annak idején nekem nagyon nem volt szimpatikus, és szerintem akkor érdemtelenül nyerették meg vele a versenyt, de el kell ismerni, azóta tényleg megtanult énekelni. Tiszta a hangja, jók a magasságai, érezhetõ rajta az amerikai stílus, a lazaság.
Tolvai Reni akaratán kívül, bizony néha leénekelte Szakos Andit, Tóth Vera pedig egyenrangú partnere volt Radics Giginek.
A két döntõs utolsó, párbaj dala egy alapos melléfogás volt, hiszen a nagy csinnadrattában az átlagos hallgató nem tudta megkülönböztetni a két lány éneklését, pláne olyankor nem, amikor nem mutatták õket. De ennek már túl sok jelentõsége nem is volt.
A nagy, közös dalnál a kép bal szélén álló Szecsõdi Károlyt hálistennek nem nagyon mutatták, amiért csak hálásak lehetünk az operatõröknek.
Végül annyit azért megjegyeznék, halkan és szerényen, hogy a lányok által elõadott fejenkénti 4 énekszám közül legalább EGY lehetett volna magyar szám, ha már ez egy magyar tehetségkutató verseny döntõje volt...
tompika74 2012 máj. 26. - 17:38:54
(1346/1363)
Amikor a Flo Ridával énekeltek a lányok, a Szakos Andi hangja sokkal jobban illett a Good Feelinghez. A többiben a Gigi jobban tetszett. Egyébként mind a két leányka kitett magáért. Nem tetszett, hogy az összes szám lassú volt. Semmi bulihangulat.
Nem volt szép a Mester Tomitól, hogy csak úgy direktben a Gigit favorizálta - még ha egyet is értek vele :) . Szegény Andi onnantól kezdve olyan képet vágott, mint akit gyomorszájon vágtak.
offtopic
Ezüstliliom 2012 máj. 26. - 15:35:15 Előzmény dantonb
(1345/1363)
Köszönöm Neked és Rajongónak is.:)
offtopic
robicsek2 2012 máj. 26. - 12:44:48
(1344/1363)
A többség el van ragadtatva az ilyen "sztárcsínáloktól" mondjátok az felmerült bennetek, hogy mi a jó nektek ebben ?
A tv2 RTL klub nagy fényûzésû pénzhabsóló mûsora. Lehet nem haladok már rég a zenei világgal, de fogalmam sincs ki ez a Florida. Mindenesetre amennyit láttam belölle, inkább a nõi énekes társa viszi a hátán az egészet, nem egy nagy szám a csávó. Gondolom hogy a TV2 is azért csapott le rá mert épp ö jött valami másik rendezvényre. Na meg gondolom olcsóbb mint más "híres"énekes. Azokat sajnálom akik képesek ezerrel nyomatni az sms-t ilyen sületlenségekre.
Amugy azt mondják kellenek, az ilyen tehetség kutatok, mert rengeteg kallódó tehetség van. Én azt mondom hogy már kezd túl sók lenni. A TV2 nem azért teszi hogy segítsen, hanem azért hogy legyen kiböl profitálni, mutogatnia, és minden pletyka mûsorában dumálni róla. Ezek nem sztárok, celebek, "tehetséges" celebek, már amelyik az , és nem csak átrugdosták. Meg itt van a Csillag születik. Ahol ilyen suttyó parasztok kerülnek a reflektorba mint ez a Plazma. Baromi büszke arra hogy szarik bele mindenbe, és sokan emiatt még sztárolják is. Hát gratulálok. Épp elég celebb van már , ne akarjanak már mindenkibõl celebet csinálni, Amugy nem is hittem hogy ennyi embernek van feltûnési viszketegsége. (Bár jó pénzért bármit ugye.)